Branka do kolegium kardynalskiego

Miejsce informacji na tematy zagraniczne z innych mikronacji.
Awatar użytkownika
Detlef Tankwart
Posty: 36
Rejestracja: 23 sty 2022, 14:30
NIM:
Kontakt:

Branka do kolegium kardynalskiego

Post autor: Detlef Tankwart »

Rzadko patrzę w stronę Rotrii, bo przetwórstwo nabiału to raczej niszowa rozrywka. Dzisiaj jednak warto, bo kardynałem został Ametyst Faradobus. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo w końcu w najlepszym drag show mikroświata lubią pozakładać sukienki, najlepiej z koronkowym wykończeniem. Sam nominat nie jest wyświęcony na księdza, co jak słusznie zauważa dyrektor tego cyrku miało już miejsce w historii. Pierwszy raz kardynałem zostaje ktoś, kto nawet nie jest rotrio-katolikiem. Z tej okazji dostaje nawet dyspensę.

Czy nasz monarcha, znany i lubiany hools Wisły Kraków, dostał już propozycję honorowego członkostwa w Teddy Boys 95 z dyspensą od udziału w meczach Legii Warszawa i ustawkach przeciwko kolegom z sektoru C? W końcu nothing is impossible.
Awatar użytkownika
Ametyst I Dziecię
Posty: 341
Rejestracja: 4 lip 2016, 15:57
NIM: 277148
Herb: https://kustosz.stempel.org.pl/1018/996 ... 129281.png
Lokalizacja: Hirschberg-Joksopolis / Wolnograd
Kontakt:

Re: Branka do kolegium kardynalskiego

Post autor: Ametyst I Dziecię »

Skandal, niedługo pewnie Marozję wskrzeszą.

A tak zupełnie na poważnie to ja rzecz jasna o tę godność nie zabiegałem i długo zastanawiałem się nad jej przyjęciem. Obecny Patriarcha Mikołaj zapewnił mnie, że nominacja ma poparcie reszty Kolegium i że mój głos traktują jako cenny. Traktuję ją w kategoriach urzędniczych, a nie duchownych, nadużywać jej nie zamierzam, a jeśli stracę zaufanie czy sympatię to po prostu schowam kapelusz do szafy z resztą kolekcji (bo ja prywatnie zbieram czapki, a i zdjęcia w fajnych ornatach mam).

Oczywiście mógłbym stworzyć sobie alternatywnego klonobrata i go przekonwertować na rotryzm, ale nie jestem taki.
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości