3/XVIII [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] - Ustawa konstytucyjna

Edward I Artur

3/XVIII [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] - Ustawa konstytucyjna

Post autor: Edward I Artur »

Wysoka Izbo!
Szanowny Panie Marszałku!

Składam projekt ustawy konstytucyjnej dotyczącej zmiany liczby prowincji, sankcjonującej w ten sposób decyzję obywateli Księstw Furlandii i Luindoru o połączeniu. Projekt w art. 3 wprowadza zmianę do artykułu 12 Konstytucji Królestwa (wykaz prowincji), a także - w art. 2 - reguluje skutki połączenia dwóch prowincji, stanowiąc, że na nową prowincję Unię Saudadzką cedowane są wszystkie prawa i obowiązki dotychczasowych, tj. Furlandii i Luindoru.

Izba przyjmuje ustawę dotyczącą zmiany Rozdziału III Konstytucji bezwzględną większością głosów (art. 38 Konstytucji).

Projekt załączam.

(-) Edward A. Krieg, RS.
Poseł Izby Poselskiej XVIII kadencji
Premier Rządu JKM
/PROJEKT/

USTAWA KONSTYTUCYJNA

z dnia ... 2011 roku

o zmianie Konstytucji Królestwa

Art. 1.
Ustawa niniejsza określa skutki połączenia Księstwa Furlandii i Księstwa Luindoru, o czym zadecydowali mieszkańcy tych prowincji w referendum, oraz wprowadza nowe brzmienie Artykułu Dwunastego Konstytucji Królestwa.

Art. 2.
Księstwo Furlandii i Księstwo Luindoru łączą się. Wszelkie ich prawa i obowiązki, w tym jako podmiotów federacji, przechodzą niniejszym na Unię Saudadzką jako nowo zawiązany podmiot federacji.

Art. 3.
Artykuł 12 Konstytucji Królestwa uzyskuje brzmienie:
"Artykuł 12.
1. Królestwo Dreamlandu składa się z następujących Prowincji:
(1) Morland;
(2) Surmala;
(3) Unia Saudadzka;
(3) Webland.
2. Wszystkie Prowincje są równouprawnionymi podmiotami Federacji.
3. Ustrój Prowincji określa jej normatywny akt zasadniczy i zgodne z nim akty normatywne; akty te stanowią prawo krajowe danej Prowincji.
4. Na czele Prowincji stoi powoływany i odwoływany przez Króla Namiestnik Koronny; dopuszcza się dodatkowo stosowanie krajowej tytulatury.
5. Organem Federacji pozostającym pod bezpośrednią zwierzchnością Króla jest Domena Królewska; status Domeny Królewskiej określa ustawa."

Art. 4.
Ustawa niniejsza wchodzi w życie z siódmym dniem po dniu ogłoszenia.
Awatar użytkownika
Hans von Witt
Posty: 410
Rejestracja: 27 mar 2011, 16:15
Numer GG: 62266972
NIM: 352253
Herb: h03
Lokalizacja: Ermena (Furlandia)
Kontakt:

3/VIII [DEBATA] Ustawa konstytucyjna - Unia Saudadzka

Post autor: Hans von Witt »

Szanowni Posłowie,

Otwieram debatę nad projektem zgłoszonym przez JKW Edward A. Kriega. Debata potrwa do 24 listopada br.
Michał
Posty: 127
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:20
NIM: 968416
Kontakt:

Re: Ustawa konstytucyjna - Unia Saudadzka (projekt)

Post autor: Michał »

Pomysł połączenia prowincji istnieje już w Dreamlandzie od dawna, ale ja nie widzę powodu dla którego mielibyśmy łączyć prowincje. Pytam się, po co to komu?
Oczywiście cały mikroświat stoi u progu kryzysu demograficznego. W v-państwa "bawi" się już tylko grupka zapaleńców. W dreamlandzie także są potrzebne zmiany, które polegają na redukowaniu miejsc pracy których i tak nie obsadzimy. Lecz sądzę, że te zmiany powinny ominąć prowincje. Zawsze w Dreamlandzie było pięć prowincji i tak powinno zostać.
Michał von Nadolanczyk
Marszałek Książęcy
Awatar użytkownika
Paweł Erwin
Posty: 73
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:36
Numer GG: 1883539
NIM: 338711
Lokalizacja: Koppenberg, Marchia Dhatar
Kontakt:

Re: Ustawa konstytucyjna - Unia Saudadzka (projekt)

Post autor: Paweł Erwin »

Michal von Nadolanczyk pisze:Pomysł połączenia prowincji istnieje już w Dreamlandzie od dawna, ale ja nie widzę powodu dla którego mielibyśmy łączyć prowincje. Pytam się, po co to komu?


Spieszę z wyjaśnieniem. Choć nie należę do oficjalnego przedstawicielstwa władz Luindoru, to jestem jego obywatelem, więc czuję się po trosze wywołany do odpowiedzi. Otóż odopowiedź na zadane przez Pana pytanie jest bardzo prosta. Powodem, dla którego w pierwszej kolejności mielibyśmy połączyć prowincję jest to, że taka jest wola mieszkańców obu prowincji - znacząca większość tychże wypowiedziała się w referendum za połączeniem obu prowincji. Jeśli taka jest wola samych mieszkańców, to powinniśmy ją uszanować i nie uszczęśliwiać nikogo na siłę.
/-/ Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi
Edward I Artur

Re: Ustawa konstytucyjna - Unia Saudadzka (projekt)

Post autor: Edward I Artur »

Michał von Nadolanczyk pisze:Pomysł połączenia prowincji istnieje już w Dreamlandzie od dawna, ale ja nie widzę powodu dla którego mielibyśmy łączyć prowincje. Pytam się, po co to komu?
Oczywiście cały mikroświat stoi u progu kryzysu demograficznego. W v-państwa "bawi" się już tylko grupka zapaleńców. W dreamlandzie także są potrzebne zmiany, które polegają na redukowaniu miejsc pracy których i tak nie obsadzimy. Lecz sądzę, że te zmiany powinny ominąć prowincje. Zawsze w Dreamlandzie było pięć prowincji i tak powinno zostać.
Żałuję, że to oświadczenie przedstawia Pan dopiero teraz - po powołaniu Rządu i po wygłoszeniu przeze mnie expose, w którym przedstawiam Pana jako przyszłego wiceministra spraw wewnętrznych. Żałuję również, że najpierw przyjął Pan moją propozycję i zadeklarował pomoc w realizowaniu polityki tego Rządu - a potem, na forum Izby Poselskiej, zdanie Pan zmienił.

Nie mogłem już wyrażać się jaśniej: ten Rząd nie tylko wspiera łączenie prowincji, ale wręcz zachęca do tego. Tradycja pozostaje tradycją, Dreamland nie od samego początku swego istnienia, ale od bardzo wielu lat składa się z pięciu prowincji. To jest jasne i niepodważalne. Także w expose - tym samym, w którym przedstawiłem Pana Posła jako przyszłego mojego zastępcę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych - wskazuję jednak, dlaczego niezbędne jest łączenie prowincji.

Możemy dyskutować i spierać się w zakresie wielu spraw. Jednak albo w tej Izbie popieramy nowo powołany Rząd - albo nie. Kwestia łączenia prowincji to jedna z tych spraw, w których należy zadeklarować się jasno.

Powyższe Pańskie oświadczenie uważam naturalnie za przejście do opozycji.

--
(-) Edward A. Krieg, RS.
Premier Rządu Królewskiego
Michał
Posty: 127
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:20
NIM: 968416
Kontakt:

Re: Ustawa konstytucyjna - Unia Saudadzka (projekt)

Post autor: Michał »

Jest mi bardzo przykro z tego powodu, że WKW odebrał moje wystąpienie jak przejście do opozycji. Chciałbym się znaleźć w Rządzie WKW, ale sprawa łączenia prowincji jest dla mnie jasna od dawna. Nigdy nie byłem i nie będę za tym. Jeżeli bym się nie wypowiedział w tej sprawie oznaczał by to, że nie jestem stały w swoich przekonaniach, a kim bym był jakbym jakbym je co chwile zmieniał?
Rozumiem, że WKW zawiódł się na mnie, dlatego nie będę się starał o powrót do Rządu.
Michał von Nadolanczyk
Marszałek Książęcy
Awatar użytkownika
Hans von Witt
Posty: 410
Rejestracja: 27 mar 2011, 16:15
Numer GG: 62266972
NIM: 352253
Herb: h03
Lokalizacja: Ermena (Furlandia)
Kontakt:

3/VIII [GŁOSOWANIE] Unia Saudadzka - trwa do 02.12

Post autor: Hans von Witt »

Wysoka Izbo,

Zamykam debatę i otwieram głosowanie, które potrwa do dnia 2 grudnia 2011 roku lub do dnia, gdy wszyscy posłowie oddadzą głosy.
Awatar użytkownika
Hans von Witt
Posty: 410
Rejestracja: 27 mar 2011, 16:15
Numer GG: 62266972
NIM: 352253
Herb: h03
Lokalizacja: Ermena (Furlandia)
Kontakt:

3/VIII [GŁOSOWANIE] Unia Saudadzka - trwa do 02.12

Post autor: Hans von Witt »

FORMULARZ GŁOSOWANIA

Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi:
król senior Edward Artur:
Michał baron von Nadolanczyk:
Martin von Viper:
Hans baron von Witt: ZA
Awatar użytkownika
Paweł Erwin
Posty: 73
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:36
Numer GG: 1883539
NIM: 338711
Lokalizacja: Koppenberg, Marchia Dhatar
Kontakt:

Re: Ustawa konstytucyjna - Unia Saudadzka (projekt)

Post autor: Paweł Erwin »

Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi: ZA
król senior Edward Artur:
Michał baron von Nadolanczyk:
Martin von Viper:
Hans baron von Witt: ZA
/-/ Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi
Edward I Artur

Re: Ustawa konstytucyjna - Unia Saudadzka (projekt)

Post autor: Edward I Artur »

Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi: ZA
król senior Edward Artur:ZA
Michał baron von Nadolanczyk:
Martin von Viper:
Hans baron von Witt: ZA
Michał
Posty: 127
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:20
NIM: 968416
Kontakt:

Re: Ustawa konstytucyjna - Unia Saudadzka (projekt)

Post autor: Michał »

Paweł Erwin diuk de Archien-Liberi: ZA
król senior Edward Artur:ZA
Michał baron von Nadolanczyk:Wstrzymuje się
Martin von Viper:
Hans baron von Witt: ZA
Michał von Nadolanczyk
Marszałek Książęcy
Awatar użytkownika
Hans von Witt
Posty: 410
Rejestracja: 27 mar 2011, 16:15
Numer GG: 62266972
NIM: 352253
Herb: h03
Lokalizacja: Ermena (Furlandia)
Kontakt:

Re: 3/XVIII [GŁOSOWANIE] - Ustawa konstytucyjna (do 2.12 201

Post autor: Hans von Witt »

Wysoka Izbo,

Zamykam głosowanie.
Oddano 3 głosy ZA i 1 WSTRZYMUJĄCY SIĘ

Izba Poselska przyjęła projekt ustawy konstytucyjnej dotyczącej zmiany liczby prowincji.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Izby Poselskiej XVIII kadencji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość