Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Komisja Gospodarcza zajmuje się sprawami systemu gospodarczego.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: Daniel von Witt »

Szanowni Państwo,

latem i jesienią 2015 roku Premier Rządu Królewskiego Pavel Svoboda opracował koncepcję "Nowego Dreamlandu", która miała ściśle korelować z nową stroną internetową Królestwa (bardzo bym prosił Szefa KSI o podanie do niej namiarów). W zasadzie wszystko co jest zawarte w tej koncepcji jest napisane pod tę stronę. W międzyczasie zachęcam do zapoznania się z tym dokumentem.
(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: matmax »

Namiary na nową stronę: http://b1.dreamland.net.pl/
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: Daniel von Witt »

Dziękuję Szefowi KSI za prezentację. Kolejna rzecz, a właściwie pytanie do wszystkich: pracujemy nad tą stroną czy nie? I drugie: czy pracujemy w oparciu o koncepcję Svobody czy nie? Musimy sobie na te pytania odpowiedzieć, bo ja osobiście póki co nie widzę ładu i składu w tutejszych obradach. Wszystko jest na spontanie, zmieszane. Potrzeba nam organizacji i systematyczności, jeżeli chcemy gdzieś dojść.

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: Yaqu13 »

Ja bym kontynuował to co jest zaczęte ale w takim sensie, że... zebrał w jedno miejsce ukończone rzeczy i przejrzał te rozgrzebane. Osobiście nie mam aż tyle wiedzy by dokończyć po kimś pisany kod więc rozgrzebane rzeczy raczej lecą do kosza. To co jest skończone w 100% to się podepnie i można używać.

Jeśli chodzi o spontana to nie miałem za dużo materiałów na temat tego co robić więc tworzę zarys tego co trzeba opracować. Podsumowując bo zaraz będę gadał trzy po trzy, potrzebny jest plan co trzeba zrobić i do każdego punktu najlepiej jak by były pełne "dokumenty" jak to ma wyglądać
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: Daniel von Witt »

Rozpoczęte jest to, co jest na stronie głównej. Większa część rozdziałów Białej Księgi jest nieruszona. Dziś szczegółowo odniosę się do tego planu i postaram się przedstawić (przestawić go na) inną wizję nieco.

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: Karolina Aleksandra »

A więc to ta słynna Biała Księga. Dobra lektura na wieczór. Gdy się z nią zapoznam, będę mogła szerzej się do niej odnieść. Tymczasem — na czym teraz stoimy? Z tego, co się dowiedziałam do tej pory, z projektów informatycznych w Królestwach mamy:
  • CBD — Conrad Daroseier-Stattoseier (brak czasu);
  • nowa strona Królestwa — ???;
  • system gospodarczy — Tomasz von Habsburg (chociaż nie znam jeszcze szczegółów)
  • system? — Michał Yaqu
Coś jeszcze? Coś pomyliłam? Arcyksiążę von Salvepol też chyba nad czymś pracuje? Czy ktoś pokusiłby się o podsumowanie wszystkich swoich wątków w tym dziale, abyśmy wiedzieli, na czym stoimy?

Co mnie bardzo interesuje, to kwestia nowej strony. Ten projekt został porzucony? Czy czeka na coś?

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Karolina Aleksandra pisze:
nowa strona Królestwa — ???
W sekcji "Ostatnie posty" pojawiają się również informacje z działów tajnych.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: matmax »

Tomasz von Habsburg pisze:
Karolina Aleksandra pisze:
nowa strona Królestwa — ???
W sekcji "Ostatnie posty" pojawiają się również informacje z działów tajnych.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Myślę, że jeśli chodzi o "nową stronę", najrozsądniej będzie po prostu ją wyłączyć. Projekt upadł razem z odejściem Marcina Mikołaja.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: Daniel von Witt »

Stroną przygotowaną przez JKW Marcina Mikołaja jest zainteresowany Oskar ben Grozny Witt. Mógłby Pan przekazać dane do niej, aby Minister Rozwoju mógł się przy niej pobawić?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: matmax »

Daniel von Witt pisze:
Stroną przygotowaną przez JKW Marcina Mikołaja jest zainteresowany Oskar ben Grozny Witt. Mógłby Pan przekazać dane do niej, aby Minister Rozwoju mógł się przy niej pobawić?

(-) Daniel von Witt
Jasne. Dane dostępowe postaram się przekazać dzisiaj.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: Daniel von Witt »

Z tego też co wczoraj rozmawiałem z Panem Premierem to wynikało, że Pan Premier byłby skłonny zmierzyć się z podmienieniem strony obecnej na tą, którą spróbowałby zrobić z strony JKW Marcina Mikołaja (bo ona jest słaba, jedna słabsza od drugiej). Z tego co wiem to przedpotopowa strona mocno odstrasza, a ratuje nas aktywność na forum. Gdyby zsynchronizować dobre forum z dobrą stroną osiągalibyśmy podobne rezultaty w demografii jak Sarmacja, albo chociaż mocniej byśmy się do nich zbliżyli naszym wzrostem, a nie ich upadkiem. Bo obecne systemy, choć wiekowe, to też radzą sobie nie najgorzej (szczególnie jeśli chodzi o ewidencję ludności, zarządzanie danymi z tym związanymi oraz ewidencję firm). Może więc byłby Pan tak uprzejmy i opisał z czego składa się obecny system strony głównej w całości, co z czym się wiąże oraz co należałoby zrobić, aby podmienić chociaż "karoserię" - takie info dla laika, jak ja.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: Karolina Aleksandra »

Przypomniało mi się, że JKW Marcin Mikołaj prosił o wyłączenie modułu rejestracji na stronie — podobno już od czasów JKW Alfreda niektórzy się tam rejestrują. Może jakieś wyraźne zaznaczenie, że to strona testowa, a prawdziwa jest tu i tu?

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: Daniel von Witt »

Dane dostępowe przekazano? Coś działo się z tą stroną?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: Torkan Ingawaar »

Siema

od jakiegoś czasu (z rok) noszę się z zamiarem opublikowania Białej Księgi pod szyldem Książęcej Oficyny Wydawniczej. Już dawno temu dostałem zgodę od Pavelka na publikację (nie miał też nic przeciwko temu Witt, który w 2016 był premierem), ale dla porządku pytam: czy Królowa, KSI i obecny Rząd widzą jakieś przeszkody ku temu, aby treść Białej Księgi, w ramach ciekawostki historycznej (która w 2017 niestety wciąż pozostaje raczej futurologią - a miało być tak pięknie :/) i ewentualnego źródła inspiracji dla twórców systemów, została ujawniona? Przez przeszkody rozumiem na przykład dalsze rozwijanie opisanych przez autora koncepcji i chęć utrzymania ich w tajemnicy do czasu zakończenia prac.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: RomanoPorfavor »

Ja osobiście nie widzę problemu. Nawet jeżeli komuś przyszłoby do głowy realizować zawarte tu założenia, to nie widzę powodu aby nie były one wcześniej znane.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: matmax »

Plus nie wyglada na to, by ktoś w tej chwili dążył do realizacji. Jak dla mnie okej.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: Torkan Ingawaar »

Ok, czekam jeszcze na zdanie Karoliny.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowy Dreamland - Biała Księga (Pavel Svoboda)

Post autor: Karolina Aleksandra »

Myślę, że nie ma nic przeciwko. Niechaj się wszyscy dowiedzą, jak to Dreamland w 2017 miał wyglądać ;-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sekcja B Komisja Gospodarcza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości