Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Miejsce obrad Dworu Książęcego pod przewodnictwem Marszałka Dworu.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Daniel von Witt »

Panie Marszałku,
Panowie,

niniejszym chcę otworzyć salę obrad Dworu Książęcego, w której przedstawiać i omawiać będziecie własne plany pod kierownictwem aktualnie urzędującego Marszałka Książęcego. Od przedstawianych tu planów i ich realizacji zależeć będzie, czy na swoich stanowiskach pozostawać będziecie i jak długo. Chciałbym wprowadzić również praktykę polegającą na tym, że standardowa niepisana kadencja Marszałka Książęcego trwać będzie ok. trzy miesiące. Jeżeli Marszałek Książęcy urzędujący w danym czasie będzie dobrze oceniany przeze mnie i przez Radę Księstwa to wówczas na swym stanowisku będzie pozostawać. Gdyby jednak miało być inaczej - wówczas zostanie on zmieniony.

W ciągu doby od niniejszej inauguracji sale Pałacu Conseil zostaną zamknięte dla osób postronnych, a Wy nie będziecie obradować jawnie, by w ten sposób mieć miejsce do swobodnej pracy i wymiany myśli z innymi członkami Dworu.

Życzę Wam wszystkim burzliwych narad i wiele pracy ku chwale naszej prowincji i całego Królestwa. Powodzenia,

(-) Daniel ax. von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Wasza Arcyksiążeca Mość,
Drodzy Członkowie
Dworu Książęcego
Jego Arcyksiążęcej Mości
Daniela von Witta
Księcia Furlandii i Luindoru,

dziękuję za rozpoczęcie I Obrad Dworu Książęcego. Pragnę oficjalnie poinformować, iż podoba mi się to że wprowadzono nieformalnie moją 3 - miesięczną kadencję.
Jednak zacznijmy od początku.

O to plan na ten miesiąc tj. styczeń, gdyż od stycznia zaczniemy. Na razie udziela wyborcza gorączka.

Plan na styczeń 2017 rok:

[*] Zwołanie Regimentu Książęcego przez Kapitana Regimentu do którego wchodzić będzie każdy obywatel Księstwa;
[*] Powołanie nieformalnego podziału Rady Książęcej na Radę Obywateli oraz Radę Miast;
[*] Udzielenie poparcia Dworu Książęcego dla kandydata na urząd premiera tj. dla Auksencjusza Butodzieja-Witta.

To plan wstępny. Kto ma jakieś pomysły proszę pisać.
Śmiało. Krytykę przyjmę na klatę.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Plan na styczeń 2017 rok:

[*] Zwołanie Regimentu Książęcego przez Kapitana Regimentu do którego wchodzić będzie każdy obywatel Księstwa;
[*] Powołanie nieformalnego podziału Rady Książęcej na Radę Obywateli oraz Radę Miast;
[*] Udzielenie poparcia Dworu Książęcego dla kandydata na urząd premiera tj. dla Auksencjusza Butodzieja-Witta.

Śmiało. Krytykę przyjmę na klatę.
[1] Nie wiem, czy powinniśmy angażować w Armie tych, których na poziomie mikronacji ta część aktywności nie ciekawi.
[2] Po co dzielić Radę składającą się z 5 osób (wliczając Arcyksięcia) jeszcze bardziej? Nawet jeśli nieformalnie, to nie widzę celu. Tym bardziej, że nieformalnie mogłoby się ukształtować samo, że to by tak działało dłuższy czas, ale na początku działalności? Nie, nie, nie
[3] Nie ma to większego znaczenia i nie wiem czy jest potrzebne. I tak każdy wie, że większość mieszkańców Unii to KPA.

Nie mniej przygotował Pan chociaż jakieś własne pomysły, to się ceni. Coś swojego postaram się zaproponować jutro bądź pojutrze. Na razie muszę się zastanowić.

P.S. Właściwie Arcyksięciu Danielu von Witt-na poziomie Rady powinniśmy cię tytułować tytułem arystokratycznym, tj. Arcyksięciem czy nadal Księciem? Bo przecież to nadal jest księstwo Furlandii i Luindoru, a nie Arcyksięstwo.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Daniel von Witt »

Nadawane przez JKM tytuły szlacheckie i arystokratyczne mają się nijak do naszej lokalnej tytulatury w Księstwie Furlandii i Luindoru. Arcyksiążę to mój tytuł honorowy, zaś książę to mój tytuł z racji sprawowanej funkcji. Jestem więc arcyksięciem i Księciem. Kiedyś, jak zastąpi mnie ktoś inny może być sytuacja, że Księciem będzie baron :)

(-) Daniel ax. von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

W takim razie oba zwroty są poprawne. Dziękuję.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Wasza Książęca Mość,

Roke i Xantium się zbuntowało i odłączyły się Dreamlandu!

Mój brat bliźniak Leopold Leszek van der Fryssau ogłosił się Udzielnym Księciem Dhatar oraz proklamował Księstwo Dhatar: oto odezwa do narodu dharskiego:

AKT ODŁĄCZENIA SIĘ I PROKLAMACJI KSIĘSTWA DHATARSKIEGO
"My Dhatarczycy , którzy pod jażmem ucisku Daniela von Witta oraz jego poplecznika Burgrabiego Leszka van der Fryssau proklamowali upadłą miasteczko - Koppenberg. Z dniem 1 stycznia 2017 Miasta Roke, Xiantium oraz Zachodni Koppenberg z terenem na zachodzie wyspy Dhatar nowe państwo - Udzielne Księstwo Dhatar. Stolicą tej nowej mikronacji będzie Westberg tj. Zachodni Berg. Wschodnia część Koppenbergu z wschodnią częścią wyspy Dhatar proklamowało Niezależne Miasto Lionberg, podległe jedynie Królowi Edwardowi jako protektorowi.

Jeżeli ja w imieniu Furlandii i Luindoru nie podpisze Aktu Kapitulającego to mogę pożegnać się z miastem i życiem.

Błagam Waszą Książęcą mość o podpisanie w imieniu Króla Edwarda Aktu zrzekającego się wyspy na rzecz mojego brata - Leopolda Leszka van der Fryssau proklamowującego dynastię Nassau
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Co to jest? W sensie...żaden bliźniak nie istnieje, to nie jest żadna postać, która utworzyła tu konto. W takim razie to odezwa to zaledwie beznadziejna prowokacja z Pana strony, którą pozwolę sobie zignorować.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Leszek van der Fryssau pisze: Błagam Waszą Książęcą mość o podpisanie w imieniu Króla Edwarda Aktu zrzekającego się wyspy na rzecz mojego brata - Leopolda Leszka van der Fryssau proklamowującego dynastię Nassau
Zaraz, zaraz o co chodzi? Nie kapuje...

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Daniel von Witt »

Leszek van der Fryssau pisze:Mój brat bliźniak Leopold Leszek van der Fryssau ogłosił się Udzielnym Księciem Dhatar oraz proklamował Księstwo Dhatar: oto odezwa do narodu dharskiego
Mógłby Pan wskazać jego profil na forum dyskusyjnym Królestwa Dreamlandu, aby można było postawić tę osobę przed Sądem Królestwa? Bo ja takiej osoby na naszym forum nie widziałem, ani żadnego Leopolda Leszka nie znam.

Na marginesie: na wyspie Dhatar mieszkają Dharczycy?
Leszek van der Fryssau pisze:My Dhatarczycy
A jednak Dhatarczycy a nie Dharczycy.
Leszek van der Fryssau pisze:My Dhatarczycy , którzy pod jażmem ucisku Daniela von Witta oraz jego poplecznika Burgrabiego Leszka van der Fryssau proklamowali upadłą miasteczko - Koppenberg.
To zdanie jest niedokończone.
Leszek van der Fryssau pisze:Jeżeli ja w imieniu Furlandii i Luindoru nie podpisze Aktu Kapitulającego to mogę pożegnać się z miastem i życiem.
Pan jako Burgrabia Koppenberg może np. sprzedawać działki w tym mieście w imieniu tego miasta, a nie podpisywać akty kapitulacji przed samym sobą.
Leszek van der Fryssau pisze:Błagam Waszą Książęcą mość o podpisanie w imieniu Króla Edwarda Aktu zrzekającego się wyspy
Ja mogę najwyżej wysłać Regiment Książęcy na wyspę, by potłukł ewentualnych buntowników, ale skoro Leopold Leszek nie istnieje to nie ma kogo pacyfikować.

Podsumowując: ciekawa wizja i dziękuję za jej przedstawienie. Regiment Książęcy pod dowództwem kapitana Kaguyi będzie ćwiczyć reagowanie na takie sytuacje. Nic od Księstwa Furlandii i Luindoru nigdy się nie odłączy, a już na pewno nie w taki sposób.

(-) Daniel ax. von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Memoshi Kaguya
Posty: 10
Rejestracja: 24 gru 2016, 13:51
NIM:
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Memoshi Kaguya »

Zaiste wspaniała to była prowokacja i przygotuję się na podobne ewentualności. Zapewniam, że Regiment nie pozwoli na żadną, tego rodzaju, samowolkę w naszym wspaniałym Księstwie. Jestem w trakcie reorganizacji naszych jednostek i za niedługo powinny pojawić się pierwsze rozkazy w tej kwestii.
Plan na styczeń 2017 rok:

[*] Zwołanie Regimentu Książęcego przez Kapitana Regimentu do którego wchodzić będzie każdy obywatel Księstwa;
W planach miałem coś podobnego, ale nie do końca. Z części jednostek chciałem utworzyć osobiste gwardie, które pilnowałyby najważniejszych członków Dworu. Tak jak arcyksiążę von Witt ma swoją gwardię osobistą, tak miałby ją każdy z nas, ale oczywiście nieco mniejszą i niestacjonarną. Dzięki temu moglibyśmy zapewnić jak największą ochronę naszej radzie. W skład gwardii wchodziliby najlepsi żołnierze Regimentu. Proszę się wypowiedzieć w tym temacie, bo nie jestem pewien czy każdy z nas chciałby mieć taką obstawę przy sobie, a chciałbym móc już wydać pierwsze rozkazy reorganizacyjne.
王子の連隊の船長
Kapitan Regimentu Książęcego
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Daniel von Witt »

Pisząc o obstawie Księcia chodzi Panu o Straż Książęcą czy moje prywatne jednostki wojskowe?

(-) Daniel ax. von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Memoshi Kaguya
Posty: 10
Rejestracja: 24 gru 2016, 13:51
NIM:
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Memoshi Kaguya »

Chodziło o Straż Książęcą, która jest wystawiana przez Regiment. W wypadku członków rady nazywałaby się Strażą Dworską, badź Gwardią Rady.
王子の連隊の船長
Kapitan Regimentu Książęcego
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Daniel von Witt »

Ciekawy pomysł. Uważam, że powinien być wdrożony. Żołnierze z tej jednostki powinni zawitać do miejsc, w których pracuje Rada i Dwór. Z mojej strony jak najbardziej zielone światło.

(-) Daniel ax. von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Istotnie-pomysł fantastyczny :D Sam bym na to nie wpadł, a wydawałoby się to tak oczywiste. Podoba mi się.

Choć na swój sposób będzie to zabawne-Gwardzista JKW Edwarda, posiadający własną Gwardię.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Daniel von Witt »

Pana Marszałka proszę o przedstawienie planu działania Dworu na najbliższy kwartał. Z jego prezentacją proszę nie zwlekać.

(-) Daniel ax. von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Wasza Książęca Mość,

przepraszam za mój ostatni wpis, gdyż w tym tygodniu miałem problemy z internetem i ktoś się włamał do mojego profilu. Próbował wprowadzić zamęt. To z drugiej strony była lekcja, co było gdyby...?

Teraz przedstawię mój plan, który z pozostałymi członkami, chcę wprowadzić w najbliższym czasie:

[*]Wprowadzenie drugiego tytułu obok Jego Książęcej Mość(JXM), nową zamiennym tytułem będzie Jego Najjaśniejsza Mość(JNM). Do Księcia Furlandii i Luindoru od wprowadzenia dokumentu zwracamy się Wasza Najjaśniejsza Mość (WNM);
[*]Połączenie urzędu Marszałka Dworu Książęcego z urzędem Skarbnika Książęcego(zniwelowanie braków kadrowych i personalnych). Jest wzorowane na modelu brytyjskim z realnej rzeczywistości.
[*]Wprowadzenie elementów monarchii dziedzicznej tj. Wprowadzenie realnej dziedziczności tronu. Jest spowodowane tym, iż w przyszłości widzieliśmy syna Daniela jako głowę naszego księstwa. Żeby nowy książę panował, potrzebna była by akceptacja Króla, Rady Książęcej oraz Ludu Furlandzko - Luindorskiego.
[*]Książęca Szkoła Rycerska - reaktywacja instytucji. Podstawowe Kształcenie oficerów, kontynuowane na Uniwersytecie Królewskim.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Daniel von Witt »

Leszek van der Fryssau pisze:[*]Wprowadzenie drugiego tytułu obok Jego Książęcej Mość(JXM), nową zamiennym tytułem będzie Jego Najjaśniejsza Mość(JNM). Do Księcia Furlandii i Luindoru od wprowadzenia dokumentu zwracamy się Wasza Najjaśniejsza Mość (WNM)
Kto miałby ten tytuł wprowadzić i w jakim celu?
Leszek van der Fryssau pisze:[*]Połączenie urzędu Marszałka Dworu Książęcego z urzędem Skarbnika Książęcego(zniwelowanie braków kadrowych i personalnych). Jest wzorowane na modelu brytyjskim z realnej rzeczywistości.
Aktualnie jest on połączony personalnie - Marszałek jest p.o. Skarbnika, gdy nie ma powołanego Skarbnika. Nie należy wykluczyć sytuacji, że Marszałek nie będzie chciał być Skarbnikiem lub ktoś zechce być tym drugim. Było tak dwa razy w roku ubiegłym, gdy o urząd Skarbnika starały się osoby podczas gdy nie urzędował żaden Marszałek.
Leszek van der Fryssau pisze:[*]Wprowadzenie elementów monarchii dziedzicznej tj. Wprowadzenie realnej dziedziczności tronu. Jest spowodowane tym, iż w przyszłości widzieliśmy syna Daniela jako głowę naszego księstwa. Żeby nowy książę panował, potrzebna była by akceptacja Króla, Rady Książęcej oraz Ludu Furlandzko - Luindorskiego.
Taką zmiana wymaga nowelizacji Konstytucji Księstwa, co może odbyć się na dwa sposoby: zmianie jej przez Księcia i za zgodą Króla lub w wyniku referendum lokalnego. Z uwagi na fakt, że byłaby to zmiana dość istotna wolałbym, aby zdecydowano tym w referendum lokalnym.
Leszek van der Fryssau pisze:[*]Książęca Szkoła Rycerska - reaktywacja instytucji. Podstawowe Kształcenie oficerów, kontynuowane na Uniwersytecie Królewskim.
Wspaniale. To istotna sprawa, zwłaszcza w połączeniu z planami nowego Premiera Królestwa Dreamlandu.

(-) Daniel ax. von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Daniel von Witt pisze:
Leszek van der Fryssau pisze:[1]Wprowadzenie drugiego tytułu obok Jego Książęcej Mość(JXM), nową zamiennym tytułem będzie Jego Najjaśniejsza Mość(JNM). Do Księcia Furlandii i Luindoru od wprowadzenia dokumentu zwracamy się Wasza Najjaśniejsza Mość (WNM)
Kto miałby ten tytuł wprowadzić i w jakim celu?
Leszek van der Fryssau pisze:[2]Połączenie urzędu Marszałka Dworu Książęcego z urzędem Skarbnika Książęcego(zniwelowanie braków kadrowych i personalnych). Jest wzorowane na modelu brytyjskim z realnej rzeczywistości.
Aktualnie jest on połączony personalnie - Marszałek jest p.o. Skarbnika, gdy nie ma powołanego Skarbnika. Nie należy wykluczyć sytuacji, że Marszałek nie będzie chciał być Skarbnikiem lub ktoś zechce być tym drugim. Było tak dwa razy w roku ubiegłym, gdy o urząd Skarbnika starały się osoby podczas gdy nie urzędował żaden Marszałek.
Leszek van der Fryssau pisze:[3]Wprowadzenie elementów monarchii dziedzicznej tj. Wprowadzenie realnej dziedziczności tronu. Jest spowodowane tym, iż w przyszłości widzieliśmy syna Daniela jako głowę naszego księstwa. Żeby nowy książę panował, potrzebna była by akceptacja Króla, Rady Książęcej oraz Ludu Furlandzko - Luindorskiego.
Taką zmiana wymaga nowelizacji Konstytucji Księstwa, co może odbyć się na dwa sposoby: zmianie jej przez Księcia i za zgodą Króla lub w wyniku referendum lokalnego. Z uwagi na fakt, że byłaby to zmiana dość istotna wolałbym, aby zdecydowano tym w referendum lokalnym.
Leszek van der Fryssau pisze:[4]Książęca Szkoła Rycerska - reaktywacja instytucji. Podstawowe Kształcenie oficerów, kontynuowane na Uniwersytecie Królewskim.
Wspaniale. To istotna sprawa, zwłaszcza w połączeniu z planami nowego Premiera Królestwa Dreamlandu.

(-) Daniel ax. von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
1.Ten pomysł to jakaś pomyłka. Po co przy społecznym lekkim odchyleniu od wszystkich tytułów, gdzie często korzysta się z per "Pan/Pani", które i tak są przez niektórych niechętnie używane *kaszlu* KPD *kaszlu* dodawać jeszcze kolejne tytuły, żeby młodzi się gubili. Pomijając już sam fakt, że kto będzie tego używał? To bez sensu.

2.Tak jak powiedział ax. von Witt.

3.Właściwie czemu nie. Nadanie Księstwa jest dożywotnie(tak?) więc czemu by nie dziedziczność? Oczywiście przy pewnej dozie zależności nadal od Króla, aczkolwiek czemu nie. Choć nie powiedziałbym, że to teraz sztandarowa kwestia. Można by wyznaczyć jakiegoś regenta w każdym razie, bo ax. raczej nie śpieszy się na odchodne ;)

4.No tak, trzeba się za to zabrać.

Od siebie dodam, że można pomyśleć o sposobie na tchnięcie życia w miasta. Pomysł hanz ax. jest świetny i jest zalążkiem zarówno pod giełdę jak i życie miast, jednak co po za formalnością, że ktoś gdzieś mieszka?
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Daniel von Witt »

Pana Marszałka zachęcałbym do większego zaangażowania w kierowanie obradami Dworu oraz udział w dyskusjach.

(-) Daniel ax. von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Inauguracja obrad Dworu Książęcego

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Wasza Książęca Mość,

powoli mnie się wyczerpują pomysły. Proszę o większe zaangażowanie innych członków. Na mnie to spada, prawdopodobnie największy ciężar. Teraz jestem wiceministrem. Muszę myśleć nie tylko o dworze. Dlatego apeluje o większą inicjatywę Kanclerza i Szambelana.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Zablokowany

Wróć do „Pałac Conseil”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość