DREAMLAND NA DISCORDZIE — utworzony został nowy serwer Dreamlandu na Discordzie. W imieniu Jego Królewskiej Mości Macieja II mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Królestwa do przybycia na niego. Wystarczy kliknąć w ten link i gotowe. W razie problemów na serwerze łapcie Gwardię Królewską.

PRACE W DZIALE OGŁOSZEŃ URZĘDOWYCH — w dniu 11 sierpnia 2019 r. rozpoczęły się prace porządkowe działu. Trwa sortowanie aktów prawnych do odpowiednich poddziałów. Docelowa struktura działu może ulec zmianie. Prosimy o cierpliwość i dziękujemy za wyrozumiałość. Termin zakończenia prac przewidziany jest najpóźniej na koniec sierpnia 2019 r.

OGŁOSZONO WYBORY PREMIERA RZĄDU — w dniu 11 sierpnia 2019 r. JKM Maciej II formalnie zarządził wybory Premiera Rządu Królewskiego. Zgłaszanie kandydatów trwa od 12 do 19 sierpnia, głosowanie zaś odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2019 roku. Zachęcamy do zgłaszania się.

Dreamland na V-Mundialu 2018

Wieści ze świata kultury i sportu.
Michaelus
Posty: 118
Rejestracja: 26 gru 2016, 21:57
Kontakt:

Dreamland na V-Mundialu 2018

Post autor: Michaelus » 14 paź 2018, 10:39

Przygotowania do VMundialu zakończone, kadra skompletowana. Przed najważniejszą imprezą trzysezonia skład drużyny narodowej przeszedł poważne zmiany. Pożegnaliśmy siedmiu dotychczasowych reprezentantów, a ich miejsce zajęło sześciu nowych. Patrząc na obecną kadry Dreamlandu jesteśmy w mikroświatowej czołówce, a to musi oznaczać jedno - celem jest gra o medale, czyli co najmniej półfinał V-Mundialu. Oczywiście przy odrobinie szczęścia możemy powalczyć o więcej. W grupie zagramy ze Scholandią, Tropicaną i Baridasem. Przy obecnym potencjale kadrowym zdecydowanymi faworytami grupy A są Baridas i Dreamland i to mecze pomiędzy tymi reprezentacjami rozstrzygną o pierwszym miejscu w grupie. A miejsce to może okazać się kluczowe dla walki o medale, ponieważ może pozwolić uniknąć gry z innym faworytem do medalu już w ćwierćfinale. Przy niekorzystnym ułożeniu wyników może się nawet okazać, że dwie najlepsze ekipy z jednej grupy trafią na siebie już w kolejnej rundzie. Dlatego kluczowe będzie także śledzenie sytuacji w innych grupach.

Na inaugurację w środę 17 października zmierzymy się ze Scholandią. Potencjał kadrowy rywala jest obecnie zdecydowanie słabszy, ale to może się zmienić. Selekcjoner rywali uaktywnił się, a do pierwszego gwizdka meczu można jeszcze dokonywać powołań do kadry. W każdym bądź razie gramy o trzy punkty na inaugurację, by dobrze rozpocząć V-Mundial.

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Posty: 1002
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
Numer GG: 65682687
Lokalizacja: Rosario (Scholandia)
Kontakt:

Re: Dreamland na V-Mundialu 2018

Post autor: Florian von Stettin » 14 paź 2018, 13:49

Mam nadzieję, że nasi pokażą na Mundialu, jak się w piłkę gra, mecz z Baridasem z pewnością będzie takim testem. Naprzód Dreamland, nakopać im do brameczki!
(-) sir Florian von Stettin

Michaelus
Posty: 118
Rejestracja: 26 gru 2016, 21:57
Kontakt:

Re: Dreamland na V-Mundialu 2018

Post autor: Michaelus » 17 paź 2018, 23:23

Na inaugurację V-Mundialu wygrywamy pewnie ze Scholandią 4:1. Mecz przez większą część czasu był pod kontrolą drużyny narodowej Dreamlandu. Już w 6. minucie wynik spotkania otworzył Erwin van Nistelrooy, a jeszcze przed przerwą kolejnego gola zdobył Geoffrey Berger. Chwilę niepokoju tuż po przewie wprowadziła kontaktowa bramka Scholandczyków, ale kolejne gole van Nistelrooya i Haruta Antranikyana pozwoliły na zdobycie pierwszych trzech punktów. Spotkanie było też dobrą okazją do gry dla młodych obiecujących graczy.

Wynik bardzo dobry, tym bardziej że w spotkaniu grupowych rywali z Tropicany i Baridasu padł bezbramkowy remis. Jeszcze ciekawsze wyniki padły na innych boiskach - w grupie B Sclavinia przegrała z Loardią, a w grupie D Wandystan uległ Teutonii. Początek V-Mundialu przyniósł już pierwsze niespodzianki.

Michaelus
Posty: 118
Rejestracja: 26 gru 2016, 21:57
Kontakt:

Re: Dreamland na V-Mundialu 2018

Post autor: Michaelus » 20 paź 2018, 20:22

Drugi mecz V-Mundialu i pierwsza bolesna strata. I nie jest tu mowa o stracie punktów, bo z Tropicaną udało się nam dość pewnie wygrać 2:0. Mowa o kontuzji filara defensywy i kapitana drużyny narodowej. Stewart Cusack po tym jak został sfaulowany w 76. minucie gry wypada z gry na cały tydzień. Nie zagra zatem w pierwszym grupowym pojedynku z Baridasem. Na szczęście to tylko jeden mecz grupowy absencji.

Sam mecz z Tropicaną nie miał większej historii. Co prawda do przerwy rywale mądrze się bronili nie pozwalając nam na stworzenie żadnej sytuacji bramkowej, ale po przerwie po trafieniach Erwina van Nistelrooya i Fridolfa Grybe z rzutu wolnego mogliśmy już przejąć całkowicie kontrolę nad meczem. W drugim spotkaniu grupy A Baridas rozbił Schokandię 6:0. W tabeli po 2. kolejce prowadzi Dreamland z kompletem 6 punktów, na 2. miejscu Baridas z 4 oczkami, a trzecia jest Tropicana z 1 punktem. Tabelę zamyka Scholandia, która nie zdobyła jeszcze punktów. Teraz przed nami grupowy dwumecz z Baridasem, który prawdopodobnie przesądzi o losach pierwszego miejsca w grupie A.

Michaelus
Posty: 118
Rejestracja: 26 gru 2016, 21:57
Kontakt:

Re: Dreamland na V-Mundialu 2018

Post autor: Michaelus » 24 paź 2018, 19:52

Przyszedł i czas na pierwszą porażkę na V-Mundialu. W 3. kolejce fazy grupowej przegrywamy z głównym faworytem do mistrzostwa, czyli Baridasem. Jednak była to porażka po walce. Stworzyliśmy sobie dwie groźne okazje, wobec trzech szans rywala. Niestety żadnej z nich nie zamieniliśmy na bramkę, a na dodatek w 84. Israel Alhadeff pokonał Ambrogio. Przegrywamy 0:1, ale nie jest to żadna tragedia. Spadamy na drugą lokatę dająca awans, ale wkrada się nieco nerwów. Dwa punkty za nami jest Tropicana, której nie możemy dać się wyprzedzić, jeśli myślimy o wyjściu z grupy. Faza grupowa dotarła więc do półmetka i wszystko póki co przebiega bez większych zakłóceń. Kolejny mecz fazy grupowej już w sobotę. Ponownie zmierzymy się z Baridasem, Tym razem do dyspozycji będziemy już mieć kapitana i lidera defensywy Stewarta Cusacka, więc szanse na korzystny wynik z faworytem V-Mundialu będę większe niż dziś.

Tabela Grupy A:
1. Baridas 3m 7p 8:1
2. Dreamland 3m 6p 6:2
3. Tropicana 3m 4p 4:4
4. Scholandia 3m 0p 2:13

Michaelus
Posty: 118
Rejestracja: 26 gru 2016, 21:57
Kontakt:

Re: Dreamland na V-Mundialu 2018

Post autor: Michaelus » 29 paź 2018, 00:10

W pierwszym meczu z Baridasem nam nie poszło. W rewanżu ze współgospodarzem V-Mundialu udało się nam, ale tylko częściowo. Pomimo trafnego przewidzenia taktyki rywala musieliśmy się zadowolić bezbramkowym remisem. Wyszliśmy w taktyce na kontrataki, wystawiając 5-2-3, z całkowitym pominięciem środka pola. Udało się nam wywalczyć dwie takie okazje, ale niestety bez bramkowego efektu. Remis z Baridasem praktycznie rozstrzyga kwestię pierwszego miejsca, ale z drugiej strony daje nam komfort przed środowym starciem z Tropicaną, w którym nie musimy wygrywać za wszelką cenę.

Michaelus
Posty: 118
Rejestracja: 26 gru 2016, 21:57
Kontakt:

Re: Dreamland na V-Mundialu 2018

Post autor: Michaelus » 1 lis 2018, 09:17

To nie był łatwy mecz. Debiutująca na wielkiej imprezie Tropicana postawiła nam bardzo trudne warunki i przez niemal cały mecz bardzo dobrze się broniła. Ostatecznie jednak w 74. minucie van Nistelrooy jedyny raz w tym meczu pokonał bramkarza rywali. Wygrywamy skromnie, ale co ważniejsze za 3 punkty i przed ostatnią kolejką jesteśmy praktycznie pewni awansu do fazy pucharowej. Patrząc na statystyki drużyna narodowa Dreamlandu jest w czołówce najlepiej grając ekip, zajmując 2. miejsce. Tuż przed nami jest grupowy rywal - Baridas, a tuż za nami Trizondal. Dobrze byłoby w ćwierćfinale nie trafić na żadną z tych ekip. I na Trizonadal już raczej trafić nie możemy - Trizondalczycy są już w 99% pewni rozstawienia z 1. miejsca, a my najsłabszą ekipą z 2. miejsca raczej już nie będziemy. Gorzej będzie z uniknięciem Baridasu, który przez sytuację w grupie A może być być "najgorszą" z ekip z pierwszego miejsca. Ale tu jeszcze może namieszać grupa D i mecz na szczycie między Teutonią i Wandystanem z zawieszonym trenerem Walteryczem. Zaczyna się wyższa matematyka.

Michaelus
Posty: 118
Rejestracja: 26 gru 2016, 21:57
Kontakt:

Re: Dreamland na V-Mundialu 2018

Post autor: Michaelus » 3 lis 2018, 19:36

Dreamland w fazie pucharowej V-Mundialu

Summa summarum po kliku dniach namysłu postanowiliśmy nie kalkulować i w meczu ze Scholandią zagraliśmy o pełną pulę (choć daliśmy też szansę rezerwowym). Wygrywamy pewnie 4:0 i wobec wygranej Baridasu z Tropicaną 2:0 kończymy rozgrywki Grupy A na miejscu 2. Dzięki temu wynikowi unikniemy też największej możliwej niesprawiedliwości obecnego systemu, czyli konfrontacji nr 3 z Baridasem już w ćwierćfinale. Wszystko wskazuje, że pierwszym (i oby nie ostatnim) rywalem w fazie pucharowej będzie drużyna narodowa Wandystanu. Nie muszę chyba wspominać, co dla wandejskiego szkoleniowca znaczy taki mecz na takim turnieju. Ale tu też nie ma miejsca na sentymenty, w końcu reprezentacja Dreamlandu przyjechała na ten turniej po medale.

Końcowa tabela Grupy A:
1. Baridas 6m 14p 15:2
2. Dreamland 6m 13p 11:2
3. Tropicana 6m 7p 7:8
4. Scholandia 6m 0p 4:25

Przewidywane pary 1/4 finału :

Trizondal-Sclavinia
Starosarmacja-Hasseland
Baridas-Teutonia
Wandystan-Dreamland

Michaelus
Posty: 118
Rejestracja: 26 gru 2016, 21:57
Kontakt:

Re: Dreamland na V-Mundialu 2018

Post autor: Michaelus » 7 lis 2018, 19:10

Obejmując reprezentację Dreamlandu sześć sezonów temu obiecałem, że w dwa V-Mundiale druzyna narodowa będzie biła się o medale. Obecna impreza była zatem weryfikacją, czy jestem zdolny do spełniania składanych obietnic. Niestety okazało się, że była to tylko czcza gadanina bez pokrycia w rzeczywistości. W kluczowym meczu przegrywamy z Wandystanem 0:1. Przegrywamy i nie będziemy grać o medale. Przegrywamy i dlatego chcę oddać się do dyspozycji Dreamlandzkiej Federacji Piłkarskiej. Może w przyszłości przed reprezentacją jest wielka przyszłość, ale obiecałem sukcesy w 6 sezonów nie w 9. Może czas na solidną pracę, a nie obietnice bez pokrycia. Może czas na kogoś, kto przy okazji pobudzi piłkarskie środowisko w Dreamlandzie.

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Posty: 1002
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
Numer GG: 65682687
Lokalizacja: Rosario (Scholandia)
Kontakt:

Re: Dreamland na V-Mundialu 2018

Post autor: Florian von Stettin » 7 lis 2018, 20:55

Trochę smutno, że nasza drużyna odpada już w ćwierćfinale po "meczu przyjaźni" z Wandystanem. Niemniej jednak dziękuję piłkarzom za walkę a Wam trenerowi mówię tak: nie łamcie się, tak to w tej dyscyplinie bywa, że raz się przegrywa, raz się przegrywa. Dziękując za dotychczasowe oddanie wierzę, że dalej będziecie walczyć o lepszą dreamlandzką piłkę. Może doczekamy momentu, gdy skopiemy tyłek Sarmatom! Myślę, że federacja powie to samo, ale zobaczymy...
(-) sir Florian von Stettin

Michaelus
Posty: 118
Rejestracja: 26 gru 2016, 21:57
Kontakt:

Re: Dreamland na V-Mundialu 2018

Post autor: Michaelus » 17 lis 2018, 22:33

Pomundialowy raport


Zakończył się sezon pomundialowy. Dla drużyny narodowej Dreamlandu kończy się on zdecydowanie poniżej oczekiwać. Przedsezonowe roszady kadrowe jednoznacznie wskazywały, że nasze ambicje sięgają wyżej. Zresztą wskazywały na to statystyki. Dreamland dysponował drugą najsilnieszą kadrą, Bramkarz Ra Ambrogio był jedną z najjaśniejszych gwiazd V-Mundialu, a w fazie grupowej osiągaliśmy najlepsze oceny meczu zaraz za niedoścignionym Baridasem (6 występów Baridasu, 3 Dreamlandu i 1 Trizondalu w top 10). Tym bardziej wielkim zawodem okazał się wynik jedynego meczu na tej imprezie, którego za nic przegrać nie mogliśmy. Porażka z Wandystanem 0:1, choć po dogrywce to wciąż jest porażką. Można by tu szukać usprawiedliwienia w klasie rywala, ale rywal w fazie grupowej był przecież słabiej od nas dysponowany, a i do meczu z nami przystępował zaraz po karze zawieszenia dla menadżera. Mimo tego wszystkiego nie udało się nam dość do strefy medalowej. Może i los też nie sprzyjał, ale przecież prawie 1 mln premii powinien tę szalę przechylić na naszą stronę. Może słabe zgranie zespołu? Też raczej nie, bo przed sezonem poszukując reprezentantów wydałem z 2 mln na dokładniejsze poznanie nowego kadrowicza. Każdy zawodnik z przydatnością poniżej dobrej był od razu usuwany z listy skautów, a kadrę zasilili przeważnie ci z doskonałą przydatnością. Ostatecznie osiągnęliśmy ćwierćfinał, który równie dobrze dało się osiągnąć grając tą samą kadrą, co w 2. Lidze Mikroświatowej.
Oddaje się zatem do dyspozycji Dreamlandzkiej Federacji Piłkarskiej świadomy porażki na ostatniej imprezie, ale i świadomy postępu jaki kadra poczyniła w ostatnich sezonach. Przyszłość kadry spoczywa na zdolnej młodzieży. Konjic, Handl, Pachschwoll, Mitter, Akhmatov - każdy z nich wart minimum 5 mln. Wielka przyszłość przede wszystkim przed Mitterem, którego wartość już dobija 10 mln, a umiejętności 7 cegieł i to już w wieku 18 lat. Myślę, że przed kolejne dwa sezony przy dobrym treningu spokojnie jest w stanie dobić do 10 cegieł w wieku 20 lat. Z drugiej strony w najbliższym sezonie głębsza przebudowa kadry wydaje się być mało prawdopodobna. Doświadczeni gracze nie chcą opuszczać reprezentacji przez co odzyskanie środków wydanych przez V-Mundialem jest raczej nierealne.dlatego przed drużyną narodową Dreamlandu trudny, ale z drugiej strony ciekawy czas.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i sport”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości