[Proklamacja królewska] Abiit ad plures

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5706
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

[Proklamacja królewska] Abiit ad plures

Post autor: Aleksander »

Dreamlandczycy,

w dniu dzisiejszym, jak to się ładnie w urzędowym slangu nazywa, ogłosiliśmy akt abdykacji, z mocą obowiązującą od dnia jutrzejszego. Mając zatem przed sobą jeszcze 40 minut panowania pozwolimy sobie uczynić niniejszą proklamację ostatnim naszym aktem jako króla Dreamlandu i Scholandii.

Opublikowaliśmy nadania tytułów honorowych oraz Orderu Czerwonego Orła. Być może, w kontekście naszych dotychczasowych deklaracji, niektórzy poczuję się zaskoczeni szczodrością, z jaką dotychczas skąpa Korona dokonała nowych nadań. W istocie nadania te odnoszą się nie do okresu, jaki upłynął od ostatnich nadań, ale całego tego czasu, który niepostrzeżenie minął odkąd w 2020 r. wstąpiliśmy na tron. Z uwagi jednak na dość lakoniczną, wymuszaną zresztą zwyczajem, formę aktu prawnego, to jest miejsce na właściwe podziękowanie. Ponieważ nie wiemy od kogo zacząć, rozstrzygnie majestat.

Jej Cesarskiej Mości Joannie Izabeli dziękujemy za wsparcie. Pomimo, iż nasze wzajemne relacje nie zawsze układały się tak, jakbyśmy oboje sobie tego życzyli, to Cesarstwo Teutonii zawsze było pewnym sojusznikiem, który nie wahał się poprzeć Królestwa Dreamlandu, gdy tylko zachodziła taka konieczność. Teutonia przez te dwa lata udowodniła, iż można obdarzać ją najwyższym zaufaniem.

Jego Ekscelencja Helwetyk Romański, którego bezcenne rady, które można by ładnie nazwać superwizją, chociaż my użylibyśmy słowa kozetka, a także trzeźwy osąd sytuacji pozwoliły nam spojrzeć na wiele zagadnień z boku. Bez tego nasze panowanie z pewnością byłoby inne.

Jego Ekscelencja Ludwik Tomović, który nie tylko okazał się być równie niezawodnym przyjacielem i sojusznikiem Królestwa, ale także swoją postawą pokazał, na czym polega świetna zabawa w mirkonacjach i który nieodmiennie pozostawał dla nas inspiracją.

Jego Królewska Wysokość Alfred, który stanowi przykład prawdziwego dreamlandzkiego patrioty i oddanego urzędnika, który nigdy nie zawahał się, na miarę posiadanych możliwości, angażować swojego czasu i uzdolnień dla Królestwa i Korony.

Jej Królewska Wysokość Karolina Aleksandra, która zawsze przychodziła w sukurs, gdy tylko potrzebne było jej wsparcie. Podziękować należy za pełnienie funkcji regentki zarówno w przeszłości, jak również po dzisiejszej abdykacji.

Jego Królewska Wysokość Robert II Fryderyk, który zawsze służył nam wsparciem i radą i przyjął na siebie ambitne zadanie ukonstytuowania Unii Niepodległych Państw oraz oddał duże zasługi dla dyplomacji dreamlandzkiej.

Jego Królewska Wysokość Maciej II, którego sami lubimy określać mianem rdzennego Dreamlandczyka. W istocie stanowi on o tym, czym Dreamland był, jest i w przyszłości będzie. Barwny, piekielnie inteligentny i w błyskotliwy sposób szyderczy, pozwalając dostrzec największe wady i bolączki Królestwa.

Arcyksiążę Mat Max von Salvepol, który, tak jak Jego Królewska Wysokość Maciej II jest ucieleśnieniem Dreamlandu, tak on jest personifikacją Scholandii. Zawsze elegancki, stonowany i wprowadzający ten słynny scholandzki spokój do Królestwa.

Arcyksiążę Andy Sky, który chociaż ograniczył swoją aktywność, to jednak nieodmiennie z zainteresowaniem czytaliśmy jego posty i czerpaliśmy inspirację z jego szerokiej wiedzy. To także jedna z tych postaci, które pozwalały Koronie spojrzeć na zagadnienia, o których się wypowiadał, w inny sposób.

Książę Torkan Ingawaar, który przez całe nasze panowanie wzorowo wypełniał obowiązki Naszego Marszałka. Dodać przy tym należy, iż książę, podobnie jak Jego Ekscelencja Tomović to jedna z tych postaci, które są zawsze otwarte na drugiego człowieka i pokazują dobry przykład tego, czym jest zabawa w mirkonacje.

Książę Fryderyk Orański-Nassau, który jako konserwatysta wnosił do Królestwa nieco inne spojrzenie oraz trochę sznyt dawnej monarchii.

Andrzej markiz Szmejchel, który niczym jednoosobowa orkiestra, dyrygent i bileter w jednej osobie, kipiący wulkan świetnych pomysłów, animator kultury potrafił połączyć nowoczesne z tradycyjnym i sprawić, że kultura dreamlandzka chociaż ta sama, to już nie taka sama.

Otto wicehrabia Berg, którego przyrównać można do Rafała Boguskiego. Co prawda rzadko strzelał gole, trochę bywał nieobecny, ale gdy odszedł, to wszyscy za nim zatęsknili.

Wojciech baron Bombina, który jest świetnym ekonomistą, znawcą tematów gospodarczych i finansowych i którego wypowiedzi zawsze stanowiły dla nas inspirację i pchnęły dreamlandzką myśl ekonomiczną o kolejne lata do przodu.

Sir Detlef Tankwart, którego osobiście określamy mianem odkrycia towarzyskiego 2022 roku. Wierzymy, że jeszcze nam pokaże ;-)

Sir Stanisław Dmowski, którego cenimy jako zręcznego polityka, dobrego działacza i osobę, która odcisnęła swoje piętno na Dreamlandzie.

Tak jak napisaliśmy w naszej pierwszej proklamacji. Czekał nas długi lot i zaprawdę był to lot bardzo długi, bo na tle panowania Jego Królewskiej Wysokości Edwarda II rekordowy. Dziękujemy, że mieliśmy zaszczyt i przyjemność być królem najstarszej polskiej mirkonacji. To była wspaniała przygoda, która wpłynęła na nas jako człowieka. Tym niemniej jak każda podróż, i ta dobiegła końca. Pociąg dojechał do naszej stacji i czas, byśmy z niego wysiedli. Wierzymy jednak, że nie mówimy żegnajcie, lecz do zobaczenia.
Obrazek
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1902
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Abiit ad plures

Post autor: Karolina Aleksandra »

Lud Dreamlandu też dziękuje – vivat Alexander Rex!

Z innej beczki, moje wiadomości prywatne/discordowe są otwarte dla każdego chętnego.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Maciej II
Pierwszy Minister
Posty: 2724
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Abiit ad plures

Post autor: Maciej II »

Umarł Król, niech żyje Królowa!
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2723
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Abiit ad plures

Post autor: Andrzej »

W imieniu Marchii Tristu dziękuję za sześćset dni panowania! Mam nadzieję, że jako nowy Senior będziecie nadal obecni i aktywni w Dreamlandzie.
Andreas R. D. & S.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Abiit ad plures

Post autor: matmax »

Dziękujemy i do zobaczenia w dalszych mikronacyjnych przypływach i odpływach!
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Alfred
Pierwszy Minister
Posty: 2530
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Abiit ad plures

Post autor: Alfred »

Dziękuję za bardzo dobre panowanie. W moim przekonaniu, Wasza Królewska Wysokość doskonale wpasował się w rolę Króla, taką, jak ją ukształtowała obecna Konstytucja. Mówiąc bardziej sentymentalnie, WKW był takim monarchą, jakim chciałem być ja, ale nie mogłem czy nie potrafiłem. Niezmiernie mi miło także z powodu otrzymanego wyróżnienia. Żałuję tylko, że moje możliwości mimo wszystko nie dorastały do rzeczywistych potrzeb.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Ametyst I Dziecię
Posty: 330
Rejestracja: 4 lip 2016, 15:57
NIM: 277148
Herb: https://kustosz.stempel.org.pl/1018/996 ... 129281.png
Lokalizacja: Hirschberg-Joksopolis / Wolnograd
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Abiit ad plures

Post autor: Ametyst I Dziecię »

Na górze jest już Aleksander. Oczekiwanie wielkie. Królu Dreamlandu i Scholandii! Przypomnij sobie najlepsze rządy! Te fantastyczne sześć setek. Sześćset dni na tronie Dreamlandu! Aleksander! Po koronę! Po radość dla Dreamlandczyków dzisiaj wszystkich! Daleko, jest pięknie, jest korona!

Już nie będzie Aleksandra na tronie Dreamlandu i Scholandii. Pożegnanie Aleksandra z tronem Ebruzów… Sześćset dni. Kilkanaście lat zabawy w mikronacje. Fenomen polityczny. Powtarzalność sukcesów przez lata, przez dekadę, a przecież pierwsze zwycięstwo w Księstwie Sarmacji odniósł tu, na tym Polinie jako nastolatek i było to przecież piętnaście lat temu. Coś niewiarygodnego! Co tydzień siadaliśmy, jak do telenoweli, żeby właśnie oglądać to panowanie. Fenomen socjologiczny! Ileż rzeczy można było mu przypisać podczas tego panowania? Że można w życiu wygrać ewidentnie bez układów. Że jest królem rzetelnym, solidnym, posłańcem wielkich wiadomości, wielkiej nadziei. Zaczynał jako monarcha kryzysowy, który miał nas prowadzić jako ambasador wspaniałego skoku cywilizacyjnego od Unii Niepodległych Państw. Fenomen społeczny. Przecież my, dzięki tym proklamacjom, żyliśmy życiem zastępczym. Był powodem ogromnej zbiorowej radości. Dał nam wiele. Bardzo wiele…

Mam nadzieję, że z tych młodych Ebruzów, którzy dzisiaj mają aspiracje, którzy oglądali Alusia na całym Mikroświecie, jak król-senior Maciej II, który powiedział, że Aluś go natchnął. Że uwierzą, że nie zmarnujemy tego fenomenu, jaki się stworzył przy czytaniu postów. Tego fenomenu popularności - 14,5 miliona, rekordowa dreamlandzka aktywność, kiedy wychodził z forum Unii Niepodległych Pańśtw. Trzynaście przeszło milionów - koronacja w Ekkore. Ta jego ostatnia audiencja i ta wielka radość nas, ludzi, którzy go oglądaliśmy. Państwo przed ekranami krzycząc, skacząc… Ja także krzycząc, skacząc… Po prostu… Było pięknie i coś się niewątpliwie zamknęło, ale miejmy nadzieję, że w Dreamlandzie będzie jakaś próba kontynuacji. Aleksandrii już nie będzie nigdy. Natomiast ważne, żeby były sukcesy mikronacyjne i żeby coś po Aleksandrze trwałego, bardzo trwałego, zostało. Dziękujemy Ci bardzo, Aluś! Dziękuję Państwu. Do usłyszenia.
Ametyst z rodu Faradobusów
Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
niegdyś 19. oraz 31. Prezydent Republiki Bialeńskiej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości