Klub Polityczny św. Augustyna

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Gaston de Senancour »

Inicjuję działalność nowej formacji polityczno-ideowej o profilu konserwatywnym.

Patronem czynimy teologię polityczną św. Augustyna z Hippony (354-430), Doktora Kościoła i jednego z jego najświetniejszych Ojców. Nazwa i formuła działania nawiązują z kolei do doby przedrewololucyjnej, gdy partii politycznych we współczesnym rozumieniu po prostu jeszcze nie było. Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby o temperamencie konserwatywnym - monarchistów, tradycjonalistów, sympatyków idei suwerenności narodowej oraz neokonserwatystów. Z czasem pomyślimy o osobnej witrynie internetowej. Na razie wystarczy nam osobny dział na forum.

Wiem, że nie jestem osobą lubianą. Nie musicie mnie lubić. Zakładam, że w ostatnich tygodniach dałem się poznać jako osoba zaangażowana, słowna i zdyscyplinowana. Nie mam ambicji ubiegania się o fotel szefa rządu - zależy mi raczej na zorganizowaniu alternatywnego wobec frontu lewicy obozu sympatyków doktryny konserwatywnej. Chcę zainicjować ruch, który da Królestwu kolejnych liderów i aktywistów. Sprzeciwiam się ideologii poprawności politycznej, gardzę wszelkimi przejawami liberalizmu politycznego, mówię stanowcze "NIE" rozpasaniu w sferze obyczajowej. Zależy mi na nowym Dreamlandzie - zdyscyplinowanym, zwartym, agresywnym w stosunkach zewnętrznych i samowystarczalnym kadrowo.

Nasza oferta programowa świadomie nawiązuje do wcześniejszych formacji konserwatywnych, obecnych na dreamlandzkiej scenie politycznej w ostatnich latach (Partia Burżuazyjna, Dreamlandzka Partia Monarchistyczna i - w wybranych elementach - Klub Republikański, matecznik obecnego Monarchy).
W polityce wewnętrznej opowiadamy się za:
  • statalizmem - Państwo i lojalność jego obywateli zasadą prymarną (w konsekwencji: zaostrzenie prawa obywatelskiego);
  • monarchizmem;
  • silną rolą arystokracji;
  • obecnością związków wyznaniowych w przestrzeni publicznej
  • systemem głosów ważonych, premiującym osoby najbardziej aktywne;
  • antykomunizmem, w którym dostrzegamy toksyny antypatriotyzmu i ateistycznego zdziczenia;
  • dyscypliną społeczną, w tym aktywną rolą moderatora lub moderatorów forum - być może można tu sięgnąć po elementy neofeudalne (suzeren dyscyplinuje i motywuje do pracy swoich wasali, Książę FiL - arystokratów z obszaru Unii; wicekról Scholandii - na terenie Królestwa, etc.);
  • eliminacją patologii nepotyzmu i tolerancji dla zasłużonych emerytów;
  • walką z promocją permisywizmu, rozpasania obyczajów i zaniżania standardów kultury politycznej;
  • promocją aktywności na poziomie prowincji - tu zaczynamy i tu kończymy.
W polityce zagranicznej:
  • zerwiemy z jałowym językiem politycznej poprawności;
  • trzymamy się zasady: żadnych sojuszy - w dobie pustych kontynentów są absolutnie zbędne i jedynie ograniczają swobodę manewru (nazwijmy to odwróconym izolacjonizmem);
  • opowiadamy się za aktywizacją polityki dynastycznej - wiarygodny, heteroseksualny Król powinien być elementem aktywnej polityki zewnętrznej, wzorem świata realnego (nachalna seksualizacja życia publicznego to zasługa lewicy - czas postawić kropkę na "i" i odbić piłeczkę, by uwydatnić groteskę mentalnego ekshibicjonizmu);
  • będziemy szukać partnerów wśród państw metrykalnie nam najbliższych (mowa o metryce obywateli, nie państw);
  • w odniesieniu do sprawy Awary Południowej wyznajemy zasadę, że pacta sunt servanda.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: matmax »

Cieszę się, że i ta inicjatywa w końcu powstaje. Pytanie jednak - kto poza Szanownym wchodzi w skład formacji?
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Gaston de Senancour »

Powyższy komunikat to zaproszenie do działania. Jak pisałem - nie musicie mnie lubić, dotyczy to również potencjalnych współpracowników. Zakładam jednak, że mamy wspólny cel. I wspólnego przeciwnika.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Gaston de Senancour pisze:[...] opowiadamy się za aktywizacją polityki dynastycznej - wiarygodny, heteroseksualny Król powinien być elementem aktywnej polityki zewnętrznej, wzorem świata realnego [...]
Król nie powinien być tylko wiarygodny i heteroseksualny, musi również być biały i wyznawać rotryjski katolicyzm!

Życzę Panu i Pańskim zwolennikom powodzenia!
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Pio Maria de Medici
Posty: 112
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:22
Numer GG: 34757559
NIM:
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Pio Maria de Medici »

Vladimir Iwanowicz pisze:Król nie powinien być tylko wiarygodny i heteroseksualny, musi również być biały i wyznawać rotryjski katolicyzm!
https://www.youtube.com/watch?v=ShJsjvZKZS8
Jego Ekscelencja Pio Maria książę de Medici
Doktor Nauk Teologicznych
Markiz Monte Cassino, książę Ferrary,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej,
Szambelan Patriarszy etc.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Daniel von Witt »

Gaston de Senancour pisze:Powyższy komunikat to zaproszenie do działania.
Zgłaszam się gotowy do pracy i wsparcia Klubu! Mogę mieć nieco inny punkt widzenia na niektóre sprawy, ale to tylko stwarza pole do dysput w ramach formacji otwartej na każdego prawicowca. Warto jednak ustanowić silny i zjednoczony punkt oporu dla komunizmu, który jest godnym przeciwnikiem. Zapowiadam pomoc we wszystkich możliwych aspektach organizacyjnych.

Dopisuję się do listy założycieli.

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Chamberlain »

Zgłaszam akces.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: ABW »

Jak najbardziej proszę o zapisanie mnie do tego ugrupowania, chociaż jako minister wolałbym pozostać neutralny, ale przy rosnącym znaczeniu komunistów nie mogę pozostać bierny. Obyczajowo jestem konserwatywny, pełną swobodę dopuszczam jedynie w kwestiach gospodarczych.

Uderz, uderz w socjalizm!
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Daniel von Witt »

Wspaniale Panie Auksencjuszu! :) Jest nas już czterech i mam nadzieję, że Pan Gaston jeszcze kogoś do nas przyprowadzi :)

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Dzień dobry,
proszę o przyłączenie do Klubu Politycznego św. Augustyna.

Pozdrawiam,
Tomasz von Habsburg
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Daniel von Witt »

Bardzo wyrazista deklaracja przystąpienia :) Witamy i cieszymy się ogromnie.

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Gaston de Senancour »

Dziękuję za tak liczny odzew. Wkrótce konkrety i walka o szybką i efektywną realizację programu.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Mateusz von Kube
Posty: 121
Rejestracja: 8 cze 2016, 17:39
NIM: 451958
Lokalizacja: Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Mateusz von Kube »

Wiem iż na razie jestem nikim, lecz również zgłaszam, prośbę o przyjęcie mnie do Klubu Politycznego św.Augustyna. Jeżeli mam bardziej zaistnieć na polu politycznym,aby dołączyć do waszej partii, mogę to zrobić.
Pozdrawiam,
Mateusz von Kube
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Gaston de Senancour »

Bardzo mnie to cieszy.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Daniel von Witt »

Czy Pan Przewodniczący pracuje nad sformalizowaniem i zalegalizowaniem naszego bytu politycznego? Czy potrzebna jest w tym jakaś pomoc? Chętnie pomogę.

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Gaston de Senancour »

Statut zostanie opublikowany przed końcem bieżącego tygodnia. Tym samym dopełnione zostaną, jak rozumiem, wszystkie formalności.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Daniel von Witt »

Gaston de Senancour pisze:Statut zostanie opublikowany przed końcem bieżącego tygodnia. Tym samym dopełnione zostaną, jak rozumiem, wszystkie formalności.
Odgrzewam. O który weekend chodziło?

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: RomanoPorfavor »

SENANKUR ZREZYGNUJ SKORO NIE DOTRZYMUJESZ TERMINÓW

Oh wait, klub nie założony, nie ma z czego rezygnować ;_;
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Gaston de Senancour »

Daniel von Witt pisze:Odgrzewam. O który weekend chodziło? (-) Daniel książę von Witt
Posypuję głowę popiołem. Statut jest gotowy od miesiąca, dzisiaj go opublikuję. Czy ktoś z adminów mógłby utworzyć małe subforum dla partii, by to wszystkie nie ginęło w zalewie kolejnych postów? Najlepiej w postaci odrębnego działu w ramach "Polityki i społeczeństwa", od razu dla całej trójki obecnie działających ugrupowań. Wystarczą same etykietki - KPA, KPD i ATD. Całą resztą (tj. wyodrębnieniem ewentualnych poddziałów - dla listy członków, statutu i programu - zajęliby się już sami liderzy).
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Klub Polityczny św. Augustyna

Post autor: Daniel von Witt »

Działy powstaną w chwili, gdy Król zarejestruje w CRIP którąkolwiek z partii politycznych, jakie mają powstać. Póki co w CRIP jest nierozstrzygnięty wniosek o rejestrację partii komunistów.

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości