List gratulacyjny

Miasto w Furlandii. Gonfalonierem jest Helmut Pohl.
Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
Kontakt:

List gratulacyjny

Post autor: Maciej II » 12 sty 2019, 20:51

Wasza Okupacjo,

Gratuluję WO uzyskania statusu Regenta przy pomocy głosów spadochroniarzy, przyjętych do Rady na za pięć dwunasta.
Ponieważ jak to WO zgrabnie ujął "wynik był przesądzony" i tak się WO śpieszy z przyczepieniem się do stołka, że skrócił WO głosowanie o 6 dni, to prosiłbym również o podobny pośpiech przy wydawaniu mi dostępu do strony Rodo, na który czekam od przeszło 2 tygodni. Dodam jeszcze, że ten tryb prac Rady niezmiernie mi się podoba, cisną mi się na usta porównania do reala.

Gratuluję również spadochroniarzom, okrągłe trzy posty p. Steda (z czego jeden głos i jedno zgłoszenie do udziału w Radzie) oraz 2 posty p. Meteora (z czego jeden głos i jedno zgłoszenie do udziału w Radzie) w dziale US przez ostatnie pół roku są jak rozumiem zapowiedzią większej... aktywności w ramach Unii.

Obrazek

Pozdrawiam,

- H. Pohl

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Re: List gratulacyjny

Post autor: Daniel von Witt » 12 sty 2019, 21:36

Dziękuję Waszej Ekscelencji za ciepłe słowa. Postaram się niezwłocznie rozwiązać najpilniejsze problemy związane z funkcjonowaniem prowincji i jej wszystkich części składowych. W dniu jutrzejszym zostanie wydana uroczysta proklamacja zapoczątkowująca okres regencji. Zapowiem w niej czym zajmę się do czasu wyboru Księcia.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Sted Asketil

Post autor: Sted Asketil » 12 sty 2019, 22:45

Χέλμουτ Πολ pisze:
12 sty 2019, 20:51
Gratuluję również spadochroniarzom, okrągłe trzy posty p. Steda (z czego jeden głos i jedno zgłoszenie do udziału w Radzie) oraz 2 posty p. Meteora (z czego jeden głos i jedno zgłoszenie do udziału w Radzie) w dziale US przez ostatnie pół roku są jak rozumiem zapowiedzią większej... aktywności w ramach Unii.
Zycie. Trzeba bylo zglosic swoja osobe i kandydowac - prosze nie plakac teraz. Co by nie mowic, to osoba Daniela von Witta gwarantuje tak wyczekiwana przez Pana aktywnosc.
Po za tym w Unii nie czuje sie spadochroniarzem - ja tu jestem u siebie w domu :)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 12 sty 2019, 23:21

Sted Asketil pisze:
12 sty 2019, 22:45
Zycie. Trzeba bylo zglosic swoja osobe i kandydowac - prosze nie plakac teraz. Co by nie mowic, to osoba Daniela von Witta gwarantuje tak wyczekiwana przez Pana aktywnosc.
Po za tym w Unii nie czuje sie spadochroniarzem - ja tu jestem u siebie w domu :)
No cóż, mi nie dano nawet szansy żeby zagłosować więc co tu mówić o składaniu kandydatury.
No widzi Pan, można czerpać wymierną przyjemność z gotowania, co wcale nie znaczy, że jest się fanem krojenia cebuli.
Czy w domu? Powiedziałbym, że raczej jak w motelu, ale skoro już przyjeżdża Pan i zatyka toaletę, a że nie da się jej tak łatwo odetkać to liczę, że będzie Pan tak uprzejmy i pokisi się z nami w zaduchu, choćby i przez chwilę.

Również pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Sted Asketil

Post autor: Sted Asketil » 13 sty 2019, 00:54

Χέλμουτ Πολ pisze:
12 sty 2019, 23:21
Powiedziałbym, że raczej jak w motelu, ale skoro już przyjeżdża Pan i zatyka toaletę, a że nie da się jej tak łatwo odetkać to liczę, że będzie Pan tak uprzejmy i pokisi się z nami w zaduchu, choćby i przez chwilę.
Oczywiscie - taplanie sie we wlasnym gowienku nie przszkadza tak bardzo jak w cudzym :)

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 13 sty 2019, 01:25

Sted Asketil pisze:
13 sty 2019, 00:54
Oczywiscie - taplanie sie we wlasnym gowienku nie przszkadza tak bardzo jak w cudzym :)
Co kto lubi :)

A Pan Meteor jakoś skomentuje, czy po oddaniu głosu opuścił atmosferę i zobaczymy się znowu hm... na wyborach księcia?

Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Numer GG: 42085982
Herb:
Kontakt:

Post autor: Oskar ben Grozny Witt » 14 sty 2019, 01:02

Χέλμουτ Πολ pisze:
13 sty 2019, 01:25
A Pan Meteor jakoś skomentuje
Pan wybaczy, ale nie kwapi mi się odpowiadać na takie gówno jakim jest ten post.., co nie oznacza, że i ja również gratuluję DvW wybrania na regenta.
Daniel von Witt pisze: Robert nie będzie rządził. Zachęcam wszystkich patriotów do bojkotowania i torpedowania działań Roberta tymczasowo zajmującego tron (nie bezcześćmy nazwy król zestawiając ją z tym typem). Pierwszy cel: koronacja. Naród go nie chce. Pokażmy to wszyscy".
Alus pisze: Szkoda jedynie, że RCA ma to wszystko w dupie. Tak to leży mu na sercu dobro Dreamlandu ;-)

(-) Oskar baron ben Grozny Witt

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 14 sty 2019, 09:00

Jejku, to musi być jakaś zakrzywiona orbita.
Oskar ben Grozny Witt pisze:
14 sty 2019, 01:02
Pan wybaczy, ale nie kwapi mi się odpowiadać na takie gówno jakim jest ten post.., co nie oznacza, że i ja również gratuluję DvW wybrania na regenta.
Post taki sam jak sposób przejęcia władzy - cyt. "gówno".

PS> Gratuluję 3. postu w Unii!

Awatar użytkownika
Chamberlain
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 15 sty 2019, 13:16

Kompletna degeneracja.
- - William markiz Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 15 sty 2019, 13:38

Wasza Ekscelencja nie ma przypadkiem gorączki?

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Chamberlain
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 15 sty 2019, 13:42

Pohl trafił w punkt. Temat rozwinę w dziale ogólnym.
- - William markiz Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
الوـس
Premier Rządu Królewskiego
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 15 sty 2019, 15:52

A propos Unii. Kiedyś mieliśmy dobre stosunki z Unią Tarnów.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Kontakt:

Post autor: Stanisław Dmowski » 15 sty 2019, 18:43

Chamberlain pisze:
15 sty 2019, 13:16
Kompletna degeneracja.
Daniel von Witt pisze:
12 sty 2019, 21:36
Dziękuję Waszej Ekscelencji za ciepłe słowa. Postaram się niezwłocznie rozwiązać najpilniejsze problemy związane z funkcjonowaniem prowincji i jej wszystkich części składowych. W dniu jutrzejszym zostanie wydana uroczysta proklamacja zapoczątkowująca okres regencji. Zapowiem w niej czym zajmę się do czasu wyboru Księcia.
Także gratuluję wyboru na Regenta, mam nadzieję, że znowu Unia odżyje, może będę miał okazję się do tego przyczynić.

Oczywiście nie wątpię, że Ekscelencja zna prawo, ale tak tylko pozwolę sobie przypomnieć. Zgodnie z art. 2 ust. 2 Karty Konstytucyjnej macie 7 dni od wyboru na złożenie homagium Królowi. Jeśli tego nie dokonacie, Wasz wybór będzie nieważny. Wtedy to dopiero będzie kompletna degeneracja...

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 15 sty 2019, 20:45

Dotyczy Księcia, a nie Regenta.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 15 sty 2019, 21:25

Daniel von Witt pisze:
15 sty 2019, 20:45
Dotyczy Księcia, a nie Regenta.

(-) Daniel von Witt
Dotyczy organu stojącego na czele kraju federacji. Jako regent - wypełnia Pan definicję takiego właśnie organu.
Oczywiście, w przypadku gdyby dalej nie był Pan zainteresowany złożeniem homagium to sprawa trafi przed Sąd Królestwa.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Herb:
Kontakt:

Post autor: Tomasz von Habsburg » 15 sty 2019, 21:46

Χέλμουτ Πολ [do Daniela von Witta] pisze:
15 sty 2019, 21:25
Dotyczy organu stojącego na czele kraju federacji. Jako regent - wypełnia Pan definicję takiego właśnie organu.
Skąd Wasza Ekscelencja ma takie informacje? Chyba nie z Konstytucji Księstwa Furlandii i Luindoru.

Ja osobiście zagłosowałem za Jego Książęcą Wysokością Danielem von Wittem, dlatego że nie widzę dla tego wyboru alternatywy. Osoba Jego Książęcej Wysokości gwarantuje, że Księstwo przetrwa do czasu wyboru swego nowego władcy. Termin debaty i głosowania nie został również ze mną ustalony — akurat wtedy przebywałem na forum.

(-) Tomasz baron von Habsburg

Awatar użytkownika
Sted Asketil

Post autor: Sted Asketil » 15 sty 2019, 21:48

Panie Pol... Alez prosze sie nie krepowac. Pan poda siebie jako kandydata na Ksiecia. Ma Pan moj glos. Potrafi Pan cos wiecej niz tylko pieprzyc trzy po trzy?

Ps Kurde i znowu bede musial napisac 30 razy ze nie bede przeklinal na forum... Moze poprosze o bana na 3 dni :P
Ostatnio zmieniony 15 sty 2019, 21:53 przez Sted Asketil, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
الوـس
Premier Rządu Królewskiego
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 15 sty 2019, 21:53

To Daniel von Witt jest jakimś księciem? Coś mi musiało umknąć, że tyle się tego teraz nadaje...
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 15 sty 2019, 22:10

Tomasz von Habsburg pisze:
15 sty 2019, 21:46
Skąd Wasza Ekscelencja ma takie informacje? Chyba nie z Konstytucji Księstwa Furlandii i Luindoru.

Ja osobiście zagłosowałem za Jego Książęcą Wysokością Danielem von Wittem, dlatego że nie widzę dla tego wyboru alternatywy. Osoba Jego Książęcej Wysokości gwarantuje, że Księstwo przetrwa do czasu wyboru swego nowego władcy. Termin debaty i głosowania nie został również ze mną ustalony — akurat wtedy przebywałem na forum.
Z Karty Konstytucyjnej Królestwa Dreamlandu, która jest dokumentem nadrzędnym względem Konstytucji Księstwa Furlandii i Luindoru na podst. Art. 4 II Konstytucji Księstwa Furlandii i Luindoru " Prawo krajowe winno być rozumiane tak, by zachować jego zgodność z prawem federalnym Królestwa Dreamlandu."

Ależ doskonale pana rozumiem, Daniel von Witt również i moim zdaniem wypełnia należycie funkcję Regenta i gwarantuje działanie naszego księstwa ale to, że jako opcja polityczna mi nie odpowiada skutkuje tym, że będę aktywnie działał w opozycji do niego. Przecież chyba o to chodzi w mikronacjach, nieprawdaż?
Sted Asketil pisze:
15 sty 2019, 21:48
Panie Pol... Alez prosze sie nie krepowac. Pan poda siebie jako kandydata na Ksiecia. Ma Pan moj glos. Potrafi Pan cos wiecej niz tylko pieprzyc trzy po trzy?
Bardzo mnie cieszą wyrazy poparcia ale wydaje mi się, że zasiadywanie na Unijnym tronie kłóci się z moją naturą i mnie na dłuższą metę nie interesuje. Ale moja bierność w pasywnym prawie wyborczym nie oznacza, że nie mam prawa rzucać Regentowi DvW kłód pod nogi.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Sted Asketil

Post autor: Sted Asketil » 15 sty 2019, 22:50

To moze zlikwidowac? Ze zacytuje "Nie kop pana bo sie spocisz!" Oszczedzimy Panu trudu... Unii nie bedzie, nikt niedokona secesji.

Rekawica dalej na ziemi - jak pozostali Panowie?

Dzieki za szczerosc - pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 15 sty 2019, 23:03

Sted Asketil pisze:
15 sty 2019, 22:50
To moze zlikwidowac? Ze zacytuje "Nie kop pana bo sie spocisz!" Oszczedzimy Panu trudu... Unii nie bedzie, nikt niedokona secesji.
No tak - bo najprościej się obrazić i zburzyć.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Sted Asketil

Post autor: Sted Asketil » 15 sty 2019, 23:07

Widze ze czyta Pan wybiorczo - ja to tworzylem od lat i nie w glowie mi to niszczyc. Jak na razie zaryzykuje teze iz Panu jest blizej do tego stanu niz mi.

Awatar użytkownika
Maciej II
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 15 sty 2019, 23:47

Sted Asketil pisze:
15 sty 2019, 23:07
Widze ze czyta Pan wybiorczo - ja to tworzylem od lat i nie w glowie mi to niszczyc. Jak na razie zaryzykuje teze iz Panu jest blizej do tego stanu niz mi.
Skąd taki wniosek? Znaczy ja wiem skąd, bo nie ma Pan dobrego argumentu za tym żeby Regent nie składał homagium, więc próbuje Pan zdyskredytować wnioskodawców. Sztuczka stara jak debata publiczna.
Co więcej - obecnie również jestem częścią historii Unii i argument, że niczego tu nie stworzyłem jest przekłamaniem.

Nie rozumiem natomiast myślenia zero-jedynkowego na zasadzie "Daniel von Witt vs kamieni kupa", jeżeli przestrzeganie prawa przekracza możliwości obecnego Regenta to Unia będzie musiała znaleźć sobie nowego... i nowego sobie znajdzie, mamy wśród nas ludzi, którzy wierzę, że są w stanie prowadzić US bez jakichś dziwnych ruchów na zasadzie "nie składajmy królowi homagium".

Awatar użytkownika
Sted Asketil

Post autor: Sted Asketil » 16 sty 2019, 00:04

A Pan co - wrozka? Moze czas zastanowic sie nad zmiana profesji w KD? Daniel von Witt nie chce zlozyc homagium, ja tez nie. Zostal regentem bo nie bylo chetnych - Pan rowniez to zlal. Przynajmniej sie cos rusza w sprawie ewentualnych wyborow. Przy takim podejsciu jakie Pan i Pan Chamberlain tu prezentuje, dalej lalby Pan wode i dalej stalibysmy w miejscu.

Rekawica lezy na ziemi....

Prosze odlozyc szklana kule i podjac sie wyzwania.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 16 sty 2019, 05:28

Znam obie konstytucje. Nie będę składał żadnego homagium jako regent.

(-) Daniel von Witt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodo”