Wniosek o objęcie lenna Księstwa Luindoru

Tutaj należy składać wnioski, prośby, oświadczenia i tym podobne pisma, skierowane do Jego Królewskiej Mości albo do Jego Dworu.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Wniosek o objęcie lenna Księstwa Luindoru

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Obrazek
Ekkore, 27 listopada 2021

wicehr. Leszek van der Fryssau
Arystokrata Królestwa Dreamlandu
Margrabia Dhataru
Burgrabia Miasta Koppenberg
JKM Aleksander I
Królestwa Dreamlandu i Scholandii


Wasza Królewska Mość,

od kiedy objąłem Margrabstwo Dhatar we wrześniu 2021, postanowiłem zbudowania struktur tegoż lenna. Jednak byłem przez niektórych atakowany za próby tzw. secesji Dhataru. Jednak jako Dhatarczyk jestem wierny Koronie Dreamlandu. Po 2 miesiącach Dhatar ma sprawne struktury. W czasie objęcia funkcji Pierwszego Ministra, chciałem reaktywować prowincję Furlandię i Luindor. Pomysł przegrał w tych warunkach. Próbowałem zawrzeć sojusz z Prefekturą Małej Furii. Moja umowa została bez odzewu. Postanowiłem, iż objąć pozostałe ziemie luindorską, moją opieką. Dlatego proszę o przyznanie mi lenna w postaci Księstwa Luindoru wraz z Marchią Alizon. Dzięki przyznanie owego lenna, zatrzyma tzw. degradacje ziem luindorskich po upadku Księstwa Furlandii i Luindoru. Jeżeli obejmę Księstwo Luindoru, to obiecuje nadal przysiąc wierność wierność koronie dreamlandzkiej(w tym Królom Dreamladu jako Suweren Furlandii i Luindoru). Księstwo Luindorskie będzie się dzieliło na trzy podlenna: Domena Książęca, Marchia Alizon i Marchia Dhatar. Miasta takie jak: Alizon, Saudade i Koppenberg, będą miały status miast Książęcych oraz będą zarządzane przez Burgrabiów. Miasta takie jak Avalon czy Vuolatar będą zarządzane przez Burmistrzów. Pozostałe organizmy, zamieszkałe ludzi tzw. Osady zostaną zarządzane przez Zarządców Osad.

Tytuł w przypadku nadania Księstwa Luindoru.

Jego Wysokość Leszek I, Z Nominacji Króla Dreamlandu Książę Luindoru, Margrabia Alizon i Dhataru, Burgrabia Miasta Koppenberg, Opiekun Miast i Osad Luindorskich, Wielki Mistrz Orderów Luindorskich, Wasal Króla Dreamlandu, Wicehrabia van der Fryssau etc., etc., etc.
Prosimy o rozpatrzenie w/w wniosku o przyznanie Księstwa Luindoru jako lenna.
Obrazek
wicehr. Leszek van der Fryssau
Arystokrata Królestwa Dreamlandu
Margrabia Dhataru
Burgrabia Miasta Koppenberg
SYMBOLE PRZYSZŁEGO KSIĘSTWA LUINDORU
Obrazek

HERB MAŁY KSIĘSTWA

Obrazek

HERB ŚREDNI KSIĘSTWA

Obrazek

HERB WIELKI KSIĘSTWA

Obrazek

FLAGA CYWILNA KSIĘSTWA

Obrazek

FLAGA URZĘDOWA KSIĘSTWA

Obrazek

FLAGA KSIĘCIA LUINDORU

Obrazek

FLAGA KSIĘCIA LUINDORU(ver.na drzewcu)
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Wniosek o objęcie lenna Księstwa Luindoru

Post autor: Karolina Aleksandra »

Szanowny Panie,

W imieniu Jego Królewskiej Mości Aleksandra Korona dziękuje za powiadomienie o intencji objęcia lenna i zarysowanie tematu. Bardzo doceniamy Pańską aktywność w Dreamlandzie, szczególnie w Margrabstwie Dhatar. Koronę cieszy również wskazana we wniosku chęć zadbania o ziemie po Unii Saudadzkiej.

Jednocześnie Korona nie może nie zauważyć, że przyznanie jednej osobie lenna w postaci całego obszaru byłej prowincji Królestwa Dreamlandu jest przedsięwzięciem nie tylko sporym, ale i mocno bezprecedensowym. Księstwo Furlandii i Luindoru to lata realnej historii, do której wiele osób na przestrzeni wieków dokładało swoje cegiełki. Czym innym jest nadanie w opiekę jednej osobie, zasłużonej dla Królestwa, miasta, a czym innym całego regionu historycznego, i to podzielonego na dalsze lenna wymagające zaangażowania wielu burmistrzów i burgrabiów. Biorąc pod uwagę wagę takiego nadania oraz jego potencjalne konsekwencje, Korona nie jest skłonna przychylić się do wniosku Margrabiego. Reaktywacja Furlandii i Luindoru, jeśli już, powinna zadziać się w obrębie wspólnej własności, nie zaś ziemi przynależnej wyłącznie do jednej osoby – nawet jeśli włodarz miałby tylko najlepsze intencje.

Ufam, iż decyzja Korony będzie dla Pana zrozumiała i akceptowalna. Nie wyklucza to, rzecz jasna, dalszego działania na rzecz Królestwa. Jeśli nie widzi Pan pola do rozwoju w swoim obecnym lennie, śmiało można zawnioskować o nowe – o nieco mniejszej wadze niż historyczna prowincja Królestwa Dreamlandu.

Karolina Aleksandra, r.s.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Wniosek o objęcie lenna Księstwa Luindoru

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Obrazek
Wasza Królewska Wysokość,
Regencie Dreamlandu i Scholandii.


Dziękuję za odpowiedź w imieniu Króla Dreamlandu. Jako Arystokrata Królestwa, ale przede wszystkim Luindorczyk, składając wniosek, chcę podkreślić iż walczę w imieniu setek zwolenników odrodzenia autonomii luindorskiej. Składałem już wcześniej propozycje odrodzenia furlandzko - luindorskiego, na forum parlamentu. Zostałem odrzucony przez ówczesne elity. Próbowałem w imieniu Marchii zawreć umowę ramową z Prefekturą, która do dnia dzisiejszego nie została zapoznania przez elity Prefektury. Jeżeli korona nie przyzna Luindoru w postaci lenna, to proszę wpłynąć na rząd i parlament o przyznaniu Luindoru w formie prowincji, tak jak dawniej było w Księstwie Furlandii i Luindoru.

Proszę o wyrozumiałość i wsparcie.

Obrazek
wicehr. Leszek van der Fryssau
Arystokrata Królestwa Dreamlandu
Margrabia Dhataru
Burgrabia Miasta Koppenberg
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Wniosek o objęcie lenna Księstwa Luindoru

Post autor: Andrzej »

Doceniam Wasze podejście do „wirtualnych” mieszkańców, jednak bądźmy poważni. Realnie nie mamy nawet kilkunastu aktywnych mieszkańców w Dreamlandzie. Z zadowoleniem przyjmuję decyzję Korony ws. odrzucenia wniosku oraz jej uzasadnienie.

Ideą koncepcji głoszonej przeze mnie i innych sympatyków Czasu Gospodarzy jest dochodzenie małymi kroczkami do większych obszarów lennych, będących odzwierciedleniem faktycznej aktywności na rzecz Królestwa i ziemi, którą lennik opiekuje się z królewskiego nadania. Jeśli zwiększycie aktywność postową w Dhatarze, to jestem przekonany, że JKM Aleksander doceni ją w przyszłości.
Andreas Rex Emeritus
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kancelaria Królewska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości