Działamy dalej

Sprawy wewnętrzne partii, nieprzeznaczone dla wiedzy osób postronnych.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Działamy dalej

Post autor: Chamberlain »

Drodzy Panowie,

wybory za nami, przed nami - czas przegrupowania i zapowiadanej wcześniej nowej odsłony partii. Mamy nowego członka - p. Helmuta Pohla. W wyniku lipcowej dyskusji stanęło na roboczej nazwie "Stronnictwo Republikańskie". Z mojej strony generalna uwaga: wyciągnijmy wnioski z ostatniej kadencji, grajmy ostrzej, bardziej zdecydowanie i stanowczo. Dreamland potrzebuje aktywnej opozycji.

Najważniejsze jednak pytanie: działamy dalej?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Działamy dalej

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Nie wiem. Zastanawiam się nad rezygnacją z mandatu parlamentarnego. Już dawno nie chce mi się bawić w dreamlandzką politykę, więc wolałbym odsunąć się w cień, szczególnie że mojego wsparcia dla osłabienia monarchy czy centralizacji władzy nie będzie.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Działamy dalej

Post autor: Maciej II »

Ja naturalnie jestem zwarty i gotów do działania ale wydaje mi się, że bez przewodnictwa "co", "gdzie" i "jak" moje wysiłki będą zupełnie nietrafione.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Działamy dalej

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Chamberlain pisze: 22 sie 2018, 14:08
grajmy ostrzej, bardziej zdecydowanie i stanowczo. Dreamland potrzebuje aktywnej opozycji.
Za przeproszeniem, Panie Chamberlain, nam już starczy "ostrej, bardziej zdecydowanej i stanowczej gry" po Pańskim wygłupie z Wittem. Zamiast tego powinniśmy się przegrupować i stawić na stabilność rehabilitując swój wizerunek, a nie bezpodstawnie atakować władzę jak wyżej wspomniany Witt.

Proponuję dyskusję na GG, bo tym ślamazarnym tempem do niczego nie dojdziemy (miesięczne opóźnienie). Kiedy pasują Panom terminy?[/justify]
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Działamy dalej

Post autor: Chamberlain »

Ruprecht van den Spraak pisze: 23 sie 2018, 14:35
Za przeproszeniem, Panie Chamberlain, nam już starczy "ostrej, bardziej zdecydowanej i stanowczej gry" po Pańskim wygłupie z Wittem. Zamiast tego powinniśmy się przegrupować i stawić na stabilność rehabilitując swój wizerunek, a nie bezpodstawnie atakować władzę jak wyżej wspomniany Witt.
Nie zrozumiał mnie Pan. Pisałem o "aktywnej" opozycji, nie o "agresywnej". Chodzi mi o stały udział w polityce i procesie bieżącego recenzowania prac rządu. Do tej pory wszystkie ekipy, które traciły władzę (najpierw augustyniści, potem komuniści) po prostu znikali z pola widzenia, tracili mandaty parlamentarne, a w końcu również i obywatelstwo. Tego wolałbym uniknąć, tym bardziej że nie czuję się zmęczony polityką, a nikt z nas nie powiedział ostatniego słowa.

Nie było "żadnego wygłupu" z Wittem. Działania z tamtego dnia omówiłem wcześniej z Królem. Chciałem odwrócić uwagę i to zrobiłem. Wyglądałoby to zapewne dużo lepiej, gdyby nie trolling Ipanienki. "Spalenie' samego siebie na tydzień przed końcem kadencji to była niska cena. Teraz możliwe robić normalną politykę w cywilizowany sposób.

Panie Orański - to nie będzie konieczne, nie zamierzam zgłaszać projektów zmierzających do osłabienia roli monarchy.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Działamy dalej

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Nie zmienia to faktu, że straciłem większe zainteresowanie polityką jako taką. Jedynie głosuje.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Działamy dalej

Post autor: Chamberlain »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 24 sie 2018, 16:32 Nie zmienia to faktu, że straciłem większe zainteresowanie polityką jako taką. Jedynie głosuje.
Ok, to zmienia postać rzeczy.

Celem tego wątku jest zdiagnozowanie sytuacji. Proszę o jasne deklaracje, kto ma ochotę działać wspólnie dalej, a potem zobaczymy, co można z tego ulepić. Szczerze, otwartym tekstem.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Działamy dalej

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Jestem gotowy do działania.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Działamy dalej

Post autor: Maciej II »

Co do pasujących terminów to właściwie cały przyszły tydzień.. Choć pewnie lepiej byłoby spotkać się bliżej jego początku niż końca.
Pozdrawiam,
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Działamy dalej

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Proponuję dyskusję na GG, będzie bardziej dynamicznie i wydaje mi się, że dojdziemy do czegoś w przeciwieństwie do przeciąganych dyskusji na forum. Komu nie odpowiada?
Ruprecht van den Spraak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Obrady niejawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości