Raport o stanie prowincji - propozycja

Rada Królestwa stanowi organ doradczy Króla, a w razie niepowołania Izby Poselskiej w jej zastępstwie stanowi ustawy.
Awatar użytkownika
Edward I Artur
król-senior
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2013, 11:29
NIM: 365924
Kontakt:

Raport o stanie prowincji - propozycja

Post autor: Edward I Artur »

Wasza Hrabiowska Wysokość Pani Przewodnicząca!
Wysoka Rado!

Cieszę się, że mogę ponownie uczestniczyć w pracach Wysokiej Rady jako premier Rządu JKM.

Rada pełni funkcje doradcze oraz wykonuje niektóre inne zadania, powierzone jej przez Konstytucję Królestwa (np. opiniuje kandydatury sędziowskie). W razie odroczenia wyborów i braku Izby Poselskiej pełni również rolę organu legislatywy - to odroczenie nam jednak w najbliższym czasie nie grozi. Wydaje się, że dotychczas prace Rady nie były jednak szczególnie efektywne. Sądzę, że Rada Królestwa mogłaby odgrywać znacznie większą rolę, niż obecnie.

Występuję dziś przed Państwem z propozycją sporządzenia przez Radę raportu o stanie prowincji. Sytuacja każdej z nich mogłaby zostać przeanalizowana pod kątem tych samych kryteriów (same kryteria możemy ustalić wspólnie). Pozwoliłoby to łatwo porównać sytuację prowincji między sobą, a namiestnikom koronnym dałoby jasny obraz tego, jak kierowane przez nich jednostki Królestwa sobie radzą na tle innych. Wydaje mi się, że raport tego rodzaju byłby z korzyścią dla wszystkich. Sporządzenie raportu z pewnością byłoby wykonaniem funkcji doradczej przez Radę.
Co do kryteriów, jak mówię - Rada mogłaby ustalić je w swoim gronie. Jeśli Wysoka Rada zadeklaruje zainteresowanie propozycją, mogę przedstawić swoje propozycje.

(-) E.A. Krieg
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Raport o stanie prowincji - propozycja

Post autor: Daniel von Witt »

Szanowna Pani Przewodnicząca,
Drodzy Koledzy,

z zadowoleniem przyjmuję wiadomość WKW, zwłaszcza jako wyrażonej zewnętrznie, spoza grona przedstawicieli Prowincji w Radzie. W imieniu Zjednoczonego Księstwa chciałbym zakomunikować przy tym, że jestem otwarty na propozycje oraz, że w Unii Saudadzkiej dokonuje się audytu wewnętrznego przy okazji każdych wyborów parlamentarnych, z szczególnym uwzględnieniem kwestii demograficznych, po czym wyniki tego audytu przynajmniej w wersji skróconej są przedmiotem mojej rozmowy z Jego Królewską Mością Marcinem Mikołajem. Taka, krótka niestety z różnych względów, rozmowa miała już miejsce po ostatnich wyborach.

(-) Daniel markiz von Witt
Książę Zjednoczonego Księstwa
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Raport o stanie prowincji - propozycja

Post autor: Alfred »

Wasza Królewska Wysokość Premierze,
Wysoka Rado,

Również pragnę w imieniu swojej prowincji wyrazić zainteresowanie propozycją.

(-) Martin baron Schlesinger-Asketil
Książę Surmali
Awatar użytkownika
Dino von Djokić-Krieg
Posty: 156
Rejestracja: 27 kwie 2013, 12:58
NIM: 482866
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: Raport o stanie prowincji - propozycja

Post autor: Dino von Djokić-Krieg »

Wasza Hrabiowska Wysokość Pani Przewodnicząca,
Wasze Ekscelencje,

Pomysł Jego Królewskiej Wysokości o sporządzaniu raportu o stanie prowincji jest godny rozważenia. Miejmy nadzieję, że w sytuacji gdy zostanie wdrożony w życie i wypracujemy wspólnie kryteria oceny będziemy w stanie lepiej zarządzać prowincjami, przez co będziemy mogli lepiej nadawać impulsy rozwijania Królestwa.
(-) Dino wicehrabia von Djokić-Krieg
Zablokowany

Wróć do „Sekcja E Rada Królestwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości