Tentego.

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Tentego.

Post autor: Ignats ik Ruth »

No dzień dobra.
Nowy tu nie jestem, zwiedzam nie pierwszy raz. Ale dawnom nie był, a zmian dużo i faktycznie czuję się jakbym nowy był. Jedyne co wiem o KD, to że świeżo KPA wygrał rzutem na taśmę z KPD (no i że musieliście mieć jakąś dziwną reformę administracyjną - strona sugeruje).
Swoją drogą, już drugi nim w moim życiu nie działa. Można prosić o przywrócenie któregoś? Jeśli trzeba biurokratycznie - można prosić o wskazanie, gdzie?

Pozdrawiam,
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Daniel von Witt »

Witam Pana ponownie,

w sprawie przywrócenia utraconego prawa (zapewne stałego pobytu) proszę zwrócić się z wnioskiem (nie ma wzoru, wystarczy własnymi słowami) w tym miejscu.

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Gaston de Senancour »

Witamy w Królestwie.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Ignats ik Ruth »

Widzę, że z tym podobnie jak w Sarmacji. Witam, witamy. Trzeba zadać konkretne pytanie, bo sugestio-aluzja nie chwyta. Mógłby mi ktoś opowiedzieć pokrótce o reformie administracyjnej? Byłbym też niesamowicie wdzięczny za informacje, czy jakiś wykaz nowych najważniejszych przepisów, czy czegoś takiego.
Na marginesie dodam, że szacun dla PTRa za ruszenie heroldii. Bardzo zgrabnie ładnie to wygląda. Ja cały czas zbieram swój zapał na zrobienie tego w Baridasie i Sarmacji :D (Z tymże tutaj był zdecydowanie mniejszy pierdo*nik).

JE Premierowi za łącze pięknie dziękuję!
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Piotr Novitius
Posty: 81
Rejestracja: 7 sie 2016, 15:29
NIM: 162405
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Piotr Novitius »

Witamy. Jestem nowy w Królestwie, więc obca mi jest Pańska postać, co do reformy administracyjnej to z tego co wiem połączono Webland, Morland i Surmalę w Domenę Królewską.
(-) Piotr Novitius

Kanclerz Abachazji, Król Wenedii, obywatel abachaski i lider Kongresu Regionalno-Reformatorskiego tamże, obywatel bialeński, parlamentarzysta abachaski i dremlandzki, zfiodoryzowany zwolennik absurdalnych teorii spiskowych, multipaszportowy sezonowiec, bredzący, odosobniony margines mieszkańców RB etc. etc. etc.
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

No cześć Ignacy!
Piotr Novitius pisze:Witamy. Jestem nowy w Królestwie, więc obca mi jest Pańska postać, co do reformy administracyjnej to z tego co wiem połączono Webland, Morland i Surmalę w Domenę Królewską.
Ta reforma nie jest aż taka nowa (chyba). Nieaktywne i wyludnione prowincje połączono, ot i wszystko.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Ignats ik Ruth »

Piotr Novitius pisze:
Witamy. Jestem nowy w Królestwie, więc obca mi jest Pańska postać, (...)
Teutończyk, większą część 6-letniego v-życia siedzący w Gellonii i/lub Baridasie. Generalnie - jestem z Sarmacji. Byłem tam wielokrotnie posłem, ministrem, heroldem, choć najdłużej robiłem chyba w wymiarze sprawiedliwości (jeśli policzy się go łącznie z wymiarem ścigania). Jestem leniem i realiozowiczem, obecnie nie robię nic poza zaglądaniem do mikronacji i pisaniem jakichś bzdur na forach, jak to ujął Siergiusz Asketil :D A, no i byłem kiedyś arcyżenadynem Wandowic, możecie chieć to wiedzieć, bo widzę, ze z lekka jest kosa na linii KPA - KPD.
Piotr Novitius pisze:
(...) co do reformy administracyjnej to z tego co wiem połączono Webland, Morland i Surmalę w Domenę Królewską.
To czyim lennem jest teraz Skytja, na ten przykład? Mam tam zespół piłkarski, wolałbym wiedzieć :D

Vlad - no to nie jest niby nowa reforma, ale dla mnie jest świeżutka po luju - dawno nie zaglądałem.
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Ignacy pisze:To czyim lennem jest teraz Skytja, na ten przykład? Mam tam zespół piłkarski, wolałbym wiedzieć :D
Towarzysz Torkan Ingawaar.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Ignats ik Ruth »

No ale Skytja była lennem Surmali. I co, przeszła na lennika 'prywatnego'?
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

A bo ja wiem. :/ Może. Ja jestem tutaj tylko błaznem.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: RomanoPorfavor »

Siema Ignac.
Ignacy pisze:
Widzę, że z tym podobnie jak w Sarmacji. Witam, witamy. Trzeba zadać konkretne pytanie, bo sugestio-aluzja nie chwyta. Mógłby mi ktoś opowiedzieć pokrótce o reformie administracyjnej? Byłbym też niesamowicie wdzięczny za informacje, czy jakiś wykaz nowych najważniejszych przepisów, czy czegoś takiego.
Jak napisał Vlad - reforma tylko połączyła dawne prowincje, teraz mamy w sumie trzy - Unię Saudadzką vel Furlandię i Luindor, anektowaną Scholandię (z Awarą Płd., he he) oraz Domenę Królewską, która w sumie jest tym co dawny Terkor, sprzed pierwszej reformy Kefasa, która zmieniła go z "ziem niczyich" w prowincję w pełnym tego słowa znaczeniu.
Na marginesie dodam, że szacun dla PTRa za ruszenie heroldii. Bardzo zgrabnie ładnie to wygląda. Ja cały czas zbieram swój zapał na zrobienie tego w Baridasie i Sarmacji :D (Z tymże tutaj był zdecydowanie mniejszy pierdo*nik).
Ja póki co ruszyłem bardzo niewiele, cały czas poruszam się w tej samej przestrzeni - jedynie odnowiłem w wektorach to co już było.

W Sarmacji i Baridasie pierdzielnik był zawsze na własne życzenie i zamierzony. I w sumie chyba taki tam bardziej pasuje. Próby ustalenia wspólnej formy tak jak jest w Dreamlandzie teraz to byłoby po prostu przeciwskuteczne. Taka tradycja mieszana się wytworzyła w KS, więc niech zostanie.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Ignats ik Ruth »

PTR pisze:
Jak napisał Vlad - reforma tylko połączyła dawne prowincje, teraz mamy w sumie trzy - Unię Saudadzką vel Furlandię i Luindor, anektowaną Scholandię (z Awarą Płd., he he) oraz Domenę Królewską, która w sumie jest tym co dawny Terkor, sprzed pierwszej reformy Kefasa, która zmieniła go z "ziem niczyich" w prowincję w pełnym tego słowa znaczeniu.
Ah. Czyli te prowincje co zniknęły, wlazły do DK i nie jest to już li tylko 'bańka-wydmuszka' wokół Ekkore? Trochę szkoda, to było klimatyczne. Pierwotny TerKor bardziej mnie zawsze jarał od drugiego (choć oba znam tylko z zapisów historycznych :p). gdzieś na forum mi się przewinęło pojęcie baliwatu. To nowa nazwa na prowincje? :)

OD Awary Południowej to ten... :c
PTR pisze:
W Sarmacji i Baridasie pierdzielnik był zawsze na własne życzenie i zamierzony. I w sumie chyba taki tam bardziej pasuje. Próby ustalenia wspólnej formy tak jak jest w Dreamlandzie teraz to byłoby po prostu przeciwskuteczne. Taka tradycja mieszana się wytworzyła w KS, więc niech zostanie.
No nwm. Ja dostaję kur*icy, jak an to patrzę :/ Większej dostaje tylko wtedy, jak muszę pracować [w ogóle, ale nad tym - w szczególności].
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Daniel von Witt »

Ignacy pisze:No ale Skytja była lennem Surmali. I co, przeszła na lennika 'prywatnego'?
Surmala, Morland i Webland przestały istnieć, włączone do Domeny Królewskiej, nad którą władzę sprawuje Król lub w jego imieniu Lord Gubernator. Król powierzył więc Skytję w lenno Ingawaarowi. Obecnie jest to najaktywniejsza część całej Domeny (stare granice: Ekorre, Dreamopolis, Webland, Zachodni Webland <też lenno>, Morland, Surmala, Skytja).

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Ignats ik Ruth »

OK. Dziękuję bardzo. To jeszcze ostatnie takie pytanie, z tych najważniejszych. Poratujcie starego, wolno kumającego faceta. Ivo to, czy Grisza? XD

[edit] Dobra, głupi jestem - przecież ma patronimik. Nie wiedziałem, że ten dziad, a mój Tata-nr2 jeszcze jest aktywny w mikronacjach xd
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: RomanoPorfavor »

Ignacy pisze:OK. Dziękuję bardzo. To jeszcze ostatnie takie pytanie, z tych najważniejszych. Poratujcie starego, wolno kumającego faceta. Ivo to, czy Grisza? XD
Ani jeden ani drugi :D
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: RomanoPorfavor »

Ignacy pisze:Pierwotny TerKor bardziej mnie zawsze jarał od drugiego (choć oba znam tylko z zapisów historycznych :p).
No ten pierwotny TerKor był prawie nieistniejący, w tym sensie, że były w nim po prostu pojedyncze miasta które jeszcze funkcjonowały (albo były zakładane) w miejscu upadłych prowincji. Potem była pierwsza próba uporządkowania (sam byłem pierwszym Wojewodą Koronnym przez dwa tygodnie przed pamiętnym czerwcem, kiedy... przestałem być :P). Jak to szło dalej to nie wiem.
Gzieś na forum mi się przewinęło pojęcie baliwatu. To nowa nazwa na prowincje? :)
Tak, dość ograniczające (wymusza na prowincji kształt analogiczny do lenna, z jednym suwerenem podległym Królowi).
OD Awary Południowej to ten... :c
Jest scholandzka, nie da się ukryć :)
PTR pisze:No nwm. Ja dostaję kur*icy, jak an to patrzę :/ Większej dostaje tylko wtedy, jak muszę pracować [w ogóle, ale nad tym - w szczególności].
Scisłodupstwo :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Ignats ik Ruth »

PTR pisze:
Gzieś na forum mi się przewinęło pojęcie baliwatu. To nowa nazwa na prowincje? :)
Tak, dość ograniczające (wymusza na prowincji kształt analogiczny do lenna, z jednym suwerenem podległym Królowi).

No bez przesady, sama nazwa tego nie wymusza. Wystarczy powołać jakąś Seneszalię/Radę Seneszalów Baliwatu X i voila. Baliw to przeca raczej urzędas niż lennik, a w nieistniejącej Francji onegdaj równy seneszalowi (chiba). No chyba, ze mowa o tych tytularnych dwóch niewiadomo-ktosiach na Wyspach Normandzkich, którzy nie mają w sumie nic poza nazwą taboreta.
PTR pisze:
OD Awary Południowej to ten... :c
Jest scholandzka, nie da się ukryć :)
No jednak nie kto inny, jak rząd dreamlandzki, się z tego poglądu publicznie wycofał. Nie ładnie tak ciągle zmieniać zdanie :/
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Torkan Ingawaar »

OK. Dziękuję bardzo. To jeszcze ostatnie takie pytanie, z tych najważniejszych. Poratujcie starego, wolno kumającego faceta. Ivo to, czy Grisza? XD
To ja!

Jak razem z małżonkiem opublikujecie oświadczenie potwierdzające, że jestem matką Kristiana (powinniście to zrobić lata temu, ale Markus nawet byłego kochanka nie szanuje) to dostaniecie własne igloo na skytyjskim odludziu. Książę stawia.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Ignats ik Ruth »

Halo halo, jestem ojcem Kristiana i dziadkiem Twego Ojca, niczego nie będę publikował. Igloo mi się należy i już :c
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: Tentego.

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

A czy uznajecie na tym waszym dorszowym zadupiu sarmackie śluby? Jeśli tak, to ja z chęcią wziąłbym iglo - jestem mężem tego małego monarchofaszysty (tfu!).
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości