STAN KLĘSKI AKTYWNOŚCIOWEJ — 9 czerwca 2019 r., wskutek pogarszającej się sytuacji demograficznej, która w sposób negatywny odbija się na funkcjonowaniu najważniejszych urzędów Królestwa, Jego Królewska Mość Robert II Fryderyk wydał królewski edykt wprowadzający Stan Klęski Aktywnościowej. Poprzedzając swą decyzję JKM odwołał wszystkich członków Rad Przybocznej i Stanu. Spodziewane są dalsze działania i Orędzie wygłoszone wobec mieszkańców Dreamlandu i mieszkańców całego wirtualnego świata.

ORĘDZIE KRÓLA DREAMLANDU DO MIESZKAŃCÓW KRAJU I CAŁEGO WIRTUALNEGO ŚWIATA — Jego Królewska Mość wygłosił zapowiadane orędzie w związku z wprowadzonym stanem klęski aktywnościowej. Król skierował swe słowa nie tylko do byłych i obecnych mieszkańców Królestw, ale także do mieszkańców całego wirtualnego świata. Zapowiedział m.in reformy rządu, parlamentu i samorządową, politykę grubej kreski i politykę szeroko otwartych drzwi.

Mikronauta

Wieści zza wielkiego morza.
Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Numer GG: 65682687
Kontakt:

Re: Mikronauta

Post autor: Florian von Stettin » 12 gru 2018, 14:36

Schematy jego działania pozostają te same. Ciekawe, czemu jeszcze nie zaczął się klonować. Wasz Prefekt miałby wreszcie coś ciekawego do roboty.
(-) sir Florian von Stettin

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 12 gru 2018, 20:08

A tak w ogóle, to co tam słychać u Karbiego? Ma ktoś jakieś wieści? Trochę się za nim stęskniłem.
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar
Je suis d'une génération désenchantée

Awatar użytkownika
Χέλμουτ Πολ
Komisarz Wyborczy Królestwa
Kontakt:

Post autor: Χέλμουτ Πολ » 12 gru 2018, 20:11

Jezus Pedael Ipanienko pisze:
12 gru 2018, 20:08
A tak w ogóle, to co tam słychać u Karbiego? Ma ktoś jakieś wieści? Trochę się za nim stęskniłem.
Może ostatecznie poszedł za Twoją radą i jego ciało od przeszło dwóch miesięcy rozkłada się w wannie?
"Wiem, że w domu już nikt nie chce słuchać o tych wszystkich fascynujących rzeczach, których się uczę i od których już pęka mi głowa. Wychodzę świeżo nabity wiedzą z wykładu, i chciałbym komuś to opowiedzieć. Dziewczyna ma już dosyć, matka na hasło "ustawa" sięga po kabel od prodiża, a ojciec już na początku listopada wyskoczył do sklepu po fajki i jeszcze nie wrócił."
~Aluś, 20 marca 2019

Awatar użytkownika
matmax
minister
Kontakt:

Post autor: matmax » 12 gru 2018, 20:15

Czasem się odezwie w komentarzach na SOKN.
Mat Max von Salvepol
Minister Spraw Wewnętrznych
Ambasador w Wandystanie i Sarmacji
Daniel von Witt pisze:
13 sty 2019, 02:15
Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 12 gru 2018, 20:18

Helmut Pohl pisze:
12 gru 2018, 20:11
Może ostatecznie poszedł za Twoją radą i jego ciało od przeszło dwóch miesięcy rozkłada się w wannie?
Wolałbym, gdyby skoczył pod pociąg/tramwaj/samochód/TIR-a, to byłoby bardziej w jego atencyjnym stylu.

Awatar użytkownika
Ludwik Tomović
Kontakt:

Post autor: Ludwik Tomović » 12 gru 2018, 23:43

Florian von Stettin pisze:
12 gru 2018, 14:36
Schematy jego działania pozostają te same. Ciekawe, czemu jeszcze nie zaczął się klonować. Wasz Prefekt miałby wreszcie coś ciekawego do roboty.
Ale że Diuk się klonuje czy o co cho?
/-/
dr net. Ludwik Tomović
Arcyksiążę Trilandu
Prezydent Federacji Slawonii
I Zastępca Prezydenta Trizondalu

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 13 gru 2018, 07:27

Ludwik Tomović pisze:
12 gru 2018, 23:43
Widzę, że nie kojarzycie tematu. To jest długa historia. Może jeszcze znajdziecie jakieś archiwalne numery Kuriera traktujące o tym. Albo po prostu zapytajcie go na forum :)

Awatar użytkownika
Ludwik Tomović
Kontakt:

Post autor: Ludwik Tomović » 13 gru 2018, 11:35

Florian von Stettin pisze:
Ludwik Tomović pisze:
12 gru 2018, 23:43
Widzę, że nie kojarzycie tematu. To jest długa historia. Może jeszcze znajdziecie jakieś archiwalne numery Kuriera traktujące o tym. Albo po prostu zapytajcie go na forum :)
Podejrzewam że nie powie, więc prosiłbym o jakieś naświetlenie sprawy ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

/-/
dr net. Ludwik Tomović
Arcyksiążę Trilandu

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 13 gru 2018, 12:45

Zawsze możecie spróbować. Co się tak boicie? Bo Sarmata? To tym bardziej pytać, w końcu to wasz skarb narodowy. :)

Awatar użytkownika
Ludwik Tomović
Kontakt:

Post autor: Ludwik Tomović » 13 gru 2018, 14:42

Ach, czyli rzucacie coś i nie uzasadniacie tego.
Co się tak boicie? Tym bardziej uzasadnić :)

Btw. nie wiem czy taki Sarmata do końca.
/-/
dr net. Ludwik Tomović
Arcyksiążę Trilandu

Awatar użytkownika
الوـس
Premier Rządu Królewskiego
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 13 gru 2018, 16:57

To nie są klony, tylko pseudonimy.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 13 gru 2018, 17:37

Ludwik Tomović pisze:
13 gru 2018, 14:42
Ach, czyli rzucacie coś i nie uzasadniacie tego.
Co się tak boicie? Tym bardziej uzasadnić :)

Btw. nie wiem czy taki Sarmata do końca.
Ta sprawa była wielokrotnie wałkowana i poruszana, więc nie czuję za bardzo potrzeby uzasadniania Wam tego. Nie rozumiem zarzutu, że się boję, czego ja się mam niby bać? A raczej kogo? Piotra Pawła? Litości...

Taki Sarmata jak i wy.

Awatar użytkownika
Ludwik Tomović
Kontakt:

Post autor: Ludwik Tomović » 13 gru 2018, 22:38

Aha, czyli tak se o rzuciliście temat, ale już uzasadnić to trudno xD

Dobrze, skoro przerasta Was logiczne uzasadnienie postawionej przez siebie tezy, lub wskazanie odpowiednich wątków w których jest o danym temacie, nie będę Was narażał na wysiłek intelektualny, który jak widać mógłby Wam zaszkodzić, sam poszukam ;)
/-/
dr net. Ludwik Tomović
Arcyksiążę Trilandu

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 12 sty 2019, 18:28

Niestety z obserwacji wątku w KS widać, że projekt nie wypali. Po pierwsze, pomysłodawca wcale się nie pali do realizacji swej idei. Wiele inicjatyw upada dlatego, że ich inicjatorzy myślą, że nie będą sami w wysiłkach, a właśnie o to idzie, że być muszą, chociażby na początku. Zaym liczy, że chętni do pisania artykułów w jego piśmie będą walić drzwiami i oknami. Wychodzi jednak na to, że nic z tego nie będzie.

Ponadto dzisiaj diuk przedstawił potencjalne tematy artykułów, m.in. opisanie życia w mikronacjach na przykładzie Sarmacji. Czar niestety prysł i tak jak miałem jakieś chęci, by przesłać pocztą pantoflową artykuł do pisma, tak tego nie zrobię. Rola naganiacza do Sarmacji mnie nie interesuje.

Awatar użytkownika
Χέλμουτ Πολ
Kontakt:

Post autor: Χέλμουτ Πολ » 15 sty 2019, 13:32

Diuk postanowił zastosować metody perswazji znane np. w gułagu, to beznadziejne przebieranie nogami wspaniale świadczy o tym, jakim niewypałem jest ten projekt.
"Wiem, że w domu już nikt nie chce słuchać o tych wszystkich fascynujących rzeczach, których się uczę i od których już pęka mi głowa. Wychodzę świeżo nabity wiedzą z wykładu, i chciałbym komuś to opowiedzieć. Dziewczyna ma już dosyć, matka na hasło "ustawa" sięga po kabel od prodiża, a ojciec już na początku listopada wyskoczył do sklepu po fajki i jeszcze nie wrócił."
~Aluś, 20 marca 2019

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Król Dreamlandu i Scholandii
Numer GG: 933768
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 15 sty 2019, 13:36

A przyszło mi do głowy - nie oceniajmy. Kibicujmy, dla odmiany. Zaproponujmy teksty, które będą opowiadać o KD, o naszym społeczeństwie, o zmianach jakie tu zaszły. Przetestujmy diuka i jego chęć współpracy.

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 15 sty 2019, 13:46

Oczywiście, że to za chuja nie wypali. Jesteśmy bardziej edgy niż miłośnicy kolei czy infrastrukturowo-inwestycyjne świry z forum polskich wieżowców. XD

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Król Dreamlandu i Scholandii
Numer GG: 933768
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 15 sty 2019, 13:52

ale skyscraper to Ty szanuj.

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 15 sty 2019, 13:54

A nie szanuję? Pisałem tylko że jesteśmy bardziej edgy od nich. Wieżowce nie wydają własnych pisemek. Po chuj mieliby to robić mirkonauci? ;)

Awatar użytkownika
Chamberlain
minister
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Post autor: Chamberlain » 15 sty 2019, 14:02

Za chwilę minie pół roku, odkąd pomysł trafił na forum. Pomijając już wszystkie inne kwestie, jeśli w tym czasie nie udało się przygotować nawet jednego artykułu, to projekt nie rokuje najlepiej.Ta dyskusja ruszyłaby z miejsca, gdyby pomysłodawca pokusił się o jakiś tekst wprowadzający, w którym rozwinąłby swoje poglądy na pewne generalne sprawy. Bo może się okazać, że potencjalni współpracownicy nie mają ze sobą wiele wspólnego nawet na poziomie teorii. Nie wiem wciąż, czy pismo miałoby koncentrować się na wydarzeniach w mikroświecie, referując je przypadkowym czytelnikom (trochę bez sensu), czy może dostarczać analiz na poziomie meta (o co chodzi, czym jest mikroświat, co możesz tu robić, trendy, statystyki i prawidłowości). W tym drugim przypadku przedsięwzięcie wypaliłoby się pewnie po kilku tekstach i byłoby męczące nawet dla samych autorów.

Poza tym mikroświat bardziej potrzebuje regularnej prasy wewnętrznej na poziomie niż biuletynu kierowanego na zewnątrz.
- - William markiz Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
Florian von Stettin
Kontakt:

Post autor: Florian von Stettin » 15 sty 2019, 14:54

Robert II Fryderyk pisze:
15 sty 2019, 13:36
A przyszło mi do głowy - nie oceniajmy. Kibicujmy, dla odmiany. Zaproponujmy teksty, które będą opowiadać o KD, o naszym społeczeństwie, o zmianach jakie tu zaszły. Przetestujmy diuka i jego chęć współpracy.
Nawet kibicować się nie chce. Jeśli autor niespecjalnie kwapi się do realizacji swej idei, licząc na to, że ktoś po kolanach mu przyjdzie napisać i do tego jest Piotrem Zaymem to nie ma potrzeby. :)

Awatar użytkownika
الوـس
Premier Rządu Królewskiego
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 15 sty 2019, 16:01

Znając niejakiego diuka K., to w najlepszym wypadku skończy się na napisaniu statutu.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Χέλμουτ Πολ
Kontakt:

Post autor: Χέλμουτ Πολ » 15 sty 2019, 18:26

JPII pisze:
15 sty 2019, 13:46
Jesteśmy bardziej edgy niż miłośnicy kolei czy infrastrukturowo-inwestycyjne świry z forum polskich wieżowców. XD
Ale miłośnicy kolei mają własne pisemka. Wrzucają tam fotki tramwajów i czegoś tam.

Coś w tym jest, że wyprzedzamy edgylordstwo mikoli. XD i jedni i drudzy piszą peony na bezsensowne tematy. Z tym, że powiedzmy jeszcze, że taki mikol co udaje EN-57, to raz na rok spotka tą dziewczynę z klubu na bożonarodzeniowej imprezie, a taki mikronauta co? Facet przebrany za babę XD

Obrazek
~Aluś, 20 marca 2019

Awatar użytkownika
JPII
minister
Kontakt:

Post autor: JPII » 15 sty 2019, 22:17

W sumie są bardziej edżi czasopisma, zwracam honor. XD

https://orbitaldebris.jsc.nasa.gov/quar ... nv22i4.pdf

ODPOWIEDZ