[PISMO] INFORMACJA W SPRAWIE BUDZETU

Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

[PISMO] INFORMACJA W SPRAWIE BUDZETU

Post autor: Marcin Mikołaj »

KSIĄŻĘCY PAŁAC
ATVING

15 listopada 2012 roku

Panie Marszałku,

Przede wszystkim chciałbym zaznaczyć, iż Izba Poselska ma możliwość uzyskania informacji na temat przyznanych środków tj. w sprawie 1 000 000 D, które na mocy UF zostało przelane na konto Zjednoczonego Księstwa - Prowincja Królestwa nie jest w sposób "prosty" podporządkowana Izbie Poselskiej, odpowiadam przed Wysoką Izbą tylko w granicach przyznanej dotacji.

Jako Namiestnik odpowiadam przed Jego Królewską Mością za całokształt działań w Prowincji, w tym za finanse Księstwa, które są w moich rękach przez czas jaki kieruję daną jednostką. Izba Poselska ma jasno określone zadania, które dotyczą federacji, sądzę, że ingerowanie w sprawy wewnętrzne Prowincji - a taką sprawą niewątpliwie jest realizacja dekretu książęcego o budżecie Zjednoczonego Księstwa - wykracza w moim przekonaniu poza ramy działalności Izby Poselskiej.

Ponadto chciałem zaznaczyć, że mieszkańcy zostaną poinformowani o realizacji budżetu, gdyż jak jest to zaznaczone w DK o budżecie Marszałek Książęcy przedstawia na ręce Księcia Zjednoczonego Księstwa sprawozdanie, które oczywiście będzie podane do publicznej wiadomości - także cały czas jest kontrola.

Ze swojej strony mogę jedynie jeszcze dodać, iż zobligowałem już jakiś czas temu Marszałka Książęcego do publikowania informacji na temat realizacji budżetu na stronie kancelarii - obecnie niestety widnieje stan z 5 września 2012 roku. Mam nadzieję, iż obraz ten zmieni się niebawem.

Z poważaniem,
(-) Martin diuk de Joustin
Książę Zjednoczonego Księstwa
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [PISMO] INFORMACJA W SPRAWIE BUDZETU

Post autor: Daniel von Witt »

Wykonalność budżetu Księstwa można monitorować na stronie Kancelarii Dworu: http://unia.dreamland.net.pl/serwis/kan ... ?page_id=2.

(-) Daniło baron de la Vega
Marszałek Książęcy
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: [PISMO] INFORMACJA W SPRAWIE BUDZETU

Post autor: Pavel Svoboda »

Martin de Joustin pisze:Przede wszystkim chciałbym zaznaczyć, iż Izba Poselska ma możliwość uzyskania informacji na temat przyznanych środków tj. w sprawie 1 000 000 D,
Tyle by oczywiście wystarczyło, bo, jak słusznie WE zauważa, tylko wydatkowanie tej sumy interesuje Izbę Poselską. Sądzę, że wydzielenie tego miliona z reszty sprawozdania będzie wymagało dodatkowej pracy, więc wydawało mi się po prostu prostszym rozwiązaniem, jeśli Izba posłuży się pełnym sprawozdaniem - nie wynikało to z mojej chęci kontrolowania pozostałych wydatków prowincji.

Cieszy mnie ogromnie, że sprawozdanie zostanie opublikowane w całości. Leży to w interesie obywateli prowincji.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Izby Poselskiej XX kadencji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości