Co z nową stroną Dreamlandu?

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Alfred »

Maciej II pisze: 27 paź 2022, 02:04
Aleksander pisze: 26 paź 2022, 20:10 Tu są niezłe tapety: https://wallpaperaccess.com/vintage-pattern Można coś wybrać.
Jestem zachwycony i wzruszony. Ta tapeta wygląda na tak dobrze wypierdzianą, że pasowałaby do wytapetowania fotela kierowcy asterki bożej.
...i najlepiej niech tam właśnie pozostanie.

Mówiąc poważnie, moim zdaniem nie jest to dobry kierunek, a w każdym razie rezygnacja z neutralnego tła wymuszałaby wymyślenie całego projektu graficznego nowej strony od nowa. Natomiast to, o czym można byłoby pomyśleć, to wzbogacenie o elementy graficzne poszczególnych podstron o elementy graficzne — np. na stronie głównej tę rolę spełniają obrazki w artykułach, ale już strona logowania wygląda trochę łyso. Tak więc pewnie na górę tej białej karty można byłoby dołożyć jakiś tematyczny obrazek, równoważąc tym samym fakt, że poza stroną główną nie ma dużego nagłówka na samej górze.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Maciej II »

Alfred pisze: 31 paź 2022, 16:16 Mówiąc poważnie, moim zdaniem nie jest to dobry kierunek, a w każdym razie rezygnacja z neutralnego tła wymuszałaby wymyślenie całego projektu graficznego nowej strony od nowa. Natomiast to, o czym można byłoby pomyśleć, to wzbogacenie o elementy graficzne poszczególnych podstron o elementy graficzne — np. na stronie głównej tę rolę spełniają obrazki w artykułach, ale już strona logowania wygląda trochę łyso. Tak więc pewnie na górę tej białej karty można byłoby dołożyć jakiś tematyczny obrazek, równoważąc tym samym fakt, że poza stroną główną nie ma dużego nagłówka na samej górze.
Generalnie niespecjalnie rozumiem ideę budowania strony internetowej od zera. Industry standard nakazuje użycie jakiegoś CMSa i sensownego (płatnego) szablonu. Raz, że pomoże to w kontekście mobilnej wersji strony, z drugiej strony ogranicza spaghetti code pod spodem. Oczywiście, burzenie i stawianie wszystkiego od nowa po raz trzeci również niespecjalnie ma sens, ale myślę, że szczególnie w kontekście wielu potencjalnych "budowniczych" opieranie się na dokumentacji czegoś, co już jest ma pozytywny wpływ na ogólną budowę projektu, w przeciwieństwie do jednej osoby, która wie, co kryje się pod spodem w kodzie, ale niespecjalnie ma czas, żeby na nowo dodawać kolejne funkcjonalności.

Anyways, oczywiście tapety są żartem, natomiast istotnie brakuje w tej stronie jakiegoś czynnika upiększającego, który ładnie wyróżniałby ją w kontekście innych mikro.

M.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Aleksander »

Maciej II pisze: 31 paź 2022, 17:10Generalnie niespecjalnie rozumiem ideę budowania strony internetowej od zera. Industry standard nakazuje użycie jakiegoś CMSa i sensownego (płatnego) szablonu. Raz, że pomoże to w kontekście mobilnej wersji strony, z drugiej strony ogranicza spaghetti code pod spodem. Oczywiście, burzenie i stawianie wszystkiego od nowa po raz trzeci również niespecjalnie ma sens, ale myślę, że szczególnie w kontekście wielu potencjalnych "budowniczych" opieranie się na dokumentacji czegoś, co już jest ma pozytywny wpływ na ogólną budowę projektu, w przeciwieństwie do jednej osoby, która wie, co kryje się pod spodem w kodzie, ale niespecjalnie ma czas, żeby na nowo dodawać kolejne funkcjonalności.
Biorąc pod uwagę fakt, iż zacząłem panowanie od wyczyszczenia serwera z kilkunastu (sic!) prób postawienia nowej strony, a to na joomli, wiki, wordpressie (tych było nawet kilka) i innych tego rodzaju wynalazkach, to jestem co najmniej sceptycznie nastawiony. Przy tym wszystkim dalej stoję na stanowisku, iż nikt tu nie pisze oprogramowania do wysłania człowieka w kosmos, ani nawet do uzgadniania sald w bankach, więc nie ma sensu przejmować się bałaganem w kodzie. Ostatecznie ciprokod był tak syfny, że każdy kto poza mną się za to zabierał niechybnie wpadał w depresyjne stany, a jednak był w stanie z sukcesem ciągnąć giełdę, najpierw w Ciprofloksji, a potem w Sarmacji przez 10 lat. W międzyczasie wychuchane i wydmuchane projekty anglova i innych, pożal się Mancalaga, programistów, często nie wychodziły poza obszar prac koncepcyjnych.
Maciej II pisze: 31 paź 2022, 17:10Anyways, oczywiście tapety są żartem, natomiast istotnie brakuje w tej stronie jakiegoś czynnika upiększającego, który ładnie wyróżniałby ją w kontekście innych mikro.
Mówiąc, że to żart, zepsułeś żart. A co gorsza pozbawiłeś fanów archiwów, którzy być może zajrzą tutaj za jakiś czas, przyjemności płynącej z intelektualnej zabawy.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Maciej II »

Mówiąc, że to żart, zepsułeś żart. A co gorsza pozbawiłeś fanów archiwów, którzy być może zajrzą tutaj za jakiś czas, przyjemności płynącej z intelektualnej zabawy.
Nie sądziłem, że ktoś jeszcze odniesie się do żartu, toteż podkreśliłem i wytłuszczyłem wszystkim puentę.

Ad rem: osobiście nie planuję pracy nad stroną główną (toteż moje ewentualne glosa można i należy uznać za wyłącznie poboczne wątki w dyskusji), o ile ktoś nie poprosi mnie o coś konkretnego, wszakże jak dla mnie: jest to mimo wszystko, strata mojego czasu - nie mam w rękawie żadnych dodatkowych asów i nie chce mi się uczyć webdesignu.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace
Posty: 46
Rejestracja: 2 gru 2016, 14:20
NIM:
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Cóż podziało się z nową stoną Dreamlandu? Widzę, że ktoś aktualnie kombinuje z innym motywem, który jest świeższy, jednak nie bardzo kojarzy się z Dreamlandem.
Według mojej opinii poprzedni kolor nie męczył oczu i był klimatyczny.
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Andrzej »

Wszystkim nie dogodzisz. Poprzednia wersja też nie każdemu przypadła do gustu.

Nam królestwo nasze podoba się w obecnej odsłonie wizualnej.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Tannegard »

A mnie z kolei ta biel zabija :)
I brakuje mi info na głównej o nowych wpisach na forum, tak jak kiedyś to było, jeśli już mogę pomarudzić.
A poza tym to miło że miłościwie nam panującemu jeszcze się coś chce kliknąć, bo już zaczynałem się o JKM martwić ;)
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Andrzej »

Pomodyfikujemy co nieco w wyglądzie strony, żeby blask Dreamlandu i Scholandii nie oślepiał nikomu oczu. ;-)

Jeśli chodzi o wpisy na forum, to niestety wtyczka wzięła i się popsuła, a nam brakuje wiedzy (i czasu, by tę wiedzę zdobyć), aby rozwiązać ten problem.

Jeżeli ktoś na ochotnika zechce naprawić wtyczkę lub przygotować działający skrypt, obsypiemy go odznaczeniami i lennami.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Fryderyk von Baden
dyplomata zagraniczny
Posty: 88
Rejestracja: 12 lip 2022, 23:50
NIM:
Lokalizacja: Karlsruhe
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Fryderyk von Baden »

@Andrzej P Ordynski @Ignacy K Co sądzą Szanowni o nowej stronie Dreamlandu?
Wg. mnie lepsza od poprzedniej, bo od razu czuć zmianę i widać różnicę. Obecna strona wygląda na nową, jest jaśniejsza, zdecydowanie lepsza od tej dawnej, takiej cichej, ciemnej, po której widać już było, że ma swoje lata i że rzeczywiście należy do najstarszej polskiej mikronacji.
Dobrze byłoby jakby wraz z taką nową stroną, jasną i wprowadzającą pozytywne emocje, doszła większa aktywność, nowe rozdanie, nowe otwarcie. :)
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 392
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Szkoda, że nie widać najnowszych postów i trzeba wchodzić z Nowin.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Fryderyk von Baden
dyplomata zagraniczny
Posty: 88
Rejestracja: 12 lip 2022, 23:50
NIM:
Lokalizacja: Karlsruhe
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Fryderyk von Baden »

Andrzej P Ordynski pisze: 17 sty 2024, 12:59 Szkoda, że nie widać najnowszych postów i trzeba wchodzić z Nowin.
Po kliknięciu na górze strony w opcję "Więcej..." jest opcja "Nowe posty" oraz "Nieprzeczytane posty". Poza tym jak się ma włączane w ustawieniach domyślne powiadamianie po otrzymaniu odpowiedzi, to powinny pojawiać się powiadomienia. Te zaś pojawiać się też będą w tych globalnych powiadomieniach na stronie Nowin. :)
Mam nadzieję, że pomogłem.
Przy okazji nadal czekam na jakieś ewentualne podzielenie się swoja opinią na temat nowej strony głównej Dreamlandu. :D ;)
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Ignacy K
Posty: 131
Rejestracja: 28 lis 2023, 00:51
NIM:
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Ignacy K »

Nie było mnie tutaj kiedy była starsza wersja strony, więc nie wypowiem się.
Ignacy K
Posty: 131
Rejestracja: 28 lis 2023, 00:51
NIM:
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Ignacy K »

Chyba, że jest gdzieś wersja archiwalna i ktoś może wysłać link?
Awatar użytkownika
Fryderyk von Baden
dyplomata zagraniczny
Posty: 88
Rejestracja: 12 lip 2022, 23:50
NIM:
Lokalizacja: Karlsruhe
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Fryderyk von Baden »

Ignacy K pisze: 18 sty 2024, 05:49 Chyba, że jest gdzieś wersja archiwalna i ktoś może wysłać link?
https://web.archive.org/web/20220308144 ... nd.net.pl/
Proszę. :)
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Karolina Aleksandra »

Jego Królewska Wysokość @Alfred zwrócił mi uwagę, że na obecnej stronie nie ma w zasadzie zbyt wielu informacji, które wskazywałyby na bogate dziedzictwo Królestwa. W związku z tym zastanawiam się, czy warto przywrócić poprzednią stronę – mimo, że odbiega ona daleko od typowej XXI-wiecznej stylistyki… Jakieś głosy przeciw?
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Maciej II »

Przecież informacje na starej stronie są zdezaktualizowane, od jakichś... 7 lat?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Karolina Aleksandra »

Ale przynajmniej są… Jakbym nie wiedziała, gdzie jest Heroldia, to bym jej nie znalazła…
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Maciej II »

No i dobrze, bo to nie jest przyjemny widok...

Ja rozumiem: neoprymitywizm, kult stronki pisanej za Artura I Piotra, potrzeba poczucia się jak młodzik, oglądający po raz pierwszy koncept tzw. państw w internecie na Netscapie 3.1 po zadzwonieniu na internet, ale kurwa... Nie wracajmy już do tego.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace
Posty: 46
Rejestracja: 2 gru 2016, 14:20
NIM:
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Karolina Aleksandra pisze: 25 sty 2024, 19:37 Ale przynajmniej są… Jakbym nie wiedziała, gdzie jest Heroldia, to bym jej nie znalazła…
Tak więc, pozostaje stworzyć nową odsłonę strony, albo zaktualizować aktualna.
Temat trochę ucichł, jednak nie jest zamknięty.
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp
Awatar użytkownika
Fryderyk von Baden
dyplomata zagraniczny
Posty: 88
Rejestracja: 12 lip 2022, 23:50
NIM:
Lokalizacja: Karlsruhe
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Fryderyk von Baden »

Zawsze można aktualną stronę uzupełnić o brakujące elementy. Najpierw ustalmy czego potrzeba, jakie elementy dodać. Potem zaczniemy to robić.
Wg. mnie może fajnie byłoby dodać coś o wojsku. Bialenia to miała fajnie ze swoją stroną, bo mieli tam wszystko co potrzeba. Myślę, że mógłby to być pewien wzorzec i wyznacznik, aczkolwiek nikogo do tego nie zmuszam.
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość