Plan powyborczy

Sprawy wewnętrzne partii, nieprzeznaczone dla wiedzy osób postronnych.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Plan powyborczy

Post autor: Chamberlain »

Panowie,

krótko - przepraszam za brak wcześniejszej informacji o wycofaniu się z wyścigu wyborczego. Część z Was loguje się na forum raz na dobę, inni niestety raz na kilka dni, a decyzję musiałem podjąć w ciągu kilku godzin. Niemniej - raz jeszcze przepraszam.

Przypuszczam, że czekają nas wkrótce nowe wybory. Nawet jeśli druga runda przyniesie pomyślne dla Casimira van Oranje-Nassau rozstrzygnięcie, nowy rząd może się długo nie ostać. Nie składamy zatem broni i nie przechodzimy na emeryturę. Przeciwnie - czeka nas dyskusja programowa. przebudowa kadr i kongres założycielski, zapowiedziany jeszcze przez JKM Alfreda. Formalnie partia istnieje jedynie na papierze. Możemy skorzystać z okazji zastanowić się nad zmianą jej nazwy. Wrócimy silniejsi i lepiej zorganizowani. Zaznaczę, że nasze szeregi opuścił już Monarcha, który nie ma obecnie dostępu do tego działu.

Kongres moglibyśmy zorganizować w pierwszych dniach lipca. Jakieś uwagi, propozycje?

Macie Panowie jakieś zaplanowane urlopy?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Plan powyborczy

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Panie Prezesie,

przyjęta przez Pana decyzja była niemałym szokiem początkowo, jednak myśląc o długofalowych skutkach, łatwo dojść do wniosku, że republikanie zwyczajnie nie byliby przygotowani na pełnienie kolejnej kadencji w rządzie. Przyjęta przez nas strategia powinna być efektywna w kolokwialnych "110 procentach", aby utworzyć silną strukturę, gotową na następne wybory. Coraz bardziej widoczne są pewnie luki w prawie Dreamlandu, może dobrym początkiem byłoby wystosowanie projektu poprawki do obowiązujących praw, będące przy okazji na rękę obywatelom, jak i założeniom naszego stronnictwa? Myślę, że dobrym pomysłem byłoby założenie jawnego wątku, w którym przedstawialibyśmy swoje postulaty i projekty, aby uwydatnić wspólne działanie i przybliżyć opcję obywatelom, aby nie wydawała się w żadnym stopniu niedostępna.

Chciałbym dopytać jeszcze o plany czysto strukturalne - ma Pan w zamiarze zmianę aktualnej kadry do następnych wyborów?
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Plan powyborczy

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Na pewno monarchia elekcyjna i zerwanie z tradycją to nie jest coś, co znajdzie moje poparcie. W ogóle system kanclerski wobec tego do mnie nie trafia i zachowanie milczenia z mojej strony w imię jedności partii nie może mieć tutaj miejsca. Monarcha wybrany jest przez swoich poprzedników. Bez wiary, że monarcha jest osobą roztropną całą jego legitymizacja nie istnieje. To założenie jest sprzeczne z moim pojmowaniem monarchizmu i potępiam tą drogę. Wypieranie się przymiotnika Królewski na rzecz Federacji również byłoby zdradą moich ideałów.

O ile droga Dreamlandu w rejonie zagranicy jest jasna-przeciw Sarmacji; o tyle zmiany ustrojowe w takim zamyśle nie są dla mnie atrakcyjne albo chociaż w zasięgu tolerancji. Zmiana nazwy partii może być konieczna, bo zdaje się nasz monarchizm się znacznie rozmija. Wszystko okaże się na kongresie.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Plan powyborczy

Post autor: Chamberlain »

Ruprecht van den Spraak pisze:
Chciałbym dopytać jeszcze o plany czysto strukturalne - ma Pan w zamiarze zmianę aktualnej kadry do następnych wyborów?
Myślałem raczej o rozpoczęciu nowego naboru (kongres, promocja wybranych haseł) i poszerzeniu obecnego składu. Rząd nie funkcjonował dobrze, ale to przede wszystkim kwestia kiepskiej komunikacji i braku jasno wytyczonych zadań i wskazówek. Drugie podejście powinno być dużo lepsze.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Plan powyborczy

Post autor: Chamberlain »

Panowie,

wszystkie przemyślenia, wnioski i plan na najbliższe dni - jutro około południa. Muszę spokojnie zebrać myśli.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Plan powyborczy

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Organizacyjnie-mniej ministerstw, a może po dwie osoby do każdego, żeby ministrowie wzajemnie się motywowali.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff
Posty: 205
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:10
NIM:
Kontakt:

Re: Plan powyborczy

Post autor: Erwin von Beckendorff »

Wyznaczanie zadań.
(-)Erwin von Beckendorff
Lord PK
Tymczasowy Dowódca AS
Prezes Scholandzkiej Spółki Wydobywczej
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Plan powyborczy

Post autor: Chamberlain »

Panowie,

W punktach. Tak będzie najprościej.

1. Przed chwilą skierowałem do Parlamentu Królewskiego projekt nowelizacji Ordynacji Wyborczej. Mam nadzieję, że rozwiąże ona dotychczasowe problemy.

2. Najbliższe wybory zostaną zarządzone przez Króla prawdopodobnie w ciągu kilkunastu dni, po rozpatrzeniu skargi wyborczej. Nie wiem, czy Król będzie chciał czekać do czasu uchwalenia poprawek do Ordynacji. Jeśli tak, wybory odbyłyby się za jakieś trzy tygodnie.

3.Wszystko zatem potoczyło się nieco szybciej niż zakładaliśmy. Przed nami pilne zadanie przebudowy obecnej lub budowy zupełnie nowej partii. Skłaniam się ku tej drugiej opcji. Jako nazwę roboczą proponuję Ruch Konserwatywno-Liberalny (lub coś w tym stylu). Czekają nas również wybory prezesa.

4. W kwestii programowej chciałbym zaproponować przynajmniej jedną kluczową zmianę: ostateczne zamknięcie kwestii awarskiej. Ostatnie wybory są wskazówką, że Dreamlandczycy są już zmęczeni tematem.

5. Pozostaje kwestia wyboru wspólnego kandydata w najbliższych wyborach. Mam świadomość, że Was zawiodłem, dlatego zachęcam do dyskusji nad opcją alternatywną.

6. Jeśli nie zdecydujemy się wystawić własnego kandydata, możemy spróbować udzielić umiarkowanego poparcia kandydatowi Klubu Politycznego lub Towarzystwa Egenberg, w zależności, kto się zgłosi, z jakim programem i jakim zapleczem. Zależy mi na możliwie szybkim zakończeniu tego rozdziału.

Wiem, że to czas sesji egzaminacyjnej, ale proszę tych z Was, którzy mogą, o aktywność na forum i obecność w dyskusjach. Tyle możemy z siebie dać, zanim przejdziemy do przemyślanej kontrofensywy.

Na koniec chyba najpilniejsza sprawa.

Dziś po 18:00 wraz z rodziną wylatuję z kraju na kilkudniowy urlop. Zaplanowaliśmy go z żoną jeszcze na początku maja, na długo przed kryzysem sukcesyjnym i zarządzeniem wyborów. Traf chciał, że rozpoczynam urlop akurat w momencie, gdy mam na to najmniejszą ochotę. Obiecałem jednak partnerce nie robić z siebie durnia i nie zabierać komputera, więc do poniedziałku będę w dużym stopniu odcięty od sieci. Poinformowałem o tym Króla i liderów dwóch pozostałych partii.
Chciałbym, by obowiązki szefa rządu na kilka dni przejął wicepremier. Mój wybór padł na doświadczonego i wyważonego Fryderyka Orańskiego. W obecnych warunkach nie wiąże się to z dodatkową pracą – chodzi raczej o obecność na forum i reagowanie na ewentualne pożary. Prosiłbym również o aktywność w wątku nowelizacji Ordynacji Wyborczej.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
ODPOWIEDZ

Wróć do „Obrady niejawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości