Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Forum czytelników Mercuriusa Furlandiae. Strona Gazety.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Daniel von Witt »

Zapraszam do lektury artykułu Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą, który opowiada o tym, jak komunistyczna władza wprowadza w Królestwie Dreamlandu totalitaryzm, kroczek po kroczku, przy aprobacie Parlamentu Królewskiego, w którym deputowani czasem wydają się ślepi i głupi. Uroki demokracji. Przybijam piątkę z Panem Casimirem de Viriesem. I krytykuję także jego za zatwierdzanie szkodliwych ustaw. Czytajcie i komentujcie.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Aleksander »

Abstrahując od treści artykułu i mojej jego oceny. Dlaczego te zastrzeżenia nie był podnoszone w trakcie debat nad uchwalanymi ustawami?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Daniel von Witt »

Zastrzeżeń do ustawy o referendach nie zgłaszałem, ponieważ na wszystko nie mam czasu. W Parlamencie było wtedy jeszcze 7 deputowanych niebędących projektodawcą. Każdy mógł zabrać w sprawie głos. Zastrzeżenia do ustawy o dyplomacji były przeze mnie zgłaszane, w artykule podano takie, które mówią o centralizacji władzy i jej kontroli nad wszystkim, co ma się dziać. Natomiast debatę nad projektem ustawy o formacjach zbrojnych wyznaczyłem na 10 dni, nie na 7, i głos w niej jeszcze wszyscy zdążymy zabrać, choć ja nie będę miał wiele więcej do dodania, chociaż np. w części dotyczącej uprawnień naczelnego dowódcy też są jakieś smaczki, ale one wprost nie dotyczą swobód obywatelskich, dlatego nie były omawiane w artykule.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Aleksander »

Nic z tego nie rozumiem. Jeszcze raz. Masz zastrzeżenia do uchwalonych ustaw. Ok, to normalne w demokratycznym państwie prawnym. Nie jest jednak zrozumiałym, że nie przedstawiłeś ich wtedy, gdy był na to czas. Co więcej, gdybyś je wtedy przedstawił mogłoby to zmienić treść projektu. Teraz to jest musztarda po obiedzie.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Daniel von Witt »

No chyba nie rozumiesz. Z omawianych w artykule ustaw/projektów ustaw, tylko w sprawie referendów nie odbyła się debata. Nie odbyła się, bo nikt nie miał czasu lub nie chciał zabrać głosu. W moim przypadku było to pierwsze - brak czasu. Poza tym nie uważam, bym osobiście w sprawie tej ustawy zawinił, gdyż głosowałem przeciw niej. Nie uważam również, żeby każdy miał mnie słuchać i wzorować się moim głosem na karcie do głosowania. Inni też mają rozum, mogą czytać i wnioskować, mogą debatować. Państwo jest dobrem wspólnym, to trzeba się poczuwać do jego pielęgnacji, zwłaszcza, że jako parlamentarzysta przyklepuje się dane rozwiązanie.

W sprawie ustawy o dyplomacji podnosiłem tematy omawiane w artykule. Przyklepano poprawkę. Widząc po tym, jak potraktowano poprawkę nr 1 mówiącą o skasowaniu przepisów, a która nie przeszła, po fakcie stawiam, że gdyby druga była tej samej treści (kasacja) również mogłaby nie przejść. Z dwojga złego wszedł w życie przepis ograniczający trochę zbyteczną władzę rządu. Wątpię bowiem w to, że Biblioteka im. Świętej Róży kupi w Ciprofloksji bomby atomowe, żeby wysadzać nimi czytelników, którzy nie spłacają kar za przetrzymywanie książek, co wymagałoby zgody MSZ czy innych organów władzy. Czy bez tego KSZ czy MSZ nie ma nic do roboty?

Debata o formacjach zbrojnych dopiero się zaczęła. Można dyskutować. Moje zdanie jest takie: ustawa nie nadaje się do poprawek, tylko do kosza. Lepiej napisać inną, jeśli już w ogóle jest potrzebna, a w to śmiem wątpić.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: RomanoPorfavor »

Co do kwestii wprowadzania totalitaryzmu odmawiam komentarza na temat tego, czy Rząd obecnie pracuje nad ustawą regulującą status obywatela Daniela von Witta jako przymusowego pracownika w obozie rybackim w południowej Skytji.
/-/ PTR
Premier
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

"Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację." ~Karol Marks
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: RomanoPorfavor »

Casimir de Viries pisze:"Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację." ~Karol Marks
Czy to rozwinięcie idei Quotes from Capitalists that Inadvertently Provide Support for Communism do etapu "Quotes from Marxist, Quoted by Antimarxist to Create Disdain for Marxism, that Inadvertently Provide Support for Marxism"?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Nie. Można prościej i adekwatniej: "Quotes from Marxist, that Unexpectedly for Marxist Show Reality".
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: RomanoPorfavor »

Casimir de Viries pisze:Nie. Można prościej i adekwatniej: "Quotes from Marxist, that Unexpectedly for Marxist Show Reality".
Nie rozumiem - dlaczego to że celne cytaty z Marksa są celne miałoby być zaskoczeniem dla marksisty?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Przyznaję się, moja znajomość angielskiego jest dosyć ograniczona, więc mogłem coś źle sformułować. Chodziło o to, że niespodziewanie jak na cytat z marksisty ukazuje on rzeczywistość, jak zazwyczaj nie jest z krwistymi myślami "wielkich" socjalistycznych myślicieli.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Andrzej »

No tak w ogóle to cały "Kapitał" Marksa bardzo dobrze ukazywał rzeczywistość końca XIX wieku.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

To teza czy hipoteza?
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Andrzej »

To stwierdzenie faktu.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Wie Pan, jeśli ktoś coś stwierdzi ot tak a priori nie znaczy iż inni będą to brali za dobrą monetę.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Andrzej »

Wie Pan, jeśli ktoś coś stwierdzi ot tak a priori nie znaczy iż inni będą to brali za dobrą monetę.
No strzelam, że się napinasz na marksizm a pewnie nigdy nie przeczytałeś "Kapitału". Mam to streszczać za ciebie?
Casimir de Viries pisze:a priori
>łacina kursywą

Proszę przestań XD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

jakieś znaczki pisze:No strzelam, że się napinasz na marksizm a pewnie nigdy nie przeczytałeś "Kapitału". Mam to streszczać za ciebie?
Czy lekarz żeby móc leczyć tyfus musi sam najpierw ów tyfus przejść?
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Andrzej »

Ale zajebało kucem xD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: RomanoPorfavor »

Zabawne, jak często z erudytów potrafi wyjść zwykła ignorancja. Akurat jeżeli chodzi o Kapitał, to wcale nie trzeba być marksistą, żeby uznać go za istotne czy wybitne dzieło ekonomiczne - wiele osób krytycznych wobec marksizmu znajdowało Kapitał słusznym, w całości bądź w części. Tak samo jak zresztą bycie marksistą nie oznacza odrzucenie w czambuł i uznaniu za "dżumę" Smitha, Ricarda czy Milla.

Rozumiem jednak, że skoro nie czytałeś Kapitału to opinię wyrobiłeś sobie na podstawie dzieł krytycznych wobec niego - co zatem czytałeś? Mengera? Marshalla? Keynesa? Galbraitha? Czy raczej jest to typowe dla internetowych napinaczy podejście "nie czytam bo zarażę się l e w a c t w e m i dostanę wysypki"? Wtedy chyba faktycznie jedyną sensowną odpowiedzią jest ta tow. Ipanienki.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Jak życie w Związku Radzieckiego? Pod kontrolą

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Casimir de Viries pisze:
jakieś znaczki pisze:No strzelam, że się napinasz na marksizm a pewnie nigdy nie przeczytałeś "Kapitału". Mam to streszczać za ciebie?
Czy lekarz żeby móc leczyć tyfus musi sam najpierw ów tyfus przejść?
Przejść? Nie konieczne. Wiedzieć o tyfusie odrobinę więcej niż hasło z wikipedii i blog Jerzego Zięby? Chyba jednak wskazane...
ppłk Alojzy Pupka
Zablokowany

Wróć do „Mercurius Furlandiae”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości