Opatrzność

___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Opatrzność

Post autor: ___ »

To jest wątek testowy. Nie powinieneś go widzieć, jeśli nie masz dostępu do tajnego działu Lectorium Clandestinum.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Wątek testowy

Post autor: Stanisław Dmowski »

Ale że mam dostęp to widzę.

Towarzyszu Rajmundzie, udało się, czas przygotowywać lożę do działania. Przede wszystkim musimy opracować manifest oraz usankcjonować obecność w Scholandii, mam na to pomysł, trzeba przestudiować scholandzką historię i obrać za siedzibę jakieś zapomniane miasto, które rozwiniemy.
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Wątek testowy

Post autor: ___ »

Na razie opublikowałem osiem punktów o których pulikacji była mowa w naszych wcześniejszych ustaleniach.

Oczywiście pomogę przy wskazaniu miasta do rozwinięcia na potrzeby naszej Loży. Czy masz już jakieś konkretne propozycje?

Trzeba też pomyśleć nad systemem rang wtajemniczenia.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Wątek testowy

Post autor: Stanisław Dmowski »

Napewno musimy stworzyć dokładny manifest loży. Oktalog jest dobry, jednak zawiera bardzo ogólne zasady poglądowe, w manifeście musi się zawrzeć cel tworzenia organizacji i wszystkie inne informacje nt. loży.

System wtajemniczeń jest do zrobienia, faktycznie, w ogóle jak to wygląda z dołączaniem do działu tajnego, miał towarzysz z automatu dostęp czy jak?

Opracowaliśmy logo, uważa towarzysz, że przyda się nam pieczęć organizacyjna?

I jeszcze jedno, proponuję zmienić nazwę wątku na coś innego, w dziale jawnym miałem pomysł, by stworzyć wątek kawiarenki "Węgielnica" albo "Opatrzność", gdzie prowadzilibysmy luźne rozmowy, może tutaj będzie taka tajna jej część?
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Opatrzność

Post autor: ___ »

Trzeba więc zacząć prace nad większym manifestem. Rozumiem, że ma to być manifest do publikacji na zewnątrz?

JKW Alfred nadal mi z góry uprawnienia dostępu do działu tajnego.

Mogę zaprojektować pieczęć. Jak ją współbrat widzi?

Zmieniłem nazwę wątku zgodnie z sugestią.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Opatrzność

Post autor: Stanisław Dmowski »

Tak, to powinien być manifest, który można opublikować na zewnątrz, oktalog jest w porządku, ale jeśli czyta go laik, praktycznie niczego się on nie dowiaduje o tym, czym jest Lectorium. Musimy jak najszybciej zabrać się za wykonanie tego dokumentu.

Czyli jak to teraz będzie z przyznawaniem uprawnień do tego działu, mogę robić to ja jako moderator czy wszystkim sterował będzie król? To praktycznie zaprzeczać będzie tajemnicy członkostwa.

Pieczęć bardzo przyda się przy sporządzaniu przeróżnych dokumentów, także można opracować jej wersję herbową. Ja bym to widział jako coś podobnego do tego co wykonał towarzysz Casimir w wątku Świetlistego Zakonu Nowego Eonu, niech towarzysz spojrzy, jak mu to wyszło. Jestem pewien, że się wykonanie uda, tak jak zawsze :)
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Opatrzność

Post autor: ___ »

Florianie, czy zająłbyś się przygotowaniem szkicu manifestu?

Jeśli chodzi o uprawnienia to wydaje mi się, że sami możemy już przyznawać uprawnienia ale lepiej podpytać się Króla.

Co do grafik to jak wspomniałem w innym wątku - będę miał ograniczone możliwości przez kilka dni więc proszę o nieco czasu na przygotowanie grafik. Teraz najważniejsze jest ogłoszenie manifestu.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Opatrzność

Post autor: Stanisław Dmowski »

Rajmundzie,

postaram się w pracy co nieco nakreślić, może przy kieliszku manifest powstanie ;)

Spokojnie, mamy czas, bardzo dużo czasu.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Opatrzność

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jak narazie z powodu natłoku obowiązków, prace nad manifestem nieco zwolniły, proponowałbym, byśmy podyskutowali, co miałoby się w nim ewentualnie znaleźć.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Opatrzność

Post autor: Stanisław Dmowski »

Odgrzebuję. Jedzie ktoś tym pociągiem? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział tajny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości