2/XIX [DEBATA] Debata nad prowincjami.

Awatar użytkownika
Albon
Posty: 480
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:19
NIM: 570699
Kontakt:

2/XIX [DEBATA] Debata nad prowincjami.

Post autor: Albon »

Witam

Panie Marszałku, Wysoka Izbo.

Wnoszę o rozpoczecie debaty nad przyszłością prowincji.

Panie Marszałku, Wysoka Izbo.

Myślę że jest to jedna z podstawowych spraw którymi powinna się zająć IP KD, myślę także że powinniśmy sie zająć "czymkolwiek" bo narazie nadwyrężamy zaufanie naszych wyborców.

Pozdrawiam hrabia Albon z Cintry
Audiatur Et Altera Pars

Z TRZECIEJ CHAŁUPY
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: 1/XIX [DEBATA] Debata nad prowincjami.

Post autor: Pavel Svoboda »

Bardzo proszę. Otwieram debatę bez terminu zamknięcia.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: 2/XIX [DEBATA] Debata nad prowincjami.

Post autor: APRS »

Czy naprawdę to wszystko, co Szanowni Posłowie mają do powiedzenia w kwestii Prowincji? Jestem bardzo zawiedziony. Miałem nadzieję, że potraktujecie Panowie ten problem poważnie i zechcecie wesprzeć Koronę swoją radą i pomocą w tym zakresie...
Awatar użytkownika
Albon
Posty: 480
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:19
NIM: 570699
Kontakt:

Re: 2/XIX [DEBATA] Debata nad prowincjami.

Post autor: Albon »

Witam

Panie Marszałku, Wysoka Izbo.

Na wstepie przepraszam za zwloke w zabraniu glosu... real.

Jeszcze w czasie kampani wyborczej moje zdanie na temat laczenia prowincji bylo jednoznaczne. Bylem za laczeniem prowincji w obecnej sytuacji ze tak napisze populacyjnej. Dzis juz taki pewny tego nie jestem. Laczyc latwiej podzielic trudniej. To nasz dreamlandzki (mikronacji z nizem demograficznym) paradoks. W tej chwili jestem neutralny jesli chodzi o polaczenia prowincji czy tez nie laczenie. Ale mozna do tego podejsc mniej emocjonalnie a bardziej praktycznie wiec jako zodiakalna panna tak wlasnie zrobie :) Prosilbym Panow Posłow oprocz zarzartej dyskusji ktora zapewne tutaj wybuchnie ;) o wposywanie w ponizszej "tabelce" swoich plusow i minusow.

-------------------------------------------
Plusy laczenia prowincji:

+ mniej stanowisk do obsadzenia (w naszej sytuacji demograficznej to spory plus)

+ wieksza integracja (znalem kiedys osoby ktore byly w szoku ze mieszkaja tez w Dreamlandzie a nie tylko w Weblandzie np.)

+ latwiejsze prowadzenie wspolnych inicjatyw (i wiecej ludzi do "roboty" i wieksza integracja pomyslow i zasobow)

Minusy laczenia prowincji:

- wypalenie sie na zasadzie "a to se robcie sami" naszych namiestnikow i pozytywnych "prowincjolistow"

- zatarcie roznorodnosci w prowincjach (choc tutaj te roznorodnosc mogly by przejac miasta)
----------------------------------------------------------

Moim pomyslem w kampani przedwyborczej bylo przeniesienie "podzialu" z prowincji na miasta, jeden Dreamland, kilka miast. Prowincje wydawaly mi sie tym podzialem juz zbednym z nasza demografia. Nadal mam takie zdanie choc juz nie tak pewne :)

Zapraszam do dyskusji. Jesli ktos chcialby cos powiedziec w tej sprawie a nie jest poslem prosze o maile na adres albon@poczta.onet.pl od moich wyborcow ale takze od innych, chetnie przekaze na forum IP Panstwa sugestie.

Pozdrawiam hrabia Albon z Cintry
Audiatur Et Altera Pars

Z TRZECIEJ CHAŁUPY
Łukasz Wakowski
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:19
NIM: 519271
Kontakt:

Re: 2/XIX [DEBATA] Debata nad prowincjami.

Post autor: Łukasz Wakowski »

A ja uważam, że łączenie prowincji to błąd - będzie to proces wymagający więcej pracy (faktycznej pracy - zmiany w prawie i przede wszystkim na stronach - zapewne trzeba będzie zrobić nowe)) a chętnych do pracy nam jednak brakuje.

Moim zdaniem najłatwiej by było zamknąć dwie prowincje. Najpierw na próbę a później może zamknąć kolejną lub otworzyć zamknięte. A zamknięcie prowincji polegałoby na zablokowaniu możliwości zamieszkania danej prowincji, przesiedleniu dotychczasowych mieszkańców i "zamrożeniu" stron (powiedzmy szara, zamglona dotychczasowa strona bez możliwości kliknięcia w jakikolwiek odnośnik lub z jakąś informacją w górnej krawędzi o tymczasowym zamknięciu prowincji). Wydaje mi się, że jedną ustawą federalną moglibyśmy załatwić sprawę (zakaz osiedlania się w prowincji X i przymusowe przesiedlenia) a jeżeli konstytucja przewiduje stany wyjątkowe (nie pamiętam, ale to sprawdzę), to można go dodatkowo wprowadzić w tej prowincji (będzie to uzasadniało przesiedlenia - które jak mniemam są uważane za naruszenia praw człowieka .... przynajmniej w realu).

To by było w skrócie.

W dyskusji wcześniej nie wziąłem udziału bo nie widziałem takiego wątku. Do forum (wątków) dostaję się poprzez stronę KD i widocznie gdy byłem na stronie KD, to ten wątek nie był już nowością. Nie lubię forum ;- ]
---
Łukasz Wakowski
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: 2/XIX [DEBATA] Debata nad prowincjami.

Post autor: Pavel Svoboda »

Powoli dochodzę do smutnej konstatacji, że spóźniliśmy się z łączeniem prowincji. Gdyby ograniczono liczbę prowincji do dwóch półtora roku temu, kiedy pomysł padł po raz pierwszy, może byłyby z tego pozytywne skutki. Dziś jednak w prowincjach nie dzieje się dokumentnie nic. Łączenie prowincji miało na celu zapobieżenie rozpraszaniu się energii, jaką wkładamy w prowincje. Jednak skoro już nie ma jakiejkolwiek energii, to łączenie czyni coraz mniejszy sens. Czy podzieli się zero przez pięć czy przez dwa, wynik jest taki sam.

W czasie kampanii wyborczej próbowałem zamieszać trochę w kotle. Liczyłem na jakieś głosy poparcia i ewentualnie opozycji... nie doczekałem się prawie niczego. Odpowiadali mi głównie tylko namiestnicy. W tej sytuacji, należy chyba uznać, że jest za późno, by ratować tę nogę i trzeba amputować cały koncept prowincji, żeby gangrena nie rozprzestrzeniała się dalej.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Łukasz Wakowski
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:19
NIM: 519271
Kontakt:

Re: 2/XIX [DEBATA] Debata nad prowincjami.

Post autor: Łukasz Wakowski »

Wydaje mi się jednak, ze to co WKW proponuje to ogromna reforma struktur Królestwa. Nie łatwiej by było zamknąć 1... 2.. 3... prowincje i spróbować działać z mniejszą ilością prowincji (i krajowych urzędów)?
---
Łukasz Wakowski
Awatar użytkownika
Tomasz Lerent
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2012, 10:54
Numer GG: 39342063
NIM: 795720
Lokalizacja: Morburg
Kontakt:

Re: 2/XIX [DEBATA] Debata nad prowincjami.

Post autor: Tomasz Lerent »

Łukasz Wakowski pisze:Wydaje mi się jednak, ze to co WKW proponuje to ogromna reforma struktur Królestwa. Nie łatwiej by było zamknąć 1... 2.. 3... prowincje i spróbować działać z mniejszą ilością prowincji (i krajowych urzędów)?
Pomysł i dobry ,i zły. Dobry ze względu na to ,że zarządzanie mniejszą ilością jest łatwiejsze ,a i ilość (i aktywność) mieszkańców się zwiększy, o co przecież najbardziej zabiegamy od jakiś kilku lat, ale zamykanie prowincji to pomysł nie za dobry. Prowincje trzeba łączyć,ale to nadal muszą być osobne, piękne i indywidualne regiony - tylko pod jedną władzą. Dlaczego Prezydent Republiki Weblandu nie może być namiestnikiem Morlandu? Uważam ,że prowincje powinny zostać połączone ,ale nadal czuć swoją odrębność. Uważam ,że ogromne reformy w strukturach królestwa to błąd. Trzeba przystosować prawo do obecnej sytuacji Dreamlandu ,ale bez niepotrzebnego zamętu, musimy nasze prawo trochę zmienić lub lepiej wykorzystać. Powolutku zmieniajmy prawo.
Liczę, że dyskusja się trochę rozrusza.
(-) Sir Tomasz Paweł de' Lerent
Poseł XX kadencji
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: 2/XIX [DEBATA] Debata nad prowincjami.

Post autor: Pavel Svoboda »

Udzielam prawa wypowiedzi w debacie JKW Edwardowi Arturowi na jego prośbę.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: 2/XIX [DEBATA] Debata nad prowincjami.

Post autor: Pavel Svoboda »

Pismo od JKW Edwarda Kriega.
Wysoka Izbo!

Dziękuję JKW Marszałkowi Izby Poselskiej za umożliwienie mi zabrania
głosu w debacie. Ze względu na brak uprawnień do odpowiedzi w wątkach
na subforum Izby korzystam z Jego uprzejmości, aby przekazać Izbie
wyjaśnienia.

Wniosek ws. zgody Marszałka na zabranie głosu w debacie 2/XIX
złożyłem już kilka dni temu. W międzyczasie debatę w kwestii
przyszłości prowincji rozpoczęła na wniosek Jego Królewskiej Mości
Rada Królestwa. Uważam natomiast, że jako przewodniczący Rady nie
powinienem zabierać głosu przed Izbą w debacie podobnej do tej
toczącej się w reprezentowanym przeze mnie organie. Nie chciałbym
wyprzedzać wniosków, jakie Rada wysnuje - tym bardziej, że członkowie
Rady mają na to czas jeszcze do 27 sierpnia br.

Dziękuję więc za przyznanie prawa głosu, ale niestety wskutek
wymienionych wyżej okoliczności nie mogę z niego już skorzystać.


--
(-) Edward A. Krieg, RS.
Przewodniczący Rady Królestwa
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: 2/XIX [DEBATA] Debata nad prowincjami.

Post autor: Pavel Svoboda »

Zamykam debatę.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Izby Poselskiej XIX kadencji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości