Nowy Margrabia Dhatar

Miejsce spotkań mieszkańców marchii i pozostałych obywateli Dreamlandu.
Awatar użytkownika
Kancelaria MD
urząd państwowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2021, 20:32
NIM:
Kontakt:

Nowy Margrabia Dhatar

Post autor: Kancelaria MD »

Dnia 15 września 2021 do Zamku Fryssau we Koppenbergu, rodowej siedziby potężnego rodu Fryssau przychodzi list. Owy dokument do rąk seniora rodu, wicehrabiego Leszka van der Fryssau, przynosi królewski dworzanin. Wicehrabia jest zdziwony, gdyż nie spodziewał się listu od Jego Królewskiego Mości.

Van der Fryssau otwiera list. List o wymownym tytule Nominacja Magrabiego Dhatar. Po zapoznaniu się z treścią, senior zemdlał. Musiał go ocucać jego jeden z przybocznych. Gdy senior Fryssau wreście doszedł do siebie, oznajmił najbliższym iż JKM mianowała na godność Margrabiego Dhatar oraz reaktywowano po 8 latach Marchię Dhatar. Przebywający Sali Lwa Fryssau, doradcy i służba była zszokowana jak i uratowana. Jeden z przebywających doradców - członek Rady Miasta, oznajmił iż pokolenia pracowały żeby Marchia, mogła znowu powstać. Stojący dokoła nowego Margrabiego ludzie, krzyknęli - "Niech żyje Margrabia! Niech żyje ród Fryssau! Niech żyje wolny Dhatar!" Jeden z doradców ds. polityki doradził iż margrabia wysłał list do wszystkich Dhatarczyków, z oznajmieniem iż Dhatar znowu powstał jako lenno. Margrabia van der Fryssau wydał jednemu ze swoich pisarzy polecenie o sporządzeniu dokumentu o nazwie "Odezwa do wszyskich Dhatarczyków"

Obrazek
"Odezwa do wszyskich Dhatarczyków"
Drodzy Dhatarczycy
z Wyspy Dhatar
jak z innych części
Królestwa Dreamlandu
oraz
jak i bliższej i dalszej granicy.


14 lat temu, ówczesny Burmistrz Kopenbergu - Paweł von Kopp - Ostrowski de Archien - Liberi y de Erbuz, został mianowany I Margrabią Dhatar, niezwykle istotnej części, ówczesnego Księstwa Luindorskiego w składzie Królestwa Dreamlandu. Wówczas nikt nie przewidział, iż przez 6 lat będziemy się cieszyć z własnej małej ojczyzny. Gdy Dhatarczycy w 2013 stracili własną oczyznę, to pokolenia musiały się poświęcić, żeby znowu się odzyskać suwerenność. Nikt w 2016 roku nie przewidział, iż wtedy młody obiecujący Burgrabia Koppenbergu tj. Leszek van der Fryssau, po 5 latach od kiedy przybył na ziemie Dhatar, stanie i poprowadzi do wyrwania z nicości i przywróci Dhatar do świata żywych. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że nie tylko jesteśmy Dreamlandczykami, ale też jesteśmy Dhatarczykami. Jako świeżo mianowany Margrabia Dhatar, odbuduję nasze lenno oraz znowu będzie funkcjonowało jako jedno. Mam tutaj 5 letnie doświadczenie jako Burgrabia stolicy - Koppenbergu. Jest to nie zwykle trudne zadanie, z którym na 1000% sę poradzę! W ciągu roku prowincja, zyska struktury do funkcjonowania oraz przyciągnie nowych do zamieszkania u nas.
Na koniec mogę tylko powiedzieć -" Niech żyje wolny Dhatar!"

Obrazek
Awatar użytkownika
Andrzej
obywatel
Posty: 2600
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowy Margrabia Dhatar

Post autor: Andrzej »

Andrzej wicehrabia Szmejchel
André vicegraaf Smijkel
ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac Marchii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości