Eskalibur - aktualności

Miasto w Luindorze. Burgrabią jest Jarek Wawrzyniak.
Awatar użytkownika
Edward Ingawaar
Posty: 126
Rejestracja: 15 kwie 2016, 19:09
NIM: 250163
Herb: e07
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Edward Ingawaar »

O przyczynę czemu akurat dorsze proszę spytać Torkana Ingawaara.

Pozdrawiam,
(~) sir Edward Lupus Ingawaar-Svoboda y de Ebruz
Prawowity następca Skytyjskiego tronu
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Daniel von Witt »

Mości Burgrabio, z Eskaliburu uczyniłbym miasto przede wszystkim turystyczne, bazę dla wojska (pobliska Baza Wojskowa MORGW oraz brak dostępu do infrastruktury portowej na zachodnim wybrzeżu w Luindorze) oraz terminal przeładunkowy dla towarów (port handlowy, kolej idąca na południe do Furlandii i na wschód do Alizonu, co jest kolejną inwestycją infrastrukturalną do przeprowadzenia) oraz centrum kultury, rzemiosła i niewielkiego przemysłu spożywczego.
Auksencjusz Butodziej pisze:- Stare Miasto, Zamek ( w tym Urząd Miasta ) i Pałac Eskaliburg, gdzie rezyduję sobie ja :)
W postanowieniu książęcym z 13 grudnia 2015 roku, na mocy którego został Mości Burgrabia powołany mowa jest o Zamku Eskaliburg (Eskali - od Eskaliburu, burg - od zamku, warowni). Sugerowałbym więc pałac nazwać inaczej.

(-) Daniel diuk von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: ABW »

Postanawiam z dniem dzisiejszym, że nową nazwą Pałacu Eskaliburg będzie Pałac Wittów.

Drogi Książę, rozumiem, że baza wojskowa już się znajduje nieopodal miasta - "pobliska Baza Wojskowa MORGW" , czyli rozumiem, że trzeba by było przenieść ją w granice miasta?
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Daniel von Witt »

Auksencjusz Butodziej pisze:Postanawiam z dniem dzisiejszym, że nową nazwą Pałacu Eskaliburg będzie Pałac Wittów.
Bardzo miły gest ze strony Mości Burgrabiego :)
Auksencjusz Butodziej pisze:Drogi Książę, rozumiem, że baza wojskowa już się znajduje nieopodal miasta - "pobliska Baza Wojskowa MORGW" , czyli rozumiem, że trzeba by było przenieść ją w granice miasta?
Baza Wojskowa MORGW znajduje się ok. 60 km na wschód, północny-wschód od miasta (http://micropedia.wikia.com/wiki/Plik:M ... d-2015.png). Trudno będzie przenieść ją do miasta, jednak można wystarać się o umiejscowienie pewnych jej jednostek i struktur w Eskalibur (np. śmigłowce, sztab itp.).

(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: ABW »

W najbliższym czasie postaram się wykonać w miarę dokładny szkic mapy miasta (posiadałem swego czasu zarys, ale chyba stworzę nowy, uwzględniając swoje podsumowanie i uwagi JXM). Liczę na późniejsze edytowanie tego szkicu i dostosowanie go do obowiązujących standardów w KIK przez Waszą Książęcą Mość.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Daniel von Witt »

Oczywiście. Gdy szkic będzie gotowy proszę mi go przesłać. Zajmę się nim należycie.

(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: ABW »

A więc w końcu udało mi się stworzyć mapę:

https://drive.google.com/file/d/0B4yMGV ... sp=sharing
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Daniel von Witt »

Po prostu coś pięknego. Ewidentnie odziedziczyłeś talent po ojcu :)

Jak ma się sprawa strony miasta?

(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Dziękuję za umieszczenie w Eskalibur ulicy Habsburgskiej. :) Chciałbym mieć przy niej mieszkanie.

(-)Tomasz von Habsburg
Awatar użytkownika
Mateusz von Kube
Posty: 121
Rejestracja: 8 cze 2016, 17:39
NIM: 451958
Lokalizacja: Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Mateusz von Kube »

Czy na polach uprawnych, lub poza miastem znalazłoby się miejsce na siedzibę główną DIEiBM'u? I ile ewentualnie wynioasłyby koszty?
Dumny Otaku - sir Mateusz von Kube
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: ABW »

Odpowiem zbiorczo na zadane przez Państwa pytania:
Daniel von Witt pisze: Jak ma się sprawa strony miasta?
Wiem, że strona miała być dawno, ale plany częściowo popsuł mi brak wiedzy historycznej (mało informacji na LDKD, a JKM Morfeusz Tyler, który jest w stanie opisać dokładnie historię Secesji Solardyjskiej i dziejów miasta Zistar, jest nieaktywny), a chciałem, aby te informacje historyczne na stronie się znalazły i to po prostu rozsypało moje dotychczasowe plany i strona nie będzie i nie jest w takim kształcie jakim chciałem, żeby była (z drugiej strony może mało komu chciałoby się czytać burzliwą historię najpierw Zistar, a potem Eskaliburu.

Drugim powodem są obowiązki na stanowisku Ministra, czasami ciężko było pogodzić obowiązki ministra i włodarza miasta + często było mało czasu w trakcie dni nauki szkolnej, ale myślę, że po zakończeniu aktualnej kadencji rządu będę w pełni poświęcał się naszej prowincji i swojemu miastu.
Tomasz von Habsburg pisze:Dziękuję za umieszczenie w Eskalibur ulicy Habsburgskiej. :) Chciałbym mieć przy niej mieszkanie.
Jest to możliwe do zrealizowania. Nie wiem czy sprzedaż działki miałaby się odbyć publicznie czy też możemy to załatwić bez zbędnych formalności. W wolnej chwili prześlę Panu wycinek mapy z dokładnymi numerami działek.
Mateusz von Kube pisze:Czy na polach uprawnych, lub poza miastem znalazłoby się miejsce na siedzibę główną DIEiBM'u? I ile ewentualnie wynioasłyby koszty?
Daniel von Witt pisze:Mości Burgrabio, z Eskaliburu uczyniłbym miasto przede wszystkim turystyczne [...]
Niestety, takie było założenie Szanownego Księcia, jak i moje, że Eskalibur ma być niezbyt dużym miastem, z wieloma walorami turystycznymi i w miarę spokojną okolicą. Ośrodek badań kosmosu jest zbyt dużą inwestycją na takim terenie (potencjalne zanieczyszczenie środowiska, utrata atrakcyjności poszczególnych miejsc, hałas itp.), a idealnym miejscem na tego typu centra badań i inwestycje są duże miasta jak Saudade czy Dreamopolis.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Auksencjusz Butodziej-Witt pisze:
Mateusz von Kube pisze:Czy na polach uprawnych, lub poza miastem znalazłoby się miejsce na siedzibę główną DIEiBM'u? I ile ewentualnie wynioasłyby koszty?
Ośrodek badań kosmosu jest zbyt dużą inwestycją na takim terenie (potencjalne zanieczyszczenie środowiska, utrata atrakcyjności poszczególnych miejsc, hałas itp.), a idealnym miejscem na tego typu centra badań i inwestycje są duże miasta jak Saudade czy Dreamopolis
Ja zaproponuję Królewski Protektorat Tanequetilu.

(-)Tomasz von Habsburg
Lord Protektor Koronny Królewskiego Protektoratu Tanequetilu
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: ABW »

Tomasz von Habsburg pisze: Ja zaproponuję Królewski Protektorat Tanequetilu.
O! i przyszła kryska na matyska. Technologie wojskowe mogą idealnie działać w symbiozie z podbijaniem kosmosu. Pan Tomasz jak zwykle w dobrym miejscu i o właściwej porze. :)
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Auksencjusz Butodziej-Witt pisze:O! i przyszła kryska na matyska. Technologie wojskowe mogą idealnie działać w symbiozie z podbijaniem kosmosu. Pan Tomasz jak zwykle w dobrym miejscu i o właściwej porze. :)
Występowałem teraz jako władza cywilna, ale Bombardier mógłby pomóc w realizacji tego programu. :)

(-)Tomasz von Habsburg
Lord Protektor Koronny Królewskiego Protektoratu Tanequetilu
Prezes Zakładów Zbrojeniowych Bombardier S. A.
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Eskalibur - aktualności

Post autor: ABW »

Nie wiem czy wstałem z grobu, czy wróciłem z dalekiej podróży po antypodach Pollinu.

Przez te dwa, czy nawet 3 lata Eskalibur nie doczekał się swojej strony. Najwyższy czas ukończyć to pierwsze założenie, które nie wypaliło przez 3 lata.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Eskalibur - aktualności

Post autor: Daniel von Witt »

Witaj ponownie :) Miło Cię widzieć wśród żywych, niezależnie od tego gdzie byłeś, jak Cię nie było :P Porozglądaj się w okolicy i zobacz, gdzie możesz dodać swoje trzy dreamy.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Eskalibur - aktualności

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Witaj z powrotem Auksencjuszu ;)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Eskalibur - aktualności

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Witam z powrotem, choć wcześniej chyba nie było nam jeszcze dane się poznać. Mam nadzieję, że Pański powrót sprawi, iż miasto Eskalibur stanie się kolejnym jaśniejącym punktem na mapie Unii, zachęcam także do aktywizacji na innych polach dreamlandzkiej rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: Eskalibur - aktualności

Post autor: Thomas von Lisendorff »

Nie mieliśmy okazji się poznać, ale witam również.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Eskalibur - aktualności

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

W związku z powołaniem mojej osoby na urząd Burgrabiego od dnia jutrzejszego zasiadam w swoim biurze i biorę się do pracy. Carrason to będzie miasto mojego urzędowania. W dniu 06.09.2019 roku chciałbym przedstawić Radzie Księstwa plany, które będą przyświecały mojemu urzędowi a przede wszystkim to co chciałbym zrobić w samym Eskalibur.
Jarosław von Wawrzyniak>>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eskalibur”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości