[Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

[Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: RIIF »

Ekorre, 9 czerwca 2019 r.
Wasze Królewskie Wysokości.
Drogie Panie, Szanowni Panowie.
Szanowni Goście z zagranicy, Obserwatorzy.

Wyświechtanym bon motem zdaje się być rozpoczynanie orędzia od przywołania chińskiego słowa weiji i tego w jaki sposób mieszkańcy nieistniejących Chin słowo owe zapisują. Musicie Nam jednak wybaczyć gdyż mało w naszym doświadczeniu jest tak wyraźnych uniwersalnych prawd, do których można się odwołać szczególnie w czasie w jakim się znaleźliśmy. Kryzys, bo tak to słowo brzmi w języku polskim, zapisywany jest w formie dwóch znaków. Pierwszy oznacza niebezpieczeństwo, ryzyko, drugi zaś szansę, nadzieję, okazję. Kryzys nie oznacza automatycznie upadku. Kryzys nie oznacza końca drogi. To jedynie rozdroże, na życie daje nam możliwość refleksji i chwilę zastanowienia co dalej. Którą drogą pójdziemy. Co wybierzemy. Daje nam do zrozumienia, że owszem jest ryzyko, że nasza droga definitywnie się zakończy, pokazuje nam jednak również, że jest nadzieja na odbicie się i nowe sukcesy. Tę samą mądrość można zakodować w bardziej zachodnim powiedzeniu bez ryzyka nie ma chwały.

Zapowiadaliśmy już jakiś czas temu, że wprowadzimy stan klęski aktywnościowej. Zapowiedź tego ruchu miała nieco pobudzić zastałe społeczeństwo. Nie zrobiła tego. Wobec tego nie zostało nam nic innego zrobić jak stan ów wprowadzić — stało się to dzisiejszego dnia rano. Czynimy to wychodząc na przeciw zobowiązaniom jakie nakłada na Nas Karta Konstytucyjna, a przede wszystkim wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom. Mamy jedną, ostatnią, szansę by uratować Dreamland przed całkowitym upadkiem. Chcemy wierzyć, że podołamy temu - wspólnie.

Pierwsza najważniejsza rzecz, którą chcemy zaakcentować — gruba kreska. Król, Tron, Dwór - nie będą kierować się przeszłymi przykrościami, niedomówieniami, złośliwościami. Oddzielamy to grubą kreską. Jeśli tylko nie ciąży na Was wyrok zakazujący powrotu do Królestwa — otwieramy przed Wami szeroko drzwi. Nie ma równych i równiejszych. Każdy na nowo otrzymuje białą kartkę, kredki, pióro i kałamarz. Jak je wykorzysta? Zależy tylko od niego.

Druga rzecz — spodziewajcie się reform. Pierwszą reformą będzie powołanie przy Królu Rady Konstytucyjnej, która tymczasowo przejmie obowiązki i salę obrad Parlamentu Królewskiego, obradować będzie pod Naszym przewodnictwem z aktywnym Marszałkiem Królewskim, który będzie uzupełniał Króla i zastępował go w czasie obrad. Komu przypadnie ta rola — poinformujemy osobno. Istotą działania Rady będzie nie tylko bieżąca dyskusja nad proponowanymi przez Nas rozwiązaniami, ale też wypracowanie w ogniu dyskusji nowej Konstytucji Królestwa — małej, lekkiej i elastycznej, która w sposób nowoczesny odpowiadać będzie na wyzwania naszego społeczeństwa.

Drugą reformą będzie całkowite przemodelowanie systemu samorządowego. Tradycja tradycją, ale jak mawiał jeden z dreamlandzkich premierów - to piękne imię dla dziewczynki. Trudny czas wymaga trudnych decyzji. Dlatego zaproponujemy Wam nowy system samorządowy, który całkowicie zmieni obliże skostniałego systemu. System samorządowy oprzemy o powiązany z prawami politycznymi system lenny. Ziemi w Królestwach jest pod dostatkiem. Będziemy pamiętać o historii i zaczniemy ją pielęgnować, ale nie możemy dłużej żyć w jej cieniu. Dotąd wpływ na państwo był na wyciągnięcie ręki — teraz będzie trzeba się o niego postarać. Tylko Ci, którym zależy, będą dobrze wykonywać składane na nich obowiązki.

Trzecia rzecz — Dwór Królewski przejmie obowiązki Rządu Królewskiego i działać będzie pod Naszym przewodnictwem. Marszałek Dworu będzie odpowiadał dotychczasowej funkcji Premiera i będzie dbał o zasoby kadrowe oraz bieżącą pracę, jak również rozliczanie jej. Pomoże Nam także w bieżącej administracji Królestwem. Wspólnie ustalimy jakie urzędy w ramach Dworu powstaną, i jakie będą miały obowiązki. Decyzji w tej sprawie spodziewajcie się w ciągu najbliższych dni.

Czwarta rzecz — Sted Asketil zaproponował przeprowadzenie Spisu Powszechnego. Słuchamy Was. Słuchamy tego co mówicie. Dlatego Spis taki zostanie przeprowadzony. Zaprosimy do zorganizowania go pomysłodawcę, który jak sądzimy ma najlepszy pogląd na to o co warto naszych obywateli zapytać i jak zweryfikować ich możliwości. Chcemy czerpać z wiedzy i doświadczenia nabytego przez Was (wszystkich) na przestrzeni lat spędzonych w Królestwie.

Piąta rzecz — intensyfikacja działań na rzecz reformy infrastruktury informatycznej Królestwa, ze szczególnym uwzględnieniem strony (a być może także forum) i rejestrów, baz, skryptów. Apelujemy do każdego kto zna się na programowaniu, grafice, jest gotowy wesprzeć Dreamland jak wielu przez lata wspierało, odezwijcie się. Porozmawiajmy o naszych potrzebach i Waszych możliwościach. To nie muszą być wielkie rzeczy, zbudujmy zespół, który będzie z małych klocków budował wielkie budowle. Wiemy, że jest to możliwe. Nie ma deadlinów, asapów. Jest tylko konkretna praca do zrobienia, w ramach hobby i rozwoju własnych umiejętności. Potrzebujemy Was, i to na już. Jesteście z nami?

I w końcu rzecz szósta — szeroko otwarte drzwi. Każda mieszkanka i każdy mieszkaniec wirtualnego świata, niezależnie od swego miejsca urodzenia, niezależnie od pełnionych obecnie funkcji, niezależnie od postrzegania mikroświatowych spraw będzie mile widziany w Królestwie Dreamlandu i Scholandii. Możliwości w Królestwach Naszych leżą na ulicy — wystarczy, że przybędziecie, zamieszkacie i je podejmiecie. Przybywajcie! To będzie początek Waszej drogi, nowa przygoda, w czasie której kształtować będziecie swoją drogę. Wraz z rozwojem i swoim zaangażowaniem zdobywać będziecie nowe prawa polityczne i realny wpływ na Państwo. Wy dacie Królestwu, Królestwo da Wam. Już teraz każdy kto tylko chce, bez żadnych ograniczeń, może przybyć do Królestwa i działać. Mieszkaniec z prawem stałego pobytu może aktywnie się udzielać w każdej rozmowie. Obywatel Królestwa może starać się o lenno, które będzie rozwijał i budował. Gdy jego zaangażowanie i poświęcenie na rzecz tego lenna będzie stałe - zyska prawo do wstąpienia w szeregi parlamentu, i obejmowania funkcji politycznych. Dalsze zaangażowanie otworzy kolejne drzwi - do Dworu, Sądu, w końcu godności. Od Was zależy czy skorzystacie i staniecie się częścią najstarszego wirtualnego państwa polskiego internetu. Oczywiście dotyczy to także tych z Was, którzy w Dreamlandzie żyli, mieli konto i dziś z niego nie korzystają — głośno wołamy wróćcie!

Oczywiście nie zapominamy o tych co z nami nadal są. Wszystko o czym powiedzieliśmy wcześniej dotyczy także Was. Dziś macie tę przewagę, że już tu jesteście. Macie ogromne doświadczenie. Ale to też ogromna odpowiedzialność — za to co się wydarzy dalej. Jeśli przybędą nowi mieszkańcy - trzeba ich nauczyć Dreamlandu. Bez Was żadne działania nie będą miały sensu. Bez Was żadna reforma się nie uda. Rozumiemy Wasze zniechęcenie, rozumiemy Wasze znużenie. Ale prosimy Was o jeszcze jeden zryw. O jeszcze jedno poświęcenie. Nie zapomnimy go, nie zostawimy bez nagrody. Wierzycie w Dreamland, My wierzymy w Was, potrzebujemy Was. Zawieśmy na czas jakiś zwady na kołek w szatni, przywróćmy to co przez lata Dreamland cementowało i budowało - wzajemny szacunek, poszanowanie możliwości, pracy, umiejętności. Jesteście tu, zawsze chwila czasu na Dreamland jest. Wykorzystajmy te chwile wszyscy wspólnie - nie do toczenia jadu, a do konstruktywnej pracy. Trzeba przejrzeć nasze prawo i je uporządkować, trzeba zaktualizować mapy, trzeba pomóc w rozliczeniu zaległych wypłat - to tylko przykłady. Jest co robić. Król nie zrobi wszystkiego sam. Chcemy móc na Was liczyć.

Vivat Dreamland! Vivat Scholandia!
Robert II Fryderyk, Król Dreamlandu i Scholandii
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Dariusz
Posty: 22
Rejestracja: 6 sty 2019, 18:22
Numer GG: 13522610
NIM:
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: Dariusz »

Dzień Dobry właśnie dostałem emaila z prośbą o powrót , powrót którego nie będzie a dlaczego napiszę krótko w dwóch punktach

1 Przykre to ale w Dreamlandzie istnieje oligarchia starych mieszkańców którzy zupełnie nie liczą się z nowymi , to bardzo zniechęca do działania wszystko jest torpedowane albo wyśmiewane

2 Punkt drugi najważniejszy jestem katolikiem i jeżeli ktoś na forum obraża bezkarnie przy rechocie pozostałych moje uczucia to ja nie mam czego tu szukać ,zmienianie obrazków w których zamiast Jezusa jest prawie goła panienka ... no szanujmy się , ale niestety tacy ludzie krzyczą o tolerancje dla siebie nie szanując innych .

Pisałem o problemach Dreamlandu podczas mojej krótkiej kariery ale jedyne co usłyszałem to Dreamland istniał pomimo tego że wielu wieszczyło jego koniec i będzie istniał nadal.Władzę trzeba oddać mieszkańcom a dziś jest tak że rządzą oligarchowie , jeżeli tak to niech sobie oligarchowie ratują dreamland w końcu na wszystkim znają się najlepiej .

Żegnam
Darius z Kamnitz
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: RIIF »

Dariusz pisze: 9 cze 2019, 11:46 Pisałem o problemach Dreamlandu podczas mojej krótkiej kariery ale jedyne co usłyszałem to Dreamland istniał pomimo tego że wielu wieszczyło jego koniec i będzie istniał nadal.Władzę trzeba oddać mieszkańcom a dziś jest tak że rządzą oligarchowie , jeżeli tak to niech sobie oligarchowie ratują dreamland w końcu na wszystkim znają się najlepiej .
Trudno mówić o oligarchach, jak w KD obecnie mało kto pozostał. Stąd zresztą mail do m.in. Pana. Takie maile otrzymali wszyscy mieszkańcy i obywatele Dreamlandu, którzy pozostają nie wypisani w CRM. To co Pan napisał o poszanowaniu wzajemnych przekonań to bardzo ważna rzecz - od początku gdy objąłem urząd staram się wdrażać zasadę, że każda wolność ma granice, głównie tam gdzie zaczynają się wolności i granice innych. To samo dotyczy religii. Nikt nie naśmiewa się z religii, tej czy innej, każdy ma różne przekonania. Natomiast na pewno trzeba dążyć do tego by wzajemnie się szanować - a to praca obu stron.

Liczę, że da Pan nam szansę, naprawdę liczę.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: Antoni Moskwicz »

Mogę zaproponować swoją pomoc z zakresu informatyki, może moje umiejętności będą przydatne.
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: RIIF »

Daisuke Kamitsuruyoshi pisze: 9 cze 2019, 12:21 Mogę zaproponować swoją pomoc z zakresu informatyki, może moje umiejętności będą przydatne.
O! Wspaniale! Czy mogę poprosić @Mat Max Salvepol byś porozmawiał z Panem Daisuke? Ty masz wiedzę o tym czego wymagać, ja nie bardzo. Panie Daisuke - proszę odezwać się do Matmaxa. Jestem pewien, że pomoże i wspólnie to rozkręcimy. Jest parę rzeczy do zrobienia.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: Antoni Moskwicz »

Wiadomość napisana. Czy jeszcze coś mogę zaproponować?
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: RIIF »

Daisuke Kamitsuruyoshi pisze: 9 cze 2019, 13:44 Wiadomość napisana. Czy jeszcze coś mogę zaproponować?
Proszę się nie krępować! Uczy i oczy mamy otwarte. Czy tu, czy w wiadomości na priv - jak Panu wygodniej.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: Antoni Moskwicz »

Znaczy, bardziej mam na myśli, jak mogę jako obywatel pomóc. Czy jest jakaś sprawa, którą mogę się zająć?
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: RIIF »

Daisuke Kamitsuruyoshi pisze: 9 cze 2019, 14:31 Znaczy, bardziej mam na myśli, jak mogę jako obywatel pomóc. Czy jest jakaś sprawa, którą mogę się zająć?
Proszę napisać w czym Pan się czuje mocno, i ma chęci, to dobierzemy wedle oczekiwań.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: Antoni Moskwicz »

Polecić się mogę raczej z technicznych i przyrodniczych spraw, co do nauk społecznych i prawa nie znam swoich możliwości. Pewnie będę potrzebować jakiegoś wsparcia, by dobrze się tym zająć.
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: Daniel von Witt »

Oficjalnie zarządzono, że jest kryzys. Po co, skoro gdy ludzie odpowiadają na maile, to władza nie ma dla nich zadnych zadań. Panu Dariuszowi zalecono, że musi szanować kogoś, kto go obraża. Panu Daisuke nic nie zalecono prócz pisania maili. Zarządzanie kryzysów aktywnosciowych niczemu nie służy. Sprawę zawalaja władze wykonawcze i potrzeba je wymienić na tych, którym chce się chociażby informować obywateli o tym czy i co one robią.

Nalegam na abdykacje.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: RIIF »

Osobliwym jest w dobie kryzysu wołanie, że podejmowane działania są zbędne. Osobliwe jest wypowiadanie, wprost, posłuszeństwo. Wasza wola abdykować, abdykujcie. Wszak Elderland odłogiem leży od dawna. Bo Wam się nie chce.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: Daniel von Witt »

Paskudnie jest kłamać Wasza Okupacjo. Pisałem o tym już. Moja obecność jest symboliczna, ponieważ nie mam czasu, a nie chęci. Nie muszę być też wyznawca Waszej Okupacji, więc zarzut braku posłuszeństwa jest chybiony. Nic Wam nie zawdzięczam i nic Wam nie jestem dłużny. Zachecam jedynie do kapitulacji, odkąd zajeliscie tron.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: RIIF »

Skoro Wam się nie chce, skoro to tylko symbolizm, to po co wracacie, logujecie się, pełnicie funkcję? Po co?

Hipokryzja bywa fatalna kiedy daje w pape.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: Daniel von Witt »

Dlaczego Wasza Okupacja brnie w te ordynarne kłamstwa? Przecież je widać. Mógłby WO lepiej udawać, że kłamca nie jest.

Jaką też pełnię istotną funkcję dla żywotności państwa? Sędziego pokoju? Rzeczywiście. Więc nie bądźcie bezczelni. Zajmujecie najbardziej eksponowane stanowisko. I najbardziej odpowiedzialne. Wypada robić z niego jakiś użytek.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: RIIF »

Aż się zachłysnąłem widząc, że Pan nie zna Konstytucji. Żyje Pan w przekonaniu, że jest inaczej. Zrobiłem użytek z funkcji, kiedy było to możliwe. Efektem jest ten wątek i podjęte działania. Co Pan zrobił by pomóc?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: Daniel von Witt »

I ja się posmialem.
Robert II Fryderyk pisze: 9 cze 2019, 22:00 Co Pan zrobił by pomóc?
Hmm... 5.11 postów dziennie przez 7 lat.

M.in. :)

Z mojej strony zrobilem swoje. Jestem już na emeryturze.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: RIIF »

To proszę sobie, i nam, nie przeszkadzać. Damy radę.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: RIIF »

Szanowni.

Pierwszy dzień za nami! Jestem zbudowany odzewem i zainteresowaniem, jakie wzbudziliśmy. Wierzę, że mamy szansę, przy wspólnej pracy, uporać się z problemami.

Jeszcze dziś, obiecuję, uruchomię wątek, w którym poproszę Was o wrzucanie pomysłów na to co należy zrobić, uporządkować, czym się zająć - zrobimy wspólnie z tego coś na kształt pośrednictwa pracy - ułatwimy sobie wszystkim działania. Drugim uruchomionym wątkiem będzie dyskusja na temat zmian w sferze samorządów - przedstawię swoją wizję, szeroko ją opisując, i zaproszę Was do dyskusji.

Również jeszcze dziś ogłoszę pierwszy dekret konstytuujący Radę Konstytucyjną, oraz dekret modyfikujący działania Rządu i łączący Rząd z Dworem Królewskim. W następstwie tych dwóch ruchów powołani zostaną odpowiednio Marszałek Królewski i nastąpi zmiana na stanowisku Marszałka Dworu - tak by lepiej odpowiadać na nowe wyzwania i zadania stawiane temu urzędowi.

Stopniowo będę również porządkował trochę forum - parę rzeczy może zmienić swe miejsce parkowania. Ale to po to by forum nie straszyło swoją objętością, było czytelne i ergonomiczne.

Na ten moment jednak proszę Was o informację - czy ktokolwiek z Was posiada konto na serwisie USEME i byłby gotów wesprzeć nas wystawieniem oferty celem zebrania zainteresowanych i poznania ewentualnych kosztów pewnego działania?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Orędzie Królewskie] Czas ryzyka, czas szansy

Post autor: Andrzej »

Daniel von Witt pisze: 9 cze 2019, 22:13 Hmm... 5.11 postów dziennie przez 7 lat.
Ale że spamowałeś jakimiś "raportami z aktywności" męcząc zwykłym ludziom feeda to chwalisz się czy żalisz? xD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość