Wniosek o nadanie obywatelstwa

Główne miejsce działania państwowej administracji. Tutaj można załatwiać wszystkie sprawy urzędowe.
Archibald Stankovski

Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Archibald Stankovski »

Zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy o obywatelstwie z dnia 3 czerwca 2020r. i późniejszymi zmianami, jako cudzoziemiec Archibald Stankovski, składam wniosek o nadanie obywatelstwa na ręce Pana Ministra Imigracji lub pełniącego Jego obowiązki.

Uzasadnienie:

Chcę być pełnoprawnym obywatelem Dreamlanu i mieć wpływ na jego rozwój poprzez swą aktywność.

Podpisano:
Archibald Stankovski
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Ekorre, dnia 11 sierpnia 2021 r.
Obrazek
Obwieszczenie o przyjęciu wniosku pod dyskusję
Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 5. nawiasem 1. ustawy o obywatelstwie dreamlandzkim przyjmuję wniosek pod dyskusję, która potrwa 24 godziny od chwili publikacji niniejszego obwieszczenia.

Jednocześnie pouczam Obywatelki i Obywateli o prawie do zgłaszania zastrzeżeń wobec wniosku zgodnie z art. 5. nawiasem 3. ww. ustawy.
Obrazek
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
PIERWSZY MINISTER KRÓLESTWA
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Aleksander »

Nasza osoba popiera ten wniosek.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Ekorre, dn. 12.08.2021
Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 3 czerwca 2020 r. o obywatelstwie dreamlandzkim, zwracam się z uprzejmą prośbą do JKM @Aleksander o nadanie obywatelstwa dreamlandzkiego panu Archibaldowi Stankovskiemu. Poniżej przedstawiam projekt postanowienia.
Ekorre, dnia ... sierpnia 2021 r.
MY, ALEKSANDER,
król Dreamlandu i Scholandii,

pan ziemi morlandzkiej, surmalajskiej i weblandzkiej, senior Furlandii i Luindoru, zwierzchnik Skytji,
senior Delty i Proftazji, Bergii i Elfidy, Arden i Inselii, Dolii i Faerie, Darei i Scholii,
źródło sprawiedliwości, zwierzchnik sił zbrojnych, Wielki Mistrz Heroldii Królestwa Dreamlandu, etc.,

działając na wniosek Naszego Rządu, na podstawie art. 8 ustawy z dnia 3 czerwca 2020 r.
o obywatelstwie dreamlandzkim,
nadajemy obywatelstwo dreamlandzkie panu Archibaldowi Stankovskiemu i zobowiązujemy go do złożenia przysięgi obywatelskiej według następującej roty:
Ja, Archibald Stankovski, przysięgam: dochować wierności Królestwu Dreamlandu, jego Konstytucji i prawom; bronić ich przed wszelkimi zagrożeniami, z zewnątrz i wewnątrz; uczestniczyć w rozstrzyganiu spraw publicznych zgodnie ze swoim sumieniem i najlepszą wiedzą; służyć wspólnemu dobru wedle swoich sił i umiejętności.
Pouczamy, że przysięgę należy złożyć przed Nami w ciągu tygodnia od wydania niniejszego postanowienia, a nadanie obywatelstwa będzie skuteczne dopiero od momentu złożenia przysięgi.
(podpis)
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Alfred »

Czy premier umie liczyć do dwudziestu czterech?
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Archibald Stankovski

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Archibald Stankovski »

Proszę o wybaczenie, ale czy mógłby Waść nie przeszkadzać w procedurze zdobywania przeze mnie obywatelstwa? Mój dobry znajomy opowiadał mi o okresie, kiedy Szanowny był premierem tego kraju i obawiam się, śmiem nadmienić, iż Wasza Ekscelencja powinna być ostatnią osobą albo w ogóle się nie odzywać w kwestiach proceduralnych.

Jeżeli Wasza Ekscelencja pragnie wyrazić sprzeciw badź poparcie, to byłbym rad i proszę nie obrażać nowowybranego premiera.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Alfred »

Chciałbym zatem wnieść zastrzeżenie wobec wniosku. Wszystko wskazuje, że mamy do czynienia z kolejnym wcieleniem znanego furiata, którego obecność przez długi czas nie była tu mile widziana. Nie mam pojęcia, jakie stanowisko zajmie w tej kwestii nowy rząd. Nie ulega jednak wątpliwości, że nadanie mu obywatelstwa doprowadzi nas albo do utonięcia w szambie, albo do konieczności potraktowania własnego obywatela w sposób niegodny.

Właściwym władzom zalecałbym porównanie profilu wnioskodawcy z "Pawłem Linde", który nawiedził nas w maju.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Archibald Stankovski

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Archibald Stankovski »

Ma Pan podstawy do nieprzepadania za niejakim Pawłem Linde i w wyniku tego stwarza Pan zastrzeżenia. Ma Pan do tego pełne prawo.
Alfred pisze:Nie ulega jednak wątpliwości, że nadanie mu obywatelstwa doprowadzi nas albo do utonięcia w szambie, albo do konieczności potraktowania własnego obywatela w sposób niegodny.
Proszę udowodnić swą wątpliwość, bo paranoiczne wywody Szanownego Pana nie robią już na nikim wrażenia. Przypominam Szanownemu, że jest Wasza Ekscelencja niesłowny, niewiarygodny i niekompetentny.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Torkan Ingawaar »

Niezależnie od zasadności podejrzeń Jego Królewskiej Wysokości, prawo nakazuje odczekać co najmniej 24 godziny od zarządzenia debaty nad wnioskiem. Jest to uwaga, która dotyczy również procedowanego w równoległym wątku wniosku mojego drogiego małżonka, z którego powrotu niezmiernie się cieszę.
Mój dobry znajomy opowiadał mi o okresie, kiedy Szanowny był premierem tego kraju i obawiam się, śmiem nadmienić, iż Wasza Ekscelencja powinna być ostatnią osobą albo w ogóle się nie odzywać w kwestiach proceduralnych.
Czy tym znajomym nie był aby Arkadiusz Karbiak?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Archibald Stankovski

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Archibald Stankovski »

Torkan Ingawaar pisze:Czy tym znajomym nie był aby ***** ***?
Może Wasza Ekscelencja przejść do rzeczowych pytań? Rozumiem, że zapomniał już Wać Pan o karygodnej postawie poprzednika obecnego premiera, Pierwszego Ministra Alfreda? Jego Ekscelencja Alfred ma prawo odczuwać ucisk w klatce piersiowej i odczuwać żal, że znowu mu się nie powiodło. Jeżeli na podstawie jakiś negatywnych emocji czy też odczuć względem niejakiego Pawła Linde, który wystosował okrutną i obelżywą krytykę względem czynów Pierwszego Ministra Alfreda, Jego Ekscelencja Alfred chce decydować o moim losie, to gołym okiem widać, że Jego Ekscelencja Alfred nie radzi sobie z krytyką swojego tak zwanego rządu inaczej, któremu przewodził. Ogólnie, Jego Ekscelencja Alfred nie radzi sobie z krytyką i jako akt obronny używa mechanizmu niwelacji osobników mu niepasujących, nieprzytakujących, niepodporządkowujących się. Pomaga mu przy tym niejaki Torkan Ingawaar.

Żeby w Dreamlandzie zapanowała jakakolwiek poprawa, należy coś zrobić z elementem złowrogo nastawionym do cudzoziemców przybywających do tego kraju.

Jak to jest możliwe, że Jego Ekscelencja Alfred nie ma żadnego szacunku do nowowybranego premiera? Wytłumaczenie jest proste - nie może się pogodzić, że to on już nie rządzi i co najgorsze, nie potrafi grać uczciwie, dlatego będę wnioskował w przyszłości o szafot dla króla-seniora Alfreda i przeprowadzenie egzekucji na nim z otoczką narracyjną.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Alfred »

Archibald Stankovski pisze: 12 sie 2021, 20:23 Jak to jest możliwe, że Jego Ekscelencja Alfred nie ma żadnego szacunku do nowowybranego premiera?
W istocie mam pewną dozę szacunku dla nowowybranego premiera. Na przykład nie posunąłbym się do narracyjnego zgaszenia mu papierosa na czole, tak jak to uczynił jeden z jego rządowych kolegów. Być może zatem szanuję premiera nawet nieco bardziej, niż on sam szanuje siebie.

Trudno mi natomiast szanować kogoś, kto od lat okazuje innym tylko pogardę i agresję, kryje się za dziesiątkami coraz to nowych pseudonimów, a w swoich podchodach jest na tyle nieudolny, że zdemaskował się już w piątym poście.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Archibald Stankovski

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Archibald Stankovski »

Przepraszam, to, że pewna grupa polityków jest przyzwyczajona do niezdejmowania masek, to już zdążyłem zauważyć. Nie ukrywam, że czekam, aż się zagazują.

Najpierw proszę ocenić swoją nieudolność, złożyć wyjaśnienia Dreamlandczykom, ukorzyć się i przeprosić (ewentualnie zainicjować narracyjnie odejście). Bo argument, że Szanownemu internet zabrało w pociągu do nikogo już nie przemawia.

Nie jestem jedyną osobą, która okazuje Wać Panu taki sam brak szacunku jaki Pan okazuje innym.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Aleksander »

Skoro wywołała się dyskusja, to nasza osoba, abstrahując od kwestii podnoszonych przez jednego z naszych poprzedników, chętnie dowie się, jakie plany wiąże pan z Dreamlandem. Co pana interesuje?
(-) Alexander, r.s.
Archibald Stankovski

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Archibald Stankovski »

Najsampierw, chciałbym zdobyć obywatelstwo dreamlandzkie. Potem, po 14 dniach od otrzymania obywatelstwa chciałbym zostać lordem w Parlamencie zgodnie z tutejszym prawem i jako lord będę wspomagać, wspierać, doradzać obecnemu premierowi, który, jak zapowiedział, w ciągu najbliższego tygodnia przedstawi plany na tę kadencję. Też zamierzam przedstawiać swoje poprawki do obecnego prawa dreamlandziego i wyjaśniać z obecną administracją państwową pewne nieścisłości wprowadzające celowo bądź przypadkowo w błąd.

Przy okazji, będę inicjował różne sytuacje narracyjne, a to, czy ktoś będzie chciał wziąć w tym udział, to inna sprawa.

Co do zainteresowań, to najlepiej nie wiedzieć i nie interesować się niczym. Tylko się zalogować i patrzeć, czy ktoś coś napisał, przytaknąć albo ustanowić jakiś opór i się wylogować. Nie chce mi się pisać, czym się interesuje.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drodzy moi,

jako iż rozgorzał spór o to, że wydałem wniosek przed upływem 24h od wyznaczenia przeze mnie dyskusji. Rozumiem, że mogłem poczekać. Jednak, tu chodzi o to, żeby było więcej Dreamlandczyków. Jako, iż dostałem zielone światło od JKM, to skróciłem tym wnioskiem procedury. Jeżeli wnioskodawca, jak wyjaśnił, nie jest trollem, to nie ma przesłanek, żeby odrzucać w/w wniosku. Dlatego w ramach procedur administracyjnych zwracam się Archibalda Stankovskiego o złożenie przysięgi o treści, która znajduje się w moi drugim wpisie w tym wniosku. Gdy złoży pan przysięgę, to JKM nada panu obywatelstwo. Proszę złożyć przysięgę w przeciągu 1 tyg.
Obrazek
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
PIERWSZY MINISTER KRÓLESTWA
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Archibald Stankovski

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Archibald Stankovski »

Poproszony o złożenie przysięgi obywatelskiej przez samego Premiera Królestwa Dreamlandu, wstał z krzesła, na którym siedział jak na przesłuchaniu, i wyrecytował na głos słowa przysięgi:

Ja, Archibald Stankovski, przysięgam: dochować wierności Królestwu Dreamlandu, jego Konstytucji i prawom; bronić ich przed wszelkimi zagrożeniami, z zewnątrz i wewnątrz; uczestniczyć w rozstrzyganiu spraw publicznych zgodnie ze swoim sumieniem i najlepszą wiedzą; służyć wspólnemu dobru wedle swoich sił i umiejętności.

Potem złożył swój podpis na dokumencie potwierdzającym złożenie przysięgi.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drogi Archibaldzie Stankovski,

w imieniu swoim i całego rządu gratuluje złożenia przysięgi.
Obrazek
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
PIERWSZY MINISTER KRÓLESTWA
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Maciej II »

Alfred pisze: 12 sie 2021, 20:40
Archibald Stankovski pisze: 12 sie 2021, 20:23 Jak to jest możliwe, że Jego Ekscelencja Alfred nie ma żadnego szacunku do nowowybranego premiera?
W istocie mam pewną dozę szacunku dla nowowybranego premiera. Na przykład nie posunąłbym się do narracyjnego zgaszenia mu papierosa na czole, tak jak to uczynił jeden z jego rządowych kolegów. Być może zatem szanuję premiera nawet nieco bardziej, niż on sam szanuje siebie.
Pozostaje to jedną z niewielu spraw, jakich nieszczerze żałuję, co do spraw szczerych - pozostają mi wspomnienia rządu optymatów, do którego sam, z pomocą losu, doprowadziłem.

Ad. 2. Gratuluję koledze osiągnięcia stanu pełnoobywatelstwa, obywatelem de Arbuz proszę się nie przejmować, ma duży apetyt ale kruche zęby.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Archibald Stankovski

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Archibald Stankovski »

Dziękuję za dostąpienie zaszczytu bycia pełnoprawnym obywatelem Dreamlandu, choć jeszcze czekam na postanowienie Jego Królewskiej Mości na ziszczenie się tego w pełni.

Jego Ekscelencję Alfreda podrzucono tutaj w celu zaprowadzenia odpowiedniej polityki w Dreamlandzie. Jest dzieckiem bezpieki sarmackiej, a że ja lubię takich pożerać na śniadanie, to się najem przynajmniej.
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa

Post autor: Antoni Moskwicz »

Sytuacje narracyjne? Chętnie spróbuję.
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Wnioski urzędowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość