Osobowości Narodów - Łączcie się! / Nagrody Scholandera za rok 2022

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Osobowości Narodów - Łączcie się! / Nagrody Scholandera za rok 2022

Post autor: Maciej II »

Za oknem roztopy, a ja z niemałą przyjemnością informuję wszystkich zainteresowanych - mikronacyjnych pisarzy, polityków, krytyków, trolli i innych o otwarciu kwalifikacji do Nagród Scholandera za rok 2022.

Obrazek

Nagrody Scholandera są uwieńczeniem roku poprzedniego. Koronowaniem głów, które zasłużyły na ukoronowanie, straceniem tych, które zasłużyły na szafot. Szczęśliwcy będą mogli pochwalić się nagłodą złotego Armina, nieudacznicy - brązową ręką Senancourowską. Każdy wyróżniony - bez względu natomiast na fakt złotokapienia, czy też napisania dzieła kultury mikronacyjnej roku 2022, otrzyma również nagrodę pieniężną ze specjalnej, 'grubej" puli, którą wręczy jej nie kto inny, a sam Król Dreamlandu i Scholandii, Jego Królewska Mość Andrzej.

1. Jakie są kategorie nagród?

a) Armin Fryderyk:
- za Pióro Roku
- za Debiut
- za Osobowość Roku
- za Wydarzenie Roku
- za Inicjatywę Roku
- za Publikację Naukową Roku

b) Senancour
- za Wodogłowie
- za coś, czym można się chyba tylko podetrzeć
- za Złotokap Roku
- za Rozczarowanie roku
- za spowodowanie lub dopuszczenie do ponadprzeciętnie niekorzystnego stanu rzeczy

2. Jakie są zasady konkursu?

Jury Scholanderpreis, składające się z całości naszej SAZ-owej redakcji (kul. współredaktorzy oraz współredaktory z udziałem Jego Królewskiej Mości Andrzeja), wyłoni, spośród prac i działań zakwalifikowanych w konkursie, dzieła oraz osoby, które uzna za zwycięzców danej kategorii. Kwalifikacja w konkursie przebiega dwudrogowo: z puli prac nadesłanych przez zainteresowanych, publika będzie mogła wybrać w głosowaniu prace, które powinny zakwalifikować się do kategorii. Aby nie było zbyt nudno, redakcja zastrzega sobie prawo do zakwalifikowania do konkursu prac szczególnej wartości lub braku wartości, które nie zostały nadesłane przez zainteresowanych, ze wskazaniem, że prace zakwalifikowane "demokratyczną" metodą będą miały pierwszeństwo w kontekście wyłonienia potencjalnego zwycięzcy.

3. Jak wziąć udział w konkursie?

Forma i treść potencjalnego dzieła lub działania, wartego kwalifikacji nie ma wymogów formalnych. Do wzięcia udziału w konkursie wystarczy załączenie linku w poniższym temacie do dzieła lub działania wraz ze wskazówką do jakiej kategorii ma ono pretendować. **Istnieje możliwość nadesłania prac do kwalifikacji anonimowo - w tym wypadku należy kierować zgłoszenie na moje PW - tj. Maciej II, gwarantuję pełną anonimowość.** Jedynym wymogiem formalnym jest powstanie dzieła w roku 2022. Termin nadsyłania prac jest dwutygodniowy, tj. do 27.02. Po jego upłynięciu dalsze nadsyłanie prac, które miałyby wziąć udział w głosowaniu publiczności nie będzie możliwe. Głosowanie na prace zostanie ogłoszone w oddzielnym temacie na forum Królestwa Dreamlandu po upłynięciu w.w. terminu.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Osobowości Narodów - Łączcie się! / Nagrody Scholandera za rok 2022

Post autor: Maciej II »

Przypominam o trwających kwalifikacjach!
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Osobowości Narodów - Łączcie się! / Nagrody Scholandera za rok 2022

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Obawiam się WKW, że w ubiegłym roku byłem zajęty taplaniem się w basenie z błotem na tyle bardzo, że nie wiem jak ten wkładający sobie do nosa patyk synalek miał na imię. Słowem - mnie tu w 2022 nie było. Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Osobowości Narodów - Łączcie się! / Nagrody Scholandera za rok 2022

Post autor: Maciej II »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 23 lut 2023, 00:38 Obawiam się WKW, że w ubiegłym roku byłem zajęty taplaniem się w basenie z błotem na tyle bardzo, że nie wiem jak ten wkładający sobie do nosa patyk synalek miał na imię. Słowem - mnie tu w 2022 nie było. Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem.
Coś czuję, że Szanownego nie było, a inni coś przespali...
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości