Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Oświadczenia i komunikaty królewskie oraz dworskie, wydawane w czasie poprzednich panowań.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Daniel von Witt »

"Nie jestem szlachcicem to nie mogę się wypowiedzieć" - super logika lewaków. Przypomina mi to wrzaski o aborcji: "nie jesteś kobietą to się nie wypowiadaj". To samo. Będę się wypowiadał zawsze, gdy będę miał na to ochotę i Panu nic do tego.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Chamberlain »

Jezus pisze:Tytułu nie przyjąłem. Ponadto kontaktowałem się z towarzyszką królową i ustaliliśmy, że tytuł nadano mi bez mojej wiedzy i zgody, więc towarzyszka królowa miała tą decyzję cofnąć. To nie mój problem, że jeszcze tego nie zrobiono.
I to jest chyba najlepsze podsumowanie tego wątku.

Spróbuję jeszcze zapytać o wspomnianą w punkcie 6. nowelizację Ustawy o Forum, która jest chyba ustawą najczęściej modyfikowaną. Czego konkretnie dotyczyć będą nowe zmiany?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:"Nie jestem szlachcicem to nie mogę się wypowiedzieć" - super logika lewaków. Przypomina mi to wrzaski o aborcji: "nie jesteś kobietą to się nie wypowiadaj". To samo. Będę się wypowiadał zawsze, gdy będę miał na to ochotę i Panu nic do tego.
Cóż, dla mnie to tylko śmiech - jak chłop próbuje wejść na salony i pozować na arystokratę (tak jakby to cokolwiek znaczyło) to jest to zabawne niezależnie z której strony się patrzy. I świadomość, że nie zawsze mądrze jest się wypowiadać w sprawach, o których się nie ma pojęcia pomaga w niewychodzeniu na błazna - co jednak jak widze nie leży w zakresie Towarzysza zainteresowań.

Aha, bo teraz dojrzałem skąd ta cała dyskusja się wzięła - pomysł alternatywnej tytulatury uważam za chybiony i totalnie niepotrzebny w naszych warunkach. Ci komuniści, którym szlachectwo nie przeszkadza - mają je, Ci nieprzejednani go nie potrzebują, w żadnej formie.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:
Cóż, dla mnie to tylko śmiech - jak chłop próbuje wejść na salony i pozować na arystokratę (tak jakby to cokolwiek znaczyło) to jest to zabawne niezależnie z której strony się patrzy. I świadomość, że nie zawsze mądrze jest się wypowiadać w sprawach, o których się nie ma pojęcia pomaga w niewychodzeniu na błazna - co jednak jak widze nie leży w zakresie Towarzysza zainteresowań.
Zwyczajnie nie rozumie Pan tego, co mówię. Nie muszę być szlachcicem, królem, premierem, czy osobą w ciąży, by mieć prawo wypowiedzieć się na dany temat. Zaś samo wypowiedzenie się nie oznacza wpychania się na salony etc., więc proszę nie pieprzyć bzdur, bo obłudnie to w Pańskich ustach brzmi - Panu wolno postulować zniesienie tytułów, a mnie nie wolno postulować zachowania jakiegoś ich poziomu. Nie pierwszy raz można się spotkać z Pańską hipokryzją.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Aleksander »

Weźcie się kurwa ogarnijcie, bo to wygląda jak jakiś szkał gdzieś na morzu w Pelnanderii.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: RomanoPorfavor »

الوـس pisze:Weźcie się kurwa ogarnijcie, bo to wygląda jak jakiś szkał gdzieś na morzu w Pelnanderii.
Szkwał*
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Aleksander »

Szkał. Kompromis pomiędzy słowem szkwał a kał, per analogiam do gównoburzy.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: RomanoPorfavor »

To się mówi kałszkwał. Jako tłumaczenie anglojęzycznego "shitstorm" alternatywne do "gównoburzy".
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Aleksander »

A ja będę mówił szkał. I co teraz? Jebniesz mi? ;-)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Chamberlain »

Chamberlain pisze:Spróbuję jeszcze zapytać o wspomnianą w punkcie 6. nowelizację Ustawy o Forum, która jest chyba ustawą najczęściej modyfikowaną. Czego konkretnie dotyczyć będą nowe zmiany?
Przypominam o pytaniu. Będę przypominał do skutku, byle tylko przerwać tę farsę.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Chamberlain pisze:
Przypominam o pytaniu. Będę przypominał do skutku, byle tylko przerwać tę farsę.
Jej Królewska Mość cierpi ostatnio na większą realiozę. Apeluję o zrozumienie.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Marszałek Dworu Królewskiego
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Chamberlain »

Tomasz von Habsburg pisze:
Jej Królewska Mość cierpi ostatnio na większą realiozę. Apeluję o zrozumienie.
Logowała się 45 minut temu. Loguje się codziennie i codziennie zabiera głos w jakiejś sprawie, czasem nawet w kilku lub kilkunastu. Nie ma tu mowy o jakiekolwiek realiozie i obaj to wiemy. Standardową reakcją na "realiozę" jest publiczne poinformowanie o tejże. Tymczasem Królowa inicjuje kolejne wątki dyskusyjne, zdawkowo informuje o "sukcesach", podejmuje gości zagranicznych, przedstawia plan reform i stale przesiaduje na forum, ale nie odpowiada na żadne pytania. Na żadne. I to jest realny problem. Z mojej strony zrozumienia nie ma i proszę mi wierzyć, że jestem jednym z naprawdę wielu coraz bardziej sfrustrowanych obywateli. Obserwujemy jakąś tajemniczą katastrofę i chciałbym uzyskać informację, co tu się właściwie dzieje?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Chamberlain pisze:
Logowała się 45 minut temu. Loguje się codziennie i codziennie zabiera głos w jakiejś sprawie, czasem nawet w kilku lub kilkunastu. Nie ma tu mowy o jakiekolwiek realiozie i obaj to wiemy. [...] Tymczasem Królowa inicjuje kolejne wątki dyskusyjne, zdawkowo informuje o "sukcesach", podejmuje gości zagranicznych, przedstawia plan reform i stale przesiaduje na forum, ale nie odpowiada na żadne pytania. Na żadne. I to jest realny problem.
To jest właśnie najcięższy przypadek realiozy - jakaś osoba pozornie jest aktywna, stale zagląda na forum, ale nie ma sił/chęci, by ta aktywność stała na wyższym poziomie. Pamięta raczej Wasza Ekscelencja kadencję Jego Ekscelencji Torkana markiza Ingaawara na urzędzie Premiera Rządu Królewskiego, kiedy ten rodzaj realiozy bardzo się objawiał.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Marszałek Dworu Królewskiego
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Chamberlain »

Tomasz von Habsburg pisze: To jest właśnie najcięższy przypadek realiozy - jakaś osoba pozornie jest aktywna, stale zagląda na forum, ale nie ma sił/chęci, by ta aktywność stała na wyższym poziomie.
Wobec tego pierwszy raz słyszę o takim wariancie realiozy, który nie utrudnia publikacji obszernych postów na forum, ale jednocześnie uniemożliwia odpisywanie na krótkie pytania. I tak od całych miesięcy. Na 7 z 10 moich pytań wystarczająca jest krótka odpowiedź "tak" lub "nie". Domyślam się, że gorzej będzie z pytaniami wymagającymi zbudowania przynajmniej kilku zdań. Szczerze? Jestem przerażony. Bezsilny i przerażony, jak bardzo daliśmy się zrobić w trąbę i nic nie można z tym zrobić.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Andrzej »

Szczerze? Jestem przerażony. Bezsilny i przerażony, jak bardzo daliśmy się zrobić w trąbę i nic nie można z tym zrobić.
Polecam rozwiązanie wandejskie. U nas Drogiego Lidera wybierają i obalają Masy Ludowe.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Chamberlain pisze:
Wobec tego pierwszy raz słyszę o takim wariancie realiozy, który nie utrudnia publikacji obszernych postów na forum, ale jednocześnie uniemożliwia odpisywanie na krótkie pytania. I tak od całych miesięcy. Na 7 z 10 moich pytań wystarczająca jest krótka odpowiedź "tak" lub "nie".
Może to lęk przed konfrontacją? Z moich (oczywiście niezbyt długich) obserwacji wynika, że Jej Królewska Mość raczej nie jest osobą, która lubi konflikty.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Marszałek Dworu Królewskiego
Awatar użytkownika
Alatriste
Posty: 202
Rejestracja: 10 sie 2016, 22:54
NIM:
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Alatriste »

Jako, że został już poruszony wątek naszej Królowej, pozwolę sobie na zapytanie.

Co z wizytą Jaśnie Nam Panującej w Domenie Królewskiej? Kilka razy byłem już informowany drogą prywatną o planowaniu tejże i po odesłaniu odpowiedzi za każdym razem nie otrzymywałem dalszych instrukcji. Z czym się to wiąże? Czy można nadal spodziewać się wizytacji czy temat upadł?
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Alatriste pisze:
Kilka razy byłem już informowany drogą prywatną o planowaniu tejże i po odesłaniu odpowiedzi za każdym razem nie otrzymywałem dalszych instrukcji.
Wasza Ekscelencja napisał, że przed defiladą, która miała być elementem wizyty, chciałby jeszcze dokończyć organizację Eislarskich Sił Samoobrony, a informacje o innych atrakcjach prześle później. Wasza Ekscelencja tego nie zrobił, więc wizyta się nie odbyła. :)
Alatriste pisze:
Czy można nadal spodziewać się wizytacji czy temat upadł?
Dwór Królewski oczywiście wizyty w Domenie Królewskiej chciałby przeprowadzić, jednak chciałby również, by uczestniczyła w nich jak większa jej część, a inni lennicy i zarządcy nie odpowiedzieli na pytanie Dworu.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Marszałek Dworu Królewskiego
Awatar użytkownika
Alatriste
Posty: 202
Rejestracja: 10 sie 2016, 22:54
NIM:
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: Alatriste »

Dziękuję za odpowiedź. :)
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Priorytety Dworu Królewskiego na najbliższy kwartał

Post autor: RomanoPorfavor »

Chamberlain pisze:Szczerze? Jestem przerażony. Bezsilny i przerażony, jak bardzo daliśmy się zrobić w trąbę i nic nie można z tym zrobić.
Myślę, że po pierwsze Towarzysz nie powinien się czuć zrobiony w trąbę - bo nie wybierał Królowej, ani też Królowa - zgodnie z obecnym ustrojem - przed Towarzyszem nie odpowiada.

Po drugie, moje doświadczenia co do tego panowania są dość odmienne - za wyjątkiem jednej sprawy, współpracę z Królową raczej sobie chwalę. Być może zamiast lamentować, należałoby się zastanowić czy - tu spekuluję - po prostu to Towarzysz nie stał się dla Dworu Królewskiego persona non grata i przemyśleć implikacje, które do tego mogły doprowadzić. Czy - jeżeli byłaby to prawda - to słuszna reakcja, nie podejmuję się oceniać, ale też nie była ona by dla mnie specjalnym zaskoczeniem.

Zachęcam, jeżeli ma Towarzysz potrzebę mentalnego boksu, do dyskusji i krytyki Rządu - ja mam na to czas i możliwości, a i tak większość spraw o które pyta Towarzysz Królową służy głownie samemu pytaniu, a nie uzyskaniu odpowiedzi.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum królewskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości