Wizyta Księcia

Sprawy urzędowe i ogłoszenia parafialne.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Wizyta Księcia

Post autor: Sted Asketil »

W dniach 18-21 lutego Książę Furlandii i Luindoru, Daniel diuk von Witt przybędzie z oficjalną wizytą do Marchii Alizon i Toussaint. Miło nam będzie gościć Księcia w zamku Toussaint.

Gabinet Margrabiego - http://margrabia.ty-i.net
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wizyta Księcia

Post autor: Daniel von Witt »

Ziemie Margrabiego są perłą Unii Saudadzkiej, czego nie można powiedzieć niestety o lennach położonych w Furlandii, dlatego przyjeżdżając jutro do Toussaint będę również podpatrywał jak Wasza Ekscelencja prowadzi sprawy swych lenn, gdyż sam mam pod opieką Palatynat Alhambryjski, więc na pewno z dobrych praktyk sam skorzystam.

(-) Daniel diuk von Witt
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Wizyta Księcia

Post autor: Sted Asketil »

No nie przesadzajmy - zaniedbane troche to w tej chwili. Inna sprawa ze jakos nie moge sie zebrac i pokonczyc to co rozgrzebane. Sam licze na jakies pomysly - przy kominku i przednim winie byc moze cos sie urodzi ;-)

Sted Asketil
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wizyta Księcia

Post autor: Daniel von Witt »

Swoją wizytę w marchiach nieoczekiwanie rozpocząłem od wypoczynku w Górach Alizońskich, w których pozostawałem do dzisiejszego poranka. Czas ten spędziłem na odpoczynku od bieżących spraw, poświęcając się delektowaniu górskiej przyrody, sportom zimowym czy studiowaniu dreamlandzkich zbiorów. W końcu jednak trzeba było wyrwać się z błogiej absencji od Królestwa i wrócić do swoich obowiązków, tak więc z samego rana wyruszyłem do Toussaint, aby spotkać się tam z Margrabią, którego czekała również pewna niespodzianka.

(-) Daniel diuk von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Wizyta Księcia

Post autor: Sted Asketil »

Daniel von Witt pisze:Swoją wizytę w marchiach nieoczekiwanie rozpocząłem od wypoczynku w Górach Alizońskich, w których pozostawałem do dzisiejszego poranka. Czas ten spędziłem na odpoczynku od bieżących spraw, poświęcając się delektowaniu górskiej przyrody, sportom zimowym czy studiowaniu dreamlandzkich zbiorów. W końcu jednak trzeba było wyrwać się z błogiej absencji od Królestwa i wrócić do swoich obowiązków, tak więc z samego rana wyruszyłem do Toussaint, aby spotkać się tam z Margrabią, którego czekała również pewna niespodzianka.
Mosci Ksiaze dostarczyl juz nam wystarczajaco niespodziewanych atrakcji - przedluzajacy sie pobyt w Gorach Alizonskich (brak lacznosci) postawil w stan gotowosci (RED ALERT) oddzial ratunkowy. Cieszy nas ze dziewicze tereny Alizonu pozwolily zregenerowac sie, jednakze prosze nastepnym razem wziasc pod uwage zdrowie Margrabiego ;-)

Zatem, witamy serdecznie w naszych skromnych progach. Zamek Toussaint jest do dyspozycji Ksiecia. By nie przedluzac zbytnio powitania, po meczacej podrozy zapraszamy do Sali Ksiazecej na uroczysty obiad.

Obrazek

Chwila relaksu: juz bez asysty dworu Ksiaze z Margrabia przy kawie w zacisznym buduarze...

Obrazek

Dluga podroz z Gor Alizonskich nie pozwolila nam na nic wiecej dzisiaj. Ksiaze udal sie na spoczynek do swej sypialni - Pokoju Orientalnego.
Pokoj Orientalny pisze:Pokój Orientalny, umeblowany podług XIX-wiecznej mody meblami wzorowanymi na Dalekim WschodzieDrugi z pokoi gościnnych umieszczonych na piętrze to Pokój Orientalny. Jego nazwa pochodzi oczywiście od wyposażenia, stanowiącego XIX-wieczną wariację luindorską na temat mebli Dalekiego Wschodu. Niewątpliwie największe wrażenie sprawia łoże z drewnianym baldachimem, ale należy również zwrócić uwagę na misternie wyrzeźbione lampiony.
Obrazek

Dobranoc...
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wizyta Księcia

Post autor: Daniel von Witt »

Mości Margrabio,

dziękuję serdecznie za troskę i miłe powitanie. Wieczór upłynął nam w bardzo przyjemnej atmosferze, a zamek tradycyjnie prezentował się okazale. Jeszcze w czasach, kiedy należał do książąt saudadzkich bardzo lubiłem tutaj przyjeżdżać na mały odpoczynek. Jak również zdążyłem zauważyć zamek utrzymywany jest w bardzo dobrym stanie. Chciałbym zapoznać się jednak z stanem obu marchii, dlatego proszę Margrabiego, byśmy opuścili zamek i przejechali się nieco po okolicy. Będzie miał wówczas Ekscelencja czas by opowiedzieć o tym, czym warto się pochwalić, o tym, czego nie zrobiono i o tym, co macie w planach na najbliższe miesiące.

Chodźmy.

(-) Daniel diuk von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Wizyta Księcia

Post autor: Sted Asketil »

Stagnacja jak widac wszedzie, nie ominela takze Aizonu i Toussaint. Plany sa wielkie ale odlozone do szafy na bilzej nie okreslony czas.

Sted Asketil
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wizyta Księcia

Post autor: Daniel von Witt »

Proszę opowiedzieć o tych mniejszych i realnych, na najbliższy czas. Czy można np. spodziewać się rozwoju serwisu Alizonu w głąb tego, co możemy obecnie obserwować? Czy pracuje Margrabia nad serwisem Marchii Toussaint? Interesują mnie szczególnie takie rzeczy.

(-) Daniel diuk von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Wizyta Księcia

Post autor: Sted Asketil »

Rozgrzebane projekty czekaja lepszych dni. I nie ma co sie oszukiwac - nie weim kiedy nadejda. Na dzien dzisiejszy pochlania mnie Muzeum Kakuckie - na serwerze mam ponad 1500 MB danych ktore trzeba troche posegregowac. W miedzyczasie dotarly do mnie nowe zasoby, wiec mam co robic.

Niestety z mojej strony na chwile obecna to wszystko - "jutro" jest mi nie znane, a najblizszy czas to juz odlegla fantastyka.

Sted Asketil
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wizyta Księcia

Post autor: Daniel von Witt »

Dziękuję za króciutkie nakreślenie sprawy. Na zakończenie wizyty mam do rozwiązania z Margrabią jeden problem, wynikający z Prawa Lennego naszego Księstwa.
Art. 6.
1. Nobilitacja wasala na tytuł księcia i arcyksięcia lub wybór na Następcę Tronu Królestwa musi wiązać w skutkach wydanie przez wasala stosownego rozporządzenia o ustanowieniu dziedzica.
Przepis ten jest związany z faktem, że baronowie otrzymywali baronie (przykład Baronia Rodo - Ottona barona van der Berga), hrabiowie otrzymywali hrabstwa (przykład Hrabstwa Ermeny - Hansa hrabiego von Witta), zaś marchie otrzymywali markizowie i diukowie (przykład Waszej Ekscelencji). Wyżej już zajść się nie dało, gdyż w obrębie Księstwa Furlandii i Luindoru nie mogło funkcjonować inne księstwo. Trudno jednak oczekiwać, by z nadanych ziem wasal obowiązany był zrezygnować, a i do tego Ekscelencji nie będę namawiał. Z tego też względu proponuję zmiany w prawie polegające na ustanowieniu landgrafstwa powyżej statusu marchii, przysługującego książętom i arcyksiążętom wewnątrz Księstwa. Czy taka propozycja znajdzie aprobatę WE?

(-) Daniel diuk von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Wizyta Księcia

Post autor: Sted Asketil »

Dostosuje sie do wszystkich zmian.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wizyta Księcia

Post autor: Daniel von Witt »

Nie będą one duże, a jedynie ustanowią nową formę lenna powyżej marchii, mogącą być również związkiem kilku lenn (tak jak w przypadku Alizonu i Toussaint). Całość terenów, którymi Wasza Ekscelencja rozporządza, stanie się więc Landgrafstwem Alizon-Toussaint, a Margrabia Landgrafem Alizon-Toussaint.

(-) Daniel diuk von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Zablokowany

Wróć do „Gabinet Margrabiego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość