[WYSTĄPIENIE] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 5628
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

[WYSTĄPIENIE] Expose Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

Wasza Królewska Mość,
Wielebny Marszałku,
Kuledzy Lordowie,
Obywatelki i obywatele,

pierwszy raz przychodzi mi stawać przez Parlamentem Królewskim w takiej roli. Nie mogę zatem bazować na własnym doświadczeniu układając expose. Ostatecznie jednak należy codziennie spróbować zrobić coś po raz pierwszy.

Tak jak nakazują podręczniki, zacząłem od żartu. Cele jakie stawiam przed tym rządem są skromne, bo i dotychczasowa praktyka jasno pokazała, że kreślenie śmiałych wizji nie tylko nie jest odpowiedzią na bolączki Dreamlandu, ale wręcz często napotykają one potem na znaczące trudności w realizacji. Dlatego, tak jak obiecałem to w kampanii wyborczej, realizować będziemy pewien program minimum. Program, którego celem będzie uczynić administrację sprawnym mechanizmem, która będzie mogła zajmować się tą całą nadbudową.

Jednym z celów tej kadencji będzie organizacyjne oddzielenie funkcji oskarżyciela publicznego i moderatora od funkcji rządowych. Rozdział ten zapewni niezależność oskarżyciela i moderatora od bieżących potrzeb politycznych rządu. Poddanie go kontroli Parlamentu Królewskiego nie tylko zagwarantuje, że stanowisko to będzie obsadzone przez właściwą i kompetentną osobę, ale także podniesie prestiż tego urzędu. Tak rozumiany urząd łączyć będzie ze sobą funkcję moderatora oraz oskarżyciela publicznego. Niezależnie jednak od osobistej odpowiedzialności przed Parlamentem Królewskim, od czynności związanych z moderacją oraz z prowadzonym przez oskarżyciela postępowaniem przysługiwać będzie prawo skargi do sądu.

Istotną rolę w rozwoju państwa wirtualnego spełnia gospodarka. Za czasów mojej v-młodości posiadanie chociażby zautomatyzowanego systemu bankowego stanowiło ambicję dla każdego szanującego się mikropaństwa. Szczęśliwie system ten już posiadamy. Czas na krok naprzód. Dotychczasowe próby uzyskania zautomatyzowanego systemu gospodarczego prowadzone były w sposób chaotyczny. Pojawiali się i znikali chętni do dalszej pracy. Każdy twórca miał swoją wizję gospodarki. Rozpoczęte przez niech prace niekoniecznie okazywały się być użyteczne dla tych, którzy chcieli tę pracę kontynuować. Wszystko to powodowało brak kontinuum prac i konieczność rozpoczynania od początku. Nasz rząd doprowadzi do uchwalenia harmonogramu prac tak, by ewentualne ich przerwanie nie spowodowało konieczności rozpoczynania całego trudu od zera.

Kolejnym projektem, powiązanym z kwestiami gospodarczymi, jest recepcja giełdy papierów wartościowych, która pierwotnie powstała w Prokto-Hemolan, zaś w późniejszym okresie z sukcesem recypowana była w Teutoni. Wierzę, że niezależnie od napięć politycznych i międzynarodowych pomiędzy Dreamlandem a Sarmacją, możliwa jest współpraca ekonomiczna i gospodarcza. Wierzę również, że zbliżenie na niwie gospodarczej ułatwi także pokojowe uregulowanie kwestii Awary.

Jedną z ważniejszych kwestii, której rozwiązania pragnie nasz rząd, jest ostateczne i pokojowe uregulowanie statusu Awary. Jeszcze raz podkreślenia wymaga kwestia, że cel ten pragniemy uregulować pokojowo. Nie będziemy bawić się w nielicujące z godnością najstarszej mikronacji działania, jak powoływanie różnorakich Kefasatów Sarmacji czy inne próby wyzwalania Armerii i Wagarii spod cudzego jarzma. Wierzymy, że sprawę tę uda się doprowadzić do pomyślnego zakończenia dzięki rozwiązaniom, które cechują państwa cywilizowane. Warunkiem jest jednak przyjęcie reguł gry państw cywilizowanych przez Sarmację i stanięcie w prawdzie oraz przyznanie, zgodnie z faktami, że Sarmacja dokonała zawojowania części innego państwa.

Mój gabinet składać się będzie z fachowców. Podczas doboru kandydatów na stanowiska ministerialne kluczowym kryterium były ich umiejętności i dotychczasowe pełnienie funkcji publicznych, nie zaś ich osobiste przekonania czy też barwy partyjne.

Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji pozostanie Mat Max von Salvepol. Z racji jego wszechstronnego przygotowania informatycznego wydaje się być najlepszą kandydaturą na to stanowisko. Wierzę, że przenikliwy i analityczny umysł pozwoli z jak najlepszym rezultatem działać na rzecz Dreamlandu właśnie w tej sferze.

W tej kadencji celem MSWiA będzie w dużej mierze uczynienie rejestrów i ksiąg aktualnymi. Zdaję sobie sprawę z niedomagań rzeczywistości w tym zakresie. Nie udało się tego w pełni uczynić podczas pełnienia przeze mnie obowiązków Premiera, w związku z czym naturalną koleją rzeczy zadanie to pozostaje aktualne w tej kadencji. Jednocześnie z powyższym, z uwagi na dobre przygotowanie merytoryczne w tej kwestii, minister będzie zaangażowany także w prace związane ze stworzeniem harmonogramu nowego systemu gospodarczego.

Na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych powołam Fryderyka Orańskiego-Nassau. Jego szerokie i bogate kontakty w innych państwach wirtualnych stanowią najlepszą rękojmię sprawnego i skutecznego zawiadywania dyplomacją Królestwa. Jako osoba z doświadczeniem na tym urzędzie z pewnością sprawdzi się znakomicie.

Celem tego resortu będzie nie tylko doprowadzenie sprawy Awary do szczęśliwego finału, ale także zacieśnianie przyjacielskich relacji z innymi państwami, jak również pomoc rozwojowa dla mniej rozwiniętych państw mikroświata. Trzeba powiedzieć to głośno. Dreamland jest jednym z dwóch mocarstw w mikroświecie, co stawia przed nami, oprócz praw i przywilejów, także liczne i istotne obowiązki. Dreamland nie będzie się od tych obowiązków uchylał.

Kierowanie Ministerstwem Bezpieczeństwa Publicznego powierzę samemu sobie. Mając na uwadze planowaną reformę systemu moderacji oraz wnoszenia i popierania aktów oskarżenia przed sądem trzeba stwierdzić, że pełnienie tych obowiązków jest czymś z natury rzeczy przejściowym.

Funkcję Ministra Kultury i Sztuki obejmie Jezus Ipanienko-Ingawaar. Chociaż jest on osobą trudną w obyciu, jak każdy artysta, to wierzę, że z racji szczególnego bogactwa duchowego, jakim każdy artysta się odznacza, będzie on najwłaściwszą osobą na tym stanowisku.

Ministerstwo Kultury i Sztuki propagować będzie rozwój kultury dreamlandzkiej, ale także zajmie się jej promocją w państwach trzecich. Najwyższa pora, by dreamlandzki krąg kulturowy przestał być tylko jednym z rozdziałów podręcznika do historii mikroświata. Rola kulturotwórcza Dreamlandu pozwoli nam także na nawiązywanie pozytywnych relacji z innymi państwami, jak również umocni naszą pozycję w mikroświecie. Jednocześnie dotychczasowa twórczość ministra, jako stojąca w awangardzie postępu, pozwala na pozytywną prognozę rozwoju kulturowego naszego państwa.

Jako Minister Rodziny i Polityki Społecznej powołany zostanie William Chamberlain-Schlesinger. Jest to osoba z wieloletnim doświadczeniem w mikronacjach i z pewnością świetnie odnajdzie się w swoich nowych obowiązkach.

Głównym celem tego resortu będzie opieka nad nowymi mieszkańcami. Jak praktyka pokazuje, dużo większą szansę na zaaklimatyzowanie się w Dreamlandzie mają mieszkańcy, którym okazuje się zainteresowanie już na początku. Chociaż dopływ nowych mieszkańców do Dreamlandu jak i mikroświata w ogóle jest niewielki, tak trzeba maksymalnie wykorzystywać możliwości z tego płynące. Nie możemy pozwolić sobie na pogardzenie tym niewielkim przyrostem naturalnym. Oprócz tego ministerstwo podejmie działania mające na celu zwerbowanie nowych mieszkańców do Dreamlandu.

Wierzę, że realizacja tego skromnego programu pozwoli na przywrócenie Dreamlandowi blasku, którym emanował przez ponad 20 lat swojej historii. To nasze zadanie, byśmy zostawili Dreamland w jak najlepszym stanie kolejnemu pokoleniu. Razem możemy tego dokonać.
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości