Tytulatura lennika a tytuł lenna

Miejsce zjazdu lenników JKM Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Tytulatura lennika a tytuł lenna

Post autor: Aleksander »

Nasi Wasale,

jak się zdawać by mogło, temat ten nie budzi obecnie większych kontrowersji. Dlatego Korona stoi na stanowisku, iż tytuł lenna w dalszym ciągu nie powinien być wyższy, niż tytuł szlachecki lub arystokratyczny przyznany lennikowi. Tutaj jednak pojawiają się dwie uwagi.

Po pierwsze, najniższym tytułem szlacheckim, a w zasadzie jedynym tytułem szlacheckim, pozostaje tytuł sir w odniesieniu do mężczyzny i tytuł lady w odniesieniu do kobiety. Pojawia się tutaj zagadnienie nazwy lenna przyznanego takiej osobie. Od razu możemy wskazać, iż raczej nie przewidujemy nadawania tytułu serowni bądź lady w odniesieniu do tak powstałego lenna.

Po wtóre, pozostaje aktualnym kwestia nadania lennikowi lenna z tytułem spoza listy tytułów arystokratycznych, np. burgrabiego, jak miało to miejsce swego czasu w odniesieniu do Naszego Premiera, czy innego, jak np. komesa, landgrafa czy wręcz kompletnie niepowiązanego z historycznie istniejącą hierarchią, np. subintabulatu. O ile w przypadku np. komesa czy landgrafa można z grubsza go umiejscowić na drabince feudalnej, o tyle istniejący swego czasu w Ciprofloksji tytuł subintabulatu nie. Otwarte pozostaje pytanie, co zatem w tej sytuacji uczynić.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zjazd lenników królewskich”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości