Armia Królewska - stan i perspektywy

Miejsce dla żołnierzy Króla oraz miłośników wojskowości i militariów.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Armia Królewska - stan i perspektywy

Post autor: Daniel von Witt »

ARMIA KRÓLEWSKA
Siły zbrojne Królestwa Dreamlandu

STAN I PERSPEKTYWY
I. Podstawowe informacje
  • Armia Królewska (AK) funkcjonuje na podstawie UF z dn. 14.02.2013 r. o obronie Królestwa. Jest armią zawodową i ochotniczą, dążącą do ciągłej profesjonalizacji. Zwierzchnikiem AK jest Król. Naczelnym Wodzem AK jest Marszałek Armii Królewskiej (MAK). MAK tworzy Sztab Generalny z Szefem Sztabu na czele, który odpowiada za sprawne funkcjonowanie AK. AK składa się z 5 rodzajów sił zbrojnych i 2 służb wojskowych.
II. Stan sił zbrojnych
1. Kadry
  • Służbę czynną pełni 3 żołnierzy w korpusie oficerskim (marsz. Daniel von Witt, kadm. Albon, kpt. Gregory de Corylus). W rezerwie znajduje się 2 oficerów (kmdr ppor. Paul von Panevnick, kpt. mar. Mackenzie Gordon-Berg). W okresie ostatnich dwóch lat najwięcej żołnierzy Armia Królewska posiadała w lipcu 2013 r., gdy w służbie czynnej znajdowało się 13 osób.
2. Dowództwo
  • Niewielka liczba żołnierzy sprawia, że nieobsadzonych jest większość stanowisk dowódczych, w tym wszystkie w rodzajach sił zbrojnych, w żandarmerii i w trzech okręgach wojskowych. Armia posiada Szefa Sztabu, Dyrektora Królewskiej Agencji Wywiadowczej oraz Komendanta Efrycko-Temeryjskiego Okręgu Wojskowego. Niestety funkcje te pełnią oficerowie nieaktywni.
3. Siły
  • Armia Królewska liczy 199,2 tys. żołnierzy, w tym 67,2% w Królewskich Wojskach Lądowych, 30,9% w Królewskiej Marynarce Wojennej, 1,1% w Królewskich Siłach Powietrznych, 0,6% w Gwardii Królewskiej i 0,2% w Królewskich Wojskach Specjalnych. Struktura wszystkich rodzajów sił zbrojnych oparta jest na modułowej budowie. Siły te rozlokowane są na terenie okręgów wojskowych w bazach powstałych począwszy od I kwartału 2013 r. Służą do obrony terytorialnej kraju.
4. Uzbrojenie
  • Armia Królewska przyjęła doktrynę indywidualizacji całego sprzętu, wyposażenia i uzbrojenia polegającą na wzorowaniu się na realnych oraz projektowaniu własnych środków walki, wdrażanych w Armii Królewskiej od podstaw i zastępowaniu nazewnictwa i charakterystyk broni znanych z reala. Celem tej polityki jest nadać siłom zbrojnych osobliwego klimatu i unikalnego charakteru. Podejście zastosowano w szczególności wobec okrętów wojennych, samolotów i pojazdów pancernych.
5. Infrastruktura
  • AK użytkuje 2 serwisy internetowe (AK i KMW), bazy wojskowe w miejscowościach: Agendart, Arona, Buuren, Cintra, Dreamopolis, Ekorre, Eskalibur, Gedania, Kakuty (baza kakucka nie znajduje się w Kakutach z uwagi na brak zgody lokalnych władz, jednak zachowane jest nazewnictwo bazy), Maribor, Morburg, Motley, Novigrad, Samanti, Satrina, Saudade, Segali; bazy wojskowe na terenach niezabudowanych: Ares, Hooft Nolta, Morgw, Natika, Widar oraz 5 poligonów na lądzie i 3 poligony morskie. Ogółem AK użytkuje tereny o areale ok. 512 tys. ha.
III. Wyzwania
  • Praktyka wielu lat pokazuje, że siły zbrojne nie idą dostatecznie w parze z obronnością. Armia Królewska musi podjąć próby zarówno przeformułowania swojego przeznaczenia, przebudowy struktury jak i podniesienia zdolności bojowej. W tym celu potrzebne są zmiany prawa, wewnętrzne zmiany organizacyjne oraz nowa strategia. Bolączką jest zmniejszona liczba żołnierzy w służbie czynnej (z 13 w 07.2013 do 3 w 09.2014) oraz spadek aktywności w siłach zbrojnych, co koreluje z trendem ogólnokrajowym. Dla podnoszenia atrakcyjności sił zbrojnych potrzebne jest wdrożenie polityki promocji spójnej z polityką władz cywilnych oraz ukończenie budowy i wdrożenie systemu wojskowego.
IV. Priorytety
  • 1. Zmiana ustawy o obronie Królestwa.
    2. Wdrażanie systemu dowodzenia, w tym doskonalenie systemu awansowania żołnierzy.
    3. Przyjęcie stałych programów szkoleniowych.
    4. Stworzenie centrów pracy wojskowej w ramach istniejących sztabów.
    5. Obsadzanie kluczowych stanowisk dowódczych.
    6. Rozbudowa infrastruktury i powiększanie bazy sprzętowej.
    7. Prowadzenie działalności marketingowej.
    8. Rozwój systemu wojskowego.
    9. Podnoszenie zdolności bojowej.
    10. Reforma Królewskiej Agencji Wywiadowczej.
Dano
dnia 30 września 2014 roku
w Sztabie Generalnym w Królewskim Mieście Dreamopolis
z okazji drugiej rocznicy objęcia funkcji Marszałka Armii Królewskiej

(-) marsz. Daniel markiz von Witt
Marszałek Armii Królewskiej
Zablokowany

Wróć do „Sekcja E Armia Królewska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość