STAN KLĘSKI AKTYWNOŚCIOWEJ — 9 czerwca 2019 r., wskutek pogarszającej się sytuacji demograficznej, która w sposób negatywny odbija się na funkcjonowaniu najważniejszych urzędów Królestwa, Jego Królewska Mość Robert II Fryderyk wydał królewski edykt wprowadzający Stan Klęski Aktywnościowej. Poprzedzając swą decyzję JKM odwołał wszystkich członków Rad Przybocznej i Stanu. Spodziewane są dalsze działania i Orędzie wygłoszone wobec mieszkańców Dreamlandu i mieszkańców całego wirtualnego świata.

ORĘDZIE KRÓLA DREAMLANDU DO MIESZKAŃCÓW KRAJU I CAŁEGO WIRTUALNEGO ŚWIATA — Jego Królewska Mość wygłosił zapowiadane orędzie w związku z wprowadzonym stanem klęski aktywnościowej. Król skierował swe słowa nie tylko do byłych i obecnych mieszkańców Królestw, ale także do mieszkańców całego wirtualnego świata. Zapowiedział m.in reformy rządu, parlamentu i samorządową, politykę grubej kreski i politykę szeroko otwartych drzwi.

Awara

Klasyczny off-topic.

Uważam, że kwestia Awary jest: (skala w poście)

Czas głosowania minął 23 gru 2018, 13:32

10
3
30%
9
2
20%
8
1
10%
7
1
10%
6
0
Brak głosów
5
1
10%
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
2
20%

Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
Numer GG: 44703021
Herb:
Kontakt:

Awara

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 16 gru 2018, 13:32

Poruszono ostatnio temat to jestem ciekaw jak teraz przedstawiają się stanowiska.
W ankiecie 10 oznacza priorytet, bardzo duże znaczenie.
5 oznacza obojętność w stosunku do Awary.
1 oznacza, że sprawa Awary dzieli Dreamland i Sarmacje i szkodzi naszej dyplomacji.
Cyfry pośrednie prezentują również stanowisko pośrednie między powyższymi.
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.

Awatar użytkownika
Chamberlain
minister
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Re: Awara

Post autor: Chamberlain » 16 gru 2018, 15:07

10 oznacza priorytet, 5 obojętność, a 1 wysoki poziom szkodliwości dla dyplomacji? Gdzie sens w tej skali?
- - William markiz Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Numer GG: 65682687
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 16 gru 2018, 15:09

Chamberlain pisze:
16 gru 2018, 15:07
10 oznacza priorytet, 5 obojętność, a 1 wysoki poziom szkodliwości dla dyplomacji? Gdzie sens w tej skali?
Pewnie taki, że 1 oznacza "wysoki poziom szkodliwości" czyli krótko mówiąc nie tykać tematu i się uśmiechać.
(-) sir Florian von Stettin

Awatar użytkownika
Chamberlain
minister
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 16 gru 2018, 15:14

Dobrze, a jeśli ktoś uważa, że sprawa Awary jest b. ważna (10) i zauważa fakt, że zatruwa ona wzajemne relacje KD-KS (1), co zresztą jest prawdą?

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 16 gru 2018, 15:17

Akurat takiego osobliwego poglądu autor ankiety nie przewidział. Ekscelencjo Fryderyku, co wy na to?

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
Herb:
Kontakt:

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 16 gru 2018, 15:19

Gdzie jest brak sensu? Mamy obojętność mniej więcej po środku(powinienem był istotnie dać nieparzystą liczbę, 9 najlepiej) od której odchodzą dwa różne, przeciwne stanowiska. Awara jest kwestią dyplomatyczną i tutaj przede wszystkim wyznacza kierunek zewnętrznej polityki rządowej. Górne wartości oznaczają, że Rząd powinien uważać to za witalna kwestię dyplomacji i działania na których powinien skupić swoje wysiłki, a najniższa, że powinniśmy zaleczyć rany i nie drapać po nich, nie żyć przeszłością. Jak na razie z tego co widzę stanowczej większości zależy na Awarze.

W moim rozumowaniu, w takim scenariuszu kwestia Awary, czyli zasadniczo jej zwrotu nie jest ważna, bo jej poruszanie zatruwa relacje. Czyli jedno albo drugie. Czyli mamy stanowisko rewizjonistyczne-działania na rzecz zmiany. Czyli wypowiedzenie statusu quo jakim jest umowa o uznaniu inkorporacji Scholandii i dążenia do zmiany stanu rzeczy. W opozycji mamy stanowisko, że przyłączenie Awary nie jest ważne i szkodzi dyplomacji. Uważam to za całkiem sensowne.
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Herb:
Kontakt:

Post autor: Karolina Aleksandra » 16 gru 2018, 15:50

Czyli w skrócie, zaznaczenie dziesiątki nie oznacza „odzyskajmy Awarę”, tylko „to bardzo istotna kwestia, do której jestem nastawiony pozytywnie albo negatywnie”?

KA

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 16 gru 2018, 15:54

Jeśli tak to w takim razie ankieta mogłaby zawierać inne pytanie, mianowicie: czy starać się odzyskać, czy odpuścić sobie. Bo jeśli taka będzie interpretacja to szczere mówiąc nic się nie dowiemy, a co jak co chętnie poznałbym, jakie panują w narodzie nastroje jeśli o tą kwestię idzie.

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Herb:
Kontakt:

Post autor: Karolina Aleksandra » 16 gru 2018, 15:58

I tak nie poznamy tego w drodze ankiety, bo:

1) Mogą w niej głosować osoby niezainteresowane działaniem w KD;
2) Już w przeszłości były podobne ankiety i osoby, które na co dzień nie są zainteresowane Awarą czy wręcz obojętne wobec całej kwestii, przyznawały, że głosowały w nich na opcję wojenną „for fun”.

Co nie zmienia faktu, że kwestia skali w ankiecie jest tak zagmatwana, że gdyby autor sondy zamieścił obszerniejsze wyjaśnienie wcześniej, oddałabym inny głos.

KA

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Kontakt:

Post autor: Torkan Ingawaar » 16 gru 2018, 16:01

Ja zrozumiałem intencje autora ankiety w ten sposób, że 5 to stosunek obojętny, 10 to opinia, że umowę z Sarmacją należy natychmiast wypowiedzieć i do odzyskania Awary Południowej aktywnie dążyć, a 1, że sprawa Awary tylko przeszkadza w budowaniu zdrowych relacji z Księstwem i należy o niej zapomnieć, godząc się z obecnym stanem rzeczy. Pozostałe liczby to stanowiska pośrednie.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Herb:
Kontakt:

Post autor: Karolina Aleksandra » 16 gru 2018, 16:02

To może zresetujemy ankietę? Ekscelencjo Orański-Nassau? Technicznie chyba to możliwe po stronie administratorów.

KA

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 16 gru 2018, 16:06

Karolina Aleksandra pisze:
16 gru 2018, 15:58
2) Już w przeszłości były podobne ankiety i osoby, które na co dzień nie są zainteresowane Awarą czy wręcz obojętne wobec całej kwestii, przyznawały, że głosowały w nich na opcję wojenną „for fun”.
Czyli administracja nie ma żadnego narzędzia, które pozwoliłoby sprawdzić, kto jak głosował, by oddzielić obywateli od tych niedecyzyjnych i podać wyniki? Pytam, bo po 4 miesiącach "rozgryzania" panelu takiej funkcji nie odkryłem.

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Herb:
Kontakt:

Post autor: Karolina Aleksandra » 16 gru 2018, 16:07

Narzędzie jest, tylko że dostępne dla KSI — przez bazę danych. Nie jestem jednak szczególną fanką tej opcji. Chociaż w razie konieczności można, rzecz jasna, poprosić osobę z KSI o sprawdzenie, kto i jak głosował — do tej pory zwykle tę funkcję sprawdzającą pełnił arcyksiążę von Salvepol.

KA

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Kontakt:

Post autor: Torkan Ingawaar » 16 gru 2018, 16:08

Czyli administracja nie ma żadnego narzędzia, które pozwoliłoby sprawdzić, kto jak głosował, by oddzielić obywateli od tych niedecyzyjnych i podać wyniki? Pytam, bo po 4 miesiącach "rozgryzania" panelu takiej funkcji nie odkryłem.
Na pewno taka możliwość istnieje, bo była w przeszłości wielokrotnie wykorzystywana. Wydaje mi się jednak, że można to sprawdzić wyłącznie z poziomu tabeli w bazie danych i dostęp do panelu administratora forum na niewiele się tu zda.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 16 gru 2018, 16:13

16 gru 2018, 16:07
Narzędzie jest, tylko że dostępne dla KSI — przez bazę danych. Nie jestem jednak szczególną fanką tej opcji. Chociaż w razie konieczności można, rzecz jasna, poprosić osobę z KSI o sprawdzenie, kto i jak głosował — do tej pory zwykle tę funkcję sprawdzającą pełnił arcyksiążę von Salvepol.

KA
Dobrze wiedzieć.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
Herb:
Kontakt:

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 16 gru 2018, 16:52

Torkan Ingawaar pisze:
16 gru 2018, 16:01
Ja zrozumiałem intencje autora ankiety w ten sposób, że 5 to stosunek obojętny, 10 to opinia, że umowę z Sarmacją należy natychmiast wypowiedzieć i do odzyskania Awary Południowej aktywnie dążyć, a 1, że sprawa Awary tylko przeszkadza w budowaniu zdrowych relacji z Księstwem i należy o niej zapomnieć, godząc się z obecnym stanem rzeczy. Pozostałe liczby to stanowiska pośrednie.
Jest to zrozumienie zgodne z moją intencją. Nigdy nie byłem dobry w odpowiednim przekazywaniu swoich myśli. Jeśli faktycznie interpretacja stwarza aż tak duże problemy to niech podejmie się tego ktoś inny.
Hrabia Flores

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 16 gru 2018, 19:11

Awara to historia. Temat idealny dla działalności kulturalnej ale nie politycznej. W tej ostatniej może być już tylko co najwyżej tematem zastępczym. NIESTETY!

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
matmax
minister
Kontakt:

Post autor: matmax » 16 gru 2018, 20:23

16 gru 2018, 16:07
No, po prostu odpalałem SQL-kę, która listowała kto i jak odpowiedział, a następnie wycinałem nie-obywateli.
Mat Max von Salvepol
Minister Spraw Wewnętrznych
Ambasador w Wandystanie i Sarmacji
Daniel von Witt pisze:
13 sty 2019, 02:15
Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawiarnia „Pod Czerwonym Orłem””