"Drzewko nagrodowe" i negatywny system głosów ważonych

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Angus Kaufman
Posty: 848
Rejestracja: 21 mar 2012, 17:54
Numer GG: 60315947
NIM: 390155
Lokalizacja: Skytja / Domena Kr
Kontakt:

"Drzewko nagrodowe" i negatywny system głosów ważonych

Post autor: Angus Kaufman »

To tak na marginesie przemyśleń z testu politycznego.

Mamy tu obywateli, szlachtę i arystokrację, a więc wszystkie "trzy stany", o jakich pisał pan Fryderyk. Jednocześnie mamy własne "drzewko nagrodowe", po którym można się wspinać jakieś 3-4 lata, albo i dłużej, patrząc na niektórych. A potem i tak ban od króla i szuwar w sedesie. Zanim więc wdrapiemy się na sam szczyt, hydraulika już odmawia posłuszeństwa, namiot wymięty, a konfitury nie cieszą, bo zębów nie ma. Bateria słaba, czasu nie ma, robić się nie chce, a jak przychodzi do debatowania, to wszędzie same trudności, wątpliwości, obiekcje, jakieś "tak", jakieś "nie", "to już było i się nie sprawdziło", "i co nam to da", "a po co". A potem i tak przyjmuje się rozwiązania, które premiują starszyznę. Jakby starzy mogli, to by uchwalili nawet prawo pierwszej nocy.

Tak jest chyba wszędzie, gdzie miałem okazję ostatnio zajrzeć. To mnie chyba najbardziej zniechęciło, gdy po raz pierwszy pojawiłem się w mikro trzy lata temu. Młodzi nie mają takich dylematów (i w ogóle żadnych). Dlatego trzeba ich wypychać do pierwszego rzędu na każdej niedopracowanej akademii, rzucając na żer zaflegmionym starcom, którzy biją brawa na widowni i przyznają plusiki za odsłonięte ramiączko stanika. (Ok, wiem, jaja sobie robię i degraduję się w oczach Poważnego Audytorium, ale komunikat jest chyba oczywisty).

Do KD przybywa coraz więcej nowych osób. Polityka staje na nogi. Komitet Centralny podejmuje działania naprawczo-zaczepno-obronne. Jak to zawczasu rozwiązać tutaj, by uniknąć powstania w przyszłości "układu, który nie wie, że jest układem"? Przyszedł mi na gorąco pomysł wprowadzenia systemu głosów ważonych na zasadzie negatywnej. Im wyższe miejsce w hierarchii, tym mniejsza liczba przysługujących głosów. A zatem wszyscy do wicehrabiego mieliby, powiedzmy, po 3 głosy, od hrabiego do markiza po 2, a diukowie, książęta, arycksiażęta i królowie seniorzy po 1.

Chciałbym to opatentować jako system Kaufmana. I jakaś tantiemka po każdych wyborach.
(-) Angus Kaufman / renegat / pornoprankster / zwykły cwel / cichy tytan pracy
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: "Drzewko nagrodowe" i negatywny system głosów ważonych

Post autor: RomanoPorfavor »

Bardzo wandny pomysł!
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
obywatel
Posty: 13211
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: "Drzewko nagrodowe" i negatywny system głosów ważonych

Post autor: Daniel von Witt »

Angus Kaufman pisze:Mamy tu obywateli, szlachtę i arystokrację, a więc wszystkie "trzy stany", o jakich pisał pan Fryderyk.
To są pojęcia funkcjonujące na różnych płaszczyznach. Mamy obywateli, osoby z prawem stałego pobytu i nierezydentów. Osobno: mamy osoby utytułowane i osoby nieutytułowane. Warstwy te przenikają się, ale nie występują w jednym ciągu.
Angus Kaufman pisze:jak przychodzi do debatowania, to wszędzie same trudności, wątpliwości, obiekcje, jakieś "tak", jakieś "nie", "to już było i się nie sprawdziło", "i co nam to da", "a po co". A potem i tak przyjmuje się rozwiązania, które premiują starszyznę. Jakby starzy mogli, to by uchwalili nawet prawo pierwszej nocy.

(...)

Do KD przybywa coraz więcej nowych osób. Polityka staje na nogi. Komitet Centralny podejmuje działania naprawczo-zaczepno-obronne.
Ostatnia fala nowicjuszy trafiających do Królestwa wchodzi do państwa z obowiązującym stanem wyjątkowym, w którym w pełny sposób politycznie zrealizować się od razu nie może, przez co rozumiem aspirowanie o obejmowanie w procedurze demokratycznej urzędów centralnych: od parlamentu po rząd. Mówię o parlamentaryzmie, który to większa część starszyzny chciała zlikwidować, chciała zlikwidować również demokrację. Tylko i wyłącznie z własnej wygody. To się jednak nie stanie, gdyż JKM Edward usilnie stara się przywrócić normalność, w której odnajdą się szczególnie nowicjusze. Mogą oni jednak już dziś organizować się oddolnie, tworzyć ruchy społeczne, stowarzyszenia, partie polityczne - wszystko to jest dozwolone. Winą starszyzny jest to, że ugrzęzła w stanie wyjątkowym, ale zapewniam - Król to w końcu przetnie.
Angus Kaufman pisze:Jak to zawczasu rozwiązać tutaj, by uniknąć powstania w przyszłości "układu, który nie wie, że jest układem"?
Taki układ się nie tworzy. Nikt nie jest przyspawany do żadnego stanowiska państwowego, do strefy wpływów. Osby pozostające obecnie w Parlamencie Królewskim z wielką chęcią zwolniliby swoje posady innym, młodszym i energiczniejszym, gdyż sami już dziś mają sporo na głowie tu i ówdzie. No i są starzy :)
Angus Kaufman pisze:Przyszedł mi na gorąco pomysł wprowadzenia systemu głosów ważonych na zasadzie negatywnej. Im wyższe miejsce w hierarchii, tym mniejsza liczba przysługujących głosów. A zatem wszyscy do wicehrabiego mieliby, powiedzmy, po 3 głosy, od hrabiego do markiza po 2, a diukowie, książęta, arycksiażęta i królowie seniorzy po 1.
System degresywny - ciekawy, aczkolwiek premiowałby bardzo bardzo krnąbrnych szlachciców, których Król karząc odebraniem tytułu w rzeczywistości by nagradzał, a nie karząc by nie zwiększać praw delikwenta godził się z pluciem sobie w twarz.

(-) Daniel diuk von Witt
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1574
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: "Drzewko nagrodowe" i negatywny system głosów ważonych

Post autor: matmax »

Ale to też daje ciekawe postrzeganie nobilitacji jako pewnego rodzaju kary. Książęta jako nieprzyzwoici członkowie społeczności, ma to pewien urok.
Mat Max von Salvepol
Minister Spraw Wewnętrznych
Ambasador w Wandystanie i Sarmacji
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Marszałek Dworu
Posty: 1558
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: "Drzewko nagrodowe" i negatywny system głosów ważonych

Post autor: Torkan Ingawaar »

Czy zgodnie z przedstawioną propozycją nowy Król zaraz po koronacji byłby gilotynowany?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Polyna
Posty: 1172
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: "Drzewko nagrodowe" i negatywny system głosów ważonych

Post autor: Polyna »

Daniel von Witt pisze: System degresywny - ciekawy, aczkolwiek premiowałby bardzo bardzo krnąbrnych szlachciców, których Król karząc odebraniem tytułu w rzeczywistości by nagradzał, a nie karząc by nie zwiększać praw delikwenta godził się z pluciem sobie w twarz.
Przede wszystkim odbieranie tytułów nie powinno mieć w cywilizowanych mikronacjach miejsca (chyba że automatycznie po pewnym czasie nieaktywności), a szczególnie nie powinno zależeć od łaski czy niełaski monarchy. Bo to się kończy zawsze tym że tytuły są odbierane tylko za działalność w opozycji do opcji faworyzowanej przez monarchę / za to że coś monarsze się nie spodobało / za to że ktoś nadepnął monarsze na odcisk personalnie. Więc system degresywny ładnie by takiemu czemuś zapobiegał, i dobrze.
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: "Drzewko nagrodowe" i negatywny system głosów ważonych

Post autor: Pavel Svoboda »

Angus Kaufman pisze:Przyszedł mi na gorąco pomysł wprowadzenia systemu głosów ważonych na zasadzie negatywnej. Im wyższe miejsce w hierarchii, tym mniejsza liczba przysługujących głosów. A zatem wszyscy do wicehrabiego mieliby, powiedzmy, po 3 głosy, od hrabiego do markiza po 2, a diukowie, książęta, arycksiażęta i królowie seniorzy po 1.
Bardzo mi się ten pomysł podoba. Promuje dysrupcję.
Daniel von Witt pisze:System degresywny - ciekawy, aczkolwiek premiowałby bardzo bardzo krnąbrnych szlachciców, których Król karząc odebraniem tytułu w rzeczywistości by nagradzał, a nie karząc by nie zwiększać praw delikwenta godził się z pluciem sobie w twarz.
Patrząc na przykład pierwszy z brzegu, tytuły nie są zazwyczaj odbierane za chęć działania. Wręcz przeciwnie. Włożenie do ręki tak ukaranemu większej możliwości wpływania na kraj byłoby ironiczne i pięknie wymowne. Przy czym oczywiście, jeśli ofiara razem z tytułem traci możliwość wypowiadania się na forum, nie będzie też miała możliwości wykorzystania zwiększonej wagi swego głosu :)
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 370
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: "Drzewko nagrodowe" i negatywny system głosów ważonych

Post autor: Yaqu13 »

Angus Kaufman pisze:...Przyszedł mi na gorąco pomysł wprowadzenia systemu głosów ważonych na zasadzie negatywnej. Im wyższe miejsce w hierarchii, tym mniejsza liczba przysługujących głosów. A zatem wszyscy do wicehrabiego mieliby, powiedzmy, po 3 głosy, od hrabiego do markiza po 2, a diukowie, książęta, arycksiażęta i królowie seniorzy po 1.
...
Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji aby osoby, które tworzyły to Królestwo nagle nie miały nic do powiedzenia. Przykładowo przychodzi 5 kolegów z klasy i oni mają większą "siłę głosów" niż 14 weteranów. Nie dość, że osoby bez doświadczenia to z pełną władzą.

Jak już chcemy uczciwy system to partie i głosujemy na partie tak jak w Polsce. Tylko jest 20 obywateli a 15 wejdzie do rządu więc jaki to ma sens. Może lepiej niech każdy ma taką samą siłę głosu i niech wszyscy się wypowiadają i głosują, a status szlachecki niech będzie dla ozdoby.

Oderwijmy się trochę od tematu... co za różnica kto rządzi jak bez informatyków tu prawie nic się nie zmieni. Rząd uchwali ustawę, że za powiedzmy przeklinanie jest kara finansowa a jak tą kasę ma się ściągnąć z konta mieszkańca bez odpowiedniego skryptu. Nie oszukujmy się władzę ma i będzie miał Król i informatyk z dostępem do FTP Królestwa.

Ja bym władze dał informatyką i grafikom, którzy będą to ciągnąc do przodu, no chyba że chcemy żeby Królestwo Dreamlandu było tylko forum dyskusyjnym na którym będzie się omawiać coś co nigdy nie będzie wprowadzone. Już teraz jest coraz bliżej aby tak się stało, coraz ciężej tu znaleźć działające linki i stanowisko gdzie nie ma wakatu. Ja proponuję system ważony faworyzujący grafików i informatyków. Tylko obawiam się, że za chwile okaże się że tu nikogo takiego nie ma.

A może lepiej zrobić debatę/głosowanie które nam pokaże kto tu jest by sobie "pogadać" a kto tu jest by "budować" i rozwijać Królestwo Dreamlandu.

PS. Według mnie podstawą w mikronacjach powinna być szkoła która uczy podstaw pisania stron www, aby każdy mógł wdrażać swój pomysł samodzielnie a nie prosić się o stworzenie www lub płacić za Wordpresa lub Joomle
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: "Drzewko nagrodowe" i negatywny system głosów ważonych

Post autor: RomanoPorfavor »

O, w Dreamlandzie pojawił się monarchofaszyszm systemowy - znany z dawnej Scholandii (klika systemowa) i Sarmacji (NIA). Postęp, biorąc pod uwagę że mówimy o państwie bez faktycznie działającego systemu gospodarczego xD
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: "Drzewko nagrodowe" i negatywny system głosów ważonych

Post autor: RomanoPorfavor »

also:
>płacić za Wordpressa lub Joomlę
czo xD
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Polyna
Posty: 1172
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: "Drzewko nagrodowe" i negatywny system głosów ważonych

Post autor: Polyna »

Michal Yaqu pisze: Ja bym władze dał informatyką i grafikom, którzy będą to ciągnąc do przodu, no chyba że chcemy żeby Królestwo Dreamlandu było tylko forum dyskusyjnym na którym będzie się omawiać coś co nigdy nie będzie wprowadzone. Już teraz jest coraz bliżej aby tak się stało, coraz ciężej tu znaleźć działające linki i stanowisko gdzie nie ma wakatu. Ja proponuję system ważony faworyzujący grafików i informatyków.
Jako wieloletnia Komisara Ludowa d/s Informatycznych w Wandystanie skomentuję to tak: ojapie^Wco za absurdalny pomysł.

EDIT:
>Nazwa użytkownika:
> Michal Yaqu
>Lokalizacja:
> Eskalibur (Luindor)
>Zainteresowania:
> PHP, CSS, SQL, JavaScript

AHA
Awatar użytkownika
Angus Kaufman
Posty: 848
Rejestracja: 21 mar 2012, 17:54
Numer GG: 60315947
NIM: 390155
Lokalizacja: Skytja / Domena Kr
Kontakt:

Re: "Drzewko nagrodowe" i negatywny system głosów ważonych

Post autor: Angus Kaufman »

PTR pisze:Postęp, biorąc pod uwagę że mówimy o państwie bez faktycznie działającego systemu gospodarczego xD
Właśnie siedzę na stronie MW i szukam tych legendarnych piramid lokalnej myśli informatycznej. Przydałby się jakiś tutorial. Pokierujcie, Towarzyszu, bo mój łazik wjechał w jakieś krzoki. Póki co znalazłem to. Czuję bojaźń i drżenie.
Michał Yaqu pisze:Ja bym władze dał informatyką i grafikom, którzy będą to ciągnąc do przodu, no chyba że chcemy żeby Królestwo Dreamlandu było tylko forum dyskusyjnym na którym będzie się omawiać coś co nigdy nie będzie wprowadzone. A może lepiej zrobić debatę/głosowanie które nam pokaże kto tu jest by sobie "pogadać" a kto tu jest by "budować" i rozwijać Królestwo Dreamlandu.
W pełni popieram. Na prawo bumelanci, wrogi element społeczny i pozoranci, którzy czyhają na moje ciężko zapracowane fajki, na lewo informatycy i graficy, którzy w ciemnościach i ciszy, z pochodniami w ręku, wznosić będą samomyślący się zikkurat.
(-) Angus Kaufman / renegat / pornoprankster / zwykły cwel / cichy tytan pracy
Polyna
Posty: 1172
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: "Drzewko nagrodowe" i negatywny system głosów ważonych

Post autor: Polyna »

Angus Kaufman pisze:Właśnie siedzę na stronie MW i szukam tych legendarnych piramid lokalnej myśli informatycznej. Przydałby się jakiś tutorial.
A mamy taki, i to nawet autorstwa tow. Radzieckiego:

http://pub.wandystan.eu/PTR/Instrukcja%20SKOKu.pdf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości