Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Miasto w Furlandii, w Baronii Nadnetawii. Właścicielem jest Tomasz von Habsburg. Strona miasta
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Torkan Ingawaar »

Tomasz von Habsburg pisze: ustosunkowywałem się jedynie do słów JE Torkana hrabiego Ingawaara
Markiza. ;)
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Torkan Ingawaar pisze:
Markiza. ;)
Przepraszam, pamiętałem, że w sierpniu zeszłego roku został Wasza Ekscelencja wicehrabią i w sierpniu tego roku podniesiono Waszej Ekscelencji tytuł - zapomniałem o maju tego roku.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Tomasz von Habsburg pisze:Nie usprawiedliwiałem ich, podawałem tylko jako ciekawostkę, że każdy członek Kościoła mieniąc się kapłanem, mówi prawdę.
Ciekawa ciekawostka, ale nieprawdziwa. To że każdy wierny ma udział w powszechnym kapłaństwie, bynajmniej nie oznacza że może mówić o sobie, że jest kapłanem.
Tomasz von Habsburg pisze:ustosunkowywałem się jedynie do słów JE Torkana hrabiego Ingawaara, który postulował niewyznawanie realnych religii w v-świecie.
Z tego co widzę nie tyle postulował niewyznawanie, co ze sceptycyzmem wyrażał się o przenoszeniu form i urządzaniu teatrzyku. Temat był wałkowany wielokrotnie (użyj opcji szukaj, hehe) i o ile same te zabawy w larpowanie katolicyzmu są dla katolika po prostu niesmaczne, o tyle wysłuchiwanie kolejnych, coraz bardziej grubymi nićmi szytych, uzasadnień dla takiej aktywności jest już męczące.

Ale to już było naprawdę tysiąc razy i kto miał zrozumieć, ten zrozumiał. Ja tej krucjaty ciągnąć nie mam ani ochoty, ani siły, więc najchętniej bym przemilczał i westchnął tylko głęboko − gdyby nie ten kij w dupie. Tak wielki, że aż wystaje. Nie jestem największym fanem sposobu dyskutowania za pomocą samych tylko obrazków, uważam jednak że wygłaszanie pełnych nieuzasadnionego przekonania o własnej wszechwiedzy wykładów pełnych wierutnych bzdur jest o wiele gorsze.
Błagam, obywatelu Habsburg, nie róbcie tego − sobie i nam.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Alojzy Pupka pisze:
To że każdy wierny ma udział w powszechnym kapłaństwie, bynajmniej nie oznacza że może mówić o sobie, że jest kapłanem.

Każdy wierny uczestniczy we wspólnym kapłaństwie wiernych, więc podążając za słownikową definicją słowa "kapłaństwo" (kapłaństwo - «urząd lub godność kapłana»), każdy wierny jest kapłanem (oczywiście nie każdy jest kapłanem urzędowym, któremu został udzielony sakrament święceń).
Alojzy Pupka pisze:
Z tego co widzę nie tyle postulował niewyznawanie, co ze sceptycyzmem wyrażał się o przenoszeniu form i urządzaniu teatrzyku.
W takim razie źle to odebrałem.
Alojzy Pupka pisze:
[...] o tyle wysłuchiwanie kolejnych, coraz bardziej grubymi nićmi szytych, uzasadnień dla takiej aktywności jest już męczące.
Nie uzasadniałem tej aktywności, chciałem tylko wskazać, że nie ma w niej (przynajmniej jasnych) sprzeczności z nauką Kościoła - resztę zostawiam sumieniom zainteresowanych. Sam w Rotrii zamierzam zdobyć tylko v-tytuł naukowy i ewentualnie uczestniczyć w naukowych dyskusjach.
Alojzy Pupka pisze:
[...] wygłaszanie pełnych nieuzasadnionego przekonania o własnej wszechwiedzy wykładów pełnych wierutnych bzdur [...]
Mógłbym prosić o ich wskazanie (nie jest to zamierzony sarkazm, na który może to wyglądać)?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Przede wszystkim proszę o nie przywoływanie w co drugim poście słownika języka polskiego, bo już samo to jest kompletną dziecinadą. Słownik to nie legislacja, tylko z natury niedoskonała próba opisu rzeczywistości językowej i tylko pomocniczo czasem ma sens posłużenie się nim w dyskusji. Żonglowanie słownikowymi definicjami, katechizmem i biblią naraz, to dość niebezpieczny eksperyment, bo każda z tych książek trochę waży i można się poturbować przy omyłce. Mieć udział w zbiorowym, powszechnym, wspólnym kapłaństwie ≠ być kapłanem. Tu naprawdę nie trzeba słownika.

Bzdury pleciecie w tym wątku non-stop. Wskazywanie bzdurek takich jak powyższa, jednej po drugiej, jest męczące, a ja nie jestem waszym korepetytorem, więc bawić się w to dalej nie będę. Trudno też mieć wam to za złe, bo na wszystkim nie trzeba się znać. Ale co aż boli, to kiedy takie banialuki wygłasza się z niezachwianą pewnością siebie. Niby jest to zupełnie zrozumiałe, Kruger-Dunning w praktyce, ale w zestawieniu z tematyką tych mądrości, to jednak boli. Do wszystkich prowadzących te „naukowe” (błagam, niech mnie ktoś zabije) dysputy w Rotrii apeluję przede wszystkim o odrobinę  p o k o r y
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Alojzy Pupka pisze:
Przede wszystkim proszę o nie przywoływanie w co drugim poście słownika języka polskiego, bo już samo to jest kompletną dziecinadą. Słownik to nie legislacja, tylko z natury niedoskonała próba opisu rzeczywistości językowej i tylko pomocniczo czasem ma sens posłużenie się nim w dyskusji.
Pragnąłbym zauważyć, że cała ta nasza dyskusja wynikła z "czepiania się słówek", więc nieużywanie w tym wypadku słownika jest bezsensowne. Gotów jednak jestem uznać, że się pomyliłem.
Alojzy Pupka pisze:
Ja tej krucjaty ciągnąć nie mam ani ochoty, ani siły, więc najchętniej bym przemilczał i westchnął tylko głęboko − gdyby nie ten kij w dupie.
Alojzy Pupka pisze:
Wskazywanie bzdurek takich jak powyższa, jednej po drugiej, jest męczące, a ja nie jestem waszym korepetytorem, więc bawić się w to dalej nie będę.
Alojzy Pupka pisze:
Ale co aż boli, to kiedy takie banialuki wygłasza się z niezachwianą pewnością siebie. Niby jest to zupełnie zrozumiałe, Kruger-Dunning w praktyce, ale w zestawieniu z tematyką tych mądrości, to jednak boli.
Przez słowo pisane nie da się oddać wszystkich emocji. :) Pozwolę sobie również przytoczyć stwierdzenie św. Anzelma z Canterbury fides quaerens intellectum ("wiara szukająca zrozumienia"), które nie odnosi się wyłącznie do studentów teologii. Ambaras ponadto nie chce rozwiać owych wątpliwości rozwiać, więc staje się temu współwinny.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Tomasz von Habsburg pisze:Pragnąłbym zauważyć, że cała ta nasza dyskusja wynikła z "czepiania się słówek" (...)
„Dyskusja” wynikła z mojego zniesmaczenia budowaniem argumentacji (i wplataniem „ciekawostek”) na kanwie słownika języka polskiego skrzyżowanego z katechizmem i kodeksem pk.
Tomasz von Habsburg pisze:Przez słowo pisane nie da się oddać wszystkich emocji. :)
Ciekawa teza, ale jak odnosi się do czegokolwiek co padło wcześniej?
Tomasz von Habsburg pisze:Pozwolę sobie również przytoczyć stwierdzenie św. Anzelma z Canterbury fides quaerens intellectum ("wiara szukająca zrozumienia"), które nie odnosi się wyłącznie do studentów teologii. Ambaras ponadto nie chce rozwiać owych wątpliwości rozwiać, więc staje się temu współwinny.
Stwierdzenie? A co tu niby Anzelm stwierdza? To jest postulat, proponowana przez Anzelma metoda. I nie widzę co miałaby mieć wspólnego z czymkolwiek co tu padło. Ja wam, obywatelu Habsburg, nie zabraniam używać rozumu, nawet wam jakoś specjalnie scholastycyzmu nie będę z głowy wybijał (z tego się po prostu wyrasta; albo i nie), ja apeluję tylko o pokorę i o nie wygłaszanie z ambony wątpliwych mądrości.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Alojzy Pupka pisze:
Ciekawa teza, ale jak odnosi się do czegokolwiek co padło wcześniej?
Coś co może wyglądać na "nauczanie" ex cathedra, wcale nie miało wyglądać tak w zamierzeniu i przekaz niewerbalny mógłby w tym pomóc.
Alojzy Pupka pisze:
Stwierdzenie? A co tu niby Anzelm stwierdza? To jest postulat, proponowana przez Anzelma metoda.
Cytat skopiowałem (by się nie pomylić :D) z tego miejsca, gdzie jest on określony jako stwierdzenie.
Alojzy Pupka pisze:
[...] nawet wam jakoś specjalnie scholastycyzmu nie będę z głowy wybijał (z tego się po prostu wyrasta; albo i nie) [...]
Ja św. Anzelma tylko cytowałem. Nie próbowałem jeszcze określić, czy jestem scholastykiem, czy nie.
Alojzy Pupka pisze:
I nie widzę co miałaby mieć wspólnego z czymkolwiek co tu padło.
Miałem na myśli, że dyskusja o sprawach wiary nie jest zarezerwowana tylko dla osób posiadających w nich wyższe wykształcenie.
Alojzy Pupka pisze:
[...] ja apeluję tylko o pokorę i o nie wygłaszanie z ambony wątpliwych mądrości.
Może nie do końca to na to wyglądało, ale chciałem przedstawić normalną argumentację (według Ambarasa błędną).

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Tomasz von Habsburg pisze:Coś co może wyglądać na "nauczanie" ex cathedra, wcale nie miało wyglądać tak w zamierzeniu i przekaz niewerbalny mógłby w tym pomóc.
Pomoże też bez wątpienia więcej pokory.
(Każdemu ^^)
Tomasz von Habsburg pisze:Cytat skopiowałem (by się nie pomylić :D) z tego miejsca, gdzie jest on określony jako stwierdzenie.
No i tak to jest jak się bezrefleksyjnie kopiuje. Czasem się powiela błędy merytoryczne, tu zdublowana została niezręczność w zastosowaniu języka polskiego.
Tomasz von Habsburg pisze:Miałem na myśli, że dyskusja o sprawach wiary nie jest zarezerwowana tylko dla osób posiadających w nich wyższe wykształcenie.
Jedna rzecz, to że Anzelm nie o tym, a druga, że ja nikomu prawa do dyskusji odbierać nie zamierzam. Po prostu macie kij w dupie, robicie w bardzo górnolotnym stylu nietrzymające się kupy wywody. Zaproponowałby dupnięcie lolka, ale po obserwacji i dotychczasowych interakcjach obawiam się, że mógłbym zostać zrozumiany zbyt dosłownie :/
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: RomanoPorfavor »

Zaproponowałby dupnięcie lolka, ale po obserwacji i dotychczasowych interakcjach obawiam się, że mógłbym zostać zrozumiany zbyt dosłownie :/
Przecież Lolek nie żyje. Tak słyszałem przynajmniej.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Alojzy Pupka pisze:
No i tak to jest jak się bezrefleksyjnie kopiuje. Czasem się powiela błędy merytoryczne, tu zdublowana została niezręczność w zastosowaniu języka polskiego.
Myślałem, że doktor teologii jest jakimś autorytetem. :(
Alojzy Pupka pisze:
Jedna rzecz, to że Anzelm nie o tym [...]
Najlepszym sposobem na "zrozumienie" wiary jest konfrontacja swoich przemyśleń z przemyśleniami innych. Św. Anzelm przekazuje, że wiara każdego człowieka "szuka zrozumienia", nie tylko studentów (nie ma tam przecież alumni fidei quaerens intellectum). Może to jednak trochę pokrętne...
Alojzy Pupka pisze:
Po prostu macie kij w dupie, robicie w bardzo górnolotnym stylu nietrzymające się kupy wywody.
Nie było to moją intencją. Mógłbym więc prosić o wskazanie tych wywodów (znowu: bez sarkazmu)?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Tomasz von Habsburg pisze:Myślałem, że doktor teologii jest jakimś autorytetem. :(
Autorytetem w dziedzinie zgrabnego i precyzyjnego wyrażania myśli w języku polskim? Z jakiej racji miałby nim być?
Tomasz von Habsburg pisze:Może to jednak trochę pokrętne...
>trochę
Tomasz von Habsburg pisze:Nie było to moją intencją.
W takim razie współczuję że wam kij wlazł tam gdzie nie powinien sam z siebie :>
Tomasz von Habsburg pisze:Mógłbym więc prosić o wskazanie tych wywodów (znowu: bez sarkazmu)?
Ehhh, przecież cały czas, od początku, odnoszę się do postów #p61620 i #p61628.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Alojzy Pupka pisze:
Ehhh, przecież cały czas, od początku, odnoszę się do postów #p61620 i #p61628.
W takim razie nie było tego aż tak dużo. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Wasza Eminencjo, oczekujemy. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Udało mi się zostać bakałarzem netowym teologii (dla zainteresowanych moja praca bakałarska pt. "Przypowieść o talentach jako tryptyk o Bożej sprawiedliwości, miłości i łasce"). Z polemiką z erbeizmem chciałbym jeszcze troszeczkę poczekać, ponieważ chciałbym się zająć rozwojem mojego lenna w innych jeszcze strefach.

(-) bkl. net. Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5751
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Aleksander »

Prace z teologii zawsze mnie fascynowały. Wspaniały sposób nadawania sobie stopni i tytułów naukowych w zasadzie za nic.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Gratuluję uzyskania tytułu i życzę powodzenia w rozwijaniu lenna.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Tomasz von Habsburg »

الوـس pisze:
Prace z teologii zawsze mnie fascynowały. Wspaniały sposób nadawania sobie stopni i tytułów naukowych w zasadzie za nic.
W mikroświecie nie ma żadnych międzynarodowych umów ustalających wymagania na poszczególne stopnie naukowe, więc każda uczelnia wybiera je sama, chociaż i tak są one zazwyczaj podobne - napisanie pracy (para)naukowej. Wydaje mi się również, że prace z teologii ogólnie nie odbiegają zbytnio pod względem kreatywności od prac z innych dziedzin. Czy pisanie ich jest łatwe, jest natomiast sprawą subiektywną. Ja wybrałem temat, o którym, przynajmniej w Internecie, zbyt wiele znaleźć nie można, i wydaje mi się, że trochę pracy poświęciłem na napisanie mojego referatu.
Casimir van Oranje-Nassau pisze:
Gratuluję uzyskania tytułu i życzę powodzenia w rozwijaniu lenna.
Dziękuję bardzo Waszej Ekscelencji. Chciałbym zapoczątkować w moim lennie jakikolwiek przemysł, lecz Jego Książęca Mość musi najpierw zaakceptować mój wniosek o utworzenie przedsiębiorstwa. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Nikt się nie spodziewał dreamlandzkiej inkwizycji...

Post autor: Daniel von Witt »

Wniosek o utworzenie przedsiębiorstwa? Proszę mi przypomnieć o czym mowa.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
ODPOWIEDZ

Wróć do „Habsburg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości