O co chodzi?

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

O co chodzi?

Post autor: Chamberlain »

Nie zaglądałem na forum przez trzy dni. Wracam i widzę wiadomego oszołoma - wielokrotnie banowanego, usuwanego, oskarżonego o wszystkie możliwe myślozbrodnie. Czy ktoś życzliwy mógłby mi wyjaśnić, o co tu chodzi, jak długo potrwa ten cyrk i kiedy będzie warto ponownie zalogować się na forum?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: O co chodzi?

Post autor: Marcel von Chacha »

Przecież już się Pan zalogował, aby napisać posta. :D Aż tak cierpi Pan na wstręt do ludzi?
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: O co chodzi?

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze:
Nie zaglądałem na forum przez trzy dni. Wracam i widzę wiadomego oszołoma - wielokrotnie banowanego, usuwanego, oskarżonego o wszystkie możliwe myślozbrodnie. Czy ktoś życzliwy mógłby mi wyjaśnić, o co tu chodzi, jak długo potrwa ten cyrk i kiedy będzie warto ponownie zalogować się na forum?
Skończył mu się nadzór, a obecnie "nie ma za co" (zabawne) ponownie go nad nim ustanowić. Sąd się wlecze z procesem przeciw tożsamościom tego jegomościa, o których wszyscyśmy już zapomnieli. A "Marcel" śmieje na całego :)

(-) Daniel von Witt
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: O co chodzi?

Post autor: Marcel von Chacha »

Spokojnie. Ten, kto jest bardzo aktywny w mikroświecie, to spamer, więc tutejszy wymiar moderatorski na pewno znajdzie na każdego paragraf. :P
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: O co chodzi?

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:Skończył mu się nadzór, a obecnie "nie ma za co" (zabawne) ponownie go nad nim ustanowić. Sąd się wlecze z procesem przeciw tożsamościom tego jegomościa, o których wszyscyśmy już zapomnieli. A "Marcel" śmieje na całego :)
Myślałem, że w ubiegłym roku temat został zamknięty raz na zawsze. Nie wiem, na ile decyzja w sprawie ściągnięcia blokady i wpuszczanie tutaj tego człowieka to efekt świadomej polityki czy po prostu totalny tumiwisizm ze strony rządzących i tzw. królowej, ale chyba możemy sobie otwarcie powiedzieć, że pod względem zdolności do ochrony własnej przestrzeni komunikacyjnej jesteśmy mikronacją zdecydowanie najsłabszą. Państwem podwójnie wirtualnym.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: O co chodzi?

Post autor: Marcel von Chacha »

Szanowny optymato,

Czekam na korepetycję wymierzone w naród jak należy mówić, co należy mówić i jakich składni należy używać. Mam prośbę o nieużywanie terminów zakończonych na "-izm" w mojej obecności, bo mi nie wolno, to dlaczego Panu ma być wolno?
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: O co chodzi?

Post autor: Chamberlain »

Marcel von Chacha pisze:Czekam na korepetycję wymierzone w naród jak należy mówić, co należy mówić i jakich składni należy używać.
Korepetycji nie będzie. Ten wątek zupełnie mnie nie interesuje. Idź ukrzyżować się gdzie indziej.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: O co chodzi?

Post autor: Daniel von Witt »

Szkoda gadać na ten temat, ale powtórzę: traktowanie bota jak mieszkańca nigdy nie rozwiąże tego problemu, gdyż państwo zawsze zostanie zmuszone do uruchamiania swych wolnych procedur sądowych lub administracyjnych wobec kogoś, kto, jak sam stwierdza, jest w stanie spamować, w tempie niespotykanym u typowych młodych, czy starszych nawet mieszkańców.

(-) Daniel von Witt
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: O co chodzi?

Post autor: Marcel von Chacha »

To, że Pana, Panie von Witt, komórki mózgowe są przystosowane do czytania tylko wybranych wątków napisanych przez wybranych autorów, to już zdążyłem zauważyć, ale niech mi Pan wierzy, pomimo, że Sienkiewicz nie żyje, to się go czyta, a Pan i Ci cali optymaci uważają tak: Ci, co nie żyją, to nie mają być czytani dla swej własnej wygody. :)

Zatem, powodzenia we wprowadzaniu reform w życie. :D
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: O co chodzi?

Post autor: Daniel von Witt »

Marcel von Chacha pisze:Zatem, powodzenia we wprowadzaniu reform w życie. :D
Pan pierwszy i ostatni się o nich dowie.

(-) Daniel von Witt
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: O co chodzi?

Post autor: Marcel von Chacha »

Proszę je również zastosować do innych trupów, tj. Albon, Edward II itd. Nie zapomnijcie usunąć ich kont i postów, które napisali, a potem w kącie się rozbeczeć, że aktywność siada i przypatrywać się innym krajom jak kreują swą aktywność. :D
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: O co chodzi?

Post autor: Daniel von Witt »

Wbrew temu co Pan o sobie myśli - pępkiem świata Pan nie jest. Społeczności rozkwitają bez Pana.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff
Posty: 205
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:10
NIM:
Kontakt:

Re: O co chodzi?

Post autor: Erwin von Beckendorff »

Nie rozumiem czemu jednak Panowie tak się na Pana Marcela rzucają. Póki co, nic jeszcze nie zrobił :D
(-)Erwin von Beckendorff
Lord PK
Tymczasowy Dowódca AS
Prezes Scholandzkiej Spółki Wydobywczej
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: O co chodzi?

Post autor: Alfred »

Daniel von Witt pisze:
Sąd się wlecze z procesem przeciw tożsamościom tego jegomościa, o których wszyscyśmy już zapomnieli.
Przeciwnie — wloką (wlekli) się ze złożeniem zeznań świadkowie, z których żaden nie stanął na pierwsze wezwanie, a jeden na obecną chwilę był wzywany już trzy razy. Dodam, że o wszystkich wezwaniach zainteresowani byli zawiadamiani. Sąd działa sprawnie i szybko, lecz sam sobie zeznań nie złoży.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: O co chodzi?

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Królewska Wysokość,

moja wypowiedź nie dotyczyła bezpośrednio samych czynności podejmowanych przez Sąd Królestwa. Miałem na uwadze raczej całość postępowania, którego tempo, przy dużej liczbie świadków, wiadomo, nie zależy tylko od samego Sądu. Nie zmienia to jednak obrazu i bardzo trudno będzie, zachowując profesjonalizm Sądu Królestwa oraz prawa osób uczestniczących w postępowaniach do należytego przygotowania się do postępowania, do radykalnego skrócenia czasu trwania postępowań. Choćby wszyscy dobrze chcieli i tak proces będzie wolny. Taka natura i nic na to nie da się poradzić. Z tych powodów uważam, że pewnych osobników nie należy traktować jak mieszkańców.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: O co chodzi?

Post autor: Karolina Aleksandra »

Gdybyśmy mieli traktować prawo na zasadzie tego, ile osób nie lubi danej persony, to mam dziwne wrażenie, że połowa Dreamlandu by wyleciała.

Nałożyłam nadzór, ale bądźmy szczerzy: przy obecnej UoF mamy związane ręce, jeśli w ciągu 24h nie rozpoznamy trolla. Jakkolwiek zwykle mi się to udaje, raz przegapiłam oznaki charakterystyczne i zareagowałam za późno; mea culpa. Aczkolwiek nieco zabawne jest to, że gdy wiele razy zatrzymam trolla na granicy, nikt tego nie zauważy (bo i jak), ale wystarczy jedno-dwa przegapienia, aby posypały się pretensje i głosy o tumiwisizm ;)

KA
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: O co chodzi?

Post autor: Otto von Teller »

Mam pytanie: czy kolejny klon Arkadiusza Karbiaka, jest traktowany jako oddzielny byt? Bo wystarczyłoby w ustawie dodać zastrzeżenie, że moderacja obejmuje również różne inkarnacje trolla i urzędnicy mogliby działać od razu bo potwierdzeniu tożsamości takowego.
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: O co chodzi?

Post autor: Aleksander »

Otto von Teller pisze:
Mam pytanie: czy kolejny klon Arkadiusza Karbiaka, jest traktowany jako oddzielny byt? Bo wystarczyłoby w ustawie dodać zastrzeżenie, że moderacja obejmuje również różne inkarnacje trolla i urzędnicy mogliby działać od razu bo potwierdzeniu tożsamości takowego.
To byłoby możliwe nawet bez takiego zastrzeżenia. Kwestia dobrej wykładni.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: O co chodzi?

Post autor: RomanoPorfavor »

Otto von Teller pisze:
Mam pytanie: czy kolejny klon Arkadiusza Karbiaka, jest traktowany jako oddzielny byt? Bo wystarczyłoby w ustawie dodać zastrzeżenie, że moderacja obejmuje również różne inkarnacje trolla i urzędnicy mogliby działać od razu bo potwierdzeniu tożsamości takowego.
الوـس pisze:To byłoby możliwe nawet bez takiego zastrzeżenia. Kwestia dobrej wykładni.
Tak, ale. Problem polega na tym, że w chwili obecnej nie ma żadnego wyroku sądowego dot. eliminacji Arkadiusza Karbiaka (w dowolnej iteracji), bo wszystkie poprzednie administracje polegały na bardziej lub mniej uprawnionych decyzjach administracyjnych dot. forum jako takiego. Jak wspomniała Towarzyszka Królowa - do niedawna większość klonów była wychwytywana i blokowana w terminie przewidzianym ustawą, ponieważ jednak obecna iteracja - Cacha - nie dość, że umknął poza termin, ale też zarejestrował się w CRMie (co wcześniej czynił rzadko) i w tej chwili jedyną administracyjną drogą do jego ograniczenia jest nadzór (który też nie zamyka mu całkowicie ust, po prostu blokowane są naruszające prawo wypowiedzi).

Ze swojej strony bardzo liczę na wyrok w sprawie dot. Karbiaka, obecnie toczącej się w sądzie. Co prawda dotyczy tylko kilku jego kont, ale jak wspomniał tow. de la Ciprofloksja, jeżeli otrzyma karę eliminacji to będzie można każdy jego kolejne konto banować już bez żadnych wątpliwości.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: O co chodzi?

Post autor: Chamberlain »

Karolina Aleksandra pisze:Gdybyśmy mieli traktować prawo na zasadzie tego, ile osób nie lubi danej persony, to mam dziwne wrażenie, że połowa Dreamlandu by wyleciała.
To "dziwne wrażenie" wynika zapewne z niezrozumienia tematu i mojego pytania. Nie wyleciałaby. Nikt nie nastaje na niczyją wolność słowa, może za wyjątkiem moderatorów, rozdających "nadzory" na lewo i prawo. To również temat wart przedyskutowania. Nawet w kontekście Karbiaka, bo o ile irytuje mnie sama jego powtórna obecność na forum, choćby w wersji light, to kompletnie nie rozumiem, za co tym razem otrzymał 14-dniowy "nadzór". Płakać jednak nie będę.

Do rzeczy. Procedury sądowe i administracyjne to standard państwa prawa. W przypadku Karbiaka wszystkie procedury zostały już dawno wyczerpane, a troll otrzymał kolejną szansę w wyniku "przeoczenia" administratorki forum. Nie ma tu miejsca na zachowanie choćby szczątkowego poczucia sprawiedliwości. Tu chodzi jedynie o uszanowanie dotychczasowych ustaleń, w tym banów, zniesionych w wyniku kolejnych ingerencji w ustawę o forum (ale przecież prawo nie działa wstecz, więc dawna kara powinna wciąż obowiązywać). W tej chwili jesteśmy skazani na przewlekłe postępowanie sądowe. Wystarczyło poświęcić 10 minut swojego panowania, by królewskim dekretem wprowadzić do ustawy o forum odpowiedni przepis. Jedno zdanie. Kilka wyrazów. Od sierpnia było na to mnóstwo czasu. Sam był zgłosił projekt stosownej poprawki - jako deputowany - gdyby nie przekonanie, że problem nie istnieje. Panowanie królowej rozpoczęło się od zapewnienia, że sprawa została ostatecznie rozwiązana. Każdy obywatel Królestwa ma prawo czuć się zrobiony w balona. Ja się tak czuję. Na tym tle ciągłe naigrywanie się z Sarmacji wygląda naprawdę głupio. Jesteśmy śmieszno-głupim plemieniem, które kręci się w kółko i stale przeżywa dzień świstaka.

W ramach wątpliwej alternatywy nagradza nas Królowa przyczynkarskimi ankietami w rodzaju "ebruski czy ebruzjański" czy "czitowanie w grach". Są to bardzo słabo przemyślane inicjatywy, które jedynie markują aktywność. W dodatku wszędzie, tylko nie tam, gdzie akurat pilnie trzeba. Królewska polityka wewnętrzna oparta została na wzorcu "Bravo Girl" i chyba wszyscy zdążyli się już z tym pogodzić. To nie jest zarządzanie państwem, lecz redagowanie kroniki towarzyskiej. Piszę to z przykrością, w poczuciu kompletnej bezsilności i rezygnacji na pograniczu apelu o secesję. Wyraźnie podkreślę: nie o abdykację, bo jej przewidywalne koszty przekroczyłyby wątpliwe korzyści z zamiany siekierki na kijek, ale o secesję i szansę na zbudowanie kraju ludzi, którym na czymkolwiek jeszcze zależy. Zebrałoby się jakieś osiem-dziesięć osób. Na razie podjąłem decyzję o przeprowadzce do domeny księcia Witta. Głupio mi ciągle krytykować Waszą Królewską Mość, ale wobec wszechobecnej obojętności tudzież zaniku kontroli społecznej chyba nic innego mi nie pozostaje. Zachęcam innych do dyskusji na temat niedostatków polityki krajowej, u nas, w Dreamlandzie. Nie za granicą.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość