Wieści z Kakut

Codzienne życie mieszkańców Domeny Królewskiej. To poruszane są sprawy ogólne i inne tematy.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Wieści z Kakut

Post autor: Sted Asketil »

Gratuluje pomyslodawcy, uczestnikom... i juz teraz licze iz bedzie to w jakms stopniu impreza cykliczna :)

Albonie... tyle lat skrywales takie talenta? ;-)
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: APRS »

Z karygodnym opóźnieniem ogłoszono wyniki konkursu w ramach Warsztatów Kakuckich. Za opóźnienie przepraszam. Wyniki dostępne TUTAJ.

(-) Artur Piotr, RS.
Sołtys-Palatyn Kakut
Kasztelan Kakucki
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: APRS »

Uprzejmie informuję, że po stanowczo przydługiej nieobecności, spowodowanej ciężką odmianą realiozy,kuracja stopniowo przynosi rezultaty. Szału może nie ma, ale pacjent chętnie uczestniczy w procesie leczenia, zaś choroba - z pewnymi oporami, ale jednak - zdaje się ustępować.

(-) Artur Piotr, RS.
Sołtys-Palatyn Kakut
Kasztelan Kakucki
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: Pavel Svoboda »

Witaj z powrotem! :)
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Wieści z Kakut

Post autor: Sted Asketil »

Uwierzysz ze... tesknilem?

Witaj w domu Artur :)
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: Marcin Mikołaj »

Witamy Waszą Królewską Wysokość ponownie w Królestwie :)
Proszę się rozgościć, porozglądać i działać w miarę możliwości czasowych:)

(-) Marcin Mikołaj, R.
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: APRS »

Serdecznie dziękuję za tak miłe powitanie. W miarę własnych możliwości i potrzeb Królestwa, postaram się
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: Edward II »

Jeśli w ten sposób otwieramy Rok JKW Artura Piotra, to jakich atrakcji możemy spodziewać się później? Witamy w domu.

  • (-) Jacques de Brolle
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Odp: Wieści z Kakut

Post autor: APRS »

O tej bardzo mi pochlebnej inicjatywie dowiedziałem się już po tym, jak się przywitałem tutaj. Zastanawiałem się nawet, czy w tej sytuacji dobrze robię, proponując Królestwu swój powrót. Mam jednak nadzieję, że zostanie mi ta niestosowność wybaczona. Za taki pomysł jeszcze raz serdecznie dziękuję. Powiedzieć, że się nie spodziewałem, to mało, cokolwiek jednak powiem innego, to będzie - kto wie czy nie większy - banał.

Ja też ogromnie cieszę się z możliwości powrotu. To Wy - czuwając w Dreamlandzie - uczyniliście to możliwym. Ja muszę się teraz sporo nauczyć.

(-) Artur Piotr, RS.
Sołtys-Palatyn Kakut
Kasztelan Kakucki
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: APRS »

Uprzejmie informuję, że Redakcja Informatora Kakuckiego powiększyła się o - póki co chcącą zachować anonimowość - Osobę.

Pierwsze skutki: TUTAJ

(-) Artur Piotr, RS.
Sołtys-Palatyn Kakut
Kasztelan Kakucki
Awatar użytkownika
Krzysztof Bojar
Posty: 165
Rejestracja: 28 mar 2012, 22:34
Numer GG: 42247879
NIM: 973820
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: Krzysztof Bojar »

APRS pisze:Uprzejmie informuję, że Redakcja Informatora Kakuckiego powiększyła się o - póki co chcącą zachować anonimowość - Osobę.

Pierwsze skutki: TUTAJ
Ciekawy początek, będę z zainteresowaniem czekać na dalsze efekty pracy Anonimowego Redaktora. ;)
(-) Krzysztof Bojar
Minister Spraw Zagranicznych
Awatar użytkownika
Albon
Posty: 480
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:19
NIM: 570699
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: Albon »

Witam

Znajomy, który ma problemy z netem prosił żebym przekazał:

----Witam Państwa. Chciałem poinformować że na stronie "Informatora Kakuckiego" co 2-3 dni będą się ukazywać nowe wieści. Jedne dłuższe, inne krótsze. Mam nadzieję że się Państwu spodobają. Proszę o wyrozumiałość dla nowego obywatela i redaktora (jak to dumnie brzmi).

Życzę miłego wieczoru T.

PS nowy tekst: Nowy tekst ----

Pozdrawiam Albon
Audiatur Et Altera Pars

Z TRZECIEJ CHAŁUPY
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: APRS »

W Kakutach powołano Kompanię Kakucką jako organizacją Palatynatu-Kasztelanii Kakuckiej, mającą na celu pogłębianie wiedzy o ziemiach Palatynatu-Kasztelanii Kakuckiej, Księstwa Morlandu, a w miarę możliwości całego Królestwa Dreamlandu, a w najambitniejszych założeniach, także innych ziem.

Szczególnie miło mi oznajmić, że na jej czele zgodził się stanąć obecnie najsłynniejszy podróżnik w naszym Królestwie: Kazag Slobodanovic. Sądzę, że to świetna gwarancja jakości działalności Kompanii Kakuckiej.

(-) Artur Piotr, RS.
Sołtys-Palatyn Kakut
Kasztelan Kakucki
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: Daniel von Witt »

Wspaniałe nowiny! Kiedy można spodziewać się pierwszych eksploracji? Kompania rusza na ponowny podbój Dreamlandu natychmiast? :)

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Kazag Slobodanovic
Posty: 53
Rejestracja: 22 sie 2015, 17:11
NIM:
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: Kazag Slobodanovic »

Mam nadzieję, że moja osoba nie jest przeceniana, wszak pewnie w Dreamlandzie znajdą się znamienitsi podróżnicy ;)

Natomiast co do samej Kompanii - obecnie trwa zbieranie zapasów. Ja osobiście pracuję nad powiększeniem przestrzeni ładunkowej kosza i uszczelnieniem dna, żeby umożliwić lądowanie na wodzie, gdyby zaszła taka konieczność. Zbierane jest pożywienie. Skończyłem modyfikacje palnika, które umożliwiają korzystanie z szerszej gamy paliw. Zamontowany został również drugi silnik, który napędza niewielkie śmigło. Będzie ono miało raczej ułatwiać nadawanie kierunku niż prędkości. Nie było jeszcze niestety testowane - przetestujemy w praniu.

Wyprawa ruszy lada dzień, muszę jeszcze zaktualizować mapy i określić cel na najbliższe kilka dni lotu. Możliwe, że uda się wystartować jutro.
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: Pavel Svoboda »

Kapitalna inicjatywa. Ja tylko przypominam, że inny znany dreamlandzki podróżnik, Sukces Dupostrzał Zwell, zaginął w lipcu podczas swojej ekspedycji do Skytji. Być może warto rozważyć jakąś ekspedycję ratunkową? Może doczekamy się własnego klasycznego "Tow. Dupostrzał, I presume?" :)

Choć podejrzewam, że mamy tu do czynienia z przypadkiem ucieczki sprzed ołtarza. Kolega Zwell przestraszył się odpowiedzialności i zaszył się w mroźnej dziczy ;)
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: Torkan Ingawaar »

Zaszyłem się w mroźnej dziczy, żeby zakosztować jeszcze uroków kawalerskiego życia zanim przyjdzie przysiąc ci miłość i wierność aż do śmierci (ale nie oszukujmy się - i tak będę cię zdradzał).
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: APRS »

Kto wie, może okaże się, że Kompania Kakucka, rozkręciwszy się w morlandzkich chaszczach, zwróci się i ku bardziej północnym terenom Królestwa ;)

Wysłane za pomocą Tapatalk.
Awatar użytkownika
Kazag Slobodanovic
Posty: 53
Rejestracja: 22 sie 2015, 17:11
NIM:
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: Kazag Slobodanovic »

O ile uda się powrócić z tych chaszczy ;) Obecnie jestem po pierwszym lądowaniu i krótkim rozeznaniu terenu. W najbliższym czasie postaram się przedstawić relację z pierwszych dni wyprawy. Prawdopodobnie udało mi się odkryć pewien ciekawy okaz rośliny, która w doskonałym kamuflażu poluje na owady a nawet małe ssaki!
Miejsce, w którym wylądowałem wydaje się być zupełnie niezamieszkałe...
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wieści z Kakut

Post autor: APRS »

Fantastyczna wiadomość. Już sam fakt, że mamy łączność, jest czymś niebywałym w warunkach morlandzkich pustkowi. Proszę uważać na rośliny. Zarówno flora jak i fauna morlandzka są owiane mgłą tajemnic i zabobonów. Nie sposób w tych okolicznościach gwarantować całkowitego bezpieczeństwa (dodam, że żaden ubezpieczyciel nie chciał ubezpieczyć niestety tej wyprawy...). Ale co to dla taich zuchów jak członkowie eskapady!

(-) Artur Piotr, RS.
Sołtys-Palatyn Kakut
Kasztelan Kakucki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie w Domenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości