Strona główna

Archiwum Królewskich Służb Informatycznych
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Mam parę uwag odnośnie strony głównej (zanim zostanie zupełnie zmieniona):
  • Dlaczego jest używany standard HTM4.1?!
  • Dlaczego używane są twarde spacje ( ) w celu zrobienia miejsca pomiędzy linkami
  • Dlaczego niektóre obrazy nie mają atrybutu alt?
  • Dlaczego technologia wyświetlania najnowszych postów z forum powoduje wyświetlanie ich w jednej linijce?
  • Dlaczego elementy, w wykonaniu których mógłby zostać użyty zwykły tekst są używane obrazy?
  • Dlaczego wcięcia i nowe linie są takie chaotyczne?
  • Dlaczego deklaracja funkcji informującej o wykorzystaniu ciasteczek znajduje się w tagu head, a nie pod koniec body i nie jest użyte tam zdarzenie document.ready?
  • Dlaczego w stopce w części praw autorskich nie ma podane, że strona jest aktualizowana (zamiana 2007 na 2007-2017?
Niektóre z wyszczególnionych przeze mnie zaniedbań mogą pogarszać pozycjonowanie.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Karolina Aleksandra »

Problem ze stroną jest taki, że potrzebuje totalnej rewitalizacji, a nikt się do tego nie kwapi (z tego, co mi wiadomo). Można poprawić te defekty (niektóre chyba nawet sama mogę ogarnąć, ale nie do wszystkiego mam wiedzę), ale np. zmiana standardu HTML wymagałaby chyba przepisania wszystkiego?

KA
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Karolina Aleksandra pisze:
[...] nikt się do tego [rewitalizacji] nie kwapi (z tego, co mi wiadomo).
Zastanawiałem się nad tym, ale nie wiem, czy bym podołał temu pod względem graficznym. :)
Karolina Aleksandra pisze:
[...] zmiana standardu HTML wymagałaby chyba przepisania wszystkiego?
Pozwoliłem zapisać sobie stronę i zmienić linijkę odpowiedzialną za standard (wynik). W "źródle strony" nie wykrywane są żadne błędy, więc można to bez problemy zmienić (jak można to zrobić).

Do mojej listy chciałbym jeszcze dodać zmianę protokołu, przez który jest przesyłany obraz "badzgrzeczny" z HTTP na HTTPS (jest to możliwe i bezproblemowe).

(-) Tomasz baron von Habsburg
Wicepremier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: RomanoPorfavor »

Problemem nie jest standard jako taki. Z nieznanego mi powodu cała strona jest napisana z użyciem komendy <?php print> czego mówiąc szczerze nie ogarniam (w sensie nie wiem po co i czy jest jakiś tego konkretny powód). Rozkminianie zmian na tej stronie jest dość męczącą zabawą, przynajmniej dla mnie.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Nie korzysta z wzorca architektonicznego MVC lub czegoś podobnego? To by wyjaśniało dziwne wcięcia i końce wierszy. Chyba nie warto ratować, a należy brać się za nową. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Wicepremier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Karolina Aleksandra »

Dzisiaj dostałam sygnał, że być może doczekamy się nowej strony głównej. Jeśli to nie wypali, to myślę, aby na zimę zrobić jakiś team effort. I zgadzam się, obecnej nie ma co poprawiać szeroko.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Są jakieś informacje o postępach od osoby, która chciała przygotować stronę główną?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Karolina Aleksandra »

Do końca tygodnia podam ostateczny stan progresu (tzn, czy coś się urodzi, czy jednak ta osoba zrezygnowała). Niestety, osoba, która to obiecywała, trochę operowała w stanie wkurzenia na pewne państwo, więc mogła przemyśleć swoją propozycję.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Nowa strona główna będzie wykorzystywała PHP czy Ruby?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Torkan Ingawaar »

Ja mam natomiast inne pytanie: czy KSI tworzy nową stronę całkowicie od podstaw, czy może rozwija bądź korzysta z elementów projektu zaczętego przez JKW Marcina Mikołaja i JKW Pavla Svobodę w drugiej połowie 2015 roku, częściowo zrealizowanego tutaj, a w całości opisanego w Białej Księdze?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Karolina Aleksandra »

Nie, obecnie ten projekt nie jest rozwijany. Dostałam deklarację od pewnej osoby, że może zbudować nową stronę, ale wygląda na to, że wycofała się z tego projektu. Na razie więc null.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Zgłaszam akces do zespołu odpowiedzialnego za stworzenie strony głównej. Chciałbym zająć się częścią back-end, ponieważ nie mam zbyt dużych umiejętności graficznych. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Karolina Aleksandra »

A ktoś podjąłby się graficzenia?
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Według mnie Premier ma do tego talent. Polecam Go. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Karolina Aleksandra »

Alfred pisze: Myślę, że trzeba ją przebudować przede wszystkim dla nas samych. Wydzieliłbym po pierwsze starożytne rejestry, banki et cetera w swego rodzaju dreamlandzki ePUAP, a stronie głównej pozostawił zadania informacyjne. Pożądane funkcjonalności: przestrzeń dla krótkich (rozmiaru tweeta), komunikatów rządowych, zaawansowana agregacja aktywności forumowej (na wzór sarmacki), agregacja prasy, mniej bura kolorystyka.
I to jest bardzo sensowny dla mnie post. Krótkie komunikaty oficjałów (KSI, PK, RK, DK), agregacja forum, agregacja prasy, rejestry na oddzielnej podstronie, i na jeszcze oddzielnej spis stron dreamlandzkich; a to wszystko przy żywych kolorach.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

To są tylko wstępne pomysły. Potrzeba kogoś, kto by to praktycznie zaprojektował. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: RomanoPorfavor »

Trochę to model wandejski, gdzie osobno jest strona główna, a osobno - SKOK z forum, krótkimi wiadomościami i cześcią gospodarczą.

Osobiście nie jestem przekonany - a wręcz przeciwnie, uważam, że rozdzielenie strony na "systemowo-rejestrową" i statyczno-informacyjną jeszcze bardziej zmniejszy frekwencję odwiedzin. Mimo wszystko zostałbym przy idei jednej strony, wzorem wytyczonym dawno temu przez Sarmację.

Jeżeli tow. Habsburg potrzebuje wsparcia graficznego, to ja mogę popróbować przygotowania jakiegoś projektu wyglądu, ale wolałbym nie pchać się nigdzie w tworzenie kodu strony. Z góry jednak uprzedzam, że moje wizje tylko czasami są dobrze przyjmowane, a tworząc strony opieram się głównie na kombinowaniu elementów znalezionych, niż na tworzeniu wszystkiego od zera. Tak tylko ostrzegam.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

PTR pisze:
Osobiście nie jestem przekonany - a wręcz przeciwnie, uważam, że rozdzielenie strony na "systemowo-rejestrową" i statyczno-informacyjną jeszcze bardziej zmniejszy frekwencję odwiedzin. Mimo wszystko zostałbym przy idei jednej strony, wzorem wytyczonym dawno temu przez Sarmację.
W takim razie musielibyśmy połączyć ze stroną główną jeszcze CBD (CRiP, Geo, SG etc.). Według mnie to byłoby lepszym rozwiązaniem - od "modelu wandejskiego" pierwszy model różni się od niego spójnością graficzną, jednym logowaniem oraz większą szybkością działania.
PTR pisze:
Jeżeli tow. Habsburg potrzebuje wsparcia graficznego, to ja mogę popróbować przygotowania jakiegoś projektu wyglądu, ale wolałbym nie pchać się nigdzie w tworzenie kodu strony. Z góry jednak uprzedzam, że moje wizje tylko czasami są dobrze przyjmowane, a tworząc strony opieram się głównie na kombinowaniu elementów znalezionych, niż na tworzeniu wszystkiego od zera. Tak tylko ostrzegam.
Bazowy kod w HTMLu mógłbym spróbować napisać. Największym dla mnie wyzwaniem byłaby chyba kolorystyka. :)

W jaki sposób byłoby możliwe projektowanie przeze mnie systemu agregacji postów na forum bez mojej znajomości danych dostępowych do bazy danych? :)

(-) Tomasz baron von Habsburg

PS Jakby się ktoś zastanawiał, dlaczego nie pracuję nad systemami - pan Konrad nie wchodzi na Discorda i nie mogę się z nim skonsultować w sprawach nich dotyczących. :)
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: matmax »

Co do Konrada, pewnie jest bardziej zajęty. Ja tez mogę co nieco pomóc w zakresie mojego czasu.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Strona główna

Post autor: RomanoPorfavor »

No dobra, więc usiadłem i porysowałem pierwszy projekt. Narysowałem to dla rozdzielczości 1920x1080, w razie czego oczywiście można przeskalować w dół.

http://dreamland.net.pl/images/nowa_strona.png
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Zablokowany

Wróć do „Sekcja G Królewskie Służby Informatyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości