Strona główna

Archiwum Królewskich Służb Informatycznych
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Dziękuję bardzo za dostarczenie elementów. Prosiłbym jeszcze o zaprojektowania zwijanego elementu z informacjami o Królestwie i mikronacjach ogólnie oraz elementu z informacją o ciasteczkach.

Stronę postaram się przepisać do końca tygodnia.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Karolina Aleksandra »

@Ciasteczka: czy ogarnięto to i np. przekazano kanałem prywatnym?
@Strona: czy możemy pracować na deadline'ach? Z reguły tak jest łatwiej :) Czy mógłby Pan zaproponować harmonogram kolejnych elementów powstawania strony?

KA
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Na https://m.dreamland.net.pl (m od main umieściłem propozycję strony głównej utworzonej na podstawie projektu Jego Ekscelencji Romana Porfavora. Działa ona najlepiej przy szerokości ekranu większej lub równej 1280px, a na mniejszych trzeba ją przesuwać w poziomie. Pozwoliłem sobie również zaimplementować "demo technologiczne" mojego pomysłu informacji powitalnej.

Pozostaje jeszcze parę pytań odnośnie funkcjonalności witryny: czy logowanie i rejestracja ma mieć miejsce w elemencie typu modal oraz jakiej technologii użyjemy - PHP z jakąś platformą programistyczną (ang. framework; np. CodeIgniter, Laravel) czy Ruby on Rails? Będziemy musieli również popracować nad jej treścią.
Karolina Aleksandra pisze:
@Ciasteczka: czy ogarnięto to i np. przekazano kanałem prywatnym?
Niestety nie.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: matmax »

Potencjal jest, ale nad mobilna wersja warto trochę popracować :)

Obrazek
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Jest jeszcze kwestia czcionki - Cambria jest tylko na komputerach z systemem Microsoft Windows. Podobna chyba będzie czcionka Roboto Slab.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Karolina Aleksandra »

Bardzo dobrze to wygląda! Trochę dręczy mnie tylko ta przestrzeń między ostatnimi wątkami na forum a informacjami prasowymi. Niemniej jednak, to naprawdę spory krok naprzód, winszuję!

Pytanie – czy to tylko wersja mobilna, czy ogólnie to też wersja desktopowa?
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Karolina Aleksandra pisze:
Trochę dręczy mnie tylko ta przestrzeń między ostatnimi wątkami na forum a informacjami prasowymi.
Zostawiłem ją na wszelki wypadek, gdyby nazwy działów i wątków okazały się zbyt długie.
Karolina Aleksandra pisze:
Pytanie – czy to tylko wersja mobilna, czy ogólnie to też wersja desktopowa?
Niezbyt rozumiem. Ta wersja strony jest szczególnie dedykowana urządzeniom z szerokimi ekranami (komputerom osobisty i tabletom).

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Karolina Aleksandra »

Rozumiem :) Nieprecyzyjnie sformułowałam pytanie, przepraszam. Po prostu "m.dreamland.net.pl" zasugerowało, że to tylko dla urządzeń mobilnych :)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: RomanoPorfavor »

W załączniku - propozycja wyglądu paska info o ciasteczkach i ikona. Format - do uznania, ja wizualnie go testowałem w konfiguracji u dołu strony, wyśrodkowany i umieszczony nad stopką (szer.1280px/wys. 200px). Ewentualnie jakieś przesunięcie/efekt aby wizualny zasugerować że jest to element osobny.
cookies_bar.png
cookies.png
(6.94 KiB) Pobrany 19 razy
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: RomanoPorfavor »

Co do czcionki - Roboto jest jednak dość różne, pod względem domyślnej wielkości i stylu:
czcionka.png
(4.3 KiB) Pobrany 18 razy

(ta sama wielkość). Roboto jest IMHO bardziej "współczesna" i mniej formalna - preferowałbym zostanie przy Cambrii - chyba, że nie jest możliwe jej podlinkowanie na naszej stronie, żeby używali ją nawet Ci którzy jej nie mają. Wtedy ustawiłbym kolejność fontów Cambria-Roboto-Times New Roman-Szeryfowa.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Udało mi się znaleźć darmowy plik z czcionką Cambria. Zmniejszyłem o 2px rozmiar czcionki w podpisach pod ikonami-hiperłączami, by po pobraniu czcionki z zewnętrznego pliku nie zmieniało się ułożenie ikon.

Zaimplementowałem banner informujący o plikach cookies.

Pozostaje więc jeszcze: stworzenie wiadomości powitalnej, zadecydowanie o miejscu logowania się i rejestracji oraz zaczęcie programowania części back-end (w której technologii?) i związane z tym projektowanie paneli użytkownika etc.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: RomanoPorfavor »

stworzenie wiadomości powitalnej
Pracuję nad propozycją wyglądu, choć oczywiście treść będzie do edycji, nie jestem najlepszy w pisaniu blurbów powitalnych. Już teraz mówię, że moją propozycją jest nie tyle rozwijany panel nad, jak na obecnej prezentacji, tylko jako nasuwające się na wieści z forum i ikony nawigacyjne.
zadecydowanie o miejscu logowania się
Co do logowania - wdzę to tak, że po kliknięciu w kluczyk formularz logowania powinien rozwijać się w miejscu ikony "Zamieszkaj z nami". po wbiciu danych (NIM/mail) powinno się w tym miejscu rozwijać menu zalogowanego.

Co do rejestracji - widzę to jako formularz w podstronie jak obecnie.

W ogóle można by dla podstron, aby strona zachowała swoją funkcjonalność co do nawigacji, zastosować metodę która jest na obecnej stronie - jak się wchodzi podstronę w stylu właśnie formularza rejestracji (https://dreamland.net.pl/index.php?id=zapisz&pan=1) to widać, że panel z prowincjami się zwęża. Można by ikonki nawigacyjne (forum irc faq korona itp.) na podstronach jakoś podobnie zaaranżować - pomniejszyć i ułożyć w poziomej albo pionowej linii. Przygotować do tego wizualkę, czy rozumie Towarzysz co mam na myśli?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: RomanoPorfavor »

https://dreamland.net.pl/ksi/nowastrona ... dzenie.png
Tu jest jak widzę stronę wprowadzającą. Tekst, jak wspominałem przykładowy.

Użyte grafiki: https://dreamland.net.pl/ksi/nowastrona ... dzenie.png i https://dreamland.net.pl/ksi/nowastrona/miasto.png

EDIT// dla jasności - przez wprowadzenie mam na myśli oczywiście https://dreamland.net.pl/tutorial/index.php
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Udało mi się zaimplementować powitalny banner, formularz logowania oraz wygląd przykładowej strony (https://m.dreamland.net.pl/register.html - tam ma się pojawić formularz rejestracji).

Proszę o uwagi.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Dla informacji - w wersji strony z częścią back-end banner informujący o plikach cookies nie będzie "wyskakiwał" i zaburzał układu strony (jego wyświetlenie bądź niewyświetlenie będzie realizowane po stronie serwera).

Jeszcze raz proszę o wytyczną/wskazówkę, w którym języku i z wykorzystaniem której platformy programistycznej strona powinna być wykonana - chciałbym zacząć już teraz.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Karolina Aleksandra »

Dla mnie grafika wygląda nieźle. Co do języka programistycznego, szczerze mówiąc, nie wiem, co preferuje KSI. W czym napisana jest obecna strona? Czy jeden serwis może być napisany w jednym języku programistycznym, a drugi serwis Królestwa w innym, czy byłyby z tym spore zgrzyty?

Prośba do informatycznych specjalistów tutaj, aby wypowiedzieli się w temacie. Jeśli to możliwe, jak najszybciej.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: matmax »

Karolina Aleksandra pisze:
Dla mnie grafika wygląda nieźle. Co do języka programistycznego, szczerze mówiąc, nie wiem, co preferuje KSI. W czym napisana jest obecna strona? Czy jeden serwis może być napisany w jednym języku programistycznym, a drugi serwis Królestwa w innym, czy byłyby z tym spore zgrzyty?

Prośba do informatycznych specjalistów tutaj, aby wypowiedzieli się w temacie. Jeśli to możliwe, jak najszybciej.
Obecny status jest taki, ze stare strony są napisane w PHP, s.dreamland.net.pl i chyba nowe rzeczy TvH w Ruby on Rails. Trzymamy się modelu, w którym różne aplikacje korzystają z tej samej bazy, wiec póki mydevil wspiera dana technologie, nie powinno specjalnie robić, w czym są napisane poszczególne serwisy. Robi to tylko z perspektywy ich późniejszego utrzymywania - różne technologie to pewna komplikacja zwłaszcza dla kogoś kto ma niewiele doświadczenia i nie miał kontaktu z któraś z nich.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Karolina Aleksandra »

Zatem jaka jest rekomendacja — PHP?
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: matmax »

Karolina Aleksandra pisze:Zatem jaka jest rekomendacja — PHP?
Z mojej perspektywy w czym autorowi wygodnie, ale ja nie jestem szefem KSI ;)
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Karolina Aleksandra »

Rozmawiałam z szefem KSI, wynika, że dobrze będzie wstrzymać prace do poczekania na jego decyzję.
Zablokowany

Wróć do „Sekcja G Królewskie Służby Informatyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości