Pytania

Komisja Gospodarcza zajmuje się sprawami systemu gospodarczego.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Pytania

Post autor: Yaqu13 »

Zamiast spamować na PW będę tutaj zadawał pytania. Powinno to też ułatwić postępu prac i wyłapaniu błędów.

PS. Niech tez coś mają osoby które będą po mnie poprawiać system ;)
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Pytania

Post autor: Yaqu13 »

Proszę o wprowadzenie przykładowych rekordów do tabel z banku ponieważ usiłuję ustalić jak są połączone konta użytkowników z kontami w banku

Na konto logujemy się po NIM-ie?
Później przechodzimy na stan konta po ID?
A historia jak działa? bo po ID jej nie wyszukam bo ID się zwiększa z każdym przelewem, więc jedynie po nr konta

No nie powiem ciekawie zrobione ;);p
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Pytania

Post autor: matmax »

Jutro postaram się coś wprowadzić. Przy pokazywaniu historii i logowaniu w skrócie jest tak jak piszesz.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Pytania

Post autor: Yaqu13 »

Jak tylko będę miał potrzebne dane to podziałam coś z bankiem


Mam pytanie odnośnie systemu gospodarczego, dysponujemy jakimiś materiałami?
Myślałem aby zrobić giełdę surowców na której znajdowało by się:
1. Drewno (do budowy domów, firm itp)
2. Kamień (j/w)
3. Jedzenie
4. ...i nie wiem co dalej ;)

Surowce produkowały by firmy (na początku państwowe) z akcjami na giełdzie.
Akcje każdy mógł by kupić i tym samym stać się właścicielem po osiągnięciu 51% akcji automatycznie zmieniał by się właściciel firmy.
Cena akcji liczona będzie z kwoty na koncie firmy podzielonej przez 100 (sto to wszystkie dostępne akcje odpowiadające 100%, nie bawił bym się tu w inne ilości ponieważ wprowadzi to tylko zbędne zamieszanie)
Właściciel posiadał by panel firmy i raz w tygodniu mógł by kliknąć przycisk WYPRODUKUJ SUROWCE (aby miał jakąś robotę). Po naciśnięciu przycisku na giełdę trafiało by np. 1000 sztuk drewna, na konto firmy odpowiednia kwota np. 10.000 D, a na konto właściciela powiedzmy 10% z tej kwoty. Kwota trafiająca na konto firmy podnosiła by cenę akcji. Pieniądze z konta można by w przyszłości inwestować w rozbudowę firmy i zwiększenie produkcji (na razie bym do nich nie dawał dostępu właścicielom)
Pieniądze na zapłacenie za drewno pochodziły by z systemu giełdy, a tam by pieniądze się uzupełniały z zakupów itd (w każdym razie system powinien się zerować)

Cała gospodarka będzie wymagała sporo uregulowań prawnych jak np. obowiązek budowy domów / siedzib firm i wprowadzenie zapotrzebowania na jedzenie. Aby system zadziałał to musimy stworzyć "sztuczne potrzeby"
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Pytania

Post autor: ABW »

Myślałem też o roli czynnika ludzkiego, czymś w rodzaju Izby albo Grupy Pracowniczej, której rolą byłoby "wypozyczanie" pracowników do potrzebnych prac. Omówię na przykładzie budowy linii kolejowej:

1. Mamy inwestycję. Planujemy wytyczenie trasy. Wyrównujemy teren pod budowę trasy i przywozimy tłuczeń i wysypujemy tam, gdzie mają być tory. Potem budujemy siec trakcyjną i na koniec tory z całym osprzętem. Koszty większe będa tam gdzie są wzniesienia itp. To wszystko robią pracownicy, których aż tylu nie mamy. Do gry wchodzi GP, która daje siłę roboczą np. 150 osób i te osoby zajmują się pracami wymienionymi wyżej. GP ponosi koszty za pracowników np. finansuje obowiązkowe ubezpieczenie i te koszty dolicza do kwoty wypożyczenia dla firmy, która buduję infrastrukturę. GP wylicza sobie cenę przez ilość dni jaką mają trwać pracę.

Teraz związane z surowcami:

Do budowy linii potrzebne są takie rzeczy jak:

maszyny budowlane, tłuczeń, sieć trakcyjna, słupy trakcyjne, osprzęt elektryczny, szyny, budowa stacji, budynki położone przy torach związane z przejazdami itp.

Te materiały wytwarzac muszą huty, zakłady przemysłowe, które dostarczą gotowe materiały na miejsce budowy ( i te zakłady też wypożyczą ludzi z GP), ale skądś muszą pobrac surowce.

Surowce wytworzą np. FGC albo FGE, które też muszą ponieść koszty wydobycia (czynnik ludzki czy maszyny i transport do hut)

Oczywiście ktoś musi wziąć nieoprocentowany kredyt od państwa albo od prywatenej firmy (np. firma z maszynami, bo nie weźmie ich z powietrza, ale załóżmy GP czynnik ludzki ma na wyciągnięcie ręki) W ogóle to i firma z maszynami i GP musiałby dostać kapitał początkowy, aby rozpocząć działanie całego tego łańcucha.

W miarę rozkręcenia interesów pożyczki mogłyby być póżniej oprocentowane, ale nie wiem czy gdzies po drodze by to nie padło przez jakies długi czy coś.

Pomysły na mniejszy rynek, czyli potrzeby mieszkańców to:

wymuszone(jakie mogą być):
- jedzenie
- ubezpieczenie
- lokum
- transport
- koszty energii, wody, gazu itp.

dodatkowe:

- różne rozrywki (np. kupno gazet)
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Pytania

Post autor: Yaqu13 »

Po wyrazie "wzniesienia" się zgubiłem ;)

Budowa trasy wiąże się z wytyczeniem działek, opisaniem ich (góry, doliny itp) oraz wprowadzeniem do bazy danych, już pomijam fakt okodawania tego. Mamy cokolwiek z w/w rzeczy prócz mapy robionej "odręcznie" z której nic nie wynika?
Jak ma przebiegać np proces budowy od samego początku?

1. Naciskam przycisk "Mapa" i pojawia nam się np. obrazek mapy z podziałem na działki (tu już będzie rzeźnia bo potrzeba grafika i tony mały obrazków na każdą możliwość)
2. Naciskam konkretną działkę i wybieram przycisk "budowa" (każda działka musi być wprowadzona do bazy danych i opisana czego ile na niej występuje, jej rodzaj, i obrazek jaki ma się wyświetlać)
3. Aktywuje się boczne menu z opcjami budowy
4. Następnie wybieram co ma się wybudować?

Ja to widzę na razie na zasadzie gry plemiona czyli mamy mapę klikamy i nam się pojawiają obrazki. Można to też zrobić tak jak jest np. ogame czyli sam tekst bez obrazków terenu. To już do dogadania ale za tym też idzie różnica wyglądu i włożonej pracy.

Potrzebował bym wersji graficznej np. w paincie narysowane kwadraty i opisane co ma gdzie się znajdować i za co odpowiadać. Pomysł pomysłem ale go nie widzę "oczami wyobraźni"

Proponuję abyśmy jechali po kolei czyli najważniejsze potrzeby mieszkańców jedzenie, dach nad głową a później reszta... chyba że się wkurzę po drodze ;p
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Pytania

Post autor: Yaqu13 »

Proszę o przeniesienie postów od ABW dotyczących surowców do tematu [Projekt] Surowce
Chcę trochę posegregować tematy zanim w jednym wątku będziemy rozmawiać o wszystkim i o niczym i się zgubię

z góry THX
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Pytania

Post autor: ABW »

Podziele poszczegolne kwestie i wytlumacze w innych watkach.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Pytania

Post autor: ABW »

ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Pytania

Post autor: Yaqu13 »

ABW pisze:Moze coś takiego jak tu:

http://scholandia.org/mapy/miasta/Internetia/
Ciekawie to wygląda.
Na miasto wręcz idealne ale na prowincje już nie do końca bo ulice musiały by dostać swoje działki jeżeli chcieli byśmy je rozbudowywać, w sumie i tak chyba tego nie unikniemy. Poszukam informacji na YT aby zrobić coś podobnego w JavaScript bo nie chce mi się ekstra uczyć Flasha ;p
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Pytania

Post autor: matmax »

Michal Yaqu pisze:Proszę o wprowadzenie przykładowych rekordów do tabel z banku ponieważ usiłuję ustalić jak są połączone konta użytkowników z kontami w banku

Na konto logujemy się po NIM-ie?
Później przechodzimy na stan konta po ID?
A historia jak działa? bo po ID jej nie wyszukam bo ID się zwiększa z każdym przelewem, więc jedynie po nr konta

No nie powiem ciekawie zrobione ;);p
Do wszystkich tabel wprowadziłem przykładowe rekordy. Niekiedy prowadzą do kont, których nie przenosiłem, więc dane nie są 100% spójne, ale powinno wystarczyć do sprawdzenia. Jeśli coś będzie wątpliwe, pisz. Gdy będę miał chwilę, odpowiem.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Pytania

Post autor: Yaqu13 »

Do tematu banku wrócę koło weekendu bo ABW zaciekawił mnie tematem map izometrycznych i sobie o nich "czytam". Chociaż "czytam" jest na wyrost bo nie ma żadnych materiałów na ten temat a na forum informatyki mi napisali, że to czysta matematyka i trzeba to samemu napisać ;) Jak coś napiszę fajnego to ABW zagonię to pracy grafika i mi kafelki poobrabia bo się wyrywał do pracy ;p
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Pytania

Post autor: ABW »

Michal Yaqu pisze: Jak coś napiszę fajnego to ABW zagonię to pracy grafika i mi kafelki poobrabia bo się wyrywał do pracy ;p
Jak za starych dobrych czasów, gdy byłem dreamlandzkim kmiotkiem :)
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sekcja B Komisja Gospodarcza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości