Miasto Novigrad

Regiony i miasta Surmali
Keimo Jan
Posty: 79
Rejestracja: 15 lip 2013, 11:04
Numer GG: 48120119
NIM: 217498
Lokalizacja: Surmala, Novigrad
Kontakt:

Miasto Novigrad

Post autor: Keimo Jan »

Obrazek
NOVIGRAD

Witamy wszystkich serdecznie!

NIECO INFORMACJI

Novigrad położony jest na najdalej wysuniętej na północ wyspie Księstwa Surmali - Nowej Temerii, na jej północno-wschodnim wybrzeżu.

W północnej części miasta, z widokiem na jezioro, znajduje się Szkoła Podstawowa, gdzie młodzi mieszkańcy nabywają wiedzę nie tylko o Księstwie Surmali, ale i o całym Królestwie.

Miasto posiada długą i niezwykłą historię, która udostępniona została w bibliotece. Odwiedzając ją można czas swój poświęcić na wertowanie starych woluminów opowiadających dzieje miasta, jak i znaleźć odpowiedznie miejsce na pisanie własnej pracy naukowej. W holu biblioteki, za szklanymi gablotami, znajdują się stare mapy Novigradu przedstawiające układ ulic i zabudowań. Zainteresują one każdego chętnego poznania dawnej sztuki przygotowywania map. /ŹRÓDŁO/

MIESZKAŃCY

- Paweł Wercyngetoryks Krieg
- Keimo Jan

CO W TYM WĄTKU?

Jest to wątek o charakterze informacyjnym i promocyjnym. Chcemy przekazywać tu Państwu najnowsze wieści z miasta, wszystkie lokalne aktywności, ale także zachęcać do osiedlenia się czy odwiedzenia Novigradu.

DO ZOBACZENIA!
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2013, 18:46 przez Siergiusz Asketil, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Miasto Novigrad

Post autor: Daniel von Witt »

Były na stronie Novigradu jeszcze w momencie ukazania się powyższej informacji dwie mapy, w tym jedna uwzględniająca przeznaczenie poszczególnych nieruchomości - ich zniknięcie wynika z zmian, jakie zajdą w polityce planowania przestrzennego czy po prostu to pewne porządki? Pytam z uwagi na fakt, że znaczną część zajmowały tereny wojskowe oraz także z tego powodu, że chorąży Richtoffen jest Komendantem ETOW, pod który podlega Baza Marynarki w Novigradzie. Chciałbym, z racji że są Panowie sąsiadami, by sprawnie (co kieruję do Komendanta) omówiono w tym wypadku zasady udostępnienia i oznaczenia tych nieruchomości miejskich.

(-) marsz. Daniło hrabia de la Vega
Marszałek Armii Królewskiej
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Miasto Novigrad

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Sądzę że nawiąże się współpraca mnie i burmistrzów (Pomestari) Surmalijskich i Lardyjskich.JE Siergiusz ma aktualne mapy miejscowości z działkami.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Miasto Novigrad

Post autor: Daniel von Witt »

Lardyjskich? Lardia była państwem ery przedinternetowej w Królestwie, którego kolebka leżała gdzieś w centrum wyspy Hekatos (Luindor) - było to państwo dość wojownicze, a wręcz awanturnicze, stąd wywodzi się nazwa Furijsko-Lardyjskiego Okręgu Wojskowego. Więc nie wiem skąd pomysł nazwiązania współpracy z burmistrzami lardyjskimi, bo takich nie ma też. Lardia i lardyjski to terminy dzisiaj używane tylko w wojsku i poza Surmalą.

(-) marsz. Daniło hrabia de la Vega
Marszałek Armii Królewskiej
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Miasto Novigrad

Post autor: Siergiusz Asketil »

Daniło de la Vega pisze:Były na stronie Novigradu jeszcze w momencie ukazania się powyższej informacji dwie mapy, w tym jedna uwzględniająca przeznaczenie poszczególnych nieruchomości - ich zniknięcie wynika z zmian, jakie zajdą w polityce planowania przestrzennego czy po prostu to pewne porządki? Pytam z uwagi na fakt, że znaczną część zajmowały tereny wojskowe oraz także z tego powodu, że chorąży Richtoffen jest Komendantem ETOW, pod który podlega Baza Marynarki w Novigradzie. Chciałbym, z racji że są Panowie sąsiadami, by sprawnie (co kieruję do Komendanta) omówiono w tym wypadku zasady udostępnienia i oznaczenia tych nieruchomości miejskich.
Tutaj wypowiem się może ja. W chwili obecnej mapy działkowe wszystkich miast Surmali nie są zbyt aktualne i posługują jedynie przy orientacji numerowej, tzn. sektory działek. Pewien czas temu zainicjowałem pomysł by Novigrad w połowie przekazać wojsku. Nikt jednak żadnych dokumentów nie podpisał, mimo iż wnioskowałem ku temu jakoś w kwietniu do ówczesnego Komendanta hrabiego de Corylusa. Z pomysłu zrezygnowałem, ale w każdej chwili nowy Pomestari Novigradu może wyjść z inicjatywą jego przywrócenia. Jeżeli zaś chodzi o należność danych działek do danych osób i podmiotów to pełne listy można znaleźć w tych miejscach: http://dreamland.net.pl/surmala/ksiestwo/?id=miasta
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Miasto Novigrad

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Hahaha :D pomyliło mi się, morlandzkich. Tak to jest kiedy się śpi 3 godziny.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Miasto Novigrad

Post autor: Daniel von Witt »

Panie Komendancie. Sądziłem, że po pierwsze godnie reprezentuje Pan okręg wojskowy Panu oddany pod pieczę, a po drugie z racji noszenia munduru żołnierza Królestwa Dreamlandu zachowuje się Pan należycie. Pańskie brechty są nieodpowiednie do prowadzonych dyskusji. Proszę się mieć na baczności pod tym względem - tak w przenośni jak i dosłownie podczas spotkań oficjalnych z wojskowymi przełożonymi.

(-) marsz. Daniło hrabia de la Vega
Marszałek Armii Królewskiej
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Miasto Novigrad

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Proszę mi wybaczyć, nazbyt często się zapominam.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Zablokowany

Wróć do „Regiony i miasta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości