Forum miejskie

Miasto w Furlandii, w Hrabstwie Flores. Właścicielem jest Fryderyk Orański-Nassau. Strona miasta.
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Forum miejskie

Post autor: Emil Potocki »

Ekscelencje,

w pewnej mierze funkcję tego tematu spełnia wątek Aktualności [LINK], ale pomyślałem, że i tak nie wszystko można tam wrzucić i jednak zazwyczaj chce się, żeby w podobny sposób podkreślane były informacje najważniejsze. Mamy liczne wątki do dyskusji na temat historii, kultury, sił zbrojnych etc., ale takiego stricte tematu luźnodyskusyjnego niebędącego wątkiem o charakterze informacyjnym — jeszcze nie. Postanowiłem go więc założyć.

Co mi przychodzi na myśl czego jeszcze nie ruszyliśmy w Segali to rozwój turystyki, infrastruktury, współpracy. Nie chodzi mi tutaj już nawet o kompletowanie wątków narracyjnych czy budowy bibliotek, tylko rozwój horyzontalny, zapraszanie turystów, przedsiębiorców czy filantropów, także podjęty już gdzieś temat współpracy z innymi ośrodkami miejskimi. To już się chyba trzeba po prostu dogadać w sprawie współdziałania. :)

Konkludując, myślę, że dobrze byłoby, gdybyśmy otwarcie pisali o swoich pomysłach. Kolejnym z nich, który od jakiegoś czasu już mnie zastanawia — ale o którym nie będę na razie pisał szeroko — jest wprowadzenie jakichś struktur administracyjnych na szczeblu samorządowym, choćby zaczątków życia prawnego miasta/hrabstwa. Problemem byłaby tutaj niska demografia naszej Segali, ale myślę, że można to jakoś sprytnie rozwiązać. Poza tym, jeżeli chodzi o ostateczną decyzyjność w sprawach zarówno administracyjnych jak i klimatycznych, forsowałbym tutaj nadrzędną rolę pana ziemskiego w wyrażeniu zgody na obowiązywanie aktów/budowy narracji/generalnie, wszystko. Osobiście lubię podobną silną narrację lojalistyczną, więc ekspresja mocnej pozycji Pana Hrabiego spotyka się z moją silną aprobatą.

Innych pomysłów i myśli na razie nie mam, idę na spacer, bo pogoda ładna i wracam do projektu statutu SOP.
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Forum miejskie

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Można to zorganizować an wiele sposobów i ta koncepcja mi się bardzo podoba. W szczególności, że bądź co bądź, miasto to moja własność, choć byłaby niczym bez mieszkańców ;) Inna sprawa, że nie chciałbym regulować dla samych regulacji. przy okazji ustalania narracji festiwalu trzeba pomyśleć, kiedy byłby na to dobry czas, żeby ustalić kalendarz świąt. osobiście zastanawiam się czy w rocznicę zjednoczenia osad w Segali; czy coś bardziej ludowego jak przesilenie letnie. Oprócz tego zastanawiam się czy na poziomie centralnym ochronie podlegają tylko symbole ogólnokrajowe czy miast i krajów również. Jeśli nie to można zmienić ten stan rzeczy. A reszta to już według potrzeb.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Re: Forum miejskie

Post autor: Emil Potocki »

Przepraszam, że się tak nie wyrabiam, mam zaskakująco dużo spraw na karku; część urosła mi do sporej skali ze, z założenia, drobnych obowiązków. Obiecuję, że jak tylko nadrobię zobowiązania, w szczególności już w czasie Świąt Wielkanocnych, będę wysyłał odpowiedzi jak karabin maszynowy. Projekt statutu SOP jest już właściwie na ukończeniu.
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Forum miejskie

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Coby nie zginął temat, zapiszę tutaj, że mamy do pomyślenia nad mapą nową dla miasta.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Forum miejskie

Post autor: ___ »

Zwracam działkę SE-PB01 darowaną mi dnia 8 czerwca 2018 roku w Segali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Segali”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości