Postęp prac

Komisja Gospodarcza zajmuje się sprawami systemu gospodarczego.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Postęp prac

Post autor: Yaqu13 »

W tym temacie będę zamieszczał informacje o postępie prac nad systemem gospodarczym

http://yaqu.dreamland.net.pl/KD1/
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Postęp prac

Post autor: Yaqu13 »

1. Logowanie
1.1. Kodowanie hasła
2. Temat index.php
2.1. Temat panel.php
3. Menu rozwijane
3.1. Include
3.2. Zawartość menu
3.3. Wygląd menu
4. Panel użytkownika
4.1. Zmiana hasła
4.2. Zmiana danych
5. Bank
6. Gospodarka
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Postęp prac

Post autor: Yaqu13 »

Nie wiem jak będę stał z czasem w najbliższych tygodniach bo zmieniam robotę.

Proszę o spis co trzeba zrobić w pierwszej kolejności a tym się zajmę w wolnej chwili
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Postęp prac

Post autor: Markocjusz van Koller »

Moim zdaniem - na chwilę obecną - priorytetem powinno być przeprowadzenie prac nad systemem bankowym.

(-) Markocjusz van Koller
Minister Spraw Wewnętrznych
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Postęp prac

Post autor: Yaqu13 »

Zwracam się z prośbą o przetestowanie skryptu logowania, rejestracji, zakładania kont bankowych i operacji bankowych... jednym słowem wszystkiego co się da na wszystkie możliwe sposoby... dostępnego pod adresem:
http://yaqu.dreamland.net.pl/KD1

Sprawdzałem go z grubsza ale mogło mi coś uciec

Wszelkie błędy najlepiej z Print Screenem proszę zgłaszać tutaj

Login i hasła do FTP i Bazy MySQL zostały "stare" ;)

Można zakładać nowe konta lub skorzystać z istniejących na których znajduje się "kasa":

login:
adam@gmail.com
marek@gmail.com
anna@gmail.com
daria@gmail.com
tomek@gmail.com

hasła wszędzie to:
qwerty123 (automatycznie się uzupełnia)

numery kont prywatnych:
100100
123456
500600
159545
879644

numery kont firmowych:
A400500
A200300
K100211
F234829
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Postęp prac

Post autor: Daniel von Witt »

Świetnie, że wrócił Pan do pracy. O tym, co Pan wyżej zaprezentował wypowiem się wieczorem.

(-) Daniel ax. von Witt
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Postęp prac

Post autor: Yaqu13 »

Proszę aby Mat Max von Salvepol w wolnej chwili rzucił okiem na kod... wydaje mi się, że wszystko jest w miarę zabezpieczone ale mogłem gdzieś się walnąć. Kod "wszędzie" gdzie są wprowadzane dane powinien usuwać znaki specjalne, przy e-mailu sprawdza jego poprawność i koduje hasła. Starałem się go też zabezpieczyć aby nie dało się wysłać "swojego formularza" więc w niektórych miejscach sprawdza czy użytkownik ma uprawnienia do kont bankowych.

reCaptcha podczas rejestracji jest chwilowo wyłączona... w komentarzach jest działająca na localhost-cie

Chwilowo z phpmyadmin nie usuwałem starych tabel bo może się jeszcze do czegoś przydadzą

Jeśli chodzi o zbieranie danych o użytkownikach to script pobieranie IP + daty podczas rejestracji oraz podczas robienia przelewu. Zastanawiałem się nad tabelą co będzie jeszcze zaciągać dane podczas logowania ale to chyba za dużo śmiecenia. Aktualizacja ostatniego logowania nam nic nie da jeśli się komuś włamią bo nadpisze numer IP, a zbieranie danych z wszystkich logowań szybko zapcha tabelę z danymi logowania

Jeżeli wszystko działa to podobnie będę pisał resztę. Piszę w czystym PHP bez żadnych framework-ów więc nawet początkujący (jak ja) powinien to ogarnąć ;)

PS. Mam pytanie o kodowanie hasła bo jeżeli w starych bazach jest użyte md5 to będzie problem z przeniesieniem zawartości ponieważ ja użyłem innego "bezpieczniejszego" kodowania haseł z ziarnem. Md5 z tego co się orientuję nie jest już bezpieczne bo chyb chinole je złamali ;p Więc może być problem z przenosinami kont :(
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Postęp prac

Post autor: Yaqu13 »

Zaktualizowałem stronę przepinając CSS w inne miejsce (jeżeli zobaczycie białą stronę a nie szarą to znaczy, że jest gdzieś błąd)

Usunąłem kilka zbędnych linijek kodu aby całość odchudzić i by lepiej wyglądał kod

Obecna wersje oznaczyłem jako Alpha 0.34
(Alpha czyli wersja bardzo testowa, a 34 to numer kopii po zmianach... jak by ktoś chciał obejrzeć jak wyglądał postęp prac i co było dodawane i zmieniane to można to prześledzić porównując wersje strony)

Czekam na sugestie co do dalszych prac
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Postęp prac

Post autor: Yaqu13 »

Przerobiłem dziś dość mocno kod ponieważ wyszło parę "ciekawych" rzeczy
Obecnie edycja kont bankowych jest niedostępna... cały dzień się męczyłem z naprawą błędów i już tego nie zrobiłem bo mi się po prostu nie chciało ;p
Strona w większości napisana "od nowa" jak teraz coś będzie źle to się chyba potne :/

Jak będę miał chwilkę to ruszę tą biała księgę bo jak się dotknę optymalizacji kodu to pewnie znowu coś znajdę nie tak ;(
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Postęp prac

Post autor: ABW »

Z sugestii to nie wiem czy jesteś to w stanie zrobić Michale, ale myśleliśmy nad CBD jako narzędzia do udzielania kredytów, depozytów i przetrzymywania walut lokalnych. Tu musiałby się wypowiedzieć MSWiA, gdyż on ostatnio upodmiotowił CBD i wie co należy robić w dalszej kolejności pod względem informatyzacji.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Postęp prac

Post autor: Yaqu13 »

Zapomniałem wczoraj zrobić zakładanie kont firmowych to zrobię to "chyba dziś" wraz z ich edycją. Dam osobny dział "Zarządzanie firmą" i tam wrzucę:
1) zakładanie firmy + konta firmowego (aby z automatu każdej firmie przypisał konto)
2) edycje danych firmowych i uprawnień do konta w banku

Bank na razie posłuży do przelewów z kont prywatnych i firmowych oraz sprawdzenia historii. Najwyżej później się to zmieni. Bo nie chcę tam przypinać masy rzeczy aby się nie zgubić
ABW pisze:Z sugestii to nie wiem czy jesteś to w stanie zrobić Michale, ale myśleliśmy nad CBD jako narzędzia do udzielania kredytów, depozytów i przetrzymywania walut lokalnych. Tu musiałby się wypowiedzieć MSWiA, gdyż on ostatnio upodmiotowił CBD i wie co należy robić w dalszej kolejności pod względem informatyzacji.
Kredyty, depozyty i lokaty... hmmm... wykorzystuje się tu datę (od - do) więc nie powinno być z tym większego problemu. Nie wiem jak zrobić automatyczne aktualizowanie daty przez serwer. Czyli np. lokatę wybieramy na 1 dzień, po 24h kwota powinna się dodać automatycznie do konta użytkownika bo lokata się kończy. System z tego co mi wiadomo nie zrobi tego automatycznie i będzie czekał do póki użytkownik się nie zaloguje. Logując się użytkownik nieświadomie odpali script, który sprawdzi daty i je zaktualizuje. Na chwilę obecną osoba musiała by się zalogować aby daty się zaktualizowały, chyba że się mylę

PS. Szedł bym chwilowo w kierunku gospodarki aby można było wydawać kasę bo jak na razie to każdy ją chomikuje ;p
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Postęp prac

Post autor: Karolina Aleksandra »

Baronie Yaqu (zakładam, że ma baron wciąż dostęp do tego działu), na czym stanęła praca? Widziałam jakąś rezygnację z prac w Komisji, ale post o tym jest wcześniejszy niż ostatni post w tym temacie. W skrócie: czy kontynuuje Pan swoje prace w jakiejś formie, czy już zostały one totalnie zarzucone? A jeśli tak, czy istnieje szansa powrotu do nich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sekcja B Komisja Gospodarcza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości