Michał Eksterminator

http://webland.dreamland.net.pl
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Michał Eksterminator

Post autor: Edward II »

Przymierzam się właśnie do kompleksowej aktualizacji pewnych haseł w Micropedii, która w części poświęconej Dreamlandowi i Dreamlandczykom jest potwornie zaniedbana. Dominują komiczne bzdurki, nieścisłości i zwykłe wpadki faktograficzne, wynikające choćby z faktu, że redaktorem poważnej części haseł jest osoba, która z Dreamlandem nie ma nic wspólnego.

W części poświęconej Weblandowi zaintrygowało mnie hasło zaindeksowane jako "Michał I Aroński". Pierwsze skojarzenie - kolejny koronowany cudak z epoki przedinternetowej, którego spiżowy pomnik zapewne mijam w drodze z Pałacu Rady do mieszkania na przedmieściach Elsynoru. A jednak nie. Chodzi o związanego do niedawna z Weblandem p. Michała Nadolańczyka. Czy ktokolwiek z Państwa jest w stanie zweryfikować zawarte w haśle informacje, a przy okazji zidentyfikować autora? Ostatnia edycja miała miejsce w ubiegłym miesiącu.

Czyżbyśmy "przegapili" rewolucję pod własnym nosem?
[i]Michał I Aroński[/i], Micropedia pisze: od 03 kwietnia 2011 burmistrz Arony w Weblandzie. Trzeba zaznaczyć, że przydomek Aroński szanowny Pan Michal nadał sobie sam. W KD znany bardziej jako Michał von Nadolańczyk. Po wykrytych przez Służby Specjalne Weblandu (SSW) przygotowaniach do zamachu, pod zmienionym nazwiskiem uciekł za ocean. Nikt nie wie gdzie obecnie przebywa.

Zamach miał na celu:
  • eksterminacje szlachty i inteligencji Weblandu
    przejęcie władzy w Weblandzie
    dążenie do przekształcenia republiki w królestwo z władzcą absolutnym
    uzyskanie niepodległości dla prowincji
    przeniesienie stolicy do Arony
    zrównanie z ziemią miast: Ekkore i Elsynor
    korona nowego tworu dla Michała, który miał zwać się Arońskim
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Michał Eksterminator

Post autor: Daniel von Witt »

Autora zachęcam do kontaktu z Ministrem Kultury i Nauki. Grant na powieść może się należeć :)

O JE Michale von Nadolańczyku wiem niewiele. Zastąpiłem go na stołku Marszałka Książęcego w Zjednoczonym Księstwie Furlandii i Luindoru w czerwcu. Wcześniej przez kilka miesięcy Jego Książęca Mość Martin markiz de Joustin nie miał z nim kontaktu. Był też swego czasu posłem, ale nie wiem której kadencji.

(-) Daniło de la Vega
Minister Spraw Wewnętrznych
Awatar użytkownika
Tomasz Lerent
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2012, 10:54
Numer GG: 39342063
NIM: 795720
Lokalizacja: Morburg
Kontakt:

Re: Michał Eksterminator

Post autor: Tomasz Lerent »

O.o
A to ciekawe... grant? Nie, tutaj jakieś wyróżnienie, może tytuł, za niezwykle dopracowaną działalność na rzecz kultury i nauki (historii) dreamlandu.
(-) Sir Tomasz Paweł de' Lerent
Poseł XX kadencji
Awatar użytkownika
Michel d'Agnou-Michalski
Posty: 76
Rejestracja: 10 lut 2014, 20:34
NIM: 814776
Kontakt:

Re: Michał Eksterminator

Post autor: Michel d'Agnou-Michalski »

Trzeba by było napisać na ten temat powieść, albo chociaż opowiadanie. To nawet nie jest historia alternatywna. To jest science-fiction.
vel Konstanty Jerzy Michalski
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Michał Eksterminator

Post autor: Otton van der Berg »

Słyszałem o Nadolańczyku że chciał pozamykać (i pozamykał) miasta Furlandii, jednak jego decyzje cofnął Daniel na nasze szczęście. Jak widać macki Eksterminatora miały w planach chyba eksterminację całego Dreamlandu nie tylko Weblandu.

Fragment z decyzji
Decyzją z dnia 15 czerwca br. cofam postanowienie z 1 stycznia br. JE Marszałka Książęcego Michała von Nadolańczyka, stwierdzając niniejszym, że miasta Buuren, Agendart, Rodo i Segali w Furlandii są nadal otwarte
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Hans von Witt
Posty: 410
Rejestracja: 27 mar 2011, 16:15
Numer GG: 62266972
NIM: 352253
Herb: h03
Lokalizacja: Ermena (Furlandia)
Kontakt:

Re: Michał Eksterminator

Post autor: Hans von Witt »

Ciekawa jest także rubryka w tabeli "tytuł honorowy". :)
zrzekł sie tytułów szlacheckich nadanych mu , jak to okreslil, przez marionetki z Ekkore, uwazajac ze tylko on ma prawo do uzywania tytułu Króla Weblandu

(-) Hans hrabia von Witt
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Republiki Weblandu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości