[EXPOSÉ] Exposé Pierwszego Ministra wicehrabiego L. van der Fryssau

Archiwum Parlamentu Królestwa i Zgromadzenia Ludowego.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

[EXPOSÉ] Exposé Pierwszego Ministra wicehrabiego L. van der Fryssau

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Exposé Pierwszego Ministra wicehrabiego Leszka van der Fryssau
Obrazek
Wasza Królewska Mość,
Wasza Ekscelencjo
Panie Marszałku,
Ponowie Ministrowie,
Panowie Lordowie,
Wysoka Izbo.


10 sierpnia 2021 roku rozpocząłem urzędowanie jako Pierwszy Minister Królestwa Dreamlandu. Przed objęciem godności Pierwszego Ministra, postanowiłem za cel zjednoczenia na powrót Dreamlandu, które politycznie było rozbite. Gdy powoływałem mój rząd swoje wejście zadeklarowali JKW Maciej II de Ebruz Król – Senior oraz JE baron Antoni Moskwicz van der Pohl. Jednak w ciągu dwóch dni od otrzymania decyzji o powołania rządu po negocjacjach powołałem byłego Pierwszego Ministra JKW Alfreda I de Ebruz Króla – Seniora oraz byłego Ministra JE markiza Torkana Ingawaara. Tym samy powstał – Rząd Jedności Narodowej.

Nasz kraj został rozdrobniony na szereg lenn, które są słabe i niezdolne do długofalowego funkcjonowania jako samodzielne byty. Rozpocząłem wspólnie z rządem stworzenie ustawy, która stanie szkieletem dla poprawnego funkcjonowania Dreamlandu. W niedalekiej przyszłości będziemy pracować nad kolejnymi rozwiązaniami, które zapewnią funkcjonowanie poszczególnych prowincji.

Wcześniejsze rządy zaniedbywały stosunki zagraniczne z Księstwem Sarmacji, jednym z ważnych partnerów handlowych i politycznych. Chaos i zawirowania jakie dotknęły naszą mikronację, spowodowały oziębnięcie stosunków na linii Dreampolis – Grodzisk. Rozpoczęte przez JKM rozmowy z Księciem Sarmacji, powinny być kontynuowane przez Rząd Królewski, który powinien w końcowej fali podpisać nowy traktat o dobrosąsiedzkich stosunkach z Księstwem Sarmacji.

Ustawa z dnia 3 czerwca 2020 o obywatelstwie dreamlandzkim określa, iż minister ds. imigracji przeprowadza procedury nabycia obywatelstwa, jednak ostatnio to Pierwszy Minister przeprowadza w/w procedury. Chcę, żeby Minister Spraw Wewnętrzny i Administracji jako upoważniony przez Rozporządzenie o zakresie działania ministrów, przeprowadzał procedury nabycia obywatelstwa tak jak ustawa nakazuje.

Unia Niepodległych Państw rozczarowała społeczność Dreamlandu. Jej język wypowiedzi, tolerowanie dzikiego zachowania Teutonii przez pozostałe państwa UNP, spowodowało iż cierpliwość władz centralnych zostały wyczerpane. Postawiłem, iż w najbliższym wniosku wypowie Parlament Królewski. Jeżeli Parlament, wyrazi za wystąpieniem mikronacji, to przekaże wniosek dla Króla i przedstawicieli UNP.

Gdy byłem członkiem rządu w przeszłości zauważyłem, że żaden rząd nie wprowadził zastępcy szefa rządu. Chcę zreformować Artykuł 6, to jest zastąpić urząd Pierwszego Ministra, urzędem Premiera (oficjalnie Premier Rządu Królewskiego) oraz wprowadzić zastępcę premiera w postaci Wicepremiera (oficjalnie Wicepremier Rządu Królewskiego) oraz określić jego kompetencje. Również trzeba określić ilość trwania kadencji rządu i wprowadzić nową ustawę o statusie rządu, która wprowadzi dział „sprawiedliwość” wraz jej kompetencjami.

Moim planem jako Pierwszym Minister jest wprowadzeniem ustawy o Miastach o specjalnym statusie tj. ustawy określające funkcjonowanie miast stołecznych(Dreampolis) i królewskich(Ekkore).

Ostatnim moim planem rządu jest kontynuacja przyjacielskich Wandystanem, który jest jednym z niewielu sojuszników Dreamlandu. Chcę spotkać się przedstawicielami rządu Wandystanu, celem omówienia nowych wspólnych inicjatyw.

Obrazek
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
PIERWSZY MINISTER KRÓLESTWA
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Parlamentu Królestwa i Zgromadzenia Ludowego (2023)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość