[MSZ] Sprawozdanie z wizyty w Republice Suderlandu

Awatar użytkownika
Chamberlain
radca Rady Stanu
Posty: 1120
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
Kontakt:

[MSZ] Sprawozdanie z wizyty w Republice Suderlandu

Post autor: Chamberlain » 12 maja 2018, 14:17

Obrazek
W dniach 7 – 9 maja w ramach pierwszej oficjalnej wizyty zagranicznej udałem się do Republiki Suderlandu. Celem rozmów było odnowienie relacji dyplomatycznych, formalnie nawiązanych w styczniu 2017 roku, w praktyce jednak pozostających jedynie deklaracją na papierze. Do Delilandu przybyłem również z intencją ostatecznego zamknięcia rozdziału naszej niedawnej historii: obywatele Republiki, jak pamiętamy, padli na naszym forum ofiarą wielomiesięcznej, wyjątkowo brutalnej kampanii ośmieszania, która mogła wpłynąć na postrzeganie Suderlandu wśród innych mikronacji. W imieniu władz Królestwa publicznie przeprosiłem Suderlandczyków za tamte ekscesy. W imieniu władz Republiki Suderlandu analogiczne przeprosiny pod adresem Dreamlandczyków wystosował Prezydent Ryszard Maj. To wspaniały i wielkoduszny gest, za który serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi. Inny z członków administracji prezydenckiej, JE Stanisław Dmowski, publicznie zwrócił uwagę na potrzebę zbudowania przeciwwagi dla – chyba jednak przecenianego – Paktu Gellońskiego.

Równolegle w zaciszu gabinetu Pałacu Prezydenckiego w Delilandzie zainicjowaliśmy rozmowy w sprawie wypełnienia wzajemnych relacji konkretną treścią. W ramach nowej, zredefiniowanej strategii globalnej Suderland, jako państwo silne, dojrzałe i świadome swych wyborów geopolitycznych, stanowi istotne ogniwo nowej platformy współpracy międzynarodowej, na którą obecnie intensywnie pracujemy. Prawdopodobnie będzie to forma wzmocnionej alternatywy dla Wspólnoty Korony Ebruzów, której anachroniczność i nieefektywność dostrzegamy od dawna.

Wśród całej listy poruszonych tematów znalazły się również kwestie bardziej konwencjonalne, poczynając od ustanowienia stałych misji dyplomatycznych oraz nawiązania współpracy w wymiarach kulturalnym, medialnym i sportowym. Na tym etapie większość naszych propozycji wymaga doprecyzowania, by jednak nie ograniczyć się do obracania frazesem, wspomnę tutaj o planie wspólnej platformy prasowej czy wspólnej lidze piłkarskiej. Poszczególne kwestie wymagają jeszcze doprecyzowania i ustalenia wzajemnych oczekiwań i możliwości. Wierę, że w najbliższych dniach i tygodniach wypracujemy w tych kwestiach finalne stanowisko i będziemy mogli przystąpić do niezwłocznej realizacji punktów przyjętego programu.

W ostatnim tygodniu maja Republika obchodzić będzie Święto Niepodległości, związane z drugą rocznicą powstania państwa. Na czele delegacji Królestwa Dreamlandu stanie Jej Królewską Mość Karolinę Aleksandra.
- - William hrabia Oxlade-Chamberlain

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
deputowany
Posty: 2150
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
Numer GG: 44703021
Herb:
Lokalizacja: Dreamland, Księstwo Furlandii i Luindoru, Alhambra
Kontakt:

Re: [MSZ] Sprawozdanie z wizyty w Republice Suderlandu

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 13 maja 2018, 01:40

W sprawie wspólnej Ligi Piłkarskiej, pragnę zauważyć, że Liga Królewska nie jest zamknięta ze względu na narodowość, a samych graczy nie mamy na tyle, żeby znaleźć chętnych do kolejnej. Moim zdaniem, tutaj możemy co najwyżej zaprosić ;)
(-) Fryderyk Karol Albert hrabia Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum Rządowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości