Święto Sprawiedliwości 2013

Miejsce otwartej dysputy
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Święto Sprawiedliwości 2013

Post autor: Siergiusz Asketil »

16 lipca będziemy obchodzić Święto Sprawiedliwości, które zostało ustanowione na pamiątkę rzezi olijskiej z ery przedinternetowej. Z tej okazji planowane są skromne uroczystości krajowe z udziałem władz w:

- Gedanii
Wręczenie orderów i odznaczeń dla osób działających na rzecz Księstwa Surmali, oraz urzędnikom kierującym się sprawiedliwością, równością, oraz ogólnym dobrem.

- Olii
Główne uroczystości na polanie olijskiej - wspomnienie tragedii, oraz warsztaty historyczne.

O krwawym okresie w historii dawnego Blacklock można przeczytać na stronach Instytutu Nauki: http://dreamland.net.pl/nauka/newdes/IN ... cklock.htm
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Święto Sprawiedliwości 2013

Post autor: Siergiusz Asketil »

PAŁAC NAMIESTNIKOWSKI
Gedania, 16 lipca 2013 roku

W dniu dzisiejszym zostały nadane Krzyże Zasług dla aktywnych obywateli Księstwa Surmali. Wyróżnienie zostali:
Martin Schlesinger za działalność lokalną w zarządzanej przez siebie osadzie Vari, oraz wzorową postawę obywatelską. Jest to osoba, która w przyszłości z pewnością będzie ważna dla Surmali, jak i całego Królestwa Dreamlandu.
Tobiasz von Richtoffen za działalność naukową, która dotyczy naszego mikronacyjnego kosmosu. Projekt jakże trudny do zrealizowania, ale widać, że tej osobie się to uda.
Patryk von Hochbaum za działalność kulturową. Spisał "Mit o Bogu Siedmiu Słońc", a także kilka innych dzieł, które ukażą się w najbliższym czasie.
Weles von Dewiniaeth za działalność medyczną. Mimo iż naszego byłego Dyrektora Szpitala Książęcego w Gedanii pochłonęło życie realne, a sam osobiście nie udzielał się zbyt aktywnie na forum to jest pewne, że przyczynił się do rozwoju wirtualnej medycyny na samym jej początku.

Wszystkim wyróżnionym gratuluję i życzę pomyślności na dalszej drodze życia wirtualnego. I wobec tego, że w dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Sprawiedliwości proszę pamiętać o podstawowych wartościach ;)

Dziś także powołany został nowy Dyrektor Surmalajskiej Galerii Narodowej. Liczę na aktywną działalność Jego Ekscelencji Piotra Jana i "ruszenia" Galerii w takowy sposób, że zostanie przywrócony jej dawny blask.

(-) sir Siergiusz Asketil
Książę Surmali
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Święto Sprawiedliwości 2013

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Wielce dziękuję za odznaczenie. Będę nosił je godnie. Nie powiem zaskoczyło mnie to. Przy okazji dodam jeszcze że w tym tygodniu zostanie wystrzelony kolejny satelita.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Święto Sprawiedliwości 2013

Post autor: Alfred »

Wasza Książęca Mość,

Serdecznie dziękuję WXM za odznaczenie mnie Srebrnym Krzyżem Zasług. Jednocześnie chciałbym wyrazić nadzieję, że kiedyś zasłużę na otrzymanie Złotego Krzyża.

Moja działalność w Vari nie jest znana szerszej publice, więc może pokrótce o niej opowiem. Naczelnikiem Vari zostałem dnia 27 marca br. i pełnię tę funkcję do tej pory. Zająłem się spisaniem historii osady, a także mitów dotyczących powstania trzech zamieszkujących Szewertenię plemion.

Teksty te wciąż nie zostały opublikowane, a ja ostatnio mam mniej czasu na działalność lokalną, w związku z pełnionym przeze mnie stanowiskiem w Rządzie Królewskim. Postaram się jednak, zgodnie ze swoimi planami, opublikować te teksty oraz stworzyć nową stronę Vari.

Tymczasem pozostaje mi tylko jeszcze raz podziękować za tak wysokie odznaczenie za wykonanie tak niewielkiej części moich planów.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Zablokowany

Wróć do „Rynek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości