SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Markocjusz van Koller »

Obrazek
Drodzy Obywatele Dreamlandu!

Sądzę, że jestem Wam winny słowa wyjaśnienia odnośnie artykułu autorstwa PTR, który ukazał się wczoraj na łamach "Trudu".


Link do artykułu
Po niepowodzeniu publicznego naboru na Dyrektora Biblioteki św. Róży, minister van Koller rozpoczął z desperacji bardziej konkretne, personalnie ukierunkowane poszukiwania. Zrobił to w trybie castingu. Wytypował dwie osoby, którym wysłał propozycję objęcia funkcji (zapewne zawierając te same komplementy).
1. Bez wątpienia nabór na stanowisko Dyrektora Biblioteki im. św. Róży zakończył się porażką. Zarówno do mnie, jak i mojego zastępcy nie zgłosił się nikt. Wspólnie z Premierem Rządu, Danielem książę von Wittem, uzgodniliśmy, że wytypuje potencjalne osoby, które mogłyby piastować ten urząd. Wybrałem dwie - Leszka van der Fryssau i PTR.

Te zapewniania były dość mylne.

Wiadomość wysłana do Leszka van der Fryssau:
Obrazek

Wiadomość wysłana do PTR:

Obrazek
Jedyne czego minister zapomniał w ofercie wspomnieć, to fakt, że rekrutacja odbyła się w trybie kto pierwszy ten lepszy. Stąd też już po 30 minutach od pierwotnego wysłania propozycji mieliśmy powołanego Dyrektora (gratulujemy!).
2. Wysłałem Towarzyszowi wiadomość, w przeciągu tych 30 minut nie zdołał mi Towarzysz odpisać, czy jest zainteresowany objęciem posady czy nie. Tak wolnego tempa nie mają nawet osoby starsze. Nie wiem, może Towarzysz jest już w podeszłym wieku? Trzeba było wobec tego powiedzieć, byłbym bardziej liberalny, co do otrzymania wiadomości zwrotnej. Ogłoszenie zostało umieszczone na Forum już wcześniej. Miał więc Towarzysz czas na zapoznanie się z jego treścią. Ile miałem czekać - tydzień, miesiąc, a może rok, aż wielce szanowny Towarzysz Raczy mi odpisać "tak" lub "nie"?

3. Korzystając z okazji chciałbym przyłączyć się do gratulacji. Sądzę, że Leszek van der Fryssau przyczyni się do rozwoju kulturalno-literackiego naszego Królestwa. Życzę mu powodzenia w piastowaniu dyrektorskiego urzędu.
Jak się dowiedzieliśmy, Minister nie czuje urazy za zignorowanie swojej propozycji i brak odpowiedzi w terminie 30 minut. Zamiast tego zaprasza na pojednawczego penisa.
4. Nie mam nic sobie do zarzucenia. Dalej podtrzymuję swoje stanowisko. Może, gdyby Towarzysz był Ministrem [pomarzyć zawsze można :)] byłby bardziej wrażliwy i empatyczny.

5. Zaprosiłem na tenisa. "Penisa" - żart? Muszę przyznać, że dość żenujący.

6. Jeżeli czuje się dalej Towarzysz uciśniony, poniżony i skrzywdzony, to jako zadośćuczynienie wypłacę ekwiwalent pieniężny, w kwocie 50 D. Proszę go dobrze spożytkować.
Obrazek

Towarzyszu, PRZEPRASZAM!

PS Propozycja tenisa (tak tenisa) jest dalej aktualna. :)

(-) Markocjusz van Koller
Minister Spraw Wewnętrznych
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Alfred »

Markocjusz van Koller pisze:Korzystając z okazji chciałbym przyłączyć się do gratulacji. Sądzę, że Leszek van der Fryssau przyczyni się do rozwoju kulturalno-literackiego naszego Królestwa. Życzę mu powodzenia w piastowaniu dyrektorskiego urzędu.
Pan Minister jest wielkim optymistą.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Chcę się wypowiedzieć.

Gdy zgłaszałem swoje obywatelstwo do Dreamlandu, miałem za sobą 5-letnie doświadczenie mikronacyjne. Wiedziałem, aby być poważanym to trzeba zaczynać od zera.

Po około 3 tygodniach objąłem funkcje Burgrabiego w podupadającym mieście Koppenberg we Unii Saudadzkiej, zacząłem od budowania nowej strony, co ma odświeżyć i odbudować miasto. Założyłem w Koppenbergu nową gazetę - Tylko Unia, będącą powiewem nowości nie tylko w mieście ale w całym Królestwie. Żeby się rozwijać złożyłem wniosek na zapomogę w ramach funduszu startowego, co pomogło żeby odnieść sukces. Przelałem 1000 D, żeby stworzyć płynność finansową dla gazety. Żeby udzielać się lokalnie, zostałem członkiem Rady Książęcej. Od niedawna jestem również członkiem na poziomie federalnym Parlamentu Królewskiego jako Lord.

Natomiast żeby pomóc swoim doświadczeniem kulturalno - humanistycznym, zgodziłem się objąć posadę Dyrektora Biblioteki im. św. Róży.

Moja wszechstronna inicjatywa, świadczy o tym iż chcę dobra dla Dreamlandu. Jestem przykładem, iż pokorna osoba może wysoko zajść.

Może kiedyś obejmę nawet urząd króla tej pięknej mikronacji.

Są to jedynie marzenia ściętej głowy.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Torkan Ingawaar »

Zanim zostaniesz królem ogarnij trochę formatowanie i przestań napierdalać tak tą kursywą w co drugim poście, bo czytać się tego nie da.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drogi Panie Torkanie Ingawaar,

moje pisanie długich tekstów kursywą, świadczy o moim poziomie inteligencji, który jest wysoki. Taka wiedza kulturalno - humanistyczna, wręcz polityczna jest potrzebna do sprawowania takiej funkcji na poziomie federalnym.
Poziom języka ludzi z Komunistycznej Partii Dreamlandu świadczy o tym, że komuniści są po prostu ludźmi prostymi, którzy myślą, że będą rządzić za pomocą dyktatury proletariatu.

Ja człowiek elokwentny, chciałem nawet być z liberałami, ale po dłuższym zastanowieniu żeby być jak wyżej to trzeba się poświęcić. Klub Polityczny św. Augusta to partia, która wie czego chce.

Podsumuwując, język świadczy o człowieku.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Alfred »

Proszę spróbować jeszcze podkreślania. Podobno przyjmują za to do Mensy.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Leszek van der Fryssau pisze:
[...]Natomiast żeby pomóc swoim doświadczeniem kulturalno - humanistycznym, zgodziłem się objąć posadę Dyrektora Biblioteki im. św. Róży.[...]

Czy mógłby nam Towarzysz bliżej opisać to doświadczenie? Może wymieni Towarzysz jakieś osiągnięcia na polu, jak Wy to nazywacie, kulturalno-humanistycznym? Sprawujecie w końcu funkcję publiczną, obywatele mają prawo wiedzieć!

Leszek van der Fryssau pisze:
[...]moje pisanie długich tekstów kursywą, świadczy o moim poziomie inteligencji, [...]

O kurwa, serio, uśmiechnąłem się, gdy to przeczytałem. xD xD xD xD xD xD

Ej, może wprowadźmy zapis ustawowy, że na forum Dreamlandu pisać można tylko kursywą? Mielibyśmy najwięcej obywateli z wysokim poziomem inteligencji!
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Torkan Ingawaar »

Oj Karbi, Karbi...
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: RomanoPorfavor »

To, że Minister zakłada, że każdy mu odpisze w ciągu 30 minut jest dość żenujące dla tego Rządu. Ta sprawa akurat to betka, ale generalnie proponowałbym, aby Premier przeprowadził tow. van Kollerowi jakieś szkolenie z komunikacji. No i przywrócił mu kontakt z rzeczywistością.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Daniel von Witt »

Ja w tym miejscu pogratuluję nowej funkcji Panu Leszkowi. Rząd, a w szczególności MSW, pomagać będą nowemu Dyrektorowi w zarządzaniu stroną Biblioteki. Wszystkim powątpiewającym w tę nominację chciałbym życzyć również innego spojrzenia na sprawę: każdy, kto chce poprawiać swój język gdzie indziej powinien się znaleźć, jak właśnie w Bibliotece im. św. Róży?

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Markocjusz van Koller »

Towarzyszu Radziecki,

Jak to mawiają - "tonący brzytwy się chwyta". Z uśmiechem na twarzy przeczytałem artykuł odnośnie mojej osoby opublikowany w "Trudzie" i post Towarzysza pod niniejszym sprostowaniem.

Kontakt z rzeczywistością mam. Dziękuję za troskę. Może chciałby Towarzysz znów zapewniać swoich czytelnikiem? Potem znów, czarno na białym, udwodnię, że nie mają one pokrycia w rzeczywistości. Jeżeli Towarzysz ma klasę, to powinien brać pełną odpowiedzialność za wypowiadane słowa. Taka notatka, z refleksjami i przeprosinami, powinna również znaleźć się w prasie.

Korzystając z okazji chciałbym zadać Towarzyszowi trzy pytania. Celowo piszę publicznie, bo jak doświadczyłem ma Towarzysz problemy z komunikowaniem się za pośrednictwem kanału prywatnego.
1. Czy jest Towarzysz dalej chętny na mecz tenisa?
2. Czy dobrze spożytkował Towarzysz kwotę, którą wypłaciłem jako zadośćuczynienie?
3. Czy dalej czuję się Towarzysz pokrzywdzony i uciśniony?

Odnośnie 3: jeżeli odpowiedź będzie brzmiała "TAK", to publicznie poszukam pomocy. Zapewne nikt się nie zgłosi i znów będę musiał rozpocząć poszukiwania poprzez wytypowanie i złożenie oferty "udzielenia pomocy Towarzyszowi Radzieckiemu". Znów ktoś mi nie odpisze w przeciągu 30 minut (chociaż teraz będę bardziej liberalny i wydłużę czas oczekiwana o 5 minut). Mimo to, najprawdopodobniej ktoś też nie podoła temu heroicznemu wyzwaniu - podobnie jak sam Towarzysz. On też będzie pogrążony w smutku i rozpaczy. Pozytyw jednak jest: będziecie "cierpieć" razem - "w kupie raźniej".

Czekam na cięta (byleby nie tępą jak ostatnia) ripostę.

Łączę wyrazy najwyższego szacunku,
życząc krótkiego okresu rekonwalescencji i szybkiego powrotu do pełni sił psychicznych.

(-) sir Markocjusz van Koller

Minister Spraw Wewnętrznych
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Otton van der Berg »

Czytam tą ciekawa wymianę zdań i jedne co chciałbym tutaj napisać to gratulacje dla WE Leszka van der Fryssau za objęcie Urzędu Dyrektora Biblioteki.
PTR mógłby palić księgi kapitalistycznie po kryjomu na zapleczu
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Gaston de Senancour »

A ja się zastanawiam, dlaczego stara gwardia jest tak nieprzychylna młodym? Skąd te wszystkie złośliwości i przytyki? Zapomniał wół, jak cielęciem był?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Otton van der Berg »

To nie złośliwości, to wpływ Wandyjski
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Gaston de Senancour »

Znaczy się: degeneracja.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Otton van der Berg »

dokładnie tak, wypaliła mi mózg jedna Wanda na forum mikronacje, lata temu.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: RomanoPorfavor »

Markocjusz van Koller pisze:Jak to mawiają - "tonący brzytwy się chwyta".
Owszem. Towarzysz właśnie sobie obciął palce :)
Kontakt z rzeczywistością mam. Dziękuję za troskę. Może chciałby Towarzysz znów zapewniać swoich czytelnikiem?
Nie wiem w której rzeczywistości ostatnie zacytowane zdanie ma jakikolwiek sens i treść w języku polskim, ale nie jest to nasza rzeczywistość. Proponuję weryfikację.
1. Czy jest Towarzysz dalej chętny na mecz tenisa?
Nie grywam.
2. Czy dobrze spożytkował Towarzysz kwotę, którą wypłaciłem jako zadośćuczynienie?
Naprawdę uważa Towarzysz, że będzie rzucał dreamami we mnie i jest to sposób udowodnienia swoich racji? :) Pieniądze wrzuciłem do śmietnika.
3. Czy dalej czuję się Towarzysz pokrzywdzony i uciśniony?
A kiedyś się czułem?

Generalnie rzecz biorąc - jeżeli naprawdę nadal nie rozumie Towarzysz w czym jest problem i dlaczego takie załatwienie sprawy jak Towarzysz realizował było nieprofesjonalne to cóż, myślę że nie mamy o czym dalej rozmawiać. P o prostu trzeba pamiętać, że mamy ministra-przedszkolaka, na którego trzeba uważać :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Markocjusz van Koller »

Próbował Towarzysz w zeszlych wyborach zwyciężyć, ale coś najwyraźniej nie wyszło. Nie jest Towarzysz nawet "ministrem-pministrem-przedszkolakiem"... nic nie zanosi się na fakt, żeby sytuacja uległa zmianie... :)
(-) Markocjusz baron van Koller
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: RomanoPorfavor »

Markocjusz van Koller pisze:Próbował Towarzysz w zeszlych wyborach zwyciężyć, ale coś najwyraźniej nie wyszło. Nie jest Towarzysz nawet "ministrem-pministrem-przedszkolakiem"... nic nie zanosi się na fakt, żeby sytuacja uległa zmianie... :)
Pozostaje mi się zaśmiać w głos, bo jeżeli minister swoją wartość jako ministra chce udowadniać wygraną tow. Witta jednym głosem po wcześniejszym remisie to gratuluję świetnego samopoczucia :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: SPROSTOWANIE - "Niech pieje z nudów senny kur, odc. 3"

Post autor: Alfred »

Mam przykre wrażenie, że ego ministra wystrzeliło na orbitę. Z kolei też złośliwości z dyskutowanego artykułu były trochę niepotrzebne. W ogóle to jest przykry wątek.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości