Strona 1 z 1
Plan powyborczy
: 13 cze 2018, 20:51
autor: Chamberlain
Panowie,
krótko - przepraszam za brak wcześniejszej informacji o wycofaniu się z wyścigu wyborczego. Część z Was loguje się na forum raz na dobę, inni niestety raz na kilka dni, a decyzję musiałem podjąć w ciągu kilku godzin. Niemniej - raz jeszcze przepraszam.
Przypuszczam, że czekają nas wkrótce nowe wybory. Nawet jeśli druga runda przyniesie pomyślne dla Casimira van Oranje-Nassau rozstrzygnięcie, nowy rząd może się długo nie ostać. Nie składamy zatem broni i nie przechodzimy na emeryturę. Przeciwnie - czeka nas dyskusja programowa. przebudowa kadr i kongres założycielski, zapowiedziany jeszcze przez JKM Alfreda. Formalnie partia istnieje jedynie na papierze. Możemy skorzystać z okazji zastanowić się nad zmianą jej nazwy. Wrócimy silniejsi i lepiej zorganizowani. Zaznaczę, że nasze szeregi opuścił już Monarcha, który nie ma obecnie dostępu do tego działu.
Kongres moglibyśmy zorganizować w pierwszych dniach lipca. Jakieś uwagi, propozycje?
Macie Panowie jakieś zaplanowane urlopy?
Re: Plan powyborczy
: 13 cze 2018, 21:07
autor: Ruprecht van den Spraak
Panie Prezesie,
przyjęta przez Pana decyzja była niemałym szokiem początkowo, jednak myśląc o długofalowych skutkach, łatwo dojść do wniosku, że republikanie zwyczajnie nie byliby przygotowani na pełnienie kolejnej kadencji w rządzie. Przyjęta przez nas strategia powinna być efektywna w kolokwialnych "110 procentach", aby utworzyć silną strukturę, gotową na następne wybory. Coraz bardziej widoczne są pewnie luki w prawie Dreamlandu, może dobrym początkiem byłoby wystosowanie projektu poprawki do obowiązujących praw, będące przy okazji na rękę obywatelom, jak i założeniom naszego stronnictwa? Myślę, że dobrym pomysłem byłoby założenie jawnego wątku, w którym przedstawialibyśmy swoje postulaty i projekty, aby uwydatnić wspólne działanie i przybliżyć opcję obywatelom, aby nie wydawała się w żadnym stopniu niedostępna.
Chciałbym dopytać jeszcze o plany czysto strukturalne - ma Pan w zamiarze zmianę aktualnej kadry do następnych wyborów?
Re: Plan powyborczy
: 14 cze 2018, 12:24
autor: Fryderyk Orański-Nassau
Na pewno monarchia elekcyjna i zerwanie z tradycją to nie jest coś, co znajdzie moje poparcie. W ogóle system kanclerski wobec tego do mnie nie trafia i zachowanie milczenia z mojej strony w imię jedności partii nie może mieć tutaj miejsca. Monarcha wybrany jest przez swoich poprzedników. Bez wiary, że monarcha jest osobą roztropną całą jego legitymizacja nie istnieje. To założenie jest sprzeczne z moim pojmowaniem monarchizmu i potępiam tą drogę. Wypieranie się przymiotnika Królewski na rzecz Federacji również byłoby zdradą moich ideałów.
O ile droga Dreamlandu w rejonie zagranicy jest jasna-przeciw Sarmacji; o tyle zmiany ustrojowe w takim zamyśle nie są dla mnie atrakcyjne albo chociaż w zasięgu tolerancji. Zmiana nazwy partii może być konieczna, bo zdaje się nasz monarchizm się znacznie rozmija. Wszystko okaże się na kongresie.
Re: Plan powyborczy
: 15 cze 2018, 18:35
autor: Chamberlain
Ruprecht van den Spraak pisze:Chciałbym dopytać jeszcze o plany czysto strukturalne - ma Pan w zamiarze zmianę aktualnej kadry do następnych wyborów?
Myślałem raczej o rozpoczęciu nowego naboru (kongres, promocja wybranych haseł) i poszerzeniu obecnego składu. Rząd nie funkcjonował dobrze, ale to przede wszystkim kwestia kiepskiej komunikacji i braku jasno wytyczonych zadań i wskazówek. Drugie podejście powinno być dużo lepsze.
Re: Plan powyborczy
: 18 cze 2018, 21:13
autor: Chamberlain
Panowie,
wszystkie przemyślenia, wnioski i plan na najbliższe dni - jutro około południa. Muszę spokojnie zebrać myśli.
Re: Plan powyborczy
: 18 cze 2018, 22:02
autor: Fryderyk Orański-Nassau
Organizacyjnie-mniej ministerstw, a może po dwie osoby do każdego, żeby ministrowie wzajemnie się motywowali.
Re: Plan powyborczy
: 19 cze 2018, 01:42
autor: Erwin von Beckendorff
Wyznaczanie zadań.
Re: Plan powyborczy
: 19 cze 2018, 12:17
autor: Chamberlain
Panowie,
W punktach. Tak będzie najprościej.
1. Przed chwilą skierowałem do Parlamentu Królewskiego projekt nowelizacji Ordynacji Wyborczej. Mam nadzieję, że rozwiąże ona dotychczasowe problemy.
2. Najbliższe wybory zostaną zarządzone przez Króla prawdopodobnie w ciągu kilkunastu dni, po rozpatrzeniu skargi wyborczej. Nie wiem, czy Król będzie chciał czekać do czasu uchwalenia poprawek do Ordynacji. Jeśli tak, wybory odbyłyby się za jakieś trzy tygodnie.
3.Wszystko zatem potoczyło się nieco szybciej niż zakładaliśmy. Przed nami pilne zadanie przebudowy obecnej lub budowy zupełnie nowej partii. Skłaniam się ku tej drugiej opcji. Jako nazwę roboczą proponuję Ruch Konserwatywno-Liberalny (lub coś w tym stylu). Czekają nas również wybory prezesa.
4. W kwestii programowej chciałbym zaproponować przynajmniej jedną kluczową zmianę: ostateczne zamknięcie kwestii awarskiej. Ostatnie wybory są wskazówką, że Dreamlandczycy są już zmęczeni tematem.
5. Pozostaje kwestia wyboru wspólnego kandydata w najbliższych wyborach. Mam świadomość, że Was zawiodłem, dlatego zachęcam do dyskusji nad opcją alternatywną.
6. Jeśli nie zdecydujemy się wystawić własnego kandydata, możemy spróbować udzielić umiarkowanego poparcia kandydatowi Klubu Politycznego lub Towarzystwa Egenberg, w zależności, kto się zgłosi, z jakim programem i jakim zapleczem. Zależy mi na możliwie szybkim zakończeniu tego rozdziału.
Wiem, że to czas sesji egzaminacyjnej, ale proszę tych z Was, którzy mogą, o aktywność na forum i obecność w dyskusjach. Tyle możemy z siebie dać, zanim przejdziemy do przemyślanej kontrofensywy.
Na koniec chyba najpilniejsza sprawa.
Dziś po 18:00 wraz z rodziną wylatuję z kraju na kilkudniowy urlop. Zaplanowaliśmy go z żoną jeszcze na początku maja, na długo przed kryzysem sukcesyjnym i zarządzeniem wyborów. Traf chciał, że rozpoczynam urlop akurat w momencie, gdy mam na to najmniejszą ochotę. Obiecałem jednak partnerce nie robić z siebie durnia i nie zabierać komputera, więc do poniedziałku będę w dużym stopniu odcięty od sieci. Poinformowałem o tym Króla i liderów dwóch pozostałych partii.
Chciałbym, by obowiązki szefa rządu na kilka dni przejął wicepremier. Mój wybór padł na doświadczonego i wyważonego Fryderyka Orańskiego. W obecnych warunkach nie wiąże się to z dodatkową pracą – chodzi raczej o obecność na forum i reagowanie na ewentualne pożary. Prosiłbym również o aktywność w wątku nowelizacji Ordynacji Wyborczej.