[DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Miejsce otwartej dysputy
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

[DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Siergiusz Asketil »

DEBATA OBYWATELSKA: Flaga Księstwa Surmali
Wszystko z czasem można odświeżyć - nie musi to być zasada, ale warto takowe kwestie przedyskutować. Chciałbym w tym miejscu rozpocząć Debatę Obywatelską nad flagą Księstwa Surmali.

Nasza flaga została ustanowiona po rewolucji kulturowej w której zmieniono nazwę prowincji z Blacklock na Surmalę. Składa się z ważnych dla Surmali kolorów i godła. I czy warto by to godło było na tej fladze? W mojej ocenie można tutaj pochylić się o zmianę, która wprowadziłaby większą atrakcyjność flagi (oczywiście, tym nie wolno się kierować, jednak flaga w jakiś sposób by się wyróżniała wśród innych), a także w przypadku wydania realnego (w celu na np. zjazdy itp..) byłaby łatwiejsza do "wydrukowania". Zachęcam więc do dyskusji w tym temacie, przy czym chciałbym zaznaczyć, że nie jest to żadna konieczność. Poniżej ew. przykłady:

Obecna flaga:
http://i.imgur.com/NmApA7B.jpg
Propozycja #1:
http://i.imgur.com/JlHvaA7.png
Propozycja #2:
http://i.imgur.com/YUrzs0d.png

(-) sir Siergiusz Asketil
Książę Surmali
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Sądzę że propozycja nr.1 jest dobra.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Ignats ik Ruth »

Moim skromnym, zagranicznym zresztą też, zdaniem obecna flaga jest bardzo w porządku. Ma coś w sobie, ma styl, a lew morski wydaje mi się naprawdę świetnym, bo oryginalnym i niekonwencjonalnym godłem. Do logotypów również nadaje się wybornie - starczy "wyciągnąć" z herbu (ew. flagi) rzeczone godło. Myślę, że zamiana na białą głowę orła będzie in minus we względzie każdym, oprócz realnego drukowania. A przecież nie real jest priorytetowy :)

Zgadzam się jednak, że:
Wszystko z czasem można odświeżyć - nie musi to być zasada, ale warto takowe kwestie przedyskutować.
W mojej ocenie można tutaj pochylić się o zmianę, która wprowadziłaby większą atrakcyjność flagi

Uważam jednak, iż aby osiągnąć takie cele, można zwyczajnie poddać obecny wzór tzw. remake'owi. Pozwoliłem sobie więc odświeżyć figurę lwa morskiego i przedkładam państwu takie oto dwie propozycje:
Obrazek

Obrazek
Dodam, że starałem się wpasować w wymogi prawa surmalijskiego i zarówno wymiary, jak i trynktury błękitna, czerwona i srebrna (mogłoby być barwami, ale mam heraldyczne zboczenie) są zgodne z zaleceniami dekretu. Natomiast lew morski jest całkowicie inny, głównie dlatego, ze składa się z kilku barw, a dekret przewiduje tylko dwie.[/justify]
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Edward II »

Podpisuję się pod wypowiedzią przedmówcy. Co do zaproponowanych przeróbek - fantastyczna robota.
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Robert von Oliva
Posty: 28
Rejestracja: 13 maja 2013, 20:53
Numer GG: 1369675
NIM: 867823
Lokalizacja: al. Rodu Asketil 1, Alizon, Luindor, Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Robert von Oliva »

Zgadzam się z JE Ignacym i JE Jacques de Brolle. Zmiana godła na fladze jest niepotrzebna, wręcz szkodliwa. Dużo lepiej poddać obecną flagę liftingowi.
(–) sir Robert von Oliva, OGIII
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Siergiusz Asketil »

Muszę przyznać, że propozycja nowej flagi jest bardzo kusząca. Zachęcam jednak do dalszych wypowiedzi na ten temat, szczególnie Surmalajczyków.

(-) sir Siergiusz Asketil
Książę Surmali
Łukasz Wakowski
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:19
NIM: 519271
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Łukasz Wakowski »

To ja się zachowam jak stary beton. Nie widzę potrzeby zmiany flagi lub herbu Księstwa. Motyw głowy lwa mi się podoba, ale zbyt odbiega od obecnego wyglądu - można to jednak wykorzystać na stronie internetowej itp. A co drugiej propozycji, to lifting kompletnie nie przypadł mi do gustu (ogon, płetwy).
---
Łukasz Wakowski
Keimo Jan
Posty: 79
Rejestracja: 15 lip 2013, 11:04
Numer GG: 48120119
NIM: 217498
Lokalizacja: Surmala, Novigrad
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Keimo Jan »

Jeśli mam być szczery to optycznie bardzo przypadły mi do gustu propozycje J E Ignacego, zwłaszcza ta pierwsza. Flaga jest zdecydowanie estetyczna i bardzo, bardzo ładna.
(-) sir Keimo Jan

Książę Surmali,
Przewodniczący Fundacji dla Przyszłości i Samorządności
dawniej Poseł XXIII kadencji,
Marszałek Izby Poselskiej XXIII kadencji
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Marcin Mikołaj »

Wasze Ekscelencje,

Po części zgadzam się z JE Wakowskim, jednakże sądzę, że lifting jest konieczny z uwagi na potrzebę chociażby skalowania obiektu, co przy jego obecnej jakości jest trudne. Lifting jednak nie powinien odbiegać od obecnego kształtu - tak jak JE Wakowski uważam, że zaproponowany kształt lwa morskiego (chociaż osobiście sądzę, że to połączenie lwa i smoka, na co wskazuje ogon z oryginału zakończony czymś na wzór ostrza) zbyt mocno odbiega od pierwotnej wersji - ani płetwy, ani ogon nie przypominają herbu Księstwa - układ także jest różny.

Pozdrawiam,
(-) Marcin I Mikołaj, R.
Awatar użytkownika
Edward I Artur
król-senior
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2013, 11:29
NIM: 365924
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Edward I Artur »

Ja z kolei po części zgadzam się z Jego Królewską Mością - ale taki to urok publicznych debat :) Flaga wymaga liftingu i to wydaje mi się niewątpliwe, mimo zastrzeżeń markiza Wakowskiego. Propozycje JE Chojnackiego-Ferskiego bardzo mi się podobają - obie. Lew morski rzeczywiście jest nieco inny niż na fladze dotychczasowej, ale wydaje mi się, że nie ma dobrego powodu, by ściśle i dogmatycznie trzymać się szczegółów obecnego wizerunku. Nawet, jeśli lew morski zaproponowany przez JE różni się płetwami czy ogonem, to nie uważałbym tego za zarzut.

Propozycja JXW Asketila z orłem jest ciekawa - może jednak nadawałaby się bardziej jako jakiegoś rodzaju logo wykorzystywane w szacie graficznej witryny Surmali, albo np. jako logotyp na "papierze firmowym" instytucji Księstwa?

E.A.
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Siergiusz Asketil »

Wobec podzielonego zdania wielu osób zachęcam do dalszych dyskusji. Informuję także o możliwości zgłaszania własnych propozycji.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Patryk von Hochbaum
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2013, 14:23
Numer GG: 6749614
NIM: 843755
Lokalizacja: Gród Siedmiu Słońc, SURMALA
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Patryk von Hochbaum »

Mi osobiście przypadła do gustu flaga wg. projektu JE Ignacego. Motyw lwa morskiego został zachowany, jednakże rozdzielczość wizerunku jest znacznie lepsza od obecnego godła.
Patryk von Hochbaum

Burmistrz Miasta Grodu Siedmiu Słońc
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Alfred »

Mnie się marzy flaga obecna, poddana liftingowi bez żadnych zmian w kształcie lwa morskiego. No, ale ja to umiem tylko ludziki 4x10 pikseli w Paincie rysować... :)
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Pavel Svoboda »

Zajrzałem do swoich archiwów i odkryłem, że sam już kiedyś próbowałem się bawić w "odświeżanie" lwa Surmali. Efekty nigdy chyba nie wydawały mi się szczególnie dobre, skoro nikomu ich nie pokazałem... ale pokazuję je teraz :)

Obrazek

Ten sam lew, ale z zachowaniem złotego koloru łap (niestety nadal z płetwami).

Obrazek

I trochę bardziej wyszukany lew.

Obrazek

Aktualna flaga dla porównania.

Obrazek
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Siergiusz Asketil »

Bardzo prawdopodobne, iż flaga pozostanie ta sama - nie widzę pełnego poparcia ze strony Obywateli, ale gorąco zachęcam do komentowania propozycji Jego Królewskiej Wysokości. Być może dojdziemy do jakiegoś kompromisu ;)
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Łukasz Wakowski
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:19
NIM: 519271
Kontakt:

Re: [DEBATA OBYWATELSKA] flaga Księstwa Surmali

Post autor: Łukasz Wakowski »

Co jest złego w obecnej fladze? : )
---
Łukasz Wakowski
Zablokowany

Wróć do „Rynek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości