Wynik wyborów

Polityka, społeczeństwo, gospodarka, ekonomia i inne. Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.
Awatar użytkownika
الوـس
Prezes Sądu Królestwa
Herb:
Kontakt:

Wynik wyborów

Post autor: الوـس » 8 kwie 2019, 14:47

Tak na szybko. Dziękuję swojemu przeciwnikowi za walkę. Dziękuję swoim wyborcom za zaufanie. Projekt nowego dekretu o rządzie już w przygotowaniu. Szczegóły wkrótce.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Jarek Wawrzyniak
lord
Numer GG: 66334811
Kontakt:

Re: Wynik wyborów

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 8 kwie 2019, 15:33

Gratuluję nowemu Premierowi.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Lord Parlamentu Królestwa>>
Burgrabia Eskalibur

Awatar użytkownika
Gilead
Numer GG: 67441662
Kontakt:

Post autor: Gilead » 8 kwie 2019, 17:42

Moje gratulacje.

Awatar użytkownika
Lucy
Kontakt:

Post autor: Lucy » 9 kwie 2019, 13:36

Wygranemu należą się gratulacje :) Kontrkandydatowi powodzenia następnym razem.
Łucja d'Ekorre

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Numer GG: 44703021
Herb:
Kontakt:

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 9 kwie 2019, 21:51

Cieszę się z sukcesu popartego przeze mnie kandydata. Kontrkandydatowi radziłbym jednak odpowiadać na uwagi do programu, jeśli chce się zachęcić wyborców.
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.

Awatar użytkownika
Alfred
Numer GG: 47634183
Kontakt:

Post autor: Alfred » 10 kwie 2019, 12:17

Tylko na marginesie chciałbym zauważyć, że obwieszczenie KWK zawiera same wyniki głosowania, a powinno także wynik wyborów (tj. wskazanie, kto wygrał).

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 10 kwie 2019, 12:47

Pierwsze słyszę o takiej praktyce. W ustawie również nie ma wzmianki o tym żeby KWK miał koniecznie wskazywać zwycięzcę wyborów w ramach obwieszczania wyniku wyborów, zważywszy na to, że nie jest to szczególnie trudne do wyczytania z ilości głosów na poszczególnych kandydatów, postanowiłem nie pisać o rzeczach oczywistych.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Alfred
Kontakt:

Post autor: Alfred » 10 kwie 2019, 13:40

Art. 11. 1. Po zakończeniu wyborów ustala i obwieszcza się wyniki głosowania i wyborów.
2. Wyniki głosowania obejmują w szczególności liczbę wyborców, liczbę oddanych głosów, w tym głosów ważnych oraz liczby głosów oddanych w poszczególnych wariantach.
3. Wynik wyborów ustala się następująco, pomijając głosy obojętne: jeśli najwięcej głosów oddano przeciw wszystkim kandydatom, żaden kandydat nie został wybrany; jeśli najwięcej głosów oddano za jednym z kandydatów, został on wybrany; w innym przypadku wybory są nierozstrzygnięte.

Awatar użytkownika
Alfred
Kontakt:

Post autor: Alfred » 10 kwie 2019, 13:44

Rzeczywiście nie było takiej praktyki. Od uchwalenia Prawa wyborczo-referendalnego wymaga się jednak autorytatywnego stwierdzenia wyniku wyborów (nie samego głosowania) przez Komisarza, ponieważ tamtą ustawę uchwalono w reakcji na sytuację, w której oddano po tyle samo głosów za jedynym kandydatem i pustych (nie było opcji głosu przeciw). O wyniku rozstrzygnąłem ja, zarządzając drugą turę. Gdyby jednak przyjąć przeciwny pogląd, to nie byłoby komu potwierdzić, że premier został wybrany. Nie bez powodu wprowadzono więc takie rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 10 kwie 2019, 15:46

W przypadku zarządzenia drugiej tury lub też sytuacji z Art. 10.1 faktycznie napisanie o wyniku wyborów w ramach obwieszczenia ma sens.
W każdym innym wypadku jest to tylko sztuka dla sztuki, 2+2=4, a 11 jest większe od 5, de facto roztrzygnięcie o wyniku wyborów ma miejsce w momencie potwierdzenia ważności tychże oraz nadania odpowiednich uprawnień administracyjnych przez króla.

Awatar użytkownika
Chamberlain
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 10 kwie 2019, 16:06

Fryderyk Orański-Nassau pisze:
9 kwie 2019, 21:51
Kontrkandydatowi radziłbym jednak odpowiadać na uwagi do programu, jeśli chce się zachęcić wyborców.
A był jakiś kontrkandydat? Bo nie wiem, co to właściwie było.

Co do samych wyników, godna uwagi jest frekwencja w prowincjach. W każdej właściwie identyczna, bez względu na to, czy ma aktywnego zarządcę, czy nie. Do tej pory Unia była bezkonkurencyjna, Domena i Scholandia leżały. Tym razem to Scholandia poszła w górę, Sułtanat Witta i słupy Stettina dały sobie spokój.
- - William markiz Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 10 kwie 2019, 16:28

Chamberlain pisze:
10 kwie 2019, 16:06
Co do samych wyników, godna uwagi jest frekwencja w prowincjach. W każdej właściwie identyczna, bez względu na to, czy ma aktywnego zarządcę, czy nie. Do tej pory Unia była bezkonkurencyjna, Domena i Scholandia leżały. Tym razem to Scholandia poszła w górę
Frekwencja była wszędzie podobna, bo głosowali Ci, którzy przetrwali pogrom po ostatnim referendum.
Jeżeli powyborczo-przedwyborcza koniunktura się utrzyma to w następnych wyborach Unia znowu będzie prowadziła.
Chamberlain pisze:
10 kwie 2019, 16:06
słupy Stettina dały sobie spokój.
Jakież to słupy Stettina dały sobie spokój? Nie dostrzegłem żadnych, które by się chociaż koło Unii zakręciły.

Awatar użytkownika
Sted Asketil

Post autor: Sted Asketil » 10 kwie 2019, 18:17

Solardia, Luindor, Unia - od lat przewodzi jezeli chodzi o frekwencje. To ze zmienia Pan prowincje tym samym zmieniajac wynik, o niczym nam jeszcze nie mowi (brak powtarzalnosci). A juz na pewno nie o sensacyjnym pezelamaniu hegemonii. Nie mniej dobry wynik kazdej prowincji powinien nas cieszyc. Gratuluje wiec Panu, sobie i calej spolecznosci :)

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 10 kwie 2019, 19:00

Ależ dokładnie o tym mówię - po pierwsze - trudno jest wysnuwać wnioski po jednych wyborach, a zwłaszcza tych, które odbyły się w bezpośrednim następstwie czystek. Po drugie - Unia prowadzi liczbą 9 mieszkańców, za nią Scholandia - 7, zamyka Domena - 6. Liczę (i wiele na to wskazuje), że nasi nowi mieszkańcy zostaną z nami na dłużej, co przełoży się na lepszą frekwencję w przyszłych wyborach.
Ja również gratuluję - Panu, Unitom - dobrego wyboru, bo w ramach wyborów nie warto mówić o złym wyborze oraz Premierowi - zostania wybranym. Liczę, że współpraca na linii Rząd-Unia potoczy się pomyślnie.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Gilead
Kontakt:

Post autor: Gilead » 10 kwie 2019, 20:05

nasi nowi mieszkańcy zostaną z nami na dłużej, co przełoży się na lepszą frekwencję w przyszłych wyborach
Szczerze wątpię.

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 10 kwie 2019, 20:10

Gilead pisze:
10 kwie 2019, 20:05
(Liczę, że) nasi nowi mieszkańcy zostaną z nami na dłużej, co przełoży się na lepszą frekwencję w przyszłych wyborach
Szczerze wątpię.
Och Panie Gileadzie, jak miło, że nas Pan odwiedza, czy Pana partia, bolesna niczym sikanie kamieniami nerkowymi jakoś się ustosunkuje do wyniku wyborów, jakieś boleśnie prawdziwe i przenikliwe strategie na przyszłość Dreamlandu?

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Gilead
Kontakt:

Post autor: Gilead » 10 kwie 2019, 20:18

Przeszedłem, abych oglądał mądrość i głupstwa i szaleństwa.

I obaczyłem, iż tak dalece mądrość przechodzi głupstwo, jako różna jest światłość od ciemności.

Mądrego oczy są w głowie jego: głupi w ciemności chodzi: i poznałem, iż jednakie jest obu dokończenie.

I rzekłem w sercu swem: Jeźliż jedno będzie i głupiego i moje dokończenie, cóż mi pomoże, żem się więcéj o mądrość starał? i rozmawiając z sercem swojem, obaczyłem, że i to jest marność.

Nie będzie bowiem pamięci tak mądrego jako i głupiego na wieki, a potomne czasy zapomnieniem wszystko zarówno pokryją: umiera uczony, także jako nieuczony.

A dlategóż omierzł mi żywot mój, widząc, że wszystko złe jest pod słońcem, i wszystko jest marność i utrapienie ducha.

Bo cóż za pożytek człowiekowi ze wszystkiéj pracy jego, i z udręczenia ducha, którem się męczył pod słońcem?

Wszystkie dni jego boleści i nędze są pełne, ani w nocy sercem odpoczywa: więc i to nie jest marność?

Awatar użytkownika
الوـس
Prezes Sądu Królestwa
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 10 kwie 2019, 21:37

To ja tak tylko zapowiem, że expose już jest napisane i świeże cieplutkie karteczki z drukarki już leżą na moim biurku. Po zatwierdzeniu dekretu zostanie wygłoszone.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Lucy
Kontakt:

Post autor: Lucy » 11 kwie 2019, 08:41

Myślę, że nie ma co lekką ręką przesądzać o tym, że wszyscy nowi obywatele przestaną się interesować Dreamlandem przed przyszłymi wyborami. Pan Gilead ma bardzo katastroficzną wizję, może pora udowodnić, że wcale nie będzie tak źle?
Łucja d'Ekorre

Awatar użytkownika
JPII
Kontakt:

Post autor: JPII » 11 kwie 2019, 10:45

Gilead pisze:
10 kwie 2019, 20:18
Przeszedłem, abych oglądał mądrość i głupstwa i szaleństwa.

I obaczyłem, iż tak dalece mądrość przechodzi głupstwo, jako różna jest światłość od ciemności.

Mądrego oczy są w głowie jego: głupi w ciemności chodzi: i poznałem, iż jednakie jest obu dokończenie.

I rzekłem w sercu swem: Jeźliż jedno będzie i głupiego i moje dokończenie, cóż mi pomoże, żem się więcéj o mądrość starał? i rozmawiając z sercem swojem, obaczyłem, że i to jest marność.

Nie będzie bowiem pamięci tak mądrego jako i głupiego na wieki, a potomne czasy zapomnieniem wszystko zarówno pokryją: umiera uczony, także jako nieuczony.

A dlategóż omierzł mi żywot mój, widząc, że wszystko złe jest pod słońcem, i wszystko jest marność i utrapienie ducha.

Bo cóż za pożytek człowiekowi ze wszystkiéj pracy jego, i z udręczenia ducha, którem się męczył pod słońcem?

Wszystkie dni jego boleści i nędze są pełne, ani w nocy sercem odpoczywa: więc i to nie jest marność?
Proszę wypełnić test:
Obrazek
Obrazek
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar,
Komisarz Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej

Awatar użytkownika
Chamberlain
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 11 kwie 2019, 14:31

Χέλμουτ Πολ pisze:
10 kwie 2019, 19:00
Ależ dokładnie o tym mówię - po pierwsze - trudno jest wysnuwać wnioski po jednych wyborach, a zwłaszcza tych, które odbyły się w bezpośrednim następstwie czystek.
Ale co ma wspólnego jedno z drugim? Naturą czystki jest wyczyszczenie rejestru z nieaktywnych, którzy i tak by nie zagłosowali (w końcu właśnie z tego powodu stracili obywatelstwo). Po drugie - od czasu owej czystki (24 marca) do wyborów upłynęły 2 tygodnie. To dostatecznie dużo czasu, by nawet po przespaniu marcowego referendum wrócić i odzyskać obywatelstwo. Tak się nie stało, co potwierdza tezę z punktu 1 (trwała nieaktywność skreślonych). Po trzecie wreszcie - o czym my mówimy? W wyniku osławionej "czystki" KD straciło de facto trzech bardzo umiarkowanie aktywnych w ostatnich miesiącach obywateli: Stettina, Ingawaara i Oskara Witta. Po jednym z każdej prowincji. Nie wiem tylko, czy Stettin zdążył zmienić prowincję w celu przejęcia lenna, co zapowiadał.

Na frekwencję nie miało to wpływu. Mój komentarz miał zresztą co innego na celu: liczba głosujących okazała się właściwie identyczna w każdej z trzech prowincji, przy czym zarządcę posiada zaledwie jedna z nich (Unia), pozostałe - nie (brak wicekróla w Scholandii i Lorda Gubernatora w Domenie). Oznacza to, że pod względem jakości zarządzania prowincjami osiedliśmy na dnie, do którego się coraz mocniej przytulamy (bezpańska prowincja radzi sobie tak samo dobrze / źle jak Unia). I że przestało to robić różnicę samym mieszkańcom.

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 11 kwie 2019, 16:41

Chamberlain pisze:
11 kwie 2019, 14:31
Ale co ma wspólnego jedno z drugim? Naturą czystki jest wyczyszczenie rejestru z nieaktywnych, którzy i tak by nie zagłosowali (w końcu właśnie z tego powodu stracili obywatelstwo). Po drugie - od czasu owej czystki (24 marca) do wyborów upłynęły 2 tygodnie. To dostatecznie dużo czasu, by nawet po przespaniu marcowego referendum wrócić i odzyskać obywatelstwo.
Proszę przeczytać jeszcze raz ustawę i nie opowiadać bajek panie Chamberlain - aby zagłosować w wyborach należało posiadać obywatelstwo przed 24 marca (data ogłoszenia wyborów).

No i jeśli byłby Pan łaskaw objawić mi jak wygląda to radzenie sobie Domeny i Scholandii w kontekście radzenia sobie Unii, bo wydaje mi się, że nie końca to widzę, a tabele mówią mi co innego?

Awatar użytkownika
Chamberlain
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 12 kwie 2019, 12:42

Χέλμουτ Πολ pisze:
11 kwie 2019, 16:41
Proszę przeczytać jeszcze raz ustawę i nie opowiadać bajek panie Chamberlain - aby zagłosować w wyborach należało posiadać obywatelstwo przed 24 marca (data ogłoszenia wyborów).
Spokojnie. Znam ją na pamięć. Ta regulacja obowiązuje od 2016 roku, więc nie jest to nowość.

Do tej pory Unia zawsze wypadała dwukrotnie lepiej od pozostałych prowincji i oby nie zatęskniła za Wittem. Kropka. Koniec tematu.

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 12 kwie 2019, 12:57

Chamberlain pisze:
12 kwie 2019, 12:42
Spokojnie. Znam ją na pamięć. Ta regulacja obowiązuje od 2016 roku, więc nie jest to nowość.
Nie twierdzę, że jej Pan nie pamięta, a tylko, że nie rozumie - co widać po komentarzu o całych dwóch tygodniach. Zachęcam więc do do ponownej lektury - najlepiej z wyciągnięciem wniosków.

Chamberlain pisze:
12 kwie 2019, 12:42
oby nie zatęskniła za Wittem
Cieszy mnie, że tak się Pan troszczy o moje zasiadanie na tronie, zupełnie niepotrzebnie, nie jestem do niego przykręcony, a Unici mają możliwość demokratycznego pozbawienia mnie funkcji.

Awatar użytkownika
Ryszard Maj
Kontakt:

Post autor: Ryszard Maj » 12 kwie 2019, 21:54

Wasza Ekscelencjo Premierze Królestwa Dreamlandu,

pragnę w imieniu Władz Republiki Suderlandu, Prezydenta gen. Stanisława Dmowskiego, Narodu Suderlandzkiego oraz swoim własnym złożyć Waszej Ekscelencji serdeczne gratulacje z okazji zwycięstwa w wyborach i wybrania Waszej Ekscelencji na urząd Premiera Królestwa Dreamlandu.

Chcielibyśmy życzyć Waszej Ekscelencji oraz Królestwu Dreamlandu pod Waszym kierownictwem pomyślności i wielu sukcesów, zarówno w sferze wewnętrznej jak i międzynarodowej. Republice Suderlandu, jako państwu przyjacielsko nastawianemu do Waszej Ojczyzny, zależy na Jej rozwoju. Wobec kryzysu demograficznego i zapaści aktywności w całym mikroświecie wzajemne wsparcie jest istotne. Każda mikronacja pozostająca na polu walki warta jest uznania i szacunku. Dreamland nie tylko należy do grona najstarszych polskich państw wirtualnych, ale nadal utrzymuje swój poziom i może stać się inspiracją dla państw młodszych.

Mamy nadzieję, że dobre relacje pomiędzy naszymi państwami nie zostaną zaniedbane, a co więcej - nadarzy się okazja do ich dalszego rozwoju. Liczmy na to, że razem z Waszą Ekscelencją będziemy mogli budować współpracę między naszymi państwami w duchu poszanowania i wzajemnych korzyści. Posyłając wyrazy wszelkiej pomyślności dla Królestwa mamy nadzieję, że ów rozwój relacji będzie możliwy. Królestwo Dreamlandu i Republika Suderlandu, jako jedni z najważniejszych graczy współczesnego świata wirtualnego, są w stanie wiele sobie zaoferować. W czasach kurczenia się mikroświata i zaniżania standardów warto trzymać się razem.
Z wyrazami szacunku
Ambasador Republiki Suderlandu
w Królestwie Dreamlandu
Ryszard Maj
Obrazek
Ambasador Republiki Suderlandu w Królestwie Dreamlandu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac Seniorów”