Ceremonia Koronacji JKM odbędzie się 26 stycznia — Kancelaria Królewska zapowiedziała uroczystości koronacyjne. Już za dwa tygodnie odbędą się uroczystości związane z Koronacją Jego Królewskiej Mości Roberta II Fryderyka. Zapraszamy do współtworzenia oprawy tego wydarzenia. Więcej informacji.

Zbliża się Święto Konstytucji — już 9 lutego obchodzić będziemy państwowe święto. W związku z nadchodzącym świętem Jego Królewska Mość zaprosił do współpracy przy organizacji święta ogół mieszkańców i obywateli Królestwa. Udział w organizacji uroczystości może zgłosić każdy. Zapraszamy.

Język ma znaczenie

Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.
Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Król Dreamlandu i Scholandii
Herb:
Kontakt:

Re: Język ma znaczenie

Post autor: Robert II Fryderyk » 7 sty 2019, 18:20

JPII pisze:
7 sty 2019, 18:17
Czy to usprawiedliwia osobę będącą de facto głową państwa do nazywania kogoś "tępą dzidą"?
Nie.

Awatar użytkownika
Chamberlain
deputowany
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 7 sty 2019, 21:05

Nie wygląda to najlepiej, Wasza Królewska Mość. Rozumiem, że discord, że po godzinach pracy, że prowokacja, stres, wyzwiska i tym podobne, ale przydałoby się jakieś, delikatnie mówiąc, uspójnienie wizerunku i samodyscyplina w tym zakresie.

WKM ma tu kilku cierpliwych kibiców, ale są pewne granice. Prosimy.
- - William hrabia Oxlade-Chamberlain

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Król Dreamlandu i Scholandii
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 7 sty 2019, 22:00

Macie rację Hrabio. Stosowne działania już podjęliśmy w ciągu dzisiejszego dnia. Swą obecność w kanałach komunikacji ograniczylismy tylko do Dreamlandu.

Za dobre słowo dziękujemy. Nie zapomnimy.

Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
deputowany
Numer GG: 42085982
Herb:
Kontakt:

Post autor: Oskar ben Grozny Witt » 7 sty 2019, 22:03

O nie!
Robert II Fryderyk pisze:
7 sty 2019, 17:03
Żałuję. Winienem ignorować.
Nie wiedziałem, że pierwsze samokrytyki, o których pisałem wcześniej - Okupant złoży tak szybko.
Niebywałe!
Daniel von Witt pisze:
27 gru 2018, 17:38
Robert nie będzie rządził. Zachęcam wszystkich patriotów do bojkotowania i torpedowania działań Roberta tymczasowo zajmującego tron (nie bezcześćmy nazwy król zestawiając ją z tym typem). Pierwszy cel: koronacja. Naród go nie chce. Pokażmy to wszyscy".
Alus pisze: Szkoda jedynie, że RCA ma to wszystko w dupie. Tak to leży mu na sercu dobro Dreamlandu ;-)

(-) Oskar baron ben Grozny Witt

Awatar użytkownika
JPII
deputowany
Kontakt:

Post autor: JPII » 7 sty 2019, 22:15

Oskar ben Grozny Witt pisze:
7 sty 2019, 22:03
O nie!
7 sty 2019, 17:03
Żałuję. Winienem ignorować.
Nie wiedziałem, że pierwsze samokrytyki, o których pisałem wcześniej - Okupant złoży tak szybko.
Niebywałe!
Ale nie złożone w liczbie mnogiej więc na razie chujowo.
deputowany Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar
Zwany Ekskomunikiem
CWKS Lutschbonbon Hipsterdorf
Obrazek

Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
deputowany
Numer GG: 42085982
Herb:
Kontakt:

Post autor: Oskar ben Grozny Witt » 7 sty 2019, 22:20

To dopiero rozgrzewka komedii ;)
Daniel von Witt pisze:
27 gru 2018, 17:38
Robert nie będzie rządził. Zachęcam wszystkich patriotów do bojkotowania i torpedowania działań Roberta tymczasowo zajmującego tron (nie bezcześćmy nazwy król zestawiając ją z tym typem). Pierwszy cel: koronacja. Naród go nie chce. Pokażmy to wszyscy".
Alus pisze: Szkoda jedynie, że RCA ma to wszystko w dupie. Tak to leży mu na sercu dobro Dreamlandu ;-)

(-) Oskar baron ben Grozny Witt

Awatar użytkownika
الوـس
Prezes Sądu Królestwa
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 8 sty 2019, 14:47

Ja bym nie miał nic przeciwko nazwaniu Yen tępą dzidą. Sam nazwałem ją, nie przymierzając, prostytutką, która ciągnie białko z lachy. Różnica jest taka, że ja ze świętoszkowatym wyrazem twarzy nie pouczam współobywateli o tym, że tak robić nie wolno.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
JPII
deputowany
Kontakt:

Post autor: JPII » 8 sty 2019, 15:13

الوـس pisze:
8 sty 2019, 14:47
Ja bym nie miał nic przeciwko nazwaniu Yen tępą dzidą. Sam nazwałem ją, nie przymierzając, prostytutką, która ciągnie białko z lachy. Różnica jest taka, że ja ze świętoszkowatym wyrazem twarzy nie pouczam współobywateli o tym, że tak robić nie wolno.
That's the point. Mnie tam pierdoli kto jak kogo nazywa więc nie będę prawił o "kulturze słowa" xD
Zwany Ekskomunikiem
Obrazek

Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Kontakt:

Post autor: OlaChojnacka » 11 sty 2019, 12:07

6 sty 2019, 10:18
Razi nas język. Wyzwiska, argumenty ad personam, argumenty ad realum (że tak sobie na nowomowę pozwolimy), wulgaryzmy. Ten język odstrasza.
O to to. W punkt.
6 sty 2019, 10:18
Wbrew chęci zbudowania narracji iż taki język i taka forma pozwalają odsiać słabsze jednostki
Za takie cos od razu winien iść ban wraz z odebraniem v-własności i tytułów, jeśli posiadają. Nie można tolerować toksycznej męskości i, za przeproszeniem, "zajebistości".

Poza tym zanim-jeżeli ktos rzuci tu przykład Wandystanu: tam akurat używanie inwektywów i innych, tym podobnych wyrazów, wpisuje się dosyć naturalnie.
Tutaj jednakowoż nie bardzo. Monarchia, arystokracja, poważne dysputy, bogactwo... kurwiszony i chuje? Nie, to nie pasuje.
Obrazek
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi
Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, Królowa Calradii, Księżna Hamenlinny, Turku, Mikkeli, Oulu, Tampere, Espoo, Wishmaster Inkasji, Kuur Lande, Nowej Chakony oraz Wysp Razuri i Zegisa, Kniaźnina Cyberii, Diuczessa Jajeczka, etc.

Awatar użytkownika
الوـس
Prezes Sądu Królestwa
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 11 sty 2019, 18:07

OlaChojnacka pisze:
11 sty 2019, 12:07
Tutaj jednakowoż nie bardzo. Monarchia, arystokracja, poważne dysputy, bogactwo... kurwiszony i chuje? Nie, to nie pasuje.
Jak ktoś bierze wiedzę na temat arystokracji z książek i filmów historycznych, to potem tak myśli xD
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
JPII
deputowany
Kontakt:

Post autor: JPII » 11 sty 2019, 18:42

الوـس pisze:
11 sty 2019, 18:07
OlaChojnacka pisze:
11 sty 2019, 12:07
Jak ktoś bierze wiedzę na temat arystokracji z książek i filmów historycznych, to potem tak myśli xD
Coś w tym jest. XD
Zwany Ekskomunikiem
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka i społeczeństwo”