DREAMLAND NA DISCORDZIE — utworzony został nowy serwer Dreamlandu na Discordzie. W imieniu Jego Królewskiej Mości Macieja II mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Królestwa do przybycia na niego. Wystarczy kliknąć w ten link i gotowe. W razie problemów na serwerze łapcie Gwardię Królewską.

PRACE W DZIALE OGŁOSZEŃ URZĘDOWYCH — w dniu 11 sierpnia 2019 r. rozpoczęły się prace porządkowe działu. Trwa sortowanie aktów prawnych do odpowiednich poddziałów. Docelowa struktura działu może ulec zmianie. Prosimy o cierpliwość i dziękujemy za wyrozumiałość. Termin zakończenia prac przewidziany jest najpóźniej na koniec sierpnia 2019 r.

OGŁOSZONO WYBORY PREMIERA RZĄDU — w dniu 11 sierpnia 2019 r. JKM Maciej II formalnie zarządził wybory Premiera Rządu Królewskiego. Zgłaszanie kandydatów trwa od 12 do 19 sierpnia, głosowanie zaś odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2019 roku. Zachęcamy do zgłaszania się.

PDGL - Postanowienie o ustaleniu systemu rang

Zbiór aktów scholandzkiego prawa krajowego
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
Kontakt:

PDGL - Postanowienie o ustaleniu systemu rang

Post autor: RomanoPorfavor » 22 wrz 2017, 09:10

22 września 2017 r.
Postanowienie Dowódcy Gwardii Ludowej
o ustaleniu systemu rang
Na podstawie art. 2 ust. 2 lit. b Ustawy o Gwardii Ludowej:

1. Ustanawia się następujący system rang żołnierzy Gwardii Ludowej, wymieniony od najniższej do najwyższej:
  1. strzelec
  2. sierżant
  3. major
  4. oberst
  5. brygadier
  6. generał
2. Dopuszcza się stosowanie zamiennie tradycyjnych określeń danej rangi związanych z danym rodzajem wojsk lub formacją. Odpowiednik jest określany w decyzji przyznającą daną rangę.

3. Rangi od strzelca do brygadiera nadawane są przez Dowódcę GL wraz z wyznaczeniem przydziału do jednostki. Ranga generała jest nadawana wyróżniającym się żołnierzom przez Wicekróla z własnej inicjatywy bądź na wniosek Dowódcy Gwardii Ludowej.

4. Żołnierz sprawujący funkcję Dowócy Gwardii Ludowej otrzymuje z mocy prawa rangę brygadiera, chyba, że uprzednio posiadał tą lub wyższą rangę.

5. Postanowienie wchodzi w życie w momencie ogłoszenia.
/-/ Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Dowódca Gwardii Ludowej

Zablokowany

Wróć do „Ogłoszenia urzędowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości